Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ina7
30. okt 2014

@lemoni86 Neplaš sa, ešte je veľmi skoro. Ja som na 8. deň mala úplne mini ducha, až ho skoro nebolo vidno. Čo myslíš, prečo v RF kážu testovať až 12. den? Potom všetky stresujeme lebo niekomu to skôr ukázalo a my už 8. deň nemáme riadnu čiarku.🙂 Treba vychádzať zo zásady som tehotná, kým nie je preukázaný opak. 😉

skaredekacatko
30. okt 2014

@lemoni86 hlavu hore mozno fakt vela vody a este len 9 pockaj.

ludinka
30. okt 2014

@lemoni86 ahoj moja, prosim ta vobec sa nestresuj, ciarka tam je!!! ja som mala tiez na 9. aj 11. den rovnako slabu ciraku, uz som sem raz pridavala foto ale pridam este raz koli tebe aby si bola kludnejsia, drzim ti palce a kasli uz dnes na testy, urob zase az o 2 dni 😉
ved dnes si len 9. den je to skoro na zavery!!

speranza1
30. okt 2014

@lemoni86 a inak.... pitny rezim radsej dodrziavaj moja... pit je dolezite.... 🙂 😵 a vsetko bude v poriadku 😵 😵 😵

speranza1
30. okt 2014

@ludinka neskutocne moja.... este len pred nedavnom sme riesili IVF a ty si uz naaadherna tehulka.... ako sa inak mas? vsetko je OK? nevolnosti este mas???

lemoni86
30. okt 2014

@ina7 @skaredekacatko ved ja viem... ako ja som tie testy chcela robit aj koli tomu, zeby som vedela ci sa to vobec uchytilo... a ja som mala 6 den o 6tej rano dusika a potom o 3 a pol hodiny dalsi test bol tmavsi... a dnes rano je ten test skoro rovnaky mozno aj slabsi ako ten druhy... a to nie je ze som robila na dalsi den ale obden..no na druhej strane, ked si dam testy tie z pol siedmej obe ku sebe tak tam vidno rozdiel... a ak vravite ze to stupa pomaly, mozno to takto sedi a bude to aj tou vodou..

ale ano mate pravdu baby.. je to zbytocne testovat skoro koli tomu stresu... ale ked ja som taka nepoucitelna a nedockava 😢 🙄 ...
pozitivne ale je ze este mame 6tich mrazacikov, a ak sa toto uchytilo teraz ale nevydrzalo, tak ja mam intuiciu ze to bude hematologicky problem.. rozmyslam ci sa uz teraz neobjednam a ved ked to vyjde tak sa nic nedeje... mozem ist na testy tak ci tak...

ludinka
30. okt 2014

@speranza1 ahoj, ano, leti to.......ale neboj sa coskoro sa uz aj ty musis dockat!!
nie nevolnosti uz nemam a zatial sa vyvija vsetko ako ma, babo je podla tabuliek 😵 aj testy na DS vysli negativne.....uz len cakam na jeho prve kopance, uz som 17+5tt 🙂 ....

lemoni86
30. okt 2014

@ludinka wow ... tak to teda je sila ze si mala 4 dni skoro rovnake tie ciarky... je tam fakt len drobunky rozdiel... a ja som sa zmylila... dnes som len 8 den... som sa preratala.... no tak dobre teda, skusim byt kludnejsia... a dakujem ti velmi velmi pekne ze si sa ozvala a dala sem tie testy... pojdem si nacerpat tu vodu a kaslem nato... 🙂

a drzim aj tebe palce aby tvoje tehu prebehlo do konca bez problemov 🙂

lemoni86
30. okt 2014

@ludika co vlastne cakate? 😀 😀

ria191
30. okt 2014

@lemoni86 ajjajááááááááj testovacia maniačka 😝 😝 😝 😀 😀 😀

ria191
30. okt 2014

@skaredekacatko veľa šťastia na ET tfuj tfuj tfuj
@diska kočky koľko stojí to pipelle? 200€?

ludinka
30. okt 2014

@lemoni86 este neviem.......ked som bola naposledy na sono tak som bola taka zaujata tym co som videla, ze som sa zabudla opytat 😀 a doky sam od seba nehovoril...az ked sa ma mm opytal tak som si nato spomenula....je to uzasne pozerat na to sono a vidiet ako sa drobec vrti a dava si prst do ust..... 😵

zelam vam , aby ste to co najskor zazili vsetky co ste tu 🙂

lemoni86
30. okt 2014

@skaredekacatko moja a ty kedy ides na ten vklad? zajtra? ci uz dnes? drzim ti strasne velmi palceky nech ti vlozia na spravne miesto drobatko 🙂

lemoni86
30. okt 2014

@ludinka 🙂 🙂 hlavne ze je drobec v poriadku ... ja svoju bublinku volam Misko, ale je mi uplne jedno ci to bude chlapcek alebo dievcatko... pre dievcatko mam meno Alzbetka alebo Zuzka... vy uz mate mena vybrate ?

a tesim sa aj ja na ten pocit ked uvidim ako si drobatko cucka palcok 🙂

lemoni86
30. okt 2014

@ria191 😝 😝 😝 krepa som ja noooo... tak mi treba 😠 🙄

skaredekacatko
30. okt 2014

@ria191 dakujem neviem kolko stoji pipelle dnes uvidim
@lemoni86 dakujem prave sedime v aute do brna. Na vklad sa ide s plnsim mechurom ci netreba?

ludinka
30. okt 2014

@lemoni86 este nemame ale zvazujeme medzi miroslavom, marekom, janko a lenkou 🙂

lemoni86
30. okt 2014

@skaredekacatko staci len mierne.. ked tam prides a nebudes mat nic v mechuri tak si napustaj este poharik hned... tam maju take zariadenie na davkovac vody... a o ktorej mate ?

lemoni86
30. okt 2014

@ludinka jeej miroslav je moj brat aj ocko 🙂 a velmi pekne mena, klasicke slovenske.. ja len take lubim 🙂

skaredekacatko
30. okt 2014

@lemoni86 o 12 tam mame byt

lemoni86
30. okt 2014

@skaredekacatko tak to predpokladam ze o 12:30 pojdete na to... bude na teba mysliet... tfuuuuuuj 🙂

evadek
30. okt 2014

dnes mi jeden nemenovany doktor z Reprofitu napisal,ze kludne mozem ist na ivf...aj ked mam tsh vyse 6...hlaavna vec,ze mam t4 dobre...
Normalne mi je s nich smutno..keby som nemala toho tak nastudovane...keby som nevedela, moj nazor endokrikologicky...keby som nevedela ze potratovovast je vysoka...a hlavne neschopnost otehotniez..zdrava hodnota je do 4,5 ....
pri ivf v Rakusku, na Slovensku..a prednedavnom v ČR bolo 2,5..odrazu aj 6 je ok 😀 😀

A to som chcela nazor ako budeme pokracovat...tiez im ide o prachy :(

kako23
30. okt 2014

@evadek toto som inak aj ja uz pocula, ze to vraj zavisi od kombinacie tych dvoch hormonov a nie len od tsh...ale fakt neviem ako to vlastne je. Ake lieky beries? Euthyrox?

lemoni86
30. okt 2014

baby dovolila som si zkopirovat sem jednu fotku co postla baba na istom fore... ta testovala ako diva 😀 😀 ... a ako vidite tak jej testy pocas dna silneli rozne, urcite koli tej konzistencii mocu... fakt to nema zmysel takto testovat a hlavne takto casto 🙂

lemoni86
30. okt 2014

@evadek hmm... ja sa do toho velmi nerozumiem... ale radsej pre istotu si tie hodnoty daj do poriadku, ci uz to vadi alebo nevadi.... drzim palce 🙂

evadek
30. okt 2014

@kako23 momentalne som brala 100 a 112 ..teraz sa mi moja ukazkova hodnota 2,73 behom dvoch tyzdnoch pokaslala na vyse 6..nikto si to nevie vysvetlit..kazdopadne na ivf nejdem...
Len ma mrzi ich pristup..na sobnom pohovore mi vravel, ze 2,5 musim mat..pripadne nejaka odchylka sa povoluje....6 uz nie je odchylka...
Normalne vysledky su do 4,5..

sasa1983
30. okt 2014

@evadek Kočka a to Ti rovnaký doktor povedal sobotu to a dnes niečo iné?

evadek
30. okt 2014

@lemoni86 rok som cakala na taketo pekne hodnoty....a v priebehu dvoch tyzdnoch vsetko sa pokazilo..Nikto si to nevie vysvetlit..ani moja endokrinologicka...lebo sa mi pridali lieky...a este to malo klesnut..nie takto zavratne stupnut...:(

evadek
30. okt 2014

@sasa1983 no nie v sobotu..na konzultacii spred dvoch mesiacov..ano..rovnaky..a kedze viem ake maju vysledky..tak mi je smutno z Brna:(

sasa1983
30. okt 2014

@evadek no, to som aja ja prekvapená, a inicálky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre