Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
30. okt 2014

@haimi jaj uz sa neviem dockat 🙂 este nieco cim si stimulovala, kolko a tak vies mi to napisat? ja som sice mala 8 vajok ale evidentne zle "pestovane" v GF, tak chcem vediet ako to robia inde 😉 a pojdes na PN?

diska
30. okt 2014

@haimi velka gratulka,,,jaj to je krasne cislo az ma chyta panika pri tom mojom malickom a to som bola az na 14 den od KET na krv ☹

ludinka
30. okt 2014

@bergalm urcite rozmrazia jedno z tych HB1 ...idu od najlepsieho po ,, najhorsie,, ale ved ty ich mas vsetky super, drzim ti silno palce 😉

katka1710
30. okt 2014

baby, moje embryjko malo byť dnes už morula a zaostáva celý čas o polovicu, dnes je 5-bunkové, pričom už včera malo byť 8. Lekári ma nútia, aby som prišla na vklad, aj keď to pravdepodobne nie je v poriadku. Pokiaľ neprídeme, tak by sme mali zaplatiť len odber a oplodnenie, nie embryotransfer, čiže by nás to vyšlo omnoho menej, nehovoriac, že tam máme 6 hodín cestu.. Človek nechce myslieť na peniaze, veď by dal všetko, ale mať aspoň vložené dobre embryjko. Keď zajtra povedia, že musíme prísť tak nám to dajú zaplatiť celé, lebo je to naše rozhodnutie a oni spravili všetko... Som z toho zdrvená. Vyšlo niekomu tehotenstvo s embryom ktoré veľmi zaostávalo??? Podľa mňa by som išla do omnoho väčšieho rizika, keby sa aj ujalo a nebolo ok.

diska
30. okt 2014

@katka1710 ahoj,tu sa tazko radi ale mne pri jednom vklade hovorili,ze niektore zeny trvaju aj na vlozeni slabeho embryjka a niekedy je z toho naozaj zdrave tehotenstvo,ja by som sa rozhodla asi tak,ze vklad az ked prezije PK ale to musis ty sama sa rozhodnut,drzim palce.

katka1710
30. okt 2014

@diska tak keby zaostávalo trošku, ale skoro dva dni a ma štyri...

speranza1
30. okt 2014

@katka1710 núútia??? ty chodis do RF? a lekar v RF ti odporucil prist na vklad???? tak kde je problem... ja osobne si myslim, ze by ma mrzelo, ze mi niekto odporucil ist na vklad a nesla som..ze som nedala môjmu embryjku sancu...ano ja nehovorim nemusi to vyjst..ale to nemusi ani pri FB/1 kvality.... tolko moja rada... prajem ti vela stastia sil a rozvahy pri rozhodovani 😉 🙂

mircalla
30. okt 2014

Suhlasim s babami, na vklad by som urcite sla

tinkatinulka
30. okt 2014

@katka1710 určite by som si nedala vkladať 5 bunkove embryjko..nehovorim aj zazraky sa deju ale my sme už jeden vklad mali že nam zaostavalo a silou mocou sme chceli vklad tak aj bol a hned 7 den po som krvacala, proste nebolo to spravne a kedže sa nedelilo od začiatku tak to asj tak skončilo..

lemoni86
30. okt 2014

@katka1710 moja rada je ze peniaze nie su vsetko a to embryjko je vsetko co teraz mas na pokus... daj mu sancu 🙂 drzim palce

katka1710
30. okt 2014

ja už som jedno tehotenstvo so slabým embryom mala a musela som vysadiť lieky, aby odišlo, lebo sa zle vyvíjalo. Moje hodnoty hcg vtedy boli nízke a hcg rástlo strašne pomaly, dokonca niekedy trošku kleslo a o deň, som bola trošku vyššie, no des...hodnoty sa pohybovali každý deň: hcg 19, 26, 33, 26... Vtedy som to prežívala veľmi ťažko a nechcem, aby sa to zopakovalo... keby som poznala takú čo jej embryo zaostávala pri PK a nakoniec z toho bolo zdravé dieťa...ale nepoznám len mám vlastnú skúsenosť.

ludinka
30. okt 2014

@katka1710 no tazko ti je radit, oni asi povazuju za zle iba take ktore sa prestane vyvijat uplne........ked tvoje je iba pozadu tak asi je sanca ze sa bude dalej vyvijat....... a nemohli by ste sa dohodnut na predlzenej kutvivacii?

poviem ti z mojej skusenosti ze u nas tiez embria ktore nemali na 3. den 8 buniek sa nikdy dalej nedelili spravne, alebo to skoncilo biochemickym tehu............ja by som po tejto skusenosti rozmyslala tak ako ty..

diska
30. okt 2014

@katka1710 a vklad ti planuju po PK? ja si myslim,ze ak by tomu nedavali sancu tak ta na vklad nevolaju.
Napisem ti ako prikld moje embryjka,po poslednom ivf sme mali 3 a vsetky slabe,v den vkladu nevedeli ktore vlozit,mali kvalitu medzi 2 az 3 a na 5 den to boli EB a XB ,vlozili tie a to najslabsie nechali do 6 dna ale ze sa pravdepodobne nebude mrazit ale nakoniec mi prisla sprava,ze mrazili HB/2 a v den KET po rozmrazeni malho kvalitu uz zas kus lepsiu medzi 1 az 2 ,takze ono je to vsetko jejden zazrak co a ako dopadne 😉 Momentalne je v brusku a silno dufame ,ze aj na utzv ho uvidime.

speranza1
30. okt 2014

@katka1710 rozumiem... no nie je to lahke rozhodnutie... aspon pre mna by nebolo... neviem si predstavit..len tak nechat nase embrusko... neviem... viem je to cudne to povedat po tych mojich vsetkych neúspechoch.......ale.... NO ...NAOZAJ mas TAZKE ROZHODNUTIE... prevelmi ti drzim palce...aby si sa rozhodla spravne... 🙂

ina7
30. okt 2014

@katka1710 Poviem ti ako by som rozmýšľala ja. Že keby som tam nešla, tak by som si stále myslela, že som mu mala dať šancu. Že aj keby to nevyšlo a zle to dopadlo, tak by som si mohla s čistým svedomím povedať, že som pre toto bábo spravila všetko. Držím palce.

katka1710
30. okt 2014

@ludinka máme PK už 4 dni.

katka1710
30. okt 2014

Keby bolo v sobotu blastocysta, aby zaostávalo len jeden deň, tak by som si ho dala vložiť, to je samozrejme, ale rozhoduje sa ťažko, keď zaostáva strašne... Tak dúfam, že aj lekár sa rozhodne správne, a nie len s ohľadom na peniaze.

diska
30. okt 2014

@katka1710 chapem ta ale nemyslim,ze sa rozhoduju koli peniazom,ved potom by nam nedavali ani take super zlavy,ja verim ,ze urcite chcu pomoct.

katka1710
30. okt 2014

@diska no ale tak to tvoje embryjka boli podstatne ďalej ako moje...držím palce nech ti to vyjde. Moje 5. deň nebude pravdepodobne ani morula, keď vôbec 8-bunkové bude... A XB je veľmi dobre 🙂

speranza1
30. okt 2014

@katka1710 inak krasne a zdrave deticky su aj z moruliek..... dokonca morulky dvojkovej kvality... 😉 ved uvidite... chapem, ze ste si prezili toho velmi vela a je to sakra vsetko tazke...ale vyckaj ako sa budu vyvijat... dohodni sa s lekarom, ze este v den vkladu skoro rano cca o 08.00 si zavolate ako to vyzera..a aj keby ste mali za seou uz 200 km...tak aspon by si vedela na com ste.... prevelmi a z celého srdiecka ti prajem vsetko dobreeeee

speranza1
30. okt 2014

@katka1710 inak ked tak premyslam... ze dnes ma 5 buniek.... zajtra 8...a v sobotku by to mohla byt aj morulka..... budem drzat paluchy 😉

katka1710
30. okt 2014

@speranza1 ráno mi budú volať, ale predpokladá aj lekár, že to morula nebude...

ingrid0105
30. okt 2014

@katka1710 velmi tazke rozhodnutie, ja na to nepojdem cez city ale matematicky, mali by sa delit parne a 5bunkove rozhodne nie je parne 😒 v kazdom pripade drzim palce pri rozhodovani

speranza1
30. okt 2014

@katka1710 a aj tak odporuca vklad? v sobotu uz bude 6 den??? ach jaj... nad cim vsetkym musíme my premyslat.... take maminky, ktore otehotneju coby dub ( chvala Bohu...a prajem to tak vsetkym)..nemaju ani sajnu...co je to morula.... alebo blastocysta...ako prebieha ovulacia alebo vsetky tie pojmy, ktore uz ovládame my..."stare" snazilky... 😀

freyahope
30. okt 2014

@katka1710 máš to určite ťažké, ale skús sa dohodnúť ako radí speranza. My sme mali tiež pomalšie sa vyvíjajúce embryo. Na tretí deň malo 5 buniek, prišli sme na transfer a transfer sa nekonal, lebo sme museli čakať, ako sa bude vyvíjať ďalej, nechceli riskovať, že nám bude vložené zlé embryo. Nakoniec z neho bola na piaty deň kompaktná morula dobrej kvality. Ráno nám volal doktor, že môžeme prísť. Keďže sme na ten tretí deň prišli omylom, lebo mi na infolinke nepovedali, že máme transfer odložený až na piaty deň, tak nám radšej volal, aby sme náhodou nešli druhý raz zbytočne. A potom sme na faktúre zistili, že nám dali zľavu, asi za to nedorozumenie. Takže sme nemali pocit, že im ide o peniaze. Embryo sa nakoniec neujalo, ale neujala sa mi ani blastocysta najvyššej kvality...

katka1710
30. okt 2014

@freyahope tak ti prajem, nech sa ďalší drobček ujme a tešíte sa z tehotenstva.

freyahope
30. okt 2014

@katka1710 aj ja ti prajem, aby ti to vyšlo. Ak nie teraz, tak v ďalšom pokuse, aj keď ich máš už asi veľa za sebou. Spomenula som si, že si mala mať pôvodne transfer na tretí deň, takže presne viem, čo prežívaš, my sme to zažili dvakrát. Drž sa!

haimi
30. okt 2014

@bergalm dnes som nejaka nechapava, co ako prebehlo u mna ? 😀

haimi
30. okt 2014

@ingrid0105 doktor mi navrhol PN sam od seba, este nad tym uvazujem. Stimulovala som 225j gonalu. Sadlo mi to asi najviac. Mala som 5 vajok, z toho mi na 5 den vkladali expandovanu blasto a jedno mi zamrazili - HB/2. Cize z 5 vajok 2 kvalitne blasto 🙂

haimi
30. okt 2014

@diska dakujem, co si, ved si mala cez 500. NIektore baby maju 200. 😉 uz len dufam, ze nemam ani nahodou dvojicky, bo som mala v tom cykle prirodzenu ovulku. Ale bola by to asi strasna nahoda po 3 rokoch snazenia 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre