Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
4. nov 2014

myslim,ze vsetky sme teraz cakatelky na Tehu vlacik 🙂

zoji79
4. nov 2014

@ria191 Caves rius 😉 Ano vsetko v poradku 😉 A ty ako s racikom, he? Citam, s nohou si mala nejaky problem 😒 ...stale do toho nieco serka 😠 , ale neva, teraz to das. Ides na ketík, ze? Ja osobne viac verim v ketke, aj u nas vzdy sa ujali ketaci 😉 Drzim palce moc 🙂

ria191
4. nov 2014

@zoji79 čakám na výsledky na boreliózu ale už niekoľko dní mám zimnicu takže zase nič mňa tento rok asi porazí nepraje mi ☹ ☹ ☹ . To som rada, že ste v poriadku a nech to aj tak zostane. Ozaj a s tou endoškou sa to dá alebo si si to riadne odtrpela?

gagirl
4. nov 2014

@bergalm ja dobre..snazim sa na to nemysliet a ked tak tak len pozitivne.,ale ten cas by mohol ist rychlejsie nech uz vieme ze sme tehu..🙂

zoji79
4. nov 2014

@ria191 Ojojoj, to ne znie dobre ☹ Co si prechladla sakra? Daj sa dokopy mojenka co najskôr, aj leviciatko je dobre, neboj! A vysledky budu dobre, musia byt dobre, vsak tolko uz cakas na vklad. Kolko embrijok mas? Mas dost? Lebo ako viem chces mrte deti 😉 Len aby sa zmestili do teba, ked ti ich vlozia, lebo si moc tenucka 😝.
Moje teho zatial ubehlo bez problemov, ani som si nevsimla ze som teho. Kazda mamicka je nedockava kedy sa narodi dieta....a ja furt hovorim, tak je mi dobre, ze mala sa nemusi ponahlat na svet, nech krasne si uzije 40 tt. Ziadne bolesti, endo spi...to je ale uzasny pocit.....ziadne po styroch plazenie sa, nemylujem sa s WC doskou, proste nadhera. Ale havo niekde bude zakopany, lebo uz mi je 8 mesiacikov mooooc dobre 😅 😅 😅 😅 . Taketo teho zelam kazdej jednej, ktora sa uz potrapila s tou hnusobou ......pfuuuujjjj..teraz som ta oplula s teho vírusom 😵

leonie777
4. nov 2014

ahojte dievcata, citam ze viacere pichate fraxiparin v tehu ... doteraz som pichala do brucha, dnes som bola u hematologicky a ta mi zakazala, ze mam pichat do ramena alebo do nohy ... nie je niekde nejake video ako postupovat? dakujem

mimika1973
4. nov 2014

@sarasota krasny je! 😵
aj ja chcem taku ciapocku, odkial je kupena, prosim ? 😉

diska
4. nov 2014

@leonie777 mne hemato povedala,ze cele tehu kludne do brucha 😕

zoji79
4. nov 2014

@leonie777 Ahoj! Aj mne zakazala Drakulka pichat fraxik do brucha. Skoro odpadla, ked videla ake mam dopichane gulate brucho. Ze preco nam nedaju vediet v car, dokedy sa to ma pichat do brucha. Pustia nas bez instrukcie a obycajny gyndos sa ani nestara o taketo veci...oni si zas myslia, ze ten kto nam dal fraxik, sa stara o nas. Ale je to omyl. Po vklade car sa ta len opyta, ci to je poz. alebo neg a dovi.

leonie777
4. nov 2014

@diska, dakujem do brucha mi to tak nevadilo, kedze pri ivf som pichala dost toho, ale teraz sa desim toho ze do stehna alebo do ramena ... v poslednej dobe sa mi aj na bruchu robia riadne hrce a svrbi ma to cele ... uvidim, zajtra skusim uz to stehno a ked to bude o nicom, budem pokracovat brucho ... vsade pisu aj hovoria cosi ine, preto som neista ...

leonie777
4. nov 2014

@zoji79 dakujem, davam za pravdu ... nikto nas poriadne o nicom nepouci ... ale tak snad hematologicka najlepsie vie co sa moze a co nie, aj ked aj tie nazory sa rozchadzaju ... a teraz akoze si mame vybrat 🙂

skaredekacatko
4. nov 2014

@dolce251 to stihas tak si daj urobit ahm a tsh nech uz ides stym popripade napis mail otevrelivi ze si k nemu prby krat objednana a co vsetko by bolo dobre mat zo sebou. pavel.otevrel@ repeofit.cz nech ti vie uz povedat co ako. Aspon ja by som to tak riesila. My s muzom sa snazime minimum tam chodit ppkial nemusime kopec veco tu baby aj ja riesime mailom

ria191
4. nov 2014

@zoji79 "iba" dve 😀 😀 😀 to som veľmi šťastná, že si si oddýchla od tej pliagy. Takže krásavička to bude 😀 😀 😀 vidíš RF robia krásne deti máš sa na čo tešiť 😕 😕 😕 😝 😝 😝

ivka3901
4. nov 2014

@bergalm to je super baby čakám samé pozitívne správy 🙂 no my sme sa predchvílou vrátili u imunologie a budem čakať dosť dlho kedže len 9 decembra ideme na odbery a 20 januára 2015 budú výsledky a to ešte neviem čo bude dalej tak na KET pojdeme asi ať vo februári alebo v marci a ešte si idem vybavovať na vlastnú päsť hematologiu do nitry takže a tam neviem kolko budem čakať ☹

bergalm
4. nov 2014

@ivka3901 fuha veru mas to nabite...ale co clovek nespravi pre babenko nie?drzim palec,aby si bola zdrava a isla po novom roku v pohodicke na KETko a dakujem no uvidime,ako dopadneme

zoji79
4. nov 2014

@leonie777 My sme inac fraxik vymenili za clexan, kedze som mala alergicku reakciu po pichnuti. A neboj, pride cas, ked nebudes vediet kam to pichnut uz...mne ramena a stehna su fialove a same hrcky 😝. Do stehna ma to boli dost, ale beriem to tak, ze 2-3 mesiace nejak vydrzim 😅

@ria191 ehmmm, iba dve? a to potom ako predstavujes z tych 2 porodit 4? Mas na to nejake cari-mári? 😀 😀 😀
A hej, bude to dievcatko, takto si to prial mm 😝. Dnes nam sarasota a melisska dali krasne fotecky....dufam mas inspiraciu ? 😉

leonie777
4. nov 2014

@zoji79 🙂 si ma naozaj potesila 🙂 ale vydrzime ze? ty si to pichas sama? ja sa neviem odvazit, zatial na tom pracuje mm ... nejake videjko na pichanie fraxiku nevies kde by som nasla? youtube nic nema len do brucha ako sa picha

zoji79
4. nov 2014

@leonie777 picha ma manzel 😀 Vcera akurát sama som musela, lebo isiel na sluzobku. Co ti poviem, na 4 x mi to islo, ale ked ma to zacalo stipat, tak som sa zlakla a vytiahla som ihlu. Tak dufam nieco mi tam z toho zostalo 😅 Videjko nemam, ale ma to ist tak isto, len pod kozou. Lepsie je to pichat do boku na stehne, kde je viac tuku. Manzelovi chudakovi furt nadavam, ze ako to robi.....5 minut mi tam kruzkuje s ihlou..ale dobre ze ma vecer nevidel 😀 😀 😀 To by som fasovala od neho, ze stale mu nadavam ako zle to picha 😕

lucka_220809
4. nov 2014

caute zienky. po dlhsej dobe sa opat ozyvam, ja tu neprispievam vela a citavam vas vzdy a pod chvilou sledujem, kto novy otehu a tak..
Bola som na softe u Stelcla v marci 2014, nebolo uspesne, tak sme davali robit este nejake vysetrenia a nakoniec aj celkom komplex imunologiu, tiez genetiku. Vsetky vysledky stale tip-top, az nakoniec mi vysli marha-silne protilatky proti zona pellucida, co je obal vlastnych vajicok, vdaka comu sa nemozu nasledne oplodnit spermiou (toto sa da pekne obist ICSI),ale ani uhniezdit. Este nemam vsetky vysledky komplet, na nieco este cakam,ale liecba je vraj riesena prednisonom pred IVF a v pripade uspesneho tehu aj pocas prvych tyzdnov tehu.
Nemali ste niektora podobny pripad, teda riesenie nejakej repro-imunitnej poruchy prednisonom pri ivf?

silvik1
4. nov 2014

@lucka_220809 ahoj. mne telo vytvára zase protilátky na spermie. pri KET som brala prednison. teraz stimulujem na ivf soft a Stelcl mi dal medrol. beriem ho dva týždne pred začatím stimulky dve denne a po ET už len jednu denne. po potvrdení tehu sa berie tuším do nejakého tretieho mesiaca - neviem presne až tak ďaleko som to zatiaľ nedotiahla 😉

skaredekacatko
4. nov 2014

Baby byvalo niekomu zle s medrolu mne uz je treti den poobede na figu a dnes m otrasne nafuknute brucho 😖 moze to byt z medrolu a utrosu

lucka_220809
4. nov 2014

@silvik1 tak ti drzim velmi palce! aj ti pri tom prednisone este kontrolovali hladinu tych protilatok? A kolko pred vkladom si brala ten prednison?
Ja este vobec neviem, kedy ako co brat.. citala som , ze je to dobre aspon zo 3 tyzdne pred vkladom uzivat, aby sa tie hladiny znizili, u teba vraj vyhodou je, ak mas teda protilatky proti spermiam, aby tvoje vnutorne prostredie vobec neprichadzalo do kontaktu so spermiami, cize idealne sa chranit kondomom, ale asi to vies...
Veeeelmi drzim palce. Mne po dlhej dobe na jednej strane tymto trosku svitla nadej, na druhej strane ma to stve,ze tie kortikoidy clovek do seba musi prat... Nemas nejake vedlajsie ucinky z toho?

sarasota
4. nov 2014

@tinkatinulka ahoj je to take nase stale usmiate slniecko len ked je hladny a hned mu nestrcim flasku do pusinky tak to by si mala ocut ten rev jak tiger v klietke.

lucka_220809
4. nov 2014

@silvik1 prepac, citam teraz ze 2 tyzdne pred zacatim stimulky.. aj pred tym KETom si brala tie 2 tyzdne? Nepovedali, preco sa baby neujalo? Asi nevedia, je to vzdy take hop alebo trop... :-/

silvik1
4. nov 2014

@lucka_220809 ďakujem. pri kete som ho brala dva týždne pred vkladom a lekár nás vôbec neinformoval, že nemáme sexovať bez ochrany 😠 hladinu protilátok mi už potom nekontrolovali.
mne to lekár vysvetlil tak, že prednison/Medrol potlačí celkovú imunitu v tele nielen tie protilátky, ktoré máš a nie je to forma liečby, že berieš nejaké to obdobie a keď si ok, tak vysadíš.
medrol som začala brať dva týždne pred stimuláciou, čiže to bude aj mesiac pred vkladom. v Brne nám Stelcl tiež nepovedal, že sex len s kondómom, ale už som to mala naštudované z netu, tak som vedela.
mňa z medrolu pobolieva hlava, teraz trochu viac ale to je aj tými hormónmi (hlavne clostilom) - z nich ma vždy bolí (ale úplne naviac z estrofemu, ale ten neberiem).

sarasota
4. nov 2014

@zoji79 ahoj, ved aj tebe sa uz krati cas onedlho budete mat take zlaticko doma 🙂 .Kedy mas termin?

sarasota
4. nov 2014

@mimika1973 mame sikovnu krsnu ked sa nudi v praci tak nam hackuje capicky 🙂 .

lucka_220809
4. nov 2014

@silvik1 No strasne silno drzim prsty, ozaj, ja sa na to tiez dam asi po novom roku, musim to cele dat dokopy a este niekde skonzultovat... nerada beriem lieky ked nemusim, tieto kortikosteroidy nie su nic moc, ano, presne ze potlacaju imunitu celkovo a nie je to liecba, len teda potlacenie toho,co robi sarapatu na chvilu, kym sa podari... len aby sa s tym aj podarilo.. lebo tiez isto nie je ktovieco brat to neviemkolko krat. Ja premyslam nad tou moznostou dat si skontrolovat tie protilatky pred tym vkladom alebo este pred stimulkou, proste aspon vidiet, ci to zabera... ibaze si neviem predstavit, kto to spravy :-/ ked vsade je vsetko ako na pase a kazdy na vsetko povie, ze je to zbytocne..
A teda Stelcl ti to predpisoval... a mozes mi prosim povedat, kolko ta vysli tie lieky, ked si mala recept z Brna..?

zoji79
4. nov 2014

@lucka_220809 Ahoj, tiez som brala prednison, ale v Prahe mi dosli na to, ze prednison mi nestaci, ze potrebujem silnejsie kortikoidy, aby mi vedeli imunitu stiahnut na minimum. Pichali mi Dexamed 8 tyzdnov pred opu a potom po vklade som brala uz len ten Medrol. Mne osobne to pomohlo 😉

@silvik1 Citam, Marcel dava uz Medrol, a to sa cudujem, lebo u mna bol proti kortikoidam, ale neskor jej napisala malickova (oni s nou uz spolipracuju), ze bez silnych kortikoidov endometrioza a protilatky nepustia embrio uhniezdit. Od Medrolu mi byvalo trosku zle a pamata si, ze boli dost horke bobule, ale dalo sa. Medrol sa berie cca do 8tt. Potom sa to vysadza postupne.

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 dakujem.. no ja mam tiez endometriozu do toho, takze aj to riesim, lebo sa bojim, ze ta endoska trosku znizuje ucinok tych kortikoidov.. hoci v krvnych vysledkoch mi nevychadza ziadna ina imonologicka reakcia - doslova mi bolo povedane teraz z tych vysledkov, ze ta endometrioza moja je bud tak mala alebo tak dobre lokalizovana, lebo vraj vobec mi nevyzera, ze by moj imunitny system akukolvek aktivitu vyvijal alebo ze by sa mi nieco dramaticke v tele dialo. Ale neviem presne, ako to funguje a ake ma co vztahy medzi sebou. Robili mi totiz aj prietokovu cytometriu a celkove krvne obrazy a neviemco este vsetko, na niektore vysledky este aj cakam, tak som sama zvedava. Nevies, ci by mi to skonzultovali v tej Prahe, kebyze im to tam poslem? zaujimalo by ma prave ich stanovisko na tie moje vysledky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre