Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
5. nov 2014

@lemoni86 ahoj, tak ty si nedas pokoj? 😀 ciarka je pekna nemas sa preco stresovat 😉

lemoni86
5. nov 2014

@ludinka to je tak tazke ked mam doma tie testy este 😖 jooj... uz nech je piatok a viem na com som 🙄

tinkatinulka
5. nov 2014

@lemoni86 nestresuj zbytcne..každá reagujeme inak a test je len papierik za 2,35 €..takže výpovedná hodnota je iná ako HCG test..

dolce251
5. nov 2014

@balance aha, diky moc. No my sme tiez obaja zdravi, manzel ma ukazkovy spg, a ja som mala tiez zatim vsetko ok. Nam sa aj podarilo v roku 2010 otehotniet, ale v 9tt som potratila a odvtedy sa nam nedari, preto volime tuto moznost. Uvidime co nam navrhne doktor, ja by som asi chcela najskor skusit IUI.

evadek
5. nov 2014

@zoji79 ahoj..citala som,ze si mala zvysene cytokiny...mala si aj ine protilatky zvysene?..a ak ako si to mala pozvysovane...a co si brala na to a kolko?
ja mam zvysene cytokiny aj protilatky na spermie...
beriem medrol 8 mg denne...
uz to beriem 6 tyzdnov....ivf sa kvoli zlej stitke odlozilo na neurcito..nevies ako dlho mozem brat medrol..?

lemoni86
5. nov 2014

@ludinka @tinkatinulka .. ked by ma ta neistota tak nezozierala .. ach... tak velmi chcem aby sa to podarilo, nech je vsetko v poriadku joj 😔 ...

ludinka
5. nov 2014

@lemoni86 chapem ta, lenze tym ze stale testujes zjavne nie su kludnejisa, skor naopak 😅
neboj sa piatok je tu uz o chvilu ....

balance
5. nov 2014

@dolce251 drzim palce, snad nam to vyjde 😉

lemoni86
5. nov 2014

@ludinka ja viem 😔 ... uz na to kaslem fakt... netestujem, v piatok sa dozviem co bude ... 😔

lemoni86
5. nov 2014

@ludinka pocuj...ake si mala ty hcg na 12 den? a kedy ti bolo vidno uz dutinku ? ci uz si bola rovno vtedy ked ti bolo ivdno uz aj srdiecko?

zoji79
5. nov 2014

@evadek Ahojky. Ja som mala protilatky celkom ok, a na cytokiny sme pichali Dexamed 2 mes a potom Metypred (to je podobne ako Medrol) a to sa berie max do I. trimestra.

evadek
5. nov 2014

@zoji79 a nepokazilo ti to stitku?...ja beriem medrol 8 mg denne...chystam sa na kontrolu...mala som ist na ivf....ale stitka mi narastla na 7..:(....
a mozem sa opytat..si tehu?🙂..alebo ako pokracujes?
Dexamed sa v tehotenstve nemoze?...a aku hodnotu si mala cytokinov?...
a aku davku mg si si pichala? a ako casto?.dakujem🙂

mircalla
5. nov 2014

@lemoni86 ale nazaseklo....krasne ciarky

diska
5. nov 2014

@evadek cauko ja som brala prednizon aj 8 mesiacov v kuse a teraz medrol skoro 3 mesiace a nic mi to nespravilo so stitkou ,beriem nanu L-thyroxjn 75.

diska
5. nov 2014

@lemoni86 cau a ty co vystrajas? sak mas hcg jak hrom a test mas tiez pekny,sa upokoj lebo potom nervacim aj ja a to mam hcg o pol nizie ako ty 😝

mimika1973
5. nov 2014

@lemoni86 tymi ciarkami sa velmi nestresuj! 😒 Si tehula a basta! 😉 Ciarky farebnejsie uz nemozu byt inak! 😀
Chod na krvicku ta je presnejsia predsa! ze kolko hcg mas, si 19 den po ET?

zoji79
5. nov 2014

@evadek zlazu mi hlavne stimulky a z toho najviac pregnil poserkal. Ale potom sme uz spolupracovli s endokrinologickou a ta mi nastavila tabletky na stimulku a kazdy tyzden mi sledovali tsh a t4.
Ked mi stitna a imunita bola idealna, az vtedy sme isli na vklad. Teraz zaciname 34. tt a zatial vsetko v poriadku. Ale na stitnu od vtedy beriem euthyrox 50 a to som stale pod dohladom 3-4 lekarov. Chodim na krv kazdy 2 tyzden pocas celého tehu 🙂.
Metypred som tiez brala 8mg. A dexamed sa berie max do 8tt a medrol ci metypred max do I. trimestra, ak to lekari neurci inak 😉

zoji79
5. nov 2014

@evadek Co sa tyka konkretne len cytokinov, tak mala som tieto vysledky:
Intracel. cytokiny:
IFNg: 48,9 % [11,0..31,0], TNF ALFA: 51,9 % [12,0..44,0], Interleukin 17 v CD3+: 11 %

zoji79
5. nov 2014

@lemoni86 ta ciarka je dost silna podla mna 🙂 a mimika ma pravdu, ze uz ani nemoze byt silnejsia. Aj ja som mala uz od nejakého casu rovnako silnu, mm tiez si vymyslal, ....tak som mu dokreslila bordovou fixkou poriadne silnu 😝. Keby bolo zle, tak by si mala mat slabsiu a slabsiu.....Drzime palce 😉

santeema
5. nov 2014

@lemoni86 ciarky su ok neboj🙂, keby ti ukazem test, co mi robil gyndos a porovnam to s mojimi doma, tak ten jeho super tip top presny test, mal taku slabu ciarku, ze keby si ho urobim ja tak ma asi porazi a panikarim, ze co sa deje a on bol z neho uplne spokojny🙂

leonie777
5. nov 2014

@zoji79 ahoj, tak premiera pichania do stehna za nami ... som zasa stresovala ked mi to muz pichal 🙂 ale zvladli sme, len to dost stipalo do nohy, do brucha sa mi to pozdavalo viacej, to som mala rozpichane zo stimulky 🙂 v kolkom tt si vlastne? prirodzene ci po ivf?

zoji79
5. nov 2014

@leonie777 sikulka 🙂 Ale priprav sa na to, ze cim dalej tak tym viac to bude stipat. Treba to tak brat, ze stipe to max 2 minuty 😝. 34.tt. sme teraz po ivf 😉

evadek
5. nov 2014

@diska dakujem ti..🙂a nie je pravda,ze po 6 mesiacoch straca kortikoid ucinnost?

evadek
5. nov 2014

@zoji79 tak to si mala este pekne vysledky..ja tnf alfa mam okolo 68..ak nie viac este:(

evadek
5. nov 2014

@zoji79 no tak to je u mna tazsie...lebo mne nechce kontrolovat tak casto..mne len raz za dva mesiace:( vraj to poistovna nepreplaca...:(
Tak super..gratulujem...)len sa pekne drzkaj..uz to mas za par🙂

leonie777
5. nov 2014

@zoji79 to je uz skvele, ze tolky tyzden ... zanedlho mas babatko u seba, snad vianocny darcek 🙂 drzim ti moc palce, nech ste vsetci v poriadku ... tak ja sa teda tesim aj na to stipanie, vydrzim vsetko, len nech sme v poriadku ... tiez som po 2.ivf, tak nech to dobojujeme stastne tentokrat vsetky ...

diska
5. nov 2014

@evadek ahoj,to neviem ,brala som ako mi kazali .

evadek
5. nov 2014

@diska dakujem🙂..lebo ja na ivf nechystam...ale mam pocit, ze medrol mi dokazil stitku..tak si ho nechcem vysadit..aby mi upravili stitku spolu s medrolom🙂

zoji79
5. nov 2014

@evadek tieto vysledky som mala uz po operáciách a po liecbe 😉 Uz sa len pridali navyse dalsie kortikoidy a vsetko bolo potom ok 🙂 Drzim palce a uspenu liecbu s kortikoidmi 😉

zoji79
5. nov 2014

@leonie777 neboj, vsetko bude v poriadku. Ja som 5x absolvovala IVF u Stelcla, vzdy ma chcel ukecat na darovane vajka....vzdy som mu hovorila, nech si ich necha....a stale sa ma pytal, co chcem s tymi mojimi výsledkami....ja ze mrte detíííí 😀 😀 😀 ...a tatararááá, sice to trosku trvalo a este nie sme po porode, ale zazraky sa deju. Mooooc drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre