Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

franzziska
9. nov 2014

baby jako robia v RF cez sviatky?

benny11
9. nov 2014

@gagirl my sme boli spolu na vklad s bergalm v jeden deň a pekne po sebe však????? 😀 😀 😀

skaredekacatko
9. nov 2014

@haimi asi hej ale o mne to neplati . Krami sa nie a nie rozbehnut hroza

haimi
9. nov 2014

@skaredekacatko ved to je to lepsie znamenie, nie? Nechces radsej naspat nasadit ten utros a ist pred vysadenin na krv? Kolky den si po vklade, 8 tusim, ze?

dorotka66
9. nov 2014

@gagirl ja by som mala dostať m asi vo štvrtok, no od zajtra som v práci a idem prepnúť myšlienky. Testovať sa nechystám, nechcem prežívať skoré sklamanie. budem čakať aspoň 10 dní 😉 a v kútiku duše ešte veriť.

diska
9. nov 2014

@skaredekacatko Nevysazujte žádné léky, je vhodné dodržovat klidový režim. Dávku progesteronu (Utrogestan) si navyšte o dvě tablety v poledne.

V případě, že špiníte před termínem provedení těhotenského testu, vyčkejte a proveďte ho ve stanoveném termínu. V případě již potvrzené pozitivity testu se objednejte na kontrolní odběr krve s třídenním odstupem.

Moja preco si vysadila tie lieky,nerob prosim ta unahlene rozhodnutia,ved si len 9 den od transveru a uz si vysadila lieky.

tinkatinulka
9. nov 2014

@silvik1 ahoj tak ako embryjka vcera? zajtra na vklad držím palce hlavne vela pohody a relaxu.a dali ste kolko na PGD?

gagirl
9. nov 2014

@benny11 ja som bola po vas tri dni..🙂

skaredekacatko
9. nov 2014

@diska uz som.11 den po transfere a vecer beriem utros aj fraxik s medrol zsjtra ma byt mrcha tak sa to spusta 😝
@haimi 11 den zajtra cakam.mrchu

gagirl
9. nov 2014

@dorotka66 ja som na pn..a uz mi z toho fakt zacalo sibat..alw uz kaslem na to ako ma byt tak bude..aj tak to uz neovplyvnim..nebudem asi abi ja testovat..pockam ci pride ms..drz sa..a drzim palce..🙂

skaredekacatko
9. nov 2014

@gagirl spravne mysli pozitivne a testuj dem ms. Ja som sa uz mailom objednala do medirexu

benny11
9. nov 2014

@gagirl aj ja som od transferu na PN, a budem pokračovať

benny11
9. nov 2014

@gagirl držíme palčeky 🙂

gagirl
9. nov 2014

@benny11 dakujem..🙂ty si sem moc nechodila od transferu ze?obmedzovala si asi mk..🙂

bergalm
9. nov 2014

@gagirl tak tomu verim,ze nesklames a buduca zastavka Tehu vlacika bude v Galante 🙂 🙂 🙂

bergalm
9. nov 2014

@benny11 veru spolu a myslim,ze hned po sebe xixi

gagirl
9. nov 2014

@bergalm 🙂oki..

bergalm
9. nov 2014

baby
@gagirl
@benny11 je lepsie byt PN ,ja som tak naposledy bola 8mesiacov a na rovinu bolo to na hlavu hrozne,ale da sa to vydrzat,teraz som nezamestnana takze skoro ako vy ,len pohyb na vzduchu nemam obmedzeny 😀 😀 😀

benny11
9. nov 2014

@gagirl ja som dosť obmedzovala, mala som strach....

benny11
9. nov 2014

@bergalm presne tak chi-chi 😀 a zatiaľ je to super

benny11
9. nov 2014

@bergalm ja sa hrávam so psom, ten mi hrozne pomáhal, aby som nemyslela na somariny, má 3 mesiace, tak si to užívam

bergalm
9. nov 2014

no ja som dnes bola s mm na prechadzke ,myslim,ze pre mna je lepsie hned od zaciatku mat viacej pohybu a ked bude vsetko tak,ako ma byt musim si strazit aj vahu kvoli tlaku.Ja to budem mat trosicka tazsie,aby som predisla tej svinuche Preeklampsie brrrrrrrrrrrrr

bergalm
9. nov 2014

@benny11 no my nemame psika,takze musim vymyslat nieco ine..Ana zajtrajsok skusim upiect citronovy kolac asi....Dnes som tiez vyvarala a to sme len dvaja 😀 😀 😀 😀

benny11
9. nov 2014

tak aspoň sa zamestnávaš, však aj to je super

evka98
9. nov 2014

Ahojte. Neviete mi poradit ... ? Minuly mesiac som bola na svojom prvom et - neuspesne. Tento mesiac som si dala pauzu, ze pojdem na ket az v decembri. Ale chcem sa opytat ci vam po et normalne ten dalsi cyklus prebehla ovulacia? Ja som totiz dnes 14 dc (vzdy som na 14 dc mala ovulaciu) a dnes ma dost bolelo podbrusko a aj dost lavy vajecnik. Dokonca som mierne spinila - slabo ruzovym. Som myslela, ze vsetko ovu priznaky a ovulacny test bol negativny. Velmi ma to zaskocilo. Pred ivf som mala krasne, ukazkove ovulacie kazdy mesiac. Je mozne, ze po stimulacii neprebehla ovulka? Ale preco som potom mala tie bolesti? Tie uz pocitujem od 12 dc - kde tento den bola testovacia ciarka na ovu teste silnejsia ako dnes. Ale nebol 100% pozitivny. Dakujem vam

ludinka
9. nov 2014

@evka98 ahoj, ja osobne mam s ovulacnymi testami zlu skusenost, nikdy som nemala taku tmavu ciarku ako ma byt a pritom ovulaciu mavam stale............skor sa mi osvedcilo meranie bazalnej teploty
a nemavas po ovulacii aj inepriznaky? napr. napetie v prsiach alebo tak???

evka98
9. nov 2014

@ludinka Ja testujem uz pol roka tymi istymi testami a vzdy mi krasne ukazali. Dokonca som testovaciu ciarku mavala tmavsiu ako kontrolnu. Takze im celkom verim. Po ovulacii uz priznaky nemavam. Len pred a pocas nej. Ale ovulacne spinenie som nikdy nemavala. Preto ma to zmiatlo. Dufam, ze mi ivf nerozhasilo cyklus ☹

lemoni86
9. nov 2014

@bergalm no... ono tie bolesti brucha, to nafukovanie polavi, vecer pred spanim to je este take najviac nic moc.. no u mna teraz vyhrava unava. uz o siestej som taka rozbita, akoby som makala cely den.. a to skoro nic nerobim. dnes som o piatej este piekla kurca so zekiakmi a som mala fakt dost.. staci ze sa idem prejst len do obchodu a citim ze nevladzem 😀

lienka_1
9. nov 2014

@evka98 Ovu testy su na to, aby ukazali hladinu LH hormonu, ktory nema konstantnu hladinu a v priebehu cyklu, dokonca aj dna ma kolisavy charakter. Ked si mala testovaciu ciarku silnejsiu ako kontrolnu na 12. DC, to znamena, ze do 48 hodin bude nasledovat ovulacia. Samotny pozitivny test neznamena, ze, mas ovulaciu prave v tej chvili, ale ze vajicko sa do 48 hodin z folikulu uvolni. Takze je vsetko ako ma byt a ty si normlne ovulovala.

evka98
9. nov 2014

@lienka_1 Ale ja som na 12 DC nemala testovaciu ciarku silnejsiu ako kontrolnu. Ja som pisala, ze bola silnejsia na 12 dc a dnes bola slabsia. Ale ani na ten 12 dc nebol test pozitivny. Ano viem, ze cca do 24-48 h od pozitivneho testu dochadza k ovulacii. Testujem uz vyse pol roka tak viem ako to chodi. Len toto sa mi este nestalo, ze som nemala riadne vyraznu tu testovaciu ciarku a vzhladom na to, ze som po stimulke tak ma to naplasilo ci nedoslo vplyvom hormonov ku zmenam v cykle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre