Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
10. nov 2014

@dalida drahaaaa...viem si predstavit co prezivas...ale testik je fenomenalny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ....a uvidis ze aj HCg bude kraasne.....tfuj tfuj tfuj 😵 😵 😵 😵
trpezlivost??? a to je co???? 😀 😀 😀 😀 asi som ju uz vycerpala nadobro 😀 😀 😀 😀

haimi
10. nov 2014

@diska neboj moja, vsetko dobre dopadne. Musi !! Moja kamoska vyskusala jemny sex pocas prveho trimestra a zacala krvacat a tiez to preslo a dobre to dopadlo. Podla mna ako pises, mozes byt citlivejsia kvoli tomu fraxiku. Hlavne ze uz nekrvacas. Drzim silno palce

diska
10. nov 2014

@haimi ahoj dakujem za povzbudenie,no ja som sa k sexiku ani nedostala ale vzruso bolo ,ale asi tam ide hlavne o to vzruso ked sa maternica prekrvi.

haimi
10. nov 2014

@lenka54321happy no vidis, perfektne. SOm na teba cele doobedie myslela, kedy napises 😉 a pytala si sa aj na to spinenie ? Podla mna by si mala oddychovat a nebehat za detmi 🙂 neda sa ti to ? ja pojdem asi buduci tyzden, to by som mala byt 7w + 1, to uz musi byt vsetko vidiet.

dalida
10. nov 2014

@speranza1 rozmyslam, co mudre alebo vtipne ti odpisat na tu trpezlivost... nic mi nenapada, len chcem povedat, ze som na NAS VSETKY HRDA. Hladame riesenia nasich problemov, bojujeme s laskou v srdci, so slzami v ociach a s usmevom na tvari... Co ine nam ostava, ze? Mam za sebou 6 IVFiek, neskutocny strax ako bude prebiehat stimulka, ci opät neskoncim v nemocnici... ci to vyslo... neskutocny tlak na psychiku, zdravie... DRZIM NAM VSETKYM PALCE.

tinkatinulka
10. nov 2014

@lenka54321happy tak to je super neboj spinenie prejde..gratulujem..len nestresuj

lenka54321happy
10. nov 2014

@haimi
Diky moja som fakt stale v soku...snazim sa oddychovat kedy sa da...
povedal ze pokial to neni cervene krvacania by to malo byt ok a ze aj tak sa neda nic robit....
Uvidime....a jasne ze uz bude vidiet srdiecko ked ja dnes videla!!!
Neuveritelne to je cele!!!
Baby ked mne sa podarilo tak sa podari kazdej!!!!

doloresita
10. nov 2014

Ahojte, včera som bola na odbere vajíčok, mala som jedno a dnes poobede som si mala volať pre výsledky. Volala som a povedali mi, že vajíčko je zrelé, ale zatiaľ sa ešte neoplodnilo. Mám si zajtra zavolať, či sa podarilo ... Už sa to niektorej z vás stalo? Môže aj takto dlho trvať, kým sa oplodní? Prikláňam sa skôr k tomu, že sa ho nepodarí oplodniť ...

mimika1973
10. nov 2014

@lemoni86 to tie hormony moja! 😀 😀 😀 😀 libido je vtedy top! 😝 😀

mimika1973
10. nov 2014

@dalida sice rozmazane ale vidime!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gratulka!!!!!!!!!!! 😉 😵

ina7
10. nov 2014

@doloresita Ja som mala na 2. deň 3 oplodnené a na 3. deň 4. Vraj sa jedno ešte dooplodňovalo neskôr. A robili ICSI.

haimi
10. nov 2014

@lenka54321happy a kolky tyzden si dnes ? 5w + ??, alebo uz si 6w+ ?

ina7
10. nov 2014

@diska @lenka54321happy Ja keď som si zisťovala, tak mi prišlo že špiní alebo krváca každá tretia baba. Bola som s tým aj v nemocnici, dávajú ascorutin a dicinone. So mnou na izbe ležala baba v 18. tt čo zakrvácala silne jasne červenou krvou a bábätko bolo v poriadku. Tmavé špinenie je lepšie ako jasne červené, ale ani červené ešte nemusí byť fatálne. Treba myslieť vždy pozitívne. 🙂

bambulka2015
10. nov 2014

@doloresita a aku metodu ti robili? Lebo na druhy den by uz nieco malo byt. Mne ked robili punkciu, hned sa oplodnilo z 12 osem. 4 zmrazili a 4 nechali delit sa. Jedno skapalo hned a tri sa delili. Mne napr robili vklad uz na treti den po punkcii. Uz som to tu asi aj pisala, jedno bolo 6bunkove a jedno 8bunkove. Normalne turbo vajcia 😀 😀 😀 Ostatne dve baby co tam boli v den ET so mnou mali 4bunkace, co je na ten den normalne a ok. 2bunkac musi byt uz na druhy den.
Cize ked sa ti do druheho dna ani len neoplodnilo tak neviem neviem. Ono by sa uz malo na druhy den aj delit. Hm.

tinkatinulka
10. nov 2014

@doloresita ked sa ti na druhy den po OPu neoplodnili este stale je šanca že sa to do druhého dna napraví, skor v momente ked ich pozorujú práve dochádzalo z zmenam a nemuselo to byt zretelne..zajtra už 2-4 bunkove by malo byť

diska
10. nov 2014

@ina7 ahoj,mne ta doktorka na pohotovosti nekazala nic ale ten ascorutin nemoze potpm ovpivnovat fraxik? 😕

doloresita
10. nov 2014

@ina7 @bambulka2015 @tinkatinulka Aj ja som mala ICSI. Pri minulej punkcii som mala 2 vajíčka, mala som ich obe na druhý deň už oplodnené, preto sa obávam, že tentokrát to nevyšlo. Manžel má perfektný spermiogram. Zatiaľ sa mu podarili oplodniť vždy všetky vajíčka, čo sme mali. 🙂 ...

lemoni86
10. nov 2014

@diska dnes zacinam 6 tt .. som 5 tt + 0

ludinka
10. nov 2014

@diska ano ta kamoska lezala v nemocnici tyzden, ale ona bola vtedy uz v 20 tyzdni.....
ale hlavne ze ti to prestalo, neboj sa uz to bude ok

diska
10. nov 2014

@lemoni86 tak o tyzden si uz ides pozriet srdiecko? 😉

diska
10. nov 2014

@ludinka a vies aj po akom case jej to krvacanie preslo?

haimi
10. nov 2014

@bambulka2015 @doloresita a ked si pisala, ze si mala na 3 den po opu 6, resp 8 bunkaca, to pocitas 3 dni vratane OPU, alebo nie. Ja ked pozeram do papierov z RF, tak v den odberu len pozeraju, kolko ich je zrealych, dalsi den, co je OPU + 1den ti len povedia, kolko ich je oplodnenych. OPU + 2dni sa nevola - mali by mat idealne 4 bunky a na dalsi den, co je OPU + 3 dni by mali mat idealne 8 buniek. Ja som napriklad volala druhy den po OPU a mala som oplodnene 3 a ked som volala o 2 dni, tak som mala 4. Jedno sa dooplodnovalo a bolo v tomto case 6 bunkove, a tie normalne oplodnene 8 bunkove. Takze nestracaj nadej 🙂

ludinka
10. nov 2014

@diska myslim ze jej davali aj nejake infuzie a krvacala tyzden...

ina7
10. nov 2014

@diska Netuším ako je to s fraxikom. Dicinone je na zastavenie krvácanie, tabletky som mala a v nemocnici to dávajú ako infúzky pri urgentných prípadoch. Ascorutin je na posilnenie ciev, skôr taký doplnok výživy. A netreba sa báť, že je tam napísané nevhodné pre tehotné. Doktorka asi vedela čo ti dáva-nedáva a prečo, ono v ranných štádiách aj tak neovplyvníš nič. Je to buď alebo a lieky majú často psychologický efekt. Najdôležitejší je aj tak progesteron.

lenka54321happy
10. nov 2014

@haimi
Zabudla som sa opytat ale vklad som mala kedy ty, 16.10.

lienka_1
10. nov 2014

@speranza1 Čau Speri! Makám jak drak 😀

doloresita
10. nov 2014

@haimi Ďakujem za povzbudenie. Veľmi ma potešilo, čo si napísala, tak budem dúfať. 🙂 Ja mám len kúsok jedného vaječníka, tak som rada za každé jedno vajíčko. Viem, že šance sú malé, ale stále dúfam. Ak by to nevyšlo, idem ďalej. 🙂

haimi
10. nov 2014

@lenka54321happy a kedy si mala poslednu mrchu ? Ja 1.10.

lienka_1
10. nov 2014

@dalida tak toto je jasne.....ani na krv nemusis ist....chod rovno na ultrazvuk 😉

lienka_1
10. nov 2014

@evka98 6x ivf, z toho boli 4 ET a 2 KET.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre