Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vernazza
14. nov 2014

@lemoni86 ahoj, co sa tyka toho pocitania, tak sama este tiez neviem.. od poslednej ms (22/9) aj opu (6/10) mi vychadza dnes 7+4, ale doktorka to podla utz v stredu vyhodnotila o tyzden menej. ze viac budeme vediet na dalsom utz. cize az 1.12.:/

lemoni86
14. nov 2014

@vernazza aha... ok 🙂

dafy
14. nov 2014

@bergalm ja som pichala do brucha do 5 mesiaca a potom už len do stehien ..dodnes mám modriny 🙄

bergalm
14. nov 2014

@dafy to vazne?no parada,ale za taky poklad,aky mas to stalo takze aj ja vydrzim a snad o par mesiacov budem mat aj ja takeho maleho fesacika,kedze Marcelko mi vlozil zevraj kluka....

lemoni86
15. nov 2014

bre ranko baby..moj dnesny pribeh... najprv som sa zobudila o tretej a nemohla som spat ... striedavo som spala po chvilkach az dorana.. rano ked som si este polihovala ma zacalo strasne boliet brucho.. aj daco zo mna zacalo tiect.. vyskocila som z postele a myslela ze je koniec ☹ .. pridem na zachod, nastastie to bol len bezfarebny priam priesvitny vytok, mam ho teraz nejak casto...no brucho stale bolelo.. uz som aj odhadla ze to sa mi v crevach daco premiestnuje, chvilku som pockala a .. 😀 😀 . bolest brucha povolila... taaak som si vydychla... pri tom tlaceni este zo mna vysiel utros, bol lahko zafarbeny dohneda, uz aj svetlejsie to bolo ... takze tak 😝 😅 . nervy ale stale.. rozmyslam ci sa nenecham skontrolovat uz v utorok na gynde.. 😕
inac baby, v podstate teraz za normalnych okolnosti je moj cas ovulky, ratala som do toho uz aj opu, pobolievaju ma aj vajecniky.. nieco som o tom citala ze vajecniky este pracuju akoby dalej .. u niektorych zenach dochadza potom aj ku menstruacii .. ta tak, a este som sa chcela spytat... baby ktora z vas este trpi nespavostou ako ja? nejak mi to nejde do hlavy, malo to byt predsa opacne nie? ze sa dospat neviem ...hmm

mimika1973
15. nov 2014

@gagirl na ET si mala vtedy ake embryjko vlozene? tiez HB? 1 ci 2?
Vidis, mrazacik pekne zabojoval! 😉 😵 Vela KETov sa podari, hoci sleduju len morfologiu vonkajsie zlozenie embryjka, nikdy nevedia ake je na tom geneticky schopne, z toho vnutrajsieho zlozenia, takze vzdy je to len loteria stastia 😉 Preto sa raz podari ET a raz zas KET, alebo niekedy aj oboje, a su z jedneho pokusu surodenci potom. 🙂 Ako je pripad aj bergalm 😉 .A jednotkove ci dvojkove, kazde ma svoju sancu, nie je ziadny zakon prirody v tomto 🙂
Pekne tehulkuj 😵

rebeka33
15. nov 2014

@karinaz Co je to za jednotky. Skusim zistit.

diska
15. nov 2014

@lemoni86 ahoj,ja som naopak stale unavena,ci den ci noc,mam problem sa rano prebrat ale napriklad take hnede spinenie som mala aj vcera ,ja tom mam vzdy vtedy ked viac chodim ,ked lezim tak sa to upokoji.

lemoni86
15. nov 2014

@diska .... ja ako inac som potom unavena cez den, nechce sa mi ani z postele vstat a som cez den ako mechom udreta... len nechapem preco sa budim v noci takto 😠 a ty mas uz aj nejake ine priznaky? mne inac ten vytok zafarbeny uz asi ustupil... uvidime v utorok co mi povedia 🙄 ...zatial sa ale citim akoby som ani tehotna nebola 😔

diska
15. nov 2014

@lemoni86 ja sa tiez necitim tehotno,citim sa ako vzdy az na tu unavu .Ty kedy ides na potvrdenie srdiecka?
Jaj no prsia ma pobolievaju ale to bude progesteron.

bergalm
15. nov 2014

@mimika1973 veruze mas pravdu mne sa podaril ET a teraz KET co som si fakt nemyslela 😉

bergalm
15. nov 2014

@lemoni86 ahoj nic si z toho nerob ja som to tak mala pri 1tehu nemohla som spavat v noci od zaciatku no potom cez den som spala ako dieta..A co sa tyka toho druheho ja mam tiez teraz posledne 2 dni taky priesvitny vytok zmiesany s Utrosom a tiez si myslim,ze je to kvoli tomu,ze bezne som mala zajtra dostat menzes.Kedze ja 35DC a presne som to tak mala aj predtym ked bolo tehu...A inak mna bolia vajecniky a vcera som myslela,ze dorazi mrcha take krce a do toho este ma prehanalo 😝 😝 😝 no strach...Jedla som tresku neviem ci z toho,ale myslim,ze hej brrr uz ju nechcem ani vidiet a pokazena nebola,kedze mm ju zjedol a nic..

bergalm
15. nov 2014

Inak baby ja mam troska aj strach z toho vnutorneho sona,lebo predtym ked mi ho robili vacsinou som poobede zacala krvacat a skoncila som v nemocnici s obrovskym strachom...... 😒 a samozrejme min.6dni polezala tam ...

bambulka2015
15. nov 2014

@lemoni86 ahoj. Neviem, ale nebol nahodou spln? 😕 Ka mam podobny pribeh z dnesnej noci ako ty?
Prvy krat som sa zobudila okolo 1 ale otocila na druhu stranu a spala dalej. Potom zase o tretej, ze musim ist na wecko. Tak som isla, lahla si a koniec sveta. Tak ma zacalo boliet brucho, ako niekedy v prvy den kramov, uplne na skapatie. Len som stenala. Nejak to preslo a som zaspala. O 5tej som sa zobudila znova na wecko. zase zaspala. O siedmej zase ale to uz som vybehla hore do velkej kupelne sa skotrolovat, lebo brucho este pobolievalo ale nic strasne. Tak som si strcila ako mam prog. a estrog.. Nastasie ziadne krvacanie. Ani len spinenie. Ked som sa o 3tej zobudila, tak uplne mokra, spotena. len som tricko prezliekla, uz mi zacala byt zima. A to radiatory vypnute a som sama, cize ani muz-kachlovka nekuri 😀 😀 😀
Neviem co si mam o tom mysliet. Terza brucho uz neboli. Ale dnes nic nerobim, len sa vyvalujem, pre pripad. Inak som toho mala tolko na plane, chcela som ist aj plavat ale radsej nepukusam. Uvidim ako bude zajtra.
Inak neviem, ale aj ja v poslednej dome strasne zle spim. Stale sa budim a pokym zaspim, tak prejde vecnost. Ale ja ani neviem, ci som tehu. Ty si predsa uz dalej.

lemoni86
15. nov 2014

@bergalm ... jeej aspon niekto tu tiez nespal 😀...a k tomu vytoku... ja by som ale teraz mala mat ovulku akoze, nie ms... 😖 ... no ale to je jedno... ja uz som nejaka z toho vsetkeho precitlivena.. mi napadaju kraviny rozne.. ci mi neodtiekla plodova voda a take 😔 🙄 ... co sa tyka toho nechutenstva, tak mi vobec nic nie je , ziadne pachy divne alebo chute ..tak mi este napadlo, keby som teraz testla, tak na teste by sa uz mali ukazat rovnako silne ciarky nie? 5+6 tt to je uz dost.... ale ja len sa pytam, nechcem testovat lebo sa este vystresujem ked bude slabsia ciarka alebo neviem co 😝 ...proste len ci tie testy vsetky potom takto zosilneju na 100%, tie testovacie ciarky...

bambulka2015
15. nov 2014

@bergalm aj ja mam dnes-zajtra normalne dostat menzes.
A musia ti robit ten vnutorny utz? Nemozu len zvrchu, cez brusko?

lemoni86
15. nov 2014

@bambulka2015 pocuj... mne toto zacalo asi tri dni po et... a ostalo doteraz... minimalne hodinu kazdu noc som sa prevalovala.. proste katastrofa, ako ja stale k tomu prisudzujem to ze mam stres z toho vsetkeho, a inac aj dnes mi bolo nejak v noci horuco, som sa musela stale odkrivat ..a ty si vlastne ako na tom? kolko si po vklade?

lemoni86
15. nov 2014

@bergalm no hej... aj ja si myslim ze to je dost take rusenie tam dnu ked ti pozera... ako moja to robi celkom jemne, no zas neviem ci to nema este vplyv nato ta elektronika, to ziarenie... ako zas krcok je uz teraz dost citlivy, tak sa stane ze z neho zvykne zena krvacat, ked si zoberiete ze s mm sexujete, to su ine narazy tam 😝 😀 ... to ako @diska alebo @ludinka rozpravali ze krvacali potom tusim... ja sa s mm radsej od opu ani nemilujem... riesime to inac 😀 😀

diska
15. nov 2014

@lemoni86 ja som sa nestihla ani milovat,len som bola vzrusena 😀 a uz som krvcala a dost.

bergalm
15. nov 2014

@lemoni86 to mi tiez vobec nemame sex 😝 😝 😝 hold muime to riesit inak,vies nam pri 1tehu zakazal lekar celu dobu tehu 8mesiacov!!!!!!prave kvoli tomu krvacaniu,potom som mala hematom potom zas krvacanie boze ked si na to spomeniem mi je az zle a mm sam nechcel mal strach a ja tiez bali sme sa....

bergalm
15. nov 2014

@bambulka2015 nemozu myslim,ze na zaciatku tehu vnutorne lepsie vidia ci je srdiecko atd...Tak verim,ze tam bude a ze lekar bude opatrny mam noveho lekara tak uvidim 😉

bergalm
15. nov 2014

@lemoni86 no my od vkladu nic.....................

bergalm
15. nov 2014

@lemoni86 a inak ja uz netestujem zbytocne kedze krv potvrdila tehu,tak naco zbytocne sa stresovat....

bambulka2015
15. nov 2014

@lemoni86 ja to tiez nechapem. Ja som vzdy dobre spavala. Akurat, ked bol muz doma, tak som sa obcas prevalovala ale to preto, ze ja sa tak rada tulim 😀
Dnes som OPU+12 aET+10. V stredu idem na krv. Test cikaci som nerobila.

lemoni86
15. nov 2014

@bergalm tykokso... no mne uz z toho hrabe.. skoro kazdu noc sa mi sniva s mm ze daco robime 😀 😀 ... ja sa bojim co i len kus sa vzrusit ... nech uz su vianoceeeeee 😀 😀 😀 v druhom trimestri to asi skusime 😀 😀
@diska jaj... tak mne sa stalo raz ze som mala aj orgazmus no nastastie sa nic zle nestalo.. to bolo asi pred dvoma tyzdnami ... odvtedy nic 😝 😠 😀

inac... nebolia vas baby krize? to som zabudla este k mojim priznakom .. 😀

lemoni86
15. nov 2014

@bambulka2015 aha... no tak to uz mas za chvilocku... netestuj, tak je dobre 🙂) ja som ako truba testovala ostosest 😀 😀 no u teba to vidim na dobrej ceste... tie tvoje priznaky tomu naznacuju 😀 drzim paluchy

bergalm
15. nov 2014

@lemoni86 bolia a ako krize jedny,no vidis takze tak som bola v celibate.. 😀

bambulka2015
15. nov 2014

@lemoni86 mna tiez bolia krize. Zaciatkom tyzdna to bolo hrozne. Vecer ked som isla domov, tak som vo vlaku uz obsediet nemohla. Ale moze byt, ze ja to mam aj z celodenneho sedenia. V robote sedim cely cas pri pocitaci. Pohyb takmer nulovy. Preto chodim plavat. To je dobre na chrbat. Behat sa bojim koli otrasom aj ked doc povedal, ze ked budem pomaly, ze sa nemam coho bat. Ale ja mam taky cudny pocitm

lemoni86
15. nov 2014

@bambulka2015 ja inac tiez sedim za pocitacom cely den... no teraz ma nejak viac bolia..no a myslim si ze plavat by si nemala chodit koli tomu aby si nedostala nejaku infekciu.. ako pohyb to je idealne...a s tym behom.. no neviiem.. toho by som sa radsej vyvarovala.. radsej nejaky aerobic

lemoni86
15. nov 2014

@bergalm nj.. mali ste to huste... 😝 😝 .. tiez si myslim ze krize bolia aj z toho ked dlhsie lezim v posteli... vcera aj predvcerom som sa snazila lezat koli tomu vytoku ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre