Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 hej len jedno sme dali...ja mam taky tusak u teba ze budu dve...mas dost take silne tie bolesti, vdd uvidis podla krvicky 🙂..ja som inac tiez taky bruchospac..trraz uz ani pomysliet..

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 nooo to mozu uz byt tie tehu nevolnosti. Ved kazda sme ina. Jedna ma skoro, ina neskor, ina vobec a niektore dokonca cele tehu. Dufam, ze mna to obide. Mne staci tento bruchabol. Fuuuuj. Ale zaujimave je, ze to mam stale len v noci. cez den, ako nedrzim dlho, ked mi treba cikat, tak mi nic nie je. To su stavy, ma porazi.
Inak ja by som sa dvojkam potesila. Bude to sice o nervy, ale zvladli ine zvladnem aj ja. Akurat, ze dom este nie je dokonceny. Ak vsetko dobre pojde, tak medzo letom a Vianocami buduci rok by sme sa mali stahovat. Tak to bude o dusu s babätkami. No ja, zivot nie je jednoduchy.

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 inak, vyznas sa v tych krvnych hodnotach?

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 uvidis...bude sice velka starost ale aj radost...hlavne nech su zdra e 🙂

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 no ako tak...preco?

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 no ake maju zhruba byt. Nejaku tabulku na Wiki som nasla, ale to bola asi pri normalnom tehu. Predsa ja to u nas ine.

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 ok, dieks, idem sa robit genialnou a studovat 😀 😀 😀 😀 😀

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 pekne studuj...len ne prilis noc...nevedomost je sladka, bez stresov 😝 😀 😀..ale kedy jak

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 uz som dostudovala. Aj tak to do stredy zabudnem. A vysledky budu pravdepodobne aj tak az poobede. Takze to je jedno. Len som cchela vediet, ako to je, ak by to fakt boli dvojky.

mimika1973
17. nov 2014

@bambulka2015 jooj to treba oddych! Ak sa citis slaba, nemozes sa dat na PN zatial? 😉
Moze to byt z tehu hormonu ako aj z hormonov utrosu, pre telo je to zataz, preto taketo pocity niekedy...
Co Ti vlozili ako embryjka? 2 HB ci ine? mate aj mrazakov? Tvoje prve IVF v RF je to?
Testik mas pozitivny, uz len potvrdit krvickou ;)
Tfuj tfuj...
A ten vankus na kojenie kup, pomoze na polohu, a lepsie je buvat na lavom boku, telo a maternica sa lepsie prekyslicuje takto! 🙂

bambulka2015
17. nov 2014

@mimika1973 ahoj. No uvidim ako s PN. Nejak sa mi na nu nechce. Doma by som sa zblaznila. Muz pride az zaciatkom decembra a doma sa nemam ani s kym porozpravat. V robote mam sice kanclosku sama ale vedla su aspon kolegyne, tak pokeciame.
No tie hormony su svina. Ale na to, ze som fakt celu noc nespala, len lezala, este sa mi oci nezatvaraju 😀 Ja si vkladam este k tomu utrosu dva krat denne aj estrogen 😕
Musim sa priznat, ja nie som v RF a ani nikde na SK ci v CZ. Ja som sa sem len drzo vtrela 😀 , lebo nepatrim do nijakej diskusie a potrebovala som sa tiez vykecat, kedze toto sme nikomu nevesali na nos a jedina kamoska co to vie, tak ta ma nechape, kedze k jej detom nevie ani ako prisla. Prve tehu zistila v 13tt a druhe v 18tt 😕 😕 😕
Toto je moje prve ICSI a prvy ET a dufam, ze aj posledne. Dost som si vytrpela a teraz tie noci a bolesti, no mne staci. A ktovie, co vsetko este pride. Vlozili mi obden od OPU jedno 6 a jedno 8bunkove embryo. Mala som 12 vajico, 8 sa oplodnilo, 4 hned zmrazili na nanuky 😀, jedno skapalo nejak hned a tri kultivovali. Dve tie najlepsie mi vlozili, to tretie bol nejaky nepodarok.

No te vankus ma napadol v noci, ked som si dala palon medzi nohy. Len potom hola ritusa a "fukalo" mi. Tak vankus by bol super a zakryt sa paplonom. Idem o dakych pokukat. Mas nejaky typ? Overenu znacku atd?

lenka54321happy
17. nov 2014

@haimi
Ako sa mas moja? Xxx

dorotka66
17. nov 2014

.

ingrid0105
17. nov 2014

@dorotka66 predpokladam ze to mala byt fotecka?

dorotka66
17. nov 2014

@ingrid0105 áno moja, ale nevyšla, ako ju mám pridať ? Ď

bambulka2015
17. nov 2014

@dorotka66 aj ja som rano chcela pridat fotecku a nesla mi. Aj cez mobil som skusala a nic. Ona sa mi ale ani nenatiahla. Tak skusim vecer doma z Macu.

dorotka66
17. nov 2014

ok, baby. takže po prvý krát mi vyšli II čiarky na 11. deň duch a na 12. deň pekná čiarkaaaaaaaaaaaa 😀

dorotka66
17. nov 2014

@bambulka2015 inak ja sa ešte stále potím a mám zápchu 😉 ako sa ti darí?

bambulka2015
17. nov 2014

@dorotka66 juuuj sa ani nepytat. Na skapanie. Citaj moje dnesne prispevky od rana. Potit sa uz nepotim, tak dve noci, ale mam v noci strasne bolesti. A chodim stale na zachod. Ale vzdy to len taky cvrk. Ale musim ist hned, ked citim, lebo potom ma zacne boliet brucho ako na kramy. A cele noci nespim. Ale naozaj nespim. Normalne, keby som nemala tie bolesti na skapatie, tak som taka fit a bdela, ze mozem hadam po nociach zacat vypekat vianocne. 😀 😀 😀 😀 😀

dorotka66
17. nov 2014

@bambulka2015 si dva dni po mne, takže počkaj a o dva dni bude skoro super 😀 ja som si včera sadla na nohu a niečo ako "vyvrtla" kotník (normálne sa tomu nedá uveriť, ale je to tak). muž povedal, že ma zatvorí doma, by som si nič neurobila 😀

bambulka2015
17. nov 2014

@dorotka66 aj mne vysli dnes rano krasne dve ciarocky. 12ty den od ET a 14ty od OPU 😉 Skor som netestovala a netestovala by som vlastne vobec, keby som v noci nemala take bolesti. Som si myslela, ze je to koniec a ziadne babo nebude, ze to odchadza.

bambulka2015
17. nov 2014

@dorotka66 maslis, ze tie boelsti prejdu tak skoro? Mne to zacalo v piatok vecer. Cez den je ale relativne dobre. Som aj v office a celkom v pohode akurat, ze beham vkuse na wecko a tlaci ma brucho pri sedeni 😕

Hihi, a doma ti spadne luster na hlavu, vybochne mikrovlkna, popalis sa pri zehleni alebo peceni .... 😀

dorotka66
17. nov 2014

@bambulka2015 🙂))) paráda, teším sa. ja som to dala len do svojho albumu. mrkni či sú porovnateľné 😀 ja som včera niekedy o 16:00 prvý krát, tiež som si povedala, nech máme jasno. a najprv nič a asi po 2 min. pozerám dúšikkkk. no a dnes ráno som to chcela vedieť na isto. jasné, až krv potvrdí, ale naozaj ma to potešilo 😉 Inak ja som 12 deň mi dňa vkladu.

dorotka66
17. nov 2014

@bambulka2015 ja som ich mala práve tie prvé dni, strašne kŕče, mávam taký aj menzes. preto som si myslela, že je to v keli. no teraz ma to brucho nebolí, len je také mierne nafúknuté a bolel ma aj pravý vaječník, stále mám pocit, že okolo mňa krúži mierne OHSS 😀 vypijem litre a na wcko idem nie , že mi treba, ale viem, že by som mala....BTW: nedávno mi horel hriankovač 😀

bambulka2015
17. nov 2014

@dorotka66 mne zase nic nebolo. Len v den OPU bolest, ale ta zmizla este na klinike. POtom uz len 4 dni zapcha a nafuknute brucho inak som sa citila vyse tyzdna vynikajuco. a od piatka toto.
No ja pijem tiez dost ale uz sa tak nenalievam. Uz len tak normalne. To uz po takom case ohss nebude.

Ze hriankovac 😀 😀 😀 😀 este ze ten nemame. ja som tiez taka sikovna 😀 😀 😀 😀

In ak ten moj test je zhruba taky ako tten dvoj druhy. Ty si ale po opu dlhsie vsak?

bambulka2015
17. nov 2014

@dorotka66 mne sa neda ani do fotoblogu pridat 😠 😠 😠 😠 😠

dorotka66
17. nov 2014

@bambulka2015 opu bolo 31.10. a vklad 5.11. no teraz si už len držať palce nech sa pekne vyvíjajú. ale myslíme pozitívne, nie?

bambulka2015
17. nov 2014

@dorotka66 aha ja som mala opu 03.11. a et ako ty 05.11.
jasne, ved ja myslim len pozitivne. Len keby to poondiate brucho tak nebolelo.
Este tri hodky a fajront. padam domov.

ingrid0105
17. nov 2014

@dorotka66 ja som nepridavala tak skus ine babenky co pridavali uz 🙂 ale super tesim sa s tebou dalsia tehulka. Ktory pokus vysiel?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre