Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
19. nov 2014

@ria191 ahoj rius! 😉 Tak co ti odpisal Marcelino? Mozes ist do toho teraz ci zas musis cakat?! 😒
Ty mas este mrazacikov, vsak? nemusis vsetko odznova...?
Mojka, rok 2015 bude tvoj!!!! 🙂 😉

crazybabenka
19. nov 2014

@janikajanka no a máš to schválené na liečbu v zahraničí? lebo čo ja mám skromné info.....tak na Slovensku je jedno schválenie a na zahraničie je druhé.........a po druhé......soft sa cez poisťovňu nerobí......vtedy účtujú klasické IVF ....ale možno mi to baby vyvrátia

janikajanka
19. nov 2014

@crazybabenka dakujem, držím palce 🙂 no ja neviem, ja som už zúfalá, úplne bezbranne tu plávam medzi stimulkami a stále nič, aj ja som niekedy reagovala super na clostil ale teraz je to čistá katastrofa. uvidím čo bude robiť tento môj "pravý" folikul, ktorý má dnes 1 cm, ak by sa pekne vyvíjal, zavolám do centra a uvidíme.... dakujem ti moc moc že sisa ozvala. a ký máš problém ked sa smiem spýtať?

bergalm
19. nov 2014

@gagirl nie ja idem 26.11.prvy raz k mojmu gynekologovi tu na SK

janikajanka
19. nov 2014

@crazybabenka mám schválenú žiadosť na cezhraničnú starostlivosť, to by malo hádam stačiť, už mi to tak vlani preplatili.... a myslím že mi dávajú do faktúry soft a nebol to problém....

ria191
19. nov 2014

@janikajanka tak ja som bola tiež v tom, že keď ideš cez poisťovňu, tak ti soft v RF neschvália iba klasické IVF a vlani to refundovali mnohým z nás, ale iba do určitej doby potom sa zmenil zákon a teraz je to oveľa komplikovanejšie ale tiež sa môžem mýliť.

ria191
19. nov 2014

@mimika1973 ešte som mu nepísala lebo ma poslali na infekčné takže všetko v nedohľadne čo už. Malinký bobáčik poslúcha?

crazybabenka
19. nov 2014

@janikajanka PCOS a inzulínovú rezistenciu ....treba len veriť.....ja som bola minulý cyklus taká zúfalá....že som sa chcela na všetko "vykašlať" že zavolám Marcelovi.....nech mi napíše....čo som im dlžná....a kašlem na to.....končíme....ešte som rozmýšľala nad tým....ísť do ISCARE MT.....keď ich teraz kúpil ten istý...čo má RF......ale keĎže si tam nechávajú tých istých "odborníkov" tak to je pasé......tak ma muž presvedčil....máš ešte zásoby puregonu.....(bolo mi treba dokúpiť 600j) ....skúsme to....čo to budeš zase predávať.....a vidíš....bác....a v piatok si idem pre drobčeka do bruška.....ako moja dcérka hovorí....mamina ide spapať Mišku ...Lesanku alebo Mareka.....neviem kde na tie mená prišla.....ale celkom sa mi páčia 😀 😀 😀

crazybabenka
19. nov 2014

@janikajanka
@ria191 mne to aspoň tak Marcel vysvetlil....že keď to ide cez poisťovňu....už to nemôže byť soft

bergalm
19. nov 2014

@haimi drzim Vam moc palce,aby bolo vsetko o.k.

bergalm
19. nov 2014

@gagirl a Ty ides kedy na sono? a kam?

janikajanka
19. nov 2014

@ria191 no ja teda neviem, ak máte niektorá "čerstvú" skúsenosť s refundáciou v čechách, môžete sa o nu podeliť?

ja som si dávala len žiadosť na cezhraničnú starostlivosť a na faktúre bolo uvedené soft, ale to bolo vlani. dakujem....

buba08
19. nov 2014

@janikajanka ak máš schválenú ziadost cez našu VŠZP do Brna, tak je úplne jedno co tam je uvedené, keď ti ju schválili, tak súhlasia s tvojou liečbou v zahraničí a preplatia ti ju do výšky ako na SK.

janikajanka
19. nov 2014

@buba08 ok dakujem, tak to bolo v minulosti tak hádam to je aj teraz. dakujem moc

mimika1973
19. nov 2014

@ria191 bozinku, nech sa to uz vyriesi dako!!! stale len cakat a cakat na nieco, ze? 😒
A vysledky uz mas vsetky? Ty si to chytila kliesta v lete ci ako to bolo? hmmm...
Poslucha rastieme, rychlo to leti veru! Pokusala som sa tu dat dake foto, ale to nefunguje! Vobec nenatahuje nic, jak na to ? 😖

crazybabenka
19. nov 2014

kočky moje....teraz radte .....máme na 3 deň
1 x 10bunkové
2 x 9 bunkové
1x 8 bunkové
1 x 7 bunkové
2x6 bunkové
a 2 sa zastavil vývoj

haimi
19. nov 2014

@mimika1973 dakujem si zlata. To krvacanie bolo klasicke menstruacne. Este sa ma sestricka pytala, ci nemam termin mrchy. A aj mi to tak vychadza, tak dufam ze mi len zblbly hormony. Teda pevne verim

skaredekacatko
19. nov 2014

@janikajanka ja mam tiez vzdy dve vajcia najprv clostyl fostimon potom clostiyl merional a nakoniec clostyl s gonalom a aj tak boli dve vajka. A to som.mala gonalu 150 jefnotiek .
Drakulova mi krv zobrala 18. 12. Budu vysledky.uvidime co bude.Som rada ze sa to niekam posuva.

dorotka66
19. nov 2014

@crazybabenka ahoj. neviem či sa mýlim , ale 5 ks máš super a 2 ks majú ešte šancu. Moje boli na 3 deň len 6-8 bunkové. A z toho mám 5 dňovku v sebe a II. 6 dňovku zmrazenú 😉 zvyšok neprežil....(18 sa oplodnilo)

silvik1
19. nov 2014

@crazybabenka ahoj. tu je to celkom zrozumiteľne popísané: http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/n.... Teda aspoň to delenie.
ale píšu, že embryá by sa mali deliť párne, tak neviem. čo vravela embryologička ?
ja som mala na tretí deň 3 osembunkové a 1 desaťbunkové.

crazybabenka
19. nov 2014

@silvik1 že je to dobré.....a potvrdila termín na piatok

silvik1
19. nov 2014

@crazybabenka tak uvidíš, do piatku sa to ešte vykryštalizuje. mne povedali na druhý deň, že jedno sa zastavilo a o dva dni, že dobehlo tie ostatné. ale rátala by som asi s tými párnymi, aspoň podľa toho čo som počítala. ale aj tých máš dosť.
držím palce na vklad.

ludinka
19. nov 2014

@crazybabenka je to velmi nadejne 🙂
naj je ta 8 bunkova, ale aj 10 a 6 bunkove su fajn, dolezite je aby mali parny pocet buniek 😉
aj ked podla embriologov v rf su spravne tie 6-8 bunkove (teda akoze aj to 7 bunkove, ale u mna take embrio skoncilo biochemickym tehu...a co som robila taky mini prieskum tu na koni tak tie neparne sa akosi nikomu neujali)
poviem ti ze je lepsie ked sa takto vyselektuju tie lepsie a horsie....aspon vedia ktore maju vlozit 😉
ja som mala pri mojom uspesnom ivf tiez len jedno 8 bunkove a ostatne potom 7, a menej buniek a vidis akurat to jedno stacilo 🙂

gagirl
19. nov 2014

@bergalm ahoj..zajtra mam ist k mojej doktorke..bola som minuly tyzden na odbere a objednala maa na zajtra zasa..neviem ci mi bude robit aj sono alebo co..Ako sa mas?-)

bambulka2015
19. nov 2014

@crazybabenka najlepsie su vraj parne. Bunky by sa mali delit vzdy po dvoch, vtedy je to vraj ok.Mne vlozili jedno 6 a jedno 8bunkove. 8bunkove je na treti den High Quality Embryo 😉

ludinka
19. nov 2014

@gagirl ahoj a kolko po et zajtra budes?

gagirl
19. nov 2014

@ludinka ahoj..17 den po ket..ako som pocitala..

bambulka2015
19. nov 2014

inak bebenky, ja som bola dnes rano na tej krvicke a dala som sa prezriet aj koli tym bolestiam. Moj doc ma dovolenku ale zobrala ma ina doktorka, booooze ta je riadna klebetnica 😀 Takze, v brusku vsetko ok, mam tam trosku vody a este stale zväcsene vajecniky, cize preto toe bolesti. Ale vseko je v poriadku, sliznica super a aj vysoko.
Teraz mi volali vysledky: takze skoro som odpadla HCG 523 😕 😕 😕 😕
Buduci tyzden idem na prve riadne sono, dokina povedala, ze by tam uz malo byt vidiet bublinku. Tak som zvedava. Hlavne kolko tma tych bublin bude. 😕
Inak do piatku som na chorej, ja som sa jej vobec neprosila, sama povedal, ze ma koli tym bolestiam vypise.
Takze idem teraz zbehnut do lekarne a nieco na hamham si nakupit a dalsie 4 dnoi nevytrcim päty z domu 😀

bambulka2015
19. nov 2014

@haimi ako ti je. Drzim palceky, uvidic, to sa poda. Nic sa neboj. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre