Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
28. nov 2014

@tinkatinulka nemozem ti poslat ipcky....len mi zasiela asi prazdne spravy....do kelu....

mimika1973
28. nov 2014

@bambulka2015 dvojicky? 😉 😉

tinkatinulka
28. nov 2014

@speranza1 noo prazdne prisli..ako?

speranza1
28. nov 2014

@tinkatinulka no skuus teraz kuknut

buba08
28. nov 2014

@speranza1 mne posiela prazdne IP uz od predvcera, neviem co sa deje :-P

speranza1
28. nov 2014

@buba08 mne sa to teraz rozbehlo....

ester1710
28. nov 2014

@buba08 Ahoj, vcera som ti pisala IP a neviem, ci ti to preslo. Velmi ma zaujimal postup pri native. Kedy ti vedeli povedat, ci folikul nie je prazdny a kedy ta potom informovali o tom, ci sa podarilo oplodnit, pripadne ako sa vyvija? A keby to bolo dobre vyslo, chystali ti robit ET po troch dnoch alebo predlzena kultivacia? Dakujem pekne za odpoved.

buba08
28. nov 2014

@ester1710 ci folikul je alebo nie je prazdny sa da zistit az po OPU, my sme mali malo dozrete vajicko, sice ho vraj oplodnili, ale vraj nevykazovalo ziadne znamky oplodnenia, mala som potom volat este na druhy den, ale povedali mi to iste☹, takze nic z toho nebolo. Mali sme v plane PK, lebo nam sa vajka zastavuju vo vyvoji, tak dr. chcel vediet ako sa bude spravat vajko v nativ cykle (bez hormonov) a takto to dopadlo. Dalsi nativ uz nedam, len ivf soft

freyahope
28. nov 2014

@ester1710 v tomto ti viem poradiť aj ja. To, či je folikul prázdny alebo tam bolo vajíčko mi povedali hneď po odbere. Keď bolo vajíčko, čakali sme, kým ho očistia a keď bolo zrelé, manžela zobrali na odovzdanie spermií. Na druhý deň som volala, či sa oplodnilo. Pôvodne som mala ET naplánovaný na 3. deň, ale embryo sa vyvíjalo pomalšie, tak sa posunul na 5.deň. Pri druhom pokuse nám už rovno naplánovali ET na 5. deň.

diska
28. nov 2014

ahojte dievcata,chora som ako pes ☹ hrdlo,kasel,upachaty nos, bojim ci to neuskodi babatku ☹

buba08
28. nov 2014

@freyahope tak toto je pre mna novinka, ze manzela poslali odovzdat spermie az ked bolo jasne ci je zrele, u nas bol odovzdat material v case, ked mne robili OPU a ci bolo zrele mi povedali az na druhy den, ked som volala, neviem ci to bolo preto, ze OPU bolo v nedelu a bol tam len 1 lekar a 1 embryolog, ale u nas to bolo takto. Ty si bola na nativ viackrat?

buba08
28. nov 2014

@diska skus bioparox, to su lokalne atb a v tehu sa mozu, aj dorithricin sa moze

freyahope
28. nov 2014

@ester1710 pozerám, že sme s bubou naraz písali. Inak neviem, aký máte problém, môj muž má horší spermiogram a pri natíve budú robiť ICSI automaticky, ale aj tak sa nám embryá pomalšie vyvíjali. Pri softoch sme si už zaplatili aj za PICSI a potom to boli ukážkové embryá. Ak by som išla znovu do natívu, určite by som zaplatila aj za PICSI.

ester1710
28. nov 2014

@buba08
@freyahope Vdaka za odpovede. Takze uz v den OPU clovek aspon z casti vie, ak ona tom je. My sme s manzelom uvazovali, ze by sme tomuto sposobu mohli dat dve tri sance. Len som sa zabudla spytat, ako je to s cenou, ak nedojde k ET, dufam, ze to neuctuju cele 🙂

buba08
28. nov 2014

@ester1710 my sme nemali Et, takze sme platili len za tie 2 merionali a 1 pregnyl, ktore mi dopichli, kedze som nemala ani narkozu, tak to bolo cca do 100 €

ester1710
28. nov 2014

@freyahope U nas je tiez problem v spermiograme. Pri prvom IVF sme mali ICSI a otehotnela som na prvykrat, ale nebol to vtedy nativ, ale klasicke IVF kratky protokol. Len v 20. tyzdni to nedopadlo dobre, co vsak nebolo sposobene formou oplodnenia. Lekar nam teraz povedal, ze PICSI sa odporuca pri castejsich potratoch, tak neviem, boli sme dohodnuti na ICSI, dufam, ze zbytocne to tym nepokazime..

freyahope
28. nov 2014

@buba08 áno, vždy sme čakali, kým ho očistia. Až pri softe manžel odovzdával spermie ešte pred OPU a o zrelosti som sa dozvedela až na druhý deň. Možno to medzitým zmenili. My sme skúšali natív v marci, apríli, máji a júni dokopy 5x. 2x som mala prázdny folikul, 1x praskol ešte pred OPU a 2x ET.

buba08
28. nov 2014

@freyahope my sme ani pri PISCI nemali ukazkove embrya ☹

buba08
28. nov 2014

@freyahope no nechapem preco sme sa my vsetko dozvedeli az na druhy den, my sme boli v auguste, OPU mi robil Otevrel, samozrejme, ze som sa ho hned pytala ako to vyzera, on, ze nevie, mam si zavolat zajtra..., takze tak

nanenka
28. nov 2014

@denulkl Aj ja som bola na kyrete v Reprofite, môžeš sa ma tiež spýtať, čo chceš, aj cez IP.

freyahope
28. nov 2014

@ester1710 Veď ak sa rozhodnete pre PICSI, môžete to ešte v deň OPU napísať do dotazníka, ak nie, vyskúšate ICSI, uvidíte, vyjsť to predsa môže 🙂 A keď nedôjde k ET účtujú cca tých 100 €, ale nám dokonca pri tom prádznom folikule zaúčtovali len cca 30 €, som bola prekvapená.

freyahope
28. nov 2014

@buba08 takže to zmenili, ja som mala soft v júli a v auguste, a to som sa vtedy až na druhý deň dozvedela

buba08
28. nov 2014

@freyahope my sme mali cenu 100 € kvoli tomu, ze mi dopichli 2x merional a pregnyl som od nich brala @ester1710

freyahope
28. nov 2014

@ester1710 ešte k tomu PICSI mi nadpadlo, že oni nám vlastne sami spravili PICSI bez nášho požiadania, lebo ten spermiogram sa vtedy od posledného pokusu zhoršil, no a ďalší cyklus sme si to rovno zaškrtli v dotazníku. Takže ak to bude potrebné, použijú ho aj sami.

buba08
28. nov 2014

@freyahope hm, asi to zmenili

ester1710
28. nov 2014

@freyahope Tak fajn, ze to takto riesia aj sami, ked vidia, ze to na ICSI nemusi byt 🙂 Ja to uz v dotazniku asi necham tak, ako sme sa dohodli s lekarom. Den pred OPU sa mi uz nechce vymyslat, rozmyslat, asi by to chcelo uz pokoj 🙂 Ak to nevyjde, nabuduce sa na to este spytam 🙂

freyahope
28. nov 2014

@ester1710 tak držím na zajtra palce 🙂

ester1710
28. nov 2014

@freyahope Vdaka 🙂

buba08
28. nov 2014

@ester1710 aj ja držím palce 🙂

ester1710
28. nov 2014

@buba08 Dakujem pekne 🙂 Je to prvy nativ, beriem to tak, ze zistim, ako to chodi a ako sme na tom my dvaja s manzelom. Ale keby vysiel, bolo by to super 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre