Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
18. máj 2010

ano, clovek by si myslel, ze taketo veci spajaju... mircali, co povedat - verim, ze tvoj malicky tatina mat bude, a superneho, takeho, ktory si ho zasluzi, aj teba... urcite mas okolo seba rodinu, ktora sa tesi z filipkovych kopancekov, zatial si vystacite aj sami, vsetko pekne este len pride...

dior
18. máj 2010

lenka teraz mi to doslo, pride mi to ze to ubehlo a ze raz-dva tu bude ten termin,ale mne to tak uz rychlo nebezi 😅 -no mam tam jedneho netopierika 😅 a teda ten autosalon- to bolo dohodnute 😎

mircala -smutne,co na to povedat 😢

rebeka33
18. máj 2010

Mircalla- dúfam,že máš aspoň rodinu,ktorá sa bude tešiť z kopančekov. Ja by som asi šla k nim na tak dlho ako potrebuješ. Ono to závisí od vzťahov, ale určite sa časom nájde perfekný taťulo pre filipa.Tal sa má volať však? 🤐
Shandy mne pichli tú dávku oni, lebo mne to na otočku trvalo 22hod., aj mi dali ostatné lieky.len si priprav čo máš doma, lebo mne dali zbytočne niektoré lieky čo som mala ešte v ladničke.
No baby naozaj,že v tomto centre som sa cítila v pohodičke, čo tu v Košiciach som vždy odchádzala v šoku,nervózna a často aj nasratá. A to vďačím Vám ,že som tam šla. Vy ste ich tak vychválili,že niektorým babám sa ani veriť nechcelo. Tak ďakujem.
Prosím ,mohol by niekto opraviť tabuľku. lenni71tam nieje.
Bakoško ,ty si tehotná? V tabulke je bakoško medzi sympatizantmy , tak ako to je?To je iná bakoško? Ja to neviem, ale ak by ste to aj mohli napísať,že čo mám stlačiť,aspoň sa niečo naučím. Pa-pa-pááá 🙂

tanitta
18. máj 2010

ahojky...kocky...
maciatko.. 😔 .. teraz asi ziadne slova utechy velmi nepomahaju ale ver sme tu s tebou a s podporou do dalsieho snazilkovania...nie je vsetkym dnom koniec....pokial ma zena maternicu nadej je vzdy...tak sa drzkajte a snaz sa zvladnut tento neuspech zvladnut co najviac s chladnou hlavou a s dalsou nadejou ....clovek ma toho vela krat plne zuby ale ten hnaci motor stale vo vnutri aj ked nejde naplo ale aspon v pohotovostnom rezime 😉 ...
cavik...no uvidis co dalej tvoj m ma pravdu skuste to este...najlepsie by bolo co naskor.. 😎 ale je tu ta hemato takze sup dotoho...
rebeka....mam radost 😉 ..aspon nieco pozitivne 🙂 ...teda riadne tlstice? 😉 .. thuj thu.. dufam ze budes tabulkova 😵
pozdravujem cely vip kolektiv 😉

mircalla
18. máj 2010

Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, kontrola 22.5.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5. (anopyrin, prednison)
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
shandy (32r), 1.soft IVF RF, 1.UZV 21.5. (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Lenny71 - stimulka - gonal
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus
Cavik

mircalla
18. máj 2010

Tak Lenny71 som doplnila, len neviem moc udajov, tak Lenny este dopln udaje prosim alebo napis sem

lenny71
18. máj 2010

Mircalla musím zareagovať lebo vidím že máš asi riadnu depku 😒 .Hlavu hore moja! To aby si sa ty takto trápila si ten čo ťa nechal vonkoncom nezaslúži.Proste nestojí za to. Ty sa teraz sústred na seba a bábetko.Nič iné čo sa vás dvoch bytostne nedotíka ťa NEMUSÍ zaujímať.Máš rodičov ako si písala, ktorí sú ochotní ti pomôcť a uvidíš že ked to budeš najmenej čakať tak ti osud pošle do cesty úžasného chlapa. Kludne si však zanadávaj aj poplač to všetko zo seba vyrev...nesmieš to dusiť v sebe ...Ale poto musíš byť silná a v poriadku a v zdraví donosiť to malinké v brušku. Čas všetko zahojí. Neboj uvidíš ....bude dobre....viem čo hovorím 🙂

lenny71
18. máj 2010

jo jo...radšej to urob ty ...ja to neviem 😎 😀 . Mám za sebou už 1x IVF v blave +1xKET v Blave. Teraz soft RF a stimulujem gonalom a clostylbeg. A ešte moja maičkosť je stará 39 ročkov 😀 takže bolo by na čase aby to teraz už vyšlo.

tanitta
18. máj 2010

nedavno tu bola aj lucifuk...ozvi sa... co nove?
lenny.. sak to neni este ani 40;)...ale faktom je ze cas nezastavime ☹ ... thuj thuj nech to cim skor klapne

mircalla
18. máj 2010

Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, kontrola 22.5.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5. (anopyrin, prednison)
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
shandy (32r), 1.soft IVF RF, 1.UZV 21.5. (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF - gonal, clostil
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus
Cavik

mircalla
18. máj 2010

takze updatovane....a dik za povzbudive slova, posledne 2 dni to na mna leze

lenny71
18. máj 2010

Mircall to nevadí...jasné že leze....ale ako hovorím za každým si ulav ...akokolvek a to myslím vážne...teda v rámci zákona 😀 , ale potom silno myslieť na vás dvoch . To je teraz prvoradé a uvidíš ten malý ti dá takú silu že na toho hajzlíka čo si s ním žila ti už ani nebude rozum stačiť myslieť.Časom to prebolí. 🙂

lenny71
18. máj 2010

tanitt to je pravda že neni 40 ale už čo chvíľa 😀 , teda AŽ na budúci rok. Ja sa na to vobec necítim. Ale viem že teraz si to tehotenstvo inak užijem...

bobjan
19. máj 2010

Ahojte, moc nedočítam....

Mircalka, prosím ťa, dostaň to zo seba von, ale je najdôležitejšie, aby ste vy s maličkým boli v poriadku. Ja viem, je to ťažké, keď to na človeka doľahne, ale ver a uvidíš, že všetko sa na dobre obráti a budete veľmi šťastná rodinka s chlapom, ktorý vám bude obom oporou!

Mačiatko, Cavik 😔 držkaj sa! Ale nevzdávajte sa!!!

Lahelik, no dilema...ani ja by som nevedela, ale je to na tebe, ako to cítiš ty...

Tak ja som sa rozhodla, že pôjdem k dr. Drakulovej na to hemato. Len som sa jej zabudla spýtať, či sa niečo platí, keď jej výmenný lístok netreba.

bobjan
19. máj 2010

Vštky, samozrejme pozdravujem 🙂

lenka20
19. máj 2010

dobre ranko kocky, tak vidim, ze doplnate udaje, mohol by niekto aj moje doplnit? ze mam 32rokov a ET bude 14.6.? a ze som posledny mohykan 😅 😅 😅 😅
pozdravujem vsetky, pekny dnik, dneska to vonku uz vyzera o moc lepsie 😵 😵 😵 😵

shandy
19. máj 2010

dobre ranicko 😵 😵
ok lenik doplnim 🙂
bobi, tak to teda netusim, ja som mala vymenny listok a neplatila som nic. ale mircallka hadam bude vediet viac povedat 🙂

shandy
19. máj 2010

Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi 14.6. 2010? posledny mohykan 😅
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, kontrola 22.5.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5. (anopyrin, prednison)
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
shandy (32r), 1.soft IVF RF, 1.UZV 21.5. (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF - gonal, clostil
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus
Cavik

shandy
19. máj 2010

leni moze byt? 😉 😀 😝

shandy
19. máj 2010

vsetkym pekny den (konecne aspon trosku slnecny, teda aspon v BA) 😵

lenny71
19. máj 2010

dobré ránko . Baby chcela by som napísať e-mail do RF len neviem adresu mojej doktorky .Chodím Pospíšilovej. Teda chcem sa spýtať , či vy máte na svojich adresu alebo to píšete na na RF adresu. Potrebovala by som si dohodnúť termín na sobotu lebo v piatok to nepojde ani pondelok, Ja problém nemám len toho mojho chlapa nechcú pustiť z roboty a ja nemám odvahu ísť sama do Brna. Ja som taký šofér začiatočník.

shandy
19. máj 2010

lenny ahoj,
ja pouzivam info@reprofit.cz a potom tvoja dokina bude mat este asi pospisilova@reprofit.cz. ale kvoli terminu je podla mna najlepsie zavolat 🙂 . Lenny skoda, tak to sa minieme, lebo ja idem v piatok rano o 9,00...inak ani ja som neni nejaky skuseny sofer, ale toto je uplne v pohode cesta, to by si zmakla...ale jasne, ze je lepsie ist s polovickou 😵

lenny71
19. máj 2010

ahoj shandy, ďakujem za info ,ale už som sa medzi tým dovolala. Nemohla som sa tam od 8:00 dovolať 😕 . voláko nám tu blbol signál či čo. Tak podarilo sa na sobotu a tiež na 9:00....uf. Som sa bála že to nepojde . Ja mám síce vodičák asi 15 rokov ale nejazdila som vobec. Začala som až teraz, lebo sme sa presťahovali a busom sa mi nechce ráno dochádzať do roboty.Tak som bola prinútená 😀. A jazdím asi tak 4 mesiace. Tu v pohode aj cestu tam by som asi zmákla ale po Brne nemám odvahu.
Ked som začala tak sa ma všetci vypytovali , že či sa nebojím , lebo som si nerobila ani iadne rekond. jazdy. A ja reku ,ja nie ...to by sa mali báť tí ostatní čo ma stretnú 😀. Ale tak už si zvykám.

shandy
19. máj 2010

to je divne, ako to skaredo rozhadzalo... 😒

shandy
19. máj 2010

😀 😀
tak to je hlavne, ze sa nebojis 🙂
ja som na tom bola rovnako, vodicak x rokov ale nejazdila som, tiez som zacala jazdit bez kondicnych jazd, ale ja som jazdila na automate, akurat ze drahy ma zas manual, tak som sa chtiac nenechtiac musela aj to naucit 😀 , tak teraz obcas na krizovatke rozmyslam, ze v ktorom aute sedim a ci radit alebo neradit 😀

mirinda10
19. máj 2010

lenny71 na povzbudenie 🙂 mne sa Emma narodila presne 40 + 2 mesiace, urcite sa to teraz podari musis verit a byt v pohode thuj, thuj

mircalla
19. máj 2010

lenny a moja kamoska bola ako prvorodicka ked mala 42 r.
ja mam sama o mesiac 38 r

lenny71
19. máj 2010

Ja mám dokonca známu čo mala prvé dieťa -chlapca ako 47 ročná. Babenky ja už mám dve dcéry. Jedna 19 a druhá 17. Len nakolko som sa rozviedla a mám priatela , ktorý ešte deti nemá tak sa pokúšame . Ja som ich mala obe cisárskym a po tom druhom mi podviazali vaječníky. Takže tak ☹ . Ale verím že to pojde. Raz , ked som ešte ani nebola rozvedená , tak mi to vyveštila jedna cigánka , že budem mať tri deti. Ja som sa vtedy zasmiala, že to už asi nie...no a teraz....tak to musí výsť 😀 .Ja si počkám 🙂 .

mirinda10
19. máj 2010

lenny presne tak, aj dalsia moja kamoska, nechodi tu ale maju tiez Emmku z Reprofitu mala uz 42rokov a ma 21rocnu dceru 🙂 ver ciganke

inak doplnila som fotky co sme boli u babiny a kuknite na to nase telo, krasne komunikuje a usmieva sa aj pani dr nas pochvalila Emma sa na nu skerila cely cas 😵

dnes mame presne 10t a mame 5.2kg a 49cm

lenka20
19. máj 2010

wow, mirindik gratulujem k 10t a tie miery, no modelka to bude 😵 😵 😵 😵 😵 idem mrknut fotecky 😉
baby vobec sa nestresujte o vek, teraz je ta hranica uz tak posunuta, ze prvorodicka dobre po 30-ke je uz uplne normal, fiiha lenny tak ty uz mas doma babinec, to by sa teraz zisiel nejaky maly chlap 😉 😵 urcite to vyjde, nie kvoli ciganke, ale preto, ze tomu skratka verime 😉 😵
pozdravujem vsetky, na par dni sa odmlcim z netu, tak tu zatial pekne tehulkujte pripadne stimulkujte pripadne si uzivajte s detickami 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre