Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
1. dec 2014

@ivka3901 11.11? Ci cize hcg bolo pozitivne ?

ivka3901
1. dec 2014

@crazybabenka no tak fakt sme asi každá iná 😒 tak budem čakať čo už 😒

bergalm
1. dec 2014

@lemoni86 inak ja som pri 1tehu brala Utros do 16tt prave kvoli spineniu posledne som mala v 12tt a moj gyndos to nechal az do 16tt a bolo to lepsie

bergalm
1. dec 2014

@dorotka66 ahoj neboj ja mam taku istu davku 2-0-2

lemoni86
1. dec 2014

@dorotka66 ja som uz raz potratila po et, mala som len davku 0 0 2 ... Podla mna mi asi preto zvysili v reprofite.. Ale je to dost vysoka davka... Aj v lekarni mi vraveli ze si to este raz mam prediskutovat s lekarkiu o tej vyske..nuz ale asi to tak mam mat...a je pravda ze vyzuvuje len utros.. Ale tiez presne neviem ako to funguje..

lemoni86
1. dec 2014

@bergalm no uvidime co mi marcel naordinuje...ale urcite ak budem spinit aj nadalej tak s tym budu musiet nieco spravit

misaelka
1. dec 2014

baby viete mi prosim napisat aky je postup ked chcete preplatit ivf v cr? som vo vseobecnej zdrav.poistovni.

lemoni86
1. dec 2014

@bergalm vlastne, marcel uz asi velmi nie..ale moja gyndarka mi asi nieco navrhne...

speranza1
1. dec 2014

@mimika1973 som dnes 4den po ET dvoch Xb/1.... 😉 😵

lemoni86
1. dec 2014

@gabika_83 ahoj tak vitaj... Bude to vase prve ivf? A ake mate problemy s mm? No a co sa tyka tej dialky, nie je to vobec problem..my sme cestovali az z kosic..boli sme tam celkom len dva krat..raz na opu a druhykrat na vklad..vsetko ostatne sme riesili cez mail 🙂 a s tym syncekom urcite nebude problm ho tam vziat 😉

ivetahe
1. dec 2014

@misenaf

Ahoj,Marcel je nato odbornik,ja mam silnu endometriozu,robil mi 3 HSK ,vraj je to uz fajn ,tak uvidime ako dalej.

bambulka2015
1. dec 2014

@dorotka66
@lemoni86 babule noc o som mala robit? Muz nie je doma a nechat tu vodu pod prackou? ved by to za tyzden smrdelooooo 😕 😕 😕 😕 Ale tak, ja som ju nedvihala, pen trosku posunula 😕

Inak aj ja vkladam utros. 2-2-2. A este estrogen 1-0-1. Ale mne sa zda, ze to tu v DE, alebo aspon v mojom centre, davaju kazdej po ET preventivne. Lebo kazda, co tam bola so mnou, dostala nan receptik. Mozno, ze maju s utrosom dobre skusenosti.

co sa tyka lietanie, tak pocity mam vselijake uz som citala vselico, aj ano aj nie, tak si vyberte. Jedine co sa vsade zhoduje, v poslednom trimestri radsej nie. Ale ani nie tak, ze by sa nieco stalo, ale ze by ste porodili na palube lietadla. A to let. spolocnosti velmi neoblubuju 😀 Nie vazne, takme vsetky letecke spolocnosti maju podmienky, co sa tyka tehotnych pasazierov. Väcsinou od 27tt uz na palubu neberu. V krajnom pripade este s attestom od lekara.
Si myslim, ze tam nie je väcsie riziko ako ked cestujes autom, vlakom, busom. Vsade musis sediet a ked ta ma chytit tromboza, tak ti ani kompresne puncosky nepomozu.
Ja letim teraz 4,5 hodiny a zaciatkom februara by som mala letiet 6-7 hodin za muzom a o dva tyzdne spät. ale to je este open, podla toho ako sa budem citit.
Ja sa toho lietania nejak nebojim. Ja mam skor nervy z cesty k svokrovcom na Silvestra. To je tiez ca. 4 hodky autom. A na Slovensko by som mala ist zaciatkom roka, len este neviem presne kedy a to tak na otocku. Sama na aute. To je tak aj s prestavkami ca. 8 hodin. Uz teraz sa mi chce vracat. Booooze ako ja tu cestu neznasam.

mimika1973
1. dec 2014

@speranza1 a mate aj mrazacikov este? 😉
Teraz to das! 😉 🙂

zabka1124
1. dec 2014

@gabika_83 ahoj my sme tiez v Irsku a tento rok sme absolvovali 3 ivf v Rf. 1 bolo v 2012, potom v juny 20 14 - nic a potom v september 2014.Pri 1 ivf som bola na konzultaciu tesne pred ms(vramci BH), potom spat do prace a na 7 dc som povedala v praci, ze musim so zdrav.dovodov ist na Svk, nebol problem.V juny - vramci dovolenky a v septembri som brala parental leave na 4tyzdne🙂!

santeema
1. dec 2014

@lemoni86 jezis to neviem, len to viem o tom utrosi, lebo ma na to gyndos upozornoval, sa asi treba spytat v centre, alebo v nemocnici, ale daco urcite ucinne existuje neboj🙂. lebo ten utros, ze moze malému uskodit v neskorsich tyzdnoch.

santeema
1. dec 2014

@lily28 to je aka hlupost, ked je nizke amh, davat native??!!! ten tvoj lekar ty kokso...ja mam nizke amh, ale ze uplne uz od 30 tky, raz som skusila native a nic a po nasadeni stimulky som mala 3 vajicka, na dalsiu stimilku 2 vajicka, je sice pravda, ze dve stimulky nic, ale ked som vajicka mala boli krasne a oplodnili sa ukazkovo a z jedneho je malicky. zmen lekara, lebo to nie je pravda s tym, ze ked je nativ a nie je vajicko, tak to tak je aj pri ivf. ved tie stimulacie su na to, ab ysa tie vajicka tvorili, aj ked nie vo velkom mnozstve. ale aj ked je vela vajicok, nezarucuje to ich kvalitu. ja som pri poslenom ivfku mala kocku, ktora mala 19 vajicok a na vklad jej zostalo rovnako ako mne co som mala 2 vajicka. zostali jej tiez iba 2 na 5 den.

santeema
1. dec 2014

@bambulka2015 to ani nejde o velke brusko, ale o to ako je to babo tam ulozene. to velke brucho je niekedy aj vyhoda, malicke maju viac miesta a teba to tolko netlaci🙂). ja som bola opacny pripad, brucho male a malicky mal do 4 kg

gabika_83
1. dec 2014

@lemoni86 a @zabka1124 dakujem vam baby krasne za odpovede! Bude to nase prve IVF, respektive to cele len zaciname riesit. Maly sa nam podaril ani nevieme ako, vobec sme to neplanovali, ale druhe bejby nie a nie prist, hoci uz vyse 4 rokov straaaasne chceme, je to na nervy! Doteraz sme nic neriesili, lebo sme predpokladali ze ked mame jedno, tak preco nie druhe :( Neviem, aky mame problem, a ci vobec nejaky...Ale asi za tym nieco bude ked sa tak dlho nedari...Som v tomto celom uplny novacik a zo vsetkeho total jelen 🙂 Teraz v decembri by som chcela stihnut tu v IRL hormonalny profil a utz - pozriet maternicu, vajecniky, ci tam nie su nejake cysty atd...Spermiogram sme rozmyslali ze by mohli manzelovi spravit v Brne ked tam pojdeme na 1.konzultaciu - neviete ci su vysledky na pockanie (ci to stihneme v ramci expresnej jednodnovej navstevy Brna, ale to radsej absolvovat uz tu v Irsku?) Mam z toho strach, ci sa do IVF-ka nehrnieme prilis rychlo ked sme este nevyskusali nic ine (IUI atd) a vek este nemame az taky pokrocily (ja 31, mm 32) ale tym ze sme v Irsku, nemozeme vkuse lietat hore dole a tuzba po druhom babatku je uz tak neskustocne velka az to boli. Brno mi odporucila moja segra, ktorej tam na 1. sup vyslo vlani IVF a uz sa tesia z polrocnej dcerky. Ideme k Dr. Koudelkovi, mate s nim skusenost?
@zabka1124 tak pozeram ze vam to v septembri vyslo, to je skvele! Gratulujem ;) Mozem sa este opytat, ci ste boli samoplatci a ak ano, vedeli ste si aspon cast nakladov uplatnit naspat cez revenue? Riesili ste to predtym aj tu v Irsku s nejakou infertility clinic alebo rovno Brno? Dakujem krasne a pekny vecer!

speranza1
2. dec 2014

@mimika1973 este mi nedosiel email o mrazeni...ale nechavali sme tam este jednu vcasnu B a jednu B a CM.... tak uvidíme.. 😵 🙂

speranza1
2. dec 2014

dakujem za dve dalsie srdiecka....duufam, ze ich raz budem aj vidiet a pocut ako biju v mojom brusku 😵 😵 😵 😵 😵 😵... a ja pevne verim, ze uz to bude tentokrat...

speranza1
2. dec 2014

@ivka3901 drzim ti prevelmi palce... idete na KET teraz v decembri?

ivka3901
2. dec 2014

@speranza1 ahoj dakujem velmi pekne,ale nie na KET ideme až po novorm roku niekedy až v marci,lebo čakáme na výsledky z hematologie a reprodukčnej imunologie 🙂

speranza1
2. dec 2014

@ivka3901 takze predsa ste sa rozhodli pre tieto vysetrenia? ... aj my sme si ich dali urobit...ale aj tak ti nasadia len prednisom /medrol a fraxik...ale zase je pravda, ze ak tam bude pes zakopany, tak ti budu vediet urcit presnu davku a cas odkedy to mate zacat brat... niekedy je potrebne zacat uzivat medrol aj 5-8 tyzdnov pred samotnym ET/KET

ivka3901
2. dec 2014

@speranza1 no vlastne hematologiu nemám podrobne vyšetrenú tak ešte fraxipirin som si nepichala a medrol som už brala aj prednison ale ešte by som chcela infúziu intralipidy uvidím ako vybavím idem spať som po nočnej neskor ti odpíšem 😔

lusipe
2. dec 2014

@speranza1 juj mooooc drzim palceky😉

speranza1
2. dec 2014

@lusipe dakujem 😵 😵 😵 . ver mi , ze aj ja sebe drzim velmi palce... fandim si... som sama sebe najvacsou fanusickou 😀 😀 😀 😀

dorotka66
2. dec 2014

@bambulka2015 no bambulka aj my radi lietame, ale teraz mi to všetko zrušil manžel 🙂 vo februári sme mali na pláne dovolenku, no len ak by to nevyšlo 😀 a teraz vraj môžem sedieť doma a pekne oddychovať 😉 ale inak tiež musím jazdiť pár sto km autom a práve sa u nás mení počasie a cesty budú dosť zlé (Donovaly skrížené ai.) takže musím hľadať náhradné riešenia. a ty si teraz pekne v práci "vyvaľ" nohy nech sa tie dvojky poriadne zahryznú 🙂

melisska
2. dec 2014

ahojte hviezdičky 🙂

dalida
2. dec 2014

@melisska och, najdrahsi 🙂 Cmuuk, aky je krasny 🙂

speranza1
2. dec 2014

@melisska jeeeeeeeeeeeeeej.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ... nech ste zdraviiiiiiiiiiiii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre