Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
2. dec 2014

@gabika_83 ahoj;)! My sme si vsetko platili sami, nic sme si nedali preplatit!skus sa popytat! Tu v Irl sme riesili len mm spermiogram, vse ostatne v Rf! Spermiogram vam spravia rf na pockanie;)!

gennara
2. dec 2014

@ingrid0105 A ake mas AMH, ak sa mozem spytat?

kako23
2. dec 2014

@gennara jasne, helios tlaci kazdeho do dlheho protokolu...klasika.
Vela krat som sa bavila na tuto temu s Machacom a on mi vysvetlil, ze vysoke davky hormonov mozu vajecniky s nizkou rezervou poskodit. U mna skusal clostil mne vsak robil cystu a tak to nie je pre mna cesta. Potom mi skusil dat vysoku davku hormonov Elonva co je asi najmenej poskodzujuca injekcia na stimulaciu + merional bola to davka cca.300j a stale max.4 vajicka. A teraz uvazuje bud nad softom s femarou alebo nativom. Je zbytocne vraj uzivat tolko hormonov, ked vajicka tam jednoducho nie su...je to strata financii. Neviem aj napriek tomu, ze som zufala a sklamana aj tak jemu ako lekarovi doverujem a verim, ze robi maximum co vie. Aj mna nahlodavaju pochybnosti ale podla mna pravdu.

kako23
2. dec 2014

@speranza1 nie, aj v tom mame problemy... ☹

ingrid0105
2. dec 2014

@gennara 1,2 1 IVF kratky protokol 11 oocytov 8 oplodnenych, prd z toho a 2 IVF rovanky protokol 3 oocyty 1 oplodnene, takze je to loteria

speranza1
2. dec 2014

@kako23 ak mame morfo aspon 1%...tak je to potom OK....

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 aj vy mate horsi spermiogram? alebo ?

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 myslim, ze aj ty si 5 den po ET? ze? sme na tom rovnako.... 😉

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 hej aj ja som 5 den po, ale uz spinim, tak je to asi v haji...takze nebudme na tom rovnako, ty budes tehula 🙂 Spermiogram mame celkom dobry, ja mam aj 2 dospele dcery, vselijake vysetrenia za sebou a stale nic. Ked som tu zacinala na MK, som si vravela ze baby co podstupuju ako ty 7 IVf klobuk dolu a mne sa to nemoze stat. A pozri 2 IVF a nist

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 spinenie..vooobec nic neznamena..praaaveze sa ti moze bombulko uhniezdovat 😉 ... takze este nezufaj...

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 a vy co mate za problem ak sa smiem spytat?

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 😀 😀 😀 😀 hej to som si vravela aj ja..ked som videla ze ta alebo henta podstuupila 5 IVF...tak ja som pulila oci ako puk..ze ja by som toto nikdy nezvladla...no a kukni tu... uz som pri 7IVF a teraz to bol nas tusim 12sty vklad...

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 no uvidim, uz som nachystana na vsetko, nezmenim to ale ani nevzdam KURŇA 😀

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 tusim este lienka1 a ria ste tu najdlhsie, ked sledujem tie vase debaty, no popucim sa od smiechu 🙂 ale po case uz sa to neda inac brat len s humorom, hlavu hore a ide sa dalej 😀 Ale ty teraz z tej trojky vypadneš lebo otehotnieš 😀 😀 😀

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 tak nam povedal lekar...ze nevie, kde je u nas problem, e ze tie pary su najhorsie...ked nikde nie je problem..len sa to nedari.... mame slabsi spmg..ale kym tam je 1% morfo..tak je dobre... embryjka mame krasne...maternica suprova... sliznica bola teraz 11 mm... a stale je pekna aj bez liekov.. hematka OK, imuno OK... vsetko je OK.. "len" sa nedariiii

speranza1
2. dec 2014

@speranza1 hej je nas tu viac 😀 😀 😀 😀 .... ja som uz tu taka stara ochechula....hoci mam len sladkých 35 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
2. dec 2014

@speranza1 no a uz si pisem sama so sebou 😀 😀 😀 😀 😀 to patrilo tebe
@ingrid0105 😀 😀 😀 😀

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 vsak to, vsetko je v poriadku len to proste nejde 😒 ja som po tejto stimulke yostala uplne v soku ze som mala len 3 oocyty a 2 vajka. Ale ked som googlila yistila som ze nie som jedina

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 😀 😀 😀 a to uz kolko rokov sa snažíte? a ani raz si nebola tehu aspon len na chvilku?

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 nam sa toto stalo pri tretom alebo pri stvrtom IVFku..jednoducho..telo niekedy tak zareaguje... a ani nema preco..ale tak sa mu chcelo..aj ja som bola sklamana ze "len" tri vtedy boli.... ale tak tie nase sa aj tri oplodnili a aj vyvijali a aj vsetky vkladali...

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 ja mam skoro stale..ak nie stale biochemicke tehot., aj sa zacne nieco diat..a aj sa to skonci... ja uzivam preventivne aj medrol a aj fraxik...a vy? a deti nemame 8 rokov...ale uz to bude skoro 9 rokov...co sa snazime

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 a vsetko v Brne? tak to tam chodis ako na klavir 😀 😀 😀 ale teraz s nimi vybabreš lebo už viac nepojdeš 🙂

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 prve IVF na SK...a vsetko ostatne FR Brno...mame tam kartu plnu jak slak 😀 😀 😀 😀

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 my 4 vklady a ani raz nic, no posledne este neyakriknem 🙂 a picham si tiez fraxik a vitaminov mam plný šufel, keby k nám prišli z protidrogového ma aj zbalia 😀 😀 😀 tak ti velmi držím nech ti to teraz fakt vyjde už 😵

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 idem papat potom ešte popíšeme 🙂 a si doma na PN?

speranza1
2. dec 2014

@ingrid0105 nie som v praci.... dobru chut....paaaa

ingrid0105
2. dec 2014

@speranza1 dakujem , budes testovat?

ria191
2. dec 2014

@speranza1 miláčku a vklad ti robil ujo Marcel? vieš nech vieme na koho sa budú malý podobať 😀 😀 😀 a inak máš u mňa jedno veľké objatie tak sa snaž "ochechulko" 😀 😀 😀

leontinka27
2. dec 2014

@speranza1
@ingrid0105 baby nezufajte aj ja som stara korcula.som tu uz na konikovi od roku 2011 a stale namam deti.hoci casto neprispievam ale stale vas tu sledujem citam co kto ako kedy.a aj ja sa pobavim na tych debatach co tu niekedy vedite ........ja idem na 5 ivf a tiez som si myslela ze hned po prvom budem tehula.a ani ma nenapadlo ze tu budem tak dlho strasit.niejako. to ale urcite raz vsetky dlhodobe snazilky dobojujeme.
a speri ty nas uz urcite opustis lebo ty si tehula.
mam kamosku co sice vzdy otehu hned ale vzdy potratila.otehu bola aj prirpdzene.potom prisla pri mimomatet.o vajcovody.potom 1 ivf biochem.2ivf biochem.1ket a mala chodi uz do skolky.bola dokopy 11 krat tehotna a az na 12 krat porodila.uz zvazovali aj adopciu a hla.a to mala skoro 37 ked rodila.
takze zazraky sa deju...
drzte sa vsetky
tehulky krasne tehulkovanie

speranza1
2. dec 2014

@ria191 jasan ze Marcel.... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre