Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubica1979
3. dec 2014

Ahojte dievčatá, keď mám čas tak sem nakuknem a prečítam pár strán, vždy sa poteším keď sa dozviem, že je ďalšia tehotná. Nám sa po 9-tych rokoch narodila vďaka Reprofitu naša vytúžená Karolínka, ktorá bude mať zajtra krásnych 10 mesiacov. Prajem každej jednej, aby sa stala mamou a určite sa oplatí za to bojovať. Držíme Vám všetkým palce. Toto je naša malá Karolínka.

speranza1
4. dec 2014

@lubica1979 Karilínka je prekrásna..želám Vám celej rodinke veľa zdravia a šťastia po celý život... 😵 😵 😵

bambulka2015
4. dec 2014

Dobre ranko dievcence,
tak ja mam dalsiu kontrolu za sebou, poslednu v centre. Zial z dvojiciek nic nebude, jedno sa niekde vyparilo. Ale druhe sa ma k zivotu, uz bije aj srdiecko. Tak aspon ze tak. Dufam, ze teraz uz bude vsetko OK.
Takze, ked je moznost, tak naozaj vlozit dve, je tam väcsia sanca, ze sa ujme aspon jedno. Samozrejme musi sa pocitat aj s rizikom, ze sa ujmu obe. Ale tak to by bolo pre mna mensie zlo.

mimika1973
4. dec 2014

@bambulka2015 juj moja je mi to luto 😔 😒 Toto sa stalo aj mne, v 6tt uz dvojciatko sa nevyvijalo a ostala tam taka cierna prazdna dutinka len, a vlastne z toho som aj spinila potom niekolko tyzdnov! Bud sa to vstrebe alebo sa to vyplati tym spinenim.... Hlavne klud, nenamahaj sa velmi, ked treba vylozit nozky!
Tesim sa z vasej bublinky a srdiecka! 😵 😵
Ano 2 vlozene, vacsia sanca! À le to jedno bolo asi slabsie, je to luto, ale taka je uz priroda! 😉
Pekne tehulkovanie 🙂

bambulka2015
4. dec 2014

@mimika1973 dakujem pekne.
Presne tak, som v 7tt a minuly tyzden tam boli este dve a dnes uz len jedno. Inak nic tam neostalo, ani dutinka. Tak neviem kde zutekalo 😕 Ale aspon to jedno je zivotaschopne, srdiecko bije a to je hlavne. Mne sa asi vstrebalo, lebo ja som nespinila. Vlastne pocas celej "kury" som ani raz nespinila. Vdaka bohu.
Utros mam este vkladat 4 tyzdne a potom ho vysadit. Dufam, ze potom sa to nepototo.

lemoni86
4. dec 2014

@bambulka2015 ahoj to ma mrzi... mne sa aj nezdalo velmi ked si vtedy povedala ze jedno ma 7mm a druhe len 4mm... ale tak, stava sa ze je jedno pozadu... no u teba to nedobojovalo... chudatko male.. tak drzim palce nech sa ma dobre ta jedna bublinecka co ti ostala 😉

bambulka2015
4. dec 2014

@lemoni86 no mne doki povedala, ze v tom tyzdni je to normalne, ked je jedno trosku pozadu. Obe boli este v norme. Ono aj embrya sa vkladali jedno 8 a jedno 6bunkove.
Ale tak aspon to jedno mame a budem si hladkat brusko a mu dohovarat aby u nas ostalo 😉

lemoni86
4. dec 2014

baby inac pekne ranko... mam taky dotaz, viem ze tuna sa par krat o tom hovorilo, ale tak nechce sa mi to listovat... ja som dnes 8+4 tt a zacinam dumat nad tym ze by som do toho 12tt mala povysadzovat lieky(s marcelom sme to este nepreberali.. vychadzam zo vseobecneho ako sa vysadza)... od pondelka mam zacat 10 tt a to je uz podla mna cas na vysadzanie, kedze ja mam davku 4-2-4.. Vcera som pisala marcelovi, no dosla mi sprava, ze je bohuzial od vcera mimo az do 14.12. , a to dovtedy uz by som mala mat aspon davku 2-0-2 podla mna.. v tej sprave sa este ale pisalo, ze pri akutnych pripadoch volat non-stopku alebo napisat dr pastorcakovej... podla mna na nonstopku je zbytocne volat, lebo tam mi povedia isto, ze mam napisat zastupujucemu doktorovi.. tiez je aj otazka ze ako mi bude odpisovat dr.... hmm .. mate s nou niektora skusenosti? toto musim poriesit urcite, nechcem nieco pokaslat...beriem aj ten medrol takze aj ten budem musiet vysadit..to spinenie uz nemam, uplne cisty utros zo mna ide 😀, takze je tu realna sanca ze mozno mi to branie liekov neposunu dlhsie niez 12tt ..

lemoni86
4. dec 2014

@bambulka2015 aha ze tebe takto vkladali... pockat ty si nebola tym padom v reprofite ze? aj to sa mi nejak mari.. je nas tu vela tak clovek si vsetko nezapamata... potom to uz bolo len na prirode ze sa tak rozhodla... mozno to 6bunkove nebolo zdrave.. ktovie... hlavne nech je ta bublinka co mas este v brusku v poriadku 🙂

crazybabenka
4. dec 2014

@lemoni86 no do prdele.....teraz mi týmto Marcel spravil škrt cez rozpočet...ja teraz neviem ako s KET 😕 😕 😕 vo štvrtok o týždeň idem na sono.....a mal sa naplánovať KET.....a komu budem vo štvrtok volať.....keď on bude robiť až v pondelok....čo je už 17DC .....a to ani neviem kedy utroš nasadiť 😕 😕 😕 si ma nepotešila

a čo sa týka vysádzania....ja som pri malej začala od 11tt....ale ja som vtedy mala 2*2....

bambulka2015
4. dec 2014

@lemoni86 nie, ja som v zahranici. Ja som sa vam sem len vtrela 😕 , lebo nemam s kym o tom hovorit ☹

lenka54321happy
4. dec 2014

@bambulka2015
To ma mrzi moja ale mas jednu silnu bojovnicku fazulku, tak to zrejme malo byt drzim
Palce velmi 😘

bambulka2015
4. dec 2014

@crazybabenka a ako si vysadzala? Postupne menej alebo si tym sekla naraz. Lebo mne dnes doki povedala, ze este 4 tyzdne a vysadit. A beriem 2-2-2. Vkladam si.

bambulka2015
4. dec 2014

@lenka54321happy dakujem. To bude baba, bojovnicka ako ja 😉 Ale mame este 4 nanuky, tak si pojdeme urcite aj po surodenca 😉

crazybabenka
4. dec 2014

@bambulka2015 postupne....najprv som si dávala 2 - 0 -1 potom 1-0-1 a potom 0-0-1

bambulka2015
4. dec 2014

@crazybabenka aha. A zacala si teda od toho 11tt? Lebo mne tie 4 tyzdne tiez tak vychadzaju 11tt koniec. A po kolkych dnoch si to redukovala?
Mne nic dokina nepovedlala. Len ze este 4 tyzdne a dost. Mam teraz este dva balenia, to je akurat na 30 dni. Zeby som si dala este jedno, trebars aj to mensie predpisat a brala 1-1-1, to by bolo este na 10 dni?

lemoni86
4. dec 2014

@crazybabenka nj... mna to tiez veru nepotesilo :-/ ... tak nam asi ostava uz len dohodnut s tou zastupujucou co dalej.. lebo fakt neviem potom

lemoni86
4. dec 2014

@bambulka2015 ved to je jedno predsa kde si.. hlavne ze bombula je ok 🙂 a vravis ze od toho 11tt.. mne to vychadza na 15.12. zaciatok .. tak len ty mas mensiu davku ako ja hm...

nelly3
4. dec 2014

@crazybabenka
utros sa zacina davat pred KET na 14 den

bambulka2015
4. dec 2014

@lemoni86 presne, ved sme vsetky na jednej lodi, jedno, kde a kto nas oplodni 😀 😀 😀 😀

No ja si dnes vecer dam prvu davku z noveho 90kusoveho balenia a mam este dve balenia. Jedno balenie mi teda vychadza na 15 dni, cize dokopy na 30 dni. Podla dokiny (aj na papier pre mojho gyncara tak napisala) a aj podla kalkulacky somv 7tt, dokina napisala 6+3. V pondelok zacnem 8tt. Utros by mi mal vydrzat do nejakeho 3.01. cize to uz budem takmer v 12tt.
Cize si dam predpisat este mensie balenie, to 30tkove a zredukujem davku na polovicu a to mi vynde do 13tt. A to by sme uz mali byt z toho najhorsieho von.

lemoni86
4. dec 2014

@bambulka2015 no uvidime... ja som napisala tej dr, tak budem cakat...

diska
4. dec 2014

@crazybabenka ahoj bojivnicka 🙂 ty pekne po kontrolnom utzv napis zastupujucemu lekarovi a on ti povie kedy nasadit utros kedy je KET.utros sa nasadzuje podla toho aka je sliznica ak musi este dorast nasadia neskor alebo ak je uz ok nasadia hned .

mimika1973
4. dec 2014

@bambulka2015 a kde si v tej dialke? 😉

crazybabenka
4. dec 2014

@bambulka2015 už presne neviem....ale začala som 11+0 a 12+0 som už nebrala nič

bambulka2015
4. dec 2014

@crazybabenka aha, no tak mne tieto dve nalenia vychadzaju presne do toho 12tt. Hm spytam sa radsej mojho gyncara. Lebo s tym seknut z jedneho dna na druhy uplne, no neviem, co to bude dobre. Ale vyznat sa do toho nevyznam.

bambulka2015
4. dec 2014

@mimika1973 v Nemecku som 😉

dorotka66
4. dec 2014

@bambulka2015 keby už tak bolo toho 3.01. 🙂 skákala by som od radosti (aj keď stále len mierne ) dnes ma seklo v krížach a chodí sa mi dosť debilne. Inak všetko v pohode, len ma pich pravý bok (najmä v noci) a neviem či je to žlčník, či vaječník, či niečo iné 😀 čo ti povedal doky?

dorotka66
4. dec 2014

@bambulka2015 práve som si prečítali do zadu diskusiu ☹ smolka, no som rada, že jedno je v poriadku a pekne mu bije srdiečko bambulka. 😉 akosi nestíham.

bambulka2015
4. dec 2014

@dorotka66 no tak si si precitala, vidis, ako sa to zo dna na den moze zmenit. Smutna som ale tak aspon ta jedna velka bojovnicka ostala. Ovplyvnit to nijak nemozme, uz je to len na mamuske prirode. Ale tak ja jej verim, ze ostane s nami.

Inak ten pich v boku, to som mala aj ja uz zo 2-3 krat, tiez v nocei. Viac to bolo na lavej strane a raz myslim na pravej.

Inak dokina povedala, ze vajecniky mam este stale strosku zväcsene, ale inak vsetko v poriadku. Bolo vsetko krasne vidiet, bublina ma dva cm, telicko, srdiecko bilo a este aj ten zltkovy vacok tam je, ten sa myslim po case straca. Tak aspon tak.
Vecer isdem este k mojmu gyncarovi, tak som zvedava co bude u neho. V centre to uz ukoncili.

dorotka66
4. dec 2014

@bambulka2015 no dvoky sú hrdinstvo, ja som si vždy priala mať dvojky, ale teraz som realista a je naozaj pravdepodobnejšie, že donosíme jedno zdravé dieťa ako dve. Dosť som si o tom čítala a asi je to tak ako má byť. Všetko je o pozitívnom myslení (som už ako nejaký demagóg 😀), ale to je vraj 50% úspechu 😉 Tá bolesť je taká zákerná, keď sa idem prehodiť na druhú stranu, tak ma poriadne pichá v boku. Až som sa dnes zľakla, že mi vyberú žlčník. Trošku ti závidím, že si už videla srdiečko, ja som sa nastavila na kontrolu v centre až na stredu a dovtedy musím čakať. (kvôli práci) ale cez w mám narodky, tak budeme oslavovať 😀 a prejde to rýchlejšie. Máš teraz doma mm?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre