Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenny71
19. máj 2010

Mirinda malinká je zlatučká a tatino je hrdý a spokojný ako vidím.Baby je to pravda že červené víno pomáha na rast sliznice?

olympia
19. máj 2010

Ahojte, teda riadne ste sa rozpísali. 🙂
Lenny, podľa mna na rast sliznice pomáha skôr alchemilkový čaj, ale zas ktovie, možno aj červené, keď tomu veríš. 😉
Rebeka, veľmi sa teším z tvojich dvoch čiaročiek, kedy máš testovať oficiálne?

Baby, chcem sa spýtať, tie z vás, čo už neboli po otehotnení na UZV v RF, vy ste im potom ešte niečo posielali, nejakú správu od svojho gynekológa ap.? Ja som síce písala doktorovi, že som tehotná, ale či to stačí, myslím kvôli ich štatistikám a tak.

olympia
19. máj 2010

Mirinda, maličká je zlatunká a pekne narástla. 🙂 😵

rebeka33
19. máj 2010

Ahojte baby,
Leni71 fajn,že máš termín v sobotu. Ináč do Brna sa ide dobre vlakom a električkou č.1 je presne 10 zastávok a vystúpiš 5m od reprofitu. Ja som musela 2x sama a bola to pohoda. Tak len niekedy ste niekedy potrebovali.
Oli ja mám testovať až 22.5. 😀 a krv som si dnes dohodla na 24.5 až o 14.00 ,skôr nemali čas. Tak neviem ,výsledky budú až na druhý deň. Neviem sa dočkať. 🙂
mirinda malá je rozkošná, 🙂 poriadne veľká ,máš výborné mliečko. Prajem zdravíčko.
pozdravujem všetkých.

zuzla80
19. máj 2010

Mirindik aký ste krásnučky a jaké krásne modré kukadlá máte - juuuj hneď by som ju vybozkávala 🙂

Lenny červené vínko odobrujem, aj ja som si ho dávala aj pred ET aj počas čakania na výsledok - také decko červeného na večer. Fakt je to dobré na sliznicu nielen na rast, ale aj lepšie prekrvenie - čiže lepšie uchytenie embryjka. Keď sme ešte KETovali v Heliose bez liekov, tak sme všetky popíjali vínečko a sliznice boli ukážkové - určite odobrujem z vlastnej skúsenosti😉 a veľa šťastia na kontrole - aj tebe Shandy 😉

Oly mne kázali poslať mailom aspoň informáciu (nemusela to byť prescanovaná správa) z 1.utz a potom aj z 2.utz. Pri prvom chceli vedieť počet uchytených embryjok a pri druhom potvrdenie srdiečka 😉

Lenik a čože takého ideš robkať, že nás tu zanechávaš - a hlavne držím palce na kontrolu, nech je sliznica ukážková a potom nech sú aj embryjka ukážkové 😉

Taky ako sa máte - nenapíšeš?

bobjan
19. máj 2010

Tak som bola dnes u dr. na kontrolu, bol strašne zlatý 😉 Nemá nič proti snaženiu 😉 , dal mi lístok na genetiku, ktorú teda máme inak v poriadku, ale že aby sme si ju radšej zopakovali, dal mi lístok aj na hemato, zobral mi ster na chlamýdie, v pondelok idem na utz, potom na krv na toxo, listériu,.... takže som veeeľmi spokojná odchádzala 😉 😎

kanhwa
19. máj 2010

Miri, krasne fotky.
Pozdravujem vsetky 🙂

lenny71
19. máj 2010

zuzla ja som to niekde čítala , len som si to chcela odobriť. A neviem či som to nečítala aj tu 🙂 ale niekde na začiatku, ked ste ešte stimulovali...myslím tehulky čo ste tu. Ked som bola na konzultácii v RF tak mi dokyna povedala že ju mám ok -12. Tak to vínko je super lebo už ho pijem asi mesiac. Vždy tak decko na večer ako si písala.Inak podla teba som si zohnala lieky na stimulku 😎 .Ked som sa dočítala že sa nám v RF prispôsobia k tomu čo máme tak som sa aj potešila lebo ja som mala len 3 merionaly a viac nič a ked som si predstavila že zas vysolím také prachy za lieky ako v Blave ...Písala si niekomu čo sa ťa pýtal , že 900 gonal a dopichla si merional...Tak som si ten gonal zohnala tu cez koníka 🙂 😉 .Dúfam že dobre zareagujem .

avaka
19. máj 2010

Cafte kocky 🙂
Mirinda,Emmka je prenadherna.. 😵 a ta foto v tej ciapke,no zlatusik.A si si ista,ze mate 49cm? 😕 😅 my sme mali na poslednej poradni 63 .
Zuzlik,citala som,ze uz si pochystana,tak si este uzi posledne tyzdne s bruskom 😉 Ja som teraz kukala fotky,ani sa mi verit nechce,ked vidim na nich to bandero pred sebou.. 😅
Olympia,ja som pisala mail do R,ked som otehu a teraz nedavno mi posielali taky dotaznik,ze som uz nich min.rok absolvovala ivf a ze nech vyplnim,kvoli statistike.. 🙂
Lenka,dufam,ze sa po odmlke ukazes uz ako tehula.Neprehanaj to a uvolni laskavo miesto novym snazilkam,Ty posledny mohykan.. 😀 Moc Ti drzim palce 😉
Mircalka,nedepkuj,ved mas stastie v brusku 🙂 😉
My sa mame celkom v poho,az nato,ze mala ma velmi suchu pokozku,tak dufam,ze to nema nejaky ekzem,zatial nam dr.dala olej do kupela.. 😒 Vychadzky zacinam obmedzovat,chodila som vela preto, aby spinkalala,co sa aj darilo,ale princezna sa rozhodla,ze pre zmenu bude spavat vonku uz len 30 minut,a verte-neverte,ako keby mala v sebe budik... 😕po 30 min.otvori oci...a keby niekedy len oci.. 😅 a ja uz natrenovana,cele dni po vonku beham,v kose v dazdi,100 x hore-dole kocik po schodoch,uz mam menej kil ako pred tehu...Tak som vcera sekla a zacala uspavat zase doma.Nie vzdy to je super ,ale dnes podvecer potiahla 2,5 hod 😵
Pozdravujem kocky v nemockach,nech to rychlo ubieha a vsetky nove tehulky (zaroven gratulujem).
A este maminky a snazilky,nejdem vsetky menovat,dufam,ze v tabulke coskoro vsetky snazilky popreskakujete 😵

mircalla
20. máj 2010

mirinda...🙂)) aj ja chcem uz:::🙂))))

taky, dufam, ze ste oki

dior, ty budes urcite rodit cisarskym.....ale taky a zuzli....uz sa Vam to blizi....chcela som sa opytat: budete robit prirodzene? a zvazujete epiduralku? ja som teda zatial rozhodnuta si rodit bez

orsulka
20. máj 2010

ahojte dobre ranko......tak ja len na skok, lebo som po tyzdni v praci.......ale aby som sa ozvala....
tak 13.5. nam na ET vložili dve krasne blastocysty, ktore sme naozaj videli na obrazovke a bolo to uuužasne, a pre mna aj to, že tam moj drahy mohol byt so mnou .-)))))
dnes mi poslali ivo mailom, že jedno embryjko zamrazili.....🙂))
kontrola 25.5. 😉

violoncielka
20. máj 2010

Orsulka to je uz za chvilocku!!! To je super ze pri blasto sa caka menej dni, tak sa tesim v utorok na //. Drz sa kocka

rebeka33
20. máj 2010

Ahojte,
orsulka no konečne. Super ,že dve blastocysty a jedna zmrazená na súrodenca. 😵 Výborný výsledok. Gratulujem a držím palce.
baby ,že červené víno? veď to kedysi pili aby potratili? Ale aj mne Koudy povedal,že dobrá večera a pohár červeného vína je najlepšie lepidlo-. Tak si možno dnes dám. 🙂
Mircalla no ja som ešte nerodila,ale epidurál a všetko proti bolesti beriem. Ja strašne nerada trpím. 😀 No snáď ti poradia baby ,čo to už zažili.
Pozdravujem všetky mamičky do nemocky, a vlastne všetky. Idem pracovať. 😒

mircalla
20. máj 2010

no ja nevim...ma to aj nevyhody...moze to vyrazne predlzit porod....a su aj ine rizika
uvidime
cervene by som ja asi nepila ked beriem lieky, ale ja som posero na toto🙂

orsulka, no super vysledky, este aj mrazacik🙂)

orsulka
20. máj 2010

😵 😵 😵 dakujem krásne... tak pevne dufam, že ten mrazáčik bude už pre surodenca 😀 😵 😵

rebeka33
20. máj 2010

Ahojte, prepáčte. Zabudla som sa opýtať, ja mám nasadený anopirín 100. Ale je na ňom ,že sa nemá v tehotenstve. Viem,že vám ho menili za fraxiparín. Mne dala hematologička termín až na 31.5., a to už budem skoro v 5tt ,tak nerada by som mu ublížila. Kedy vám to zmenili a kto? 🙂 . Gyndoš alebo v RF? Ďakujem.

shandy
20. máj 2010

dobre ranicko,
teda tu sa toho zas popisalo 😀
mirindik mala je uzasna, ake xichtiky robi 😅 , ako pisala zuzlik len ju vybozkavat 🙂
oly ja tiez pijem ten alchemilkovy cajik, co sa tyka toho cerveneho, dali ste mi chrobaka do hlavy, ale sa bojim, ked pri tom acidum folicum je napisane, ze by sa nemal pocas liecby konzumovat alkohol, tak neviem, asi zostanem len pri tom caji 😀 , ja tom v tomto taky isty posero ako ty mircallik 😀
bobi to je super, ze ta takto poposielal na vysetrenia, drzim palce, nech to mas co najskor za sebou tie behacky po doktoroch...
zuzlik a ty mas kedy termin v juni? teda myslim datumovo...ved to je uz tot za rohom 😕 😅
avi tak ty si s Eluskou pekne pocvicis 🙂 , pockaj ked bude musiet rano vstavat do skoly, potom sa jej bude chciet spat stale 😀
jeeeeej orsulka, to je super, tak v utorok sa dozvieme ako sa zahryzkali 😅 😅
orsul verim, ze mrazacik nebude treba, ze ten ostane pre surodenca... 😉
leni tak nebud dlhooooo, co my tu bez teba....
ozaj taky by sa veru mohla ozvat z tej nemocky, ze ako su na tom s Bibkou...
vsetkym babulkam pekny den...

takyna
20. máj 2010

Ahojte kočany, som tu na skok, sme ok, zatial, len v nemocnici sa cas vlecie
Pozdravujem Diorik dvojkovky a vsetky ostatne kočany 🙂

shandy
20. máj 2010

rebeka ja mam anopyrin 50 mg ale mam ho brat pocas celeho tehu az do 32 tt, cize mne zostane aj pocas toho tehu....co som citala tak davky do 100 mg su pre mimi este ok...tak neviem...
a tebe vravela hemato, ze ti to potom vymeni za fraxik? ja budem aj pichat fraxik aj brat anopyrin...

mircalla
20. máj 2010

rebeka, pokojne ho ber ak ti ho dali v repraku, je to u nich standard. je to tam napisane, ale predpisuju ho standard. urcite vedia, co robia. sama som ho 2 krat brala. az ked zistili problem s hemato po MA, som brala najprv anopyrin a od ET clexane, to je podobne ako flaxik

nezamienaju ho bezne za flaxiparin ci ine injekcie, len ak je hemato problem. taky tusim mala aj kombinaciu oboch

anopyrin je volnopredajny liek, stoji par centov ci euro. pokial viem v repraku je automatika ako prednison. dava sa preventivne. aspon u mojho dokyho to tak bolo. tieto injekcie ako flaxik ci clexane su paradne drahe ak sa nejde cez poistovnu a su len na lekarsky predpis. predpisuju sa ak je hemato problem

mircalla
20. máj 2010

jej taky...zdravim...som rada, ze si sa ozvala, i ked kratko....pozdtravujem bibusku

olympia
20. máj 2010

Ahojte,
rebeka, ja beriem Ascorutin a tam je tiež napísané, že sa nemá v tehotenstve, ale dr. povedal, aby som ho pokojne brala. Ja si myslím, že lekári predpisujú tehotným len to, čo už majú overené. Ozaj, a keď máš oficiálne testovať až o pár dní a ty si už mala dve čiaročky, tak si jasná tehulka! 😉
Shandy, tiež som sa bála alkohol v kombinácii s tými hormónmi, co som do seba pchala. Plus Prednison a čo ja viem čo ešte. 😒
Taky, drž sa v tej nemocnici. Keď ste minule písali, aj Diorík a Zuzlík, ako vás páli záha a ako je to všetko ťažké, normálne vás obdivujem, aké ste statočné.
Orsulka, držím palce! 😉

mircalla
20. máj 2010

vidis olly - presne....a pritom sa berie ak je krvacanie....ak povie doky ok, tak ok a je to
ten som tiez brala, ked som krvacala na zaklade prikazu dokyho

zaha je svina....ja z toho uz aj vraciam kazdy den

rebeka33
20. máj 2010

ďakujem babule,ja mám hemato problémy mutáciu PAI aj C677T a ešte dačo. Len som sa zľakla. Tak O.K keď ste brali aj vy tehule tak to budem drať a počkám čo povie 31 -teho hematologička.Bála som sa testovať a teraz sa bojím,že o to znovu prídem. Tak sa nehnevajte. Idem už konečne poriadne pracovať, lebo hlavu mám inde. 😀 😀 😀
Pekný deň. A taky držkajte sa v tej nemocke.Ja som tam perčítala toooľko kníh. 😵

mircalla
20. máj 2010

rebeka, avsak mozno by sa mal bral ten flaxiparin uz teraz, ked si tehu a teda mas hemato problem. spominala si to v reprofite? mne to nasadili uz od ET, daktorym kockam este pred....

shandy
20. máj 2010

rebeka ja mam fraxik od OPU a nemozes zavolat tej tvojej hemato? pre istotu?

shandy
20. máj 2010

inak tu MTHFR C677T mam aj ja 😉

dior
20. máj 2010

TAKYNKA vydrz-zachvilocku uz budes drzat malinku v naruci, hladkaj brusko, rozpravajte sa 😵 myslim na vas 🙂

mircala-ja ano cisarsky,ale ked mam tie kontr.,tak by som uz aj normalne porodila, kocky co prirodzene rodia mi tu v ten den chodia ukazovat babatka- vacsinou su to sup sup porody, najlepsie je,ked zena pride do nem.,ked uz ma kontr. kazdych 5min-vtedy uz byvaju aj pekne otvorene, za 2h su deticky na svete-kocky na 2 zatlacenia porodia,ale ked ich tu hospital. ze prenasaju, tak to je na dlho,darmo im pichaju inf., nezabera to, nedaj sa pomylit,ked to tak citis,ze bez,tak chod bez, ale chvali si epi ,lebo im to tam este nechaju na 2den a dopichnu,ked je treba od bolesti a tak sa vedia hned pekne starat o dietako,kojit ho ....
ja budem teda mimo riadne 😒

ninockaskv
20. máj 2010

ahojte baby, prisla osm sem nacerpat trosku pozitivnej energie.. sme po KETe, negativne 😔 chystame sa na dalsi.. dnes som bola v centre.. a dokina mi podobrne vysvetlila, preco my prirodzenou cestou deticky mat nebudeme.. 😅

co som trosku precitala, same dobre spravy, vsetkym sa dari...

oli, vidim 10tt? gratulujem

takyne drzim palce, nech to krasne dotiahnu do konca 😀

mircalla
20. máj 2010

ahoj ninocka, skoda....:((

bola si v gynfiv, ak si dobre pamatam na tom KETe, ze? sa mi zda ze si aj tak uvazovala nad reprofitom v buducnosti. mate tam este dalsich mrazakov? povedali ti aj akej kvality bolo embryjko? oni totiz v tom gynfiv mrazia embryjka hocijakej kvality...nechcem sa ich dotknut....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre