Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
20. máj 2010

ahoj mircala, dokina tvrdila, ze mrazia len najvalitnejsie embryjka.. 😅 nieco mi tam aj splietali pri transfere, nepatam si.. nabuduce si zapamatam, co sa povazuje za kvalitne embryjka? 😕

mame este 4 mrazacikov,nechcem ich tam nechat, ved su to nase nadejne deti... najprv si chcem zobrat vsetky, potom dam reprofit, vychadza mi to tak na jesen ..

a tebe sa ako dari? vidim, ze ti tyzdne krasne nabiehaju... 😀 filpko je rozkosne meno 😵

mircalla
20. máj 2010

co som sa bavila s kockami s gynfiv, tak nikdy nbepovedia ake boli embryjka.
viem, ze mrazia vacsinou az na 3. den a mrazia aj 6-bunkove. potom z toho kludne robia KET. to je len priklad. realisticky - 6-bunkove embrya na 3. den zrovna velku sancu nemaju. aspon mam take info. ja by som sa spytala na to...mas pravo vediet....ved su to vase embryja. v reprofite tuto info davaju autmaticky a tak isto to bolov heliose martin,

v reprofite mrazia len blastocysty, maju iny postup...ak su 3. den kvalitne embrya, urobia PK a mrazia potom len tie, co su v stadiu blastocysty.

nechcem im krivdit, i ked na gynfiv a konkretne doc. stenovu som vysadena, ale opytala by som sa na to

ninockaskv
20. máj 2010

no oni mi pri transfere nieco hovorili, ale ja som bola taka nejaka v strese, ze som ju moc nepocuvala... 6 urcite nie, bolo viac, ale kedze sme mali predlzenu kultivaciu, tak to asi mrazili az na 3 den..

co to presne znamena blastocysty?

ja som si o tom radsej nic necitala.. a tej dokiny sa spytat..ja chodim k behunovej (najlepsia kamoska mojej homeopatky, nahodou som na to prisla, vraj sme u nej v dobrych rukach 😕 ) ona sa nevie usmiat, vysvetlit, dnes mi na trikrat vysetlovala, co je s mojimi vajickovodmi.. pozeram na nu a uz ma to nasralo a hovorim, viete co, ja som vam polovicu nerozumela.. tak som to zopakovala.. ze ci tomu dobre rozumiem, no jasne, ze nie.. tak odznova.. ☹

no zoberiem si tie 4, nenecham to tam, aj mi bolo blbe, ze co s nimi teraz, vyhodti? odpad? ak nie, reprofit to isti, uz som si obzerala tu ich stranku.. a pripadne mame este dva pokusy tu na Slov.

moja psychoska, ale zahlasila, ze mam robit tak ako to citim, ze ked chcem ist do brna, nech tam hned idem.. ked mam z toho taky dobry pocit 😅

mircalla
20. máj 2010

ninocka - predlzena kultivacia je 5 dni, nie 3, robi ak je viac kvalitnych embryii. ale ako som spomenula, prave gynfiv zvykne mrazit uz 3. den od oplodnenia.
3 dni je klasicka luktivacia

blastocysta je najvyssie stadium embrya, ktore sa dosiane na 5. den od oplodnenia pri rpedlzenej kultiavacii. vacsinou sa sa do tohtp stadia dopracuju embryja, co maju na 3. den aspon 8 buniek. Su dokonca este vyssie stadiu na 5. den a to expandovana a hatchujca blastocysta, ale blastocysta staci

Musim venovat pozornost tomu, co hovoria, ved to je velmi dolezite.

jasne, ze embryka tam nenechaj. ale zavolaj si tam a opytaj sa na ktory den ich mrazili a v akom su stadiu - to jest ak ich mrazili na 3. den pytaj sa kolko maju buniek, ak na 5. ci 6. den pytaj sa, ci su blastocysty. neviem, ci to ti povedali alebo nie, ale viem, ze v gynfiv nejake detailne info neposkytuju....a mali by

jedna babenka mala darcovske prave v gynfiv a napriek tomu, ze embryii bolo dost, mrazili ich uz 3. den....

kavlitne embryka maju na 2. den od oplodnenia 4 bunky, na 3. den 8 a viac buniek, na 5. (najneskor 6. den) musia mat stadiu blastocysty, inak su neni kvalitne

ninockaskv
20. máj 2010

tak toto bola vycerpavajuca odpoved xixixi 😅 😀 normalne si to vytlacim, aby som vedela co sa pytat, ked tam budem volat

cize v podstate mi mozno zamrazili nekvalitne embryjka.. to sa im financne oplati? dnes sme nieco debatovali o cene a dokina zahlasila, ze sa snazia drzat ceny stale dole napriek tomu, ze vsetko je drahsie a drahsie..

a tebe ako sa dari? zdravi ste? v pohode cakate na prichod drobca? 😵

mircalla
20. máj 2010

ninocka, to netvrdim. ale na druhej strane si myslim, ze treba vediet aky je stav embryi. ak ti aj povedali a si to nezachtila, je dobre vediet, co vkladaju a tym padom ake su sance.
no im sa oplati, ved to platis ty ci poistovna tak ci tak, im to je jedno

takze ja len odporucam sa na to informovat, kvalita embryi vyrazne ovplyvnuje sance na otehotnenie.

no my sme zatial zdravi, dufam, ze to tak aj ostane.

ninockaskv
20. máj 2010

no, tak teraz to uz je jedno.. vyberieme si ich vsetky a ked tak, nas v reprofite naucia, ako sa zaujimat o embryjka 😉 hadam ked uz nic ine, tak v tom brne sa nam o mimco postaraju.. 😅

tak super, minuly rok v auguste bolo priserne teplo, ale my sme boli v pohode, malemu sa vobec nechcelo ist na tento svet.. filipko ked sa narodi, tak urcite do krasneho slnecneho dna 😀 😀 ake bude znamenie? lev?

mircalla
20. máj 2010

no len aby nebolo pocasie ako teraz...hej, bude to levik
a daj vediet ako si dopadla.....

ninockaskv
20. máj 2010

levik, tak to bude vyzva.. ale levici su fajn 😵 aspon vam nebude tak teplo.. 😀

jo dam, urcite pridem kuknut a v pripade potreby nacerpat optimizmus a pozitivnu energiu, ze len treba skusat, ze skor ci neskor sa zadari.. ze ked sa zadarilo raz, zadari sa aj druhy.. 😉

cavik
20. máj 2010

pekný deň

idem vás len pozdraviť a napísať, že

Mircalla....levíci sú najlepšie znamenie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ...milí, slneční, tveselí, optimistickí, vrdohlaví ľudia, rodení vodcovia, ale robia rodičom len a len radosť.....( možno budeme oslavovať s Tvojim krpánikom spoločne narodeniny, ja som 31.7......alebo ich bude mať spoločné s Edge-om z U2, on má 6.8. a minulý rok sme mu na koncerte U2 spievali Happy Birthday 😵 😵 😵 ...bol akurát 6.)

zuzla80
20. máj 2010

Taky som rada, že si sa ozvala a hlavne, že ste ešte stále po kope a v poriadku. Ak budeš môcť, tak aspoň sem-tam napíš, že ste ešte kinderko 😉
Mircalla pýtala si sa na pôrod, tak u mňa pokiaľ sa nič nezmení tak to zatiaľ vyzerá na prirodzený - nejako som sa na to už psychicky pripravila, i keď stále mi vrtá hlavou ako to bude prebiehať po pôrode. Ani tak samotného pôrodu sa neobávam - dúfam, že sa to nezmení, skôr sa obávam ako to bude po zašití, ako silno budem krvácať, keďže aj ten fraxík pichám, či bude mliečko a tak, veď vieš. A čo sa týka epidurálky, tak ja som sa rozhodla tak, že určite pôjdem na pohovor s anesteziológom a pichnúť si dam podľa situácie - inak tiež som minule v Mama a ja čítala aj o nevýhodach epidurálu, kt. nikto nikde nespomenie a každý to iba chváli 😒 Tak ja asi takto 😉
Rebeka ty už vínečko nepi - väčšinou sa odporúča pár dní pred ET a potom po ET do potvrdenia pozitívneho testu. Ty si už jasne pozitívna, tak radšej už vínečko nie. A anopyrinu sa neobávaj, zvyčajne sa berie až do 34tt a určite neuškodí, je to malé množstvo tak ako Prednison.
Ale ostatné baby určite sa nebojte také decko napr. po OPU a pár dni po ET si dať - fakt to nezaškodí, práve naopak - to tu nechcem propagovať zase alkohol, aby ste si nemysleli 😅 Inak je to podobné ako keď ste niekto zvykli papať chilli 😉 ...
Ninocka mrzí ma negatívny výsledok 😒 - myslím, že aj keby si sa teraz dozvedela akej kvality embryjka boli zamrazené aj tak by s tým už nič neurobila, takže asi je to jedno podľa mňa. Ak to náhodou nevýjde, tak reprák to istí, uvidíš 😉
Pozdravujem aj Maciatko - určite sa nevzdávaj, aj nám to v repráku vyšlo až na 3. soft, ale ja som išla do softu bez nejakých väčších páuz, tie som práve tu na SK neznášala, stále len čakať a čakať, skôr mám rada keď sa niečo deje, ale predsa každá sme iná a niekedy potrebujeme vypnúť, ale určite to ešte skúste, držím palce 😉

Diorik pozdravujem aj teba do nemocky a babulky pozdravujem všetky, zajtra máme poradňu a zároveň začíname aj materskú dovolenku, no a o chvíľku nás už čakajú aj návštevy v pôrodnici kde budeme rodiť - pánečky ale to uteká, keď si uvedomím, že už aj za také 3-4týždne bude babuľka na svete ani sa mi veriť nechce, normálne mám niekedy pocit, že sa mi to stále len sníva...
Peknú nocku prajem 😉

mircalla
21. máj 2010

ahojte, musim o sebe a nebude to pozitivne
myslela som, ze vsetko zle uz mam snad za sebou, ale to najhorsie ma cakalo vcera. stretla som sa s ex ohladom nejakej dohody co sa tyka starostlivosti, vyzivneho, tiez co mame nevysporiadane veci......a viete co mi povedal?

ze buduci tyzden ma bude kontaktovat jeho pravnik, bude sa so mnou o maleho sudit a zoberie mi ho

po tom, co mi ani na IVF neprispel, co sa nestaral, flakal po nociach, zobral mi auto, malemu nedal nic a vybavicku a vysral sa na nas....

je to monstrum, hyena, som uplne na sracky...sorry za vyrazy. ale problem je, ze ma strasne vela prachov a pri nasom sudnictve je mozne vsetko....staci ked dakoho dobre podplati

mircalla
21. máj 2010

samozrejme som sa rozplakala a zacal do mna este rypat - no ved kukni sa seba ty troska atd....ty sa chces starat o dieta....

bobjan
21. máj 2010

Ahojte,

nedá mi nereagovať...

Mircalka, viem, že to asi nebude ľahké, ale skús byť v kľude. Nejakú znalosť mám a viem, že v našej krajine je žena chránená aby jej zobrali dieťa. Musí to byť iba žena, ktorá je súdne stíhaná, na drogách, čo sa nestará a pod. Nebojkaj moja, bude to dobré. To sú len vyhrážky z jeho strany aby sa ti za všetko pomstil. Ak to dá fakt na ten súd, bude to boj, ale viem, že ho vyhráte. Ak to pôjde do širšieho záberu, budú určite vypovedať aj tvoji rodičia a pod. Držím ti palce a opatruj sa!

Ostatné zdravím 😉

mircalla
21. máj 2010

no bohuzial prave tu mame novy mafiansky zakon o Delenej starostlivosti....neviem, ci ste uz o nom poculi

bobjan
21. máj 2010

Mircalka, ja myslím, že ešte nie je schválený, nie? A to nie je starostlivosť na trvalo, len aby mohol byť u toho druhého rodiča na nejaký čas, či?

mircalla
21. máj 2010

je to 50-50...myslim, ze schvaleny je

orsulka
21. máj 2010

ahojte.....
mircalla.....ja si tiež myslim, že nemá šancu, aj keby neviem koho podplatil, aby ti maleho vzali.....jednoducho na to nie je dovod a to žiadny sudca na seba nevezme.... na tvojom mieste by som si už od teraz odkladala vsetky doklady o kupe setkeho co maly potrebuje.....od kočiara až po oblecenie, plienky a pod. ved ty vies......pre istotu ako dokaz, čo vsetky si pre neho pripravila a nakupila ty....
ja ten zákon o ktorom píšeš ani nepoznam......
ale v každom prípade tamten tvoj mi príde ako dobrý chudák a takým aj asi ostane.....

držim place, nech ťa nepoloží ani nezničí vsetko pekne, čo ťa ešte len bude čakať...... 😵

mircalla
21. máj 2010

prave na konikovi com citala o uplatnych sudcoch, co beru matkam deti. u nas peniaze mozu vsetko. a on ich ma dost, ja nic

dior
21. máj 2010

zuzi- ze je to taky zvlastny pocit,ze uz nebudeme mat bruska a uvidime svoje vytuzene deticky 😵 ,po tom normalnom porode chodia kocky po wecku do sprchy-je to ulava,ved uvidis,nezabudni si pribali slapky do sprchy,ja som si vcera uvedomila ze uz za 2t budu mozno na svete,najradsej by som bola za 3t

mircalla-neverim tomu,ze by ti zobrali dieta- to si on len mysli,ze mu prachy pomozu,ale vsetko pojde proti nemu,tomu by dieta nezverili,ani keby bol neviem kto a je to len prizivnik 😠 -never mu a bud silna-nedaj mu sancu,otvorene mu povedz,ze si pripravena o filipka bojovat a vyhat to 😉 😵 -vytvorila si mu malemu vsetky podmienky -narozdiel od neho.....nechal ta v tom samu-je to totalna drzost z jeho strany VELA SIL TI PRAJEM 😵

mircalla
21. máj 2010

dakujem...uz len ta hrozba ze je mi berie energiu. maly sa este nenarodil a uz sa vyhraza....teraz ho mam porodit s tym, ze zacne sudna masineria

shandy
21. máj 2010

ahojte dievcenece,
mircallka, teraz hlavne mysli na Filipka a jemu pomozes jedine tak, ze budes v klude a verim, ze nikto ti ho len tak nevezme. Je totalne ubohy ten tvoj ex, ze sa ti takto vyhraza 😔 🙄
Inak ja som teraz prisla z repraku a mam 5 folikov 13 mm, takze druhy ultrazvuk uz nestihame, ideme rovno 25. na OPU, tak drzte palceky 🙂
pekny den babule, idem makat, nech to dozeniem...

dior
21. máj 2010

shandy super 😵 ,ono mne este vzdy do opu nejake dorasti,aj uz citis brusko?

orsulka
21. máj 2010

shandy.....no tak to je super.......ako fakt super, že su vsetky rovnake, rovnako aj dozreju a bude z čoho vyberať !!!! tak držim palčeky .-)))

mircalla.....a nemáš pocit, že to robi práve len preto, aby ti tu energiu bral?????? lebo on vidí, že sa jednoducho vieš aj sama postarať a byt nezávislá....a možno si chudáčik myslel, že sa bez neho položiš.....su to chlapi a oni su vždy ješitní...!!!!!!

shandy
21. máj 2010

dakujem babulky 🙂
no radsej sa velmi netesim, este je tolko rizik, ze budem radsej skepticka 🙂
diorik hej, citim pichanie hlavne na pravej strane, kde su tie tri...a samoska uz sa do gati nezmestim 😀
a mam sa setrit, aby nepraskli 😅
uvidime ci dake este dorastu, davku mi nechala rovnaku...
dufam, ze aspon 2 - 3 vajka budu 🙂
suhlasim s orsulkou, on to robi schvalne...

mircalla
21. máj 2010

shandy - super vysledok, gratulujem
no jasne, ze to robi schvalne.....mozno len blafuje, ale aj tak to extremne neprijemne
hovorila som uz s pravnikom...muzi maju dnes velke prava - je to kolotoc psychologoc, posudkov, sudov.....je to skratka des, co ma caka, ak sa rozhodne to urobit

shandy
21. máj 2010

mircallka dakujem 🙂
no ja budem verit, ze to neurobi a len blafuje, lebo to uz by bol riadna zruuuda....ved to je aj jeho dieta a musi vediet, ze pre neho bude najlepsie ked bude s matkou. Aspon kvoli nemu by sa mohol spamatat.... 🙄

orsulka
21. máj 2010

mircalla....začinam maž z neho pocit, že fakt blafuje len aby ti ubližil, ale keby prislo na lamanie chleba cuvne.....ako by sa predsa staral o malilinkaté bábo, ktore treba kojit a byt s nim 24 hodin v kuse !!!!!!!! 😠 😠 😠 do kelu s nim.....nedaj sa zastrašiť... 😉

orsulka
21. máj 2010

a ja nejak zacinam citiť podbrusko ako na mrchu......a dostáva ma to do blbých myšlienok....... 😔 😔

macko13
21. máj 2010

mircalla, nedá mi nereagovať na toho tvojho ex, máš možnosť ho vôbec neuviesť ako otca dieťaťa, potom by musel on bojovať o uznanie otcovstva a ty nemusíš súhlasiť s vyšetreniami dna a pod. - skús si zistiť aj takúto možnosť, ale to potom by si zase nemala nárok od neho na výživné tak treba zvážiť 😠 , držím veľmi palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre