Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
14. dec 2014

@tixx Ďakujem. No žiaľ január sa nekoná, ale tie // si snáď niekedy nájdem. 🙂 Človek mieni, pán Boh mení... 😒

gagirl
14. dec 2014

@dorotka66 ahoj..no tak to nie je nic prijemne tri dni zapasit s bolesti hlavy..este to ze si ano nic nemozes dat..ale hlavne ze konecne presli🙂ja sa mam ok..len dnes ma nejak aj mna boli hlava od krku..asi som bloknuta..a tiez kedze si nic nemozem dat tal som si aspon natrela krk hrejivou mastou..dufam ze to prejde
.zajtra idem k dr.na kontrolu..tak sa uz tesim ze uvidim zasa krpca..;)

gagirl
14. dec 2014

@zuzu1108 ahoj Zuzka..ano?ty k nemu chodis?pocula som ze je dobry na morfologiu..aj ma moha dr.k nemu posiela..ale je to teda dost tych 90..co uz..neviem za kolko to robia ostatni kedze som to vobec nezistovala..on dsva vraj aj dvd s fotkami a videami..mozno aj preto je to tak vela..co uz..neviem kolkokrat sa tam k nemu chodi..ale dufam ze nie casto..Ty ako sa mas Zuzi?ako si nakoniec dopadla?mrazili ste to jedno embryjko?ci islo na pgd?

renitr
14. dec 2014

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat ci ste si niektora z vas dali pri IVF v Brne aj PGD (predimplantacna geneticka diagnostika embrya) a ze co vas to asi tak vyslo? Dakujem velmi velmi pekne za info 😉

silvia545
14. dec 2014

@renitr ahoj 😉 stojí to 1000 eur sa mi zdá 😉

silvia545
14. dec 2014

@franzziska ahoj,aj ja začínam v januári,teda koncom decembra 😉

franzziska
14. dec 2014

@silvia545 a tvoj doktor bude cez sviatky ordinovat?🙂

silvia545
14. dec 2014

@franzziska v RF začínajú od 5.1. ,ked mi ms príde presne ako má,tak uz mi vychádza na 5 alebo 6.1.,môj dr.tam ordinuje len štvrtky 😉

gennara
14. dec 2014

@franzziska Ahoj, tiez zacinam v januari, kedy priblizne do toho ides? Ak mi nezblbne cyklus tak po 10. januari zacinam, ale len s clostilom, ziadne injekcie zatial..

silvia545
14. dec 2014

@gennara ahoj 😉 aj ja začínam zatiaľ clostilom,aké budem mať dalšie neviem 😉

franzziska
14. dec 2014

@gennara ted mam menzes 🙂...lenze mne chodi vselijako...neviem povedat datum....asi po 20tom...ja uz som clostil skusala

zuzu1108
14. dec 2014

@gagirl ci to nieje tym ze niesi jeho pacientka, ale fakt neviem kolko sa platí za ten utz. Ja som platila jednorazový poplatok 120€ a nic ine neplatím. No dali sme tu jednu na PGD tak uvidíme ako dopadne 😉 . Ze po novom roku budu vysledky ale skúsim cinknut aj 23 tieho ci nemajú naahodou výsledok 🙂.
A zamrazila sa. Bola mrazená ako FHB.

zuzu1108
14. dec 2014

@renitr Ahok. My sme si dali robit. Stoji to 30tis KC na vysetrenie 1-3 embryi.

tlucka
14. dec 2014

Kočky z BA a okolia (môže byť aj TT), nepoznáte nejakého dobrého endokrinológa? Ďakujem

diska
14. dec 2014

@tlucka ahoj ja mam v Ba celkom dobru sa mi zda,dost riesila somnou nemoznost otehotniet a aj ona mi nastavila tsh do 2 ,lebo dovtedy to nikto nerieslil.

tlucka
14. dec 2014

@diska A dáš mi prosím kontakt?

diska
14. dec 2014

@tlucka jasne dam ti do IP,ale upozornenie sestricka je vzdy dost neprijemna,doktorka taka ticha mas pocit,ze sepka 😀 ale vsetko vysvetli a vysetri.Uz si nespominam ale plati sa neaky vstu. poplatok ,cenu uz som zabudla a potom za objednavanie tiez 10e a dost dlho sa caka na termin.Je tam problem dovolat sa ale na email doktorka dost rychlo odpoveda.

tlucka
14. dec 2014

@diska Super, ďakujem

gennara
14. dec 2014

@franzziska aj ja mam teraz 🙂 tiez som to mala vselijako, ale inofolic mi to spravidelnil ucebnicovo, presne na 28 dni. Tebe clostil nepomohol? Ja mam za sebou nativ, kedze som prisla na konzultaciu v case, ked sa uz nestihal clostil. Mala som jedno zrele vajicko, ale neoplodnilo sa. Tak ideme skusit toto, co to spravi. Dufam, ze nam to aj s @silvia545 vyjde hned na zaciatku roka 🙂

diska
14. dec 2014

@tlucka 😉

tlucka
14. dec 2014

@diska Aj ja musím Tsh poriešiť, teraz mi zistili hodnotu až 3,3 😒 Kurnik, stále sa niečo kašle...

diska
14. dec 2014

@tlucka ja som mavala aj vysie aj ked bolo v norme ale dala mi l-thyroxin 75 a znizilo sa to.

silvia545
14. dec 2014

@gennara verím,že prvý mesiac v novom roku začneme tehulkovaním 🙂

sona_fit
14. dec 2014

@tlucka, @diska Dievcata, ja mam tiež TSH 3,5 a posledné 4 roky som mala vždy do 2. Gynekolog aj imunologicka moja ma odbili že je to v norme ked som pýtala papier na endokrinológiu! Ked som povedala že na IVF je dobre do 2, tak asi v tom zmysle že nech nevymýšľam a nečítam toľko "blbosti" na internete a papier-výmenný lístok mi odmietli dat. Ja už nevládzeme bojovať s tými našimi lekármi!!!
Moj obvoďák detto, tak som ho zmenila. U novej som ale este nebola, počkám este na vyšetrenia z Prahy nech viem na com som. Tej endokrinologicke v BA treba aj výmenný lístok diska?

tlucka
14. dec 2014

@diska Viem, že je to v norme, ale vhodné tsh pre otehotnenie by balo byť nižšie. 😒 Tak uvidím, čo poriešim. Zajtra sa skúsim objednať.

tlucka
14. dec 2014

@sona_fit Kurnik, tí slovenskí lekári. 😠 😠 😠 To je katastrofa. Čo si nenaštuduješ a nežiadaš, tak ti neurobia. A ak aj cheš od nich niečo, na čo máš nárok, tak ťa odbijú, lebo asi majú zvrátenú predstavu, že si múdrejšia ako oni a to nemajú radi. Sú neustále zvyknutí na typ pacientov, ktorí len poslušne mlčia a na nič sa nepýtajú... Hrúza... 😖 😖 😖
Česť vínimkám 🙂 Ja mám úžasného gynekológa (síce trochu prepracovaný, lebo má toho extrémne veľa), ale úžasný a ochotný človek. Takže v utorok si letím k nemu pre výmenný lístok a bez akýchkoľvek otázok mi ho vystavil. 🙂

tixx
14. dec 2014

@tlucka fiha,a co sa deje? ja to vsetko nestiham sledovat, preco sa ti to posuva?

diska
14. dec 2014

@sona_fit ahoj,ked ja uz neviem ,som zabudla 😖 ale mne sa zda,ze ja som nemala ziadne odporucanie ale aj tie nariadenia,ci treba alebo nie sa stale menia. 😝

tlucka
14. dec 2014

@tixx No bola som si pre výsledky na imunológii a zistili mi mierne zvýšené protilátky proti trafoblastu. Takže som začala brať Medrol, potom o 5 týždňov kontrola a až na základe výsledkov sa uvidí, kedy pôjdem na KET. A ešte k tomu mi odporučila ísť k endorkinologičke, kvôli zvýšenému tsh. Takže idem ešte to riešiť... Ale ja pevne verím, že február je môj!! A pôjdem si pre mrazáčikov. 🙂 🙂 🙂

franzziska
14. dec 2014

@gennara boze ja som blba...ako to pocitam?? 😠 😀 😀 ano vychadza to nejak po 10tom 😲 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre