Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dorotka66
16. dec 2014

@bambulka2015 tak to je smolka, že ťa to predsa len chytilo. Čítala som, že niektoré baby to chytí od 8-9 tt. zapadáš 😉 ja teraz behám po doktoroch v rámci práce, takže mám čo robiť , aby si nikto nič nevšimol. Musím stihnúť endokrinológiu, hemato, včera som bola u svojej gyn a a už druhý deň riešim to prvosemestrálne vyšetrenie v 12 tt. Mám smolu, lebo to vychádza na 6.1. a a to je sviatok a k tomu aj dr. ku ktorému ma poslala moja gyn (vraj výborný) je od 05.01. na dovči. No ale naspäť k stavu - kúpila som si svoje prvé nízke čižmy 🙂 to aby som sa nezabila a začínam pozerať po voľnejších veciach, ale ani tie moc doma nemám 😀 blúzky nezapnem cez prsia, teda zapnem, ale je to des. a bruško začína vykúkať, ona nespľaslo po tom nábehu na OHSS. A minulý týždeň som bola 3 dni len na suchároch ale už som ok, strašne ma bolela hlava v čase, keď mal prísť menzes. tak sa drž a ten vzduch robí dobre aj mne, ale v kancelárii si ho moc neužijeme 😀
@gagirl inak baby inak moja gyn ma chcela vzhľadom na všetky diagnózy dať na rizikové, ale to si neviem predstaviť. tak sme sa dohodli, že ak by sa čokoľvek dialo, tak potom 😉 a začínam sa pomaly zmierovať s pocitom, že budem doma...aj keď ťažko

bambulka2015
16. dec 2014

@dorotka66 no ved to, riadna smola. Akurat teraz pred sviatkami. Este som chcela upiect dva druhy kolacikov. ale pridem domov, hodim sa do vani a vcera som uz o 7 zadrichmala na gauci. Rano sa ledva zodvihnem z postele, cez den sa mi len huba otvara, este ze mam vlasny office, Zase taka unavena nie som, ze by sa mi oci same od seba zatlacali, ale okolo 6 vecer uz to pomaly na mna ide.
Inak aj ja som doc riesila vzdy pocas pracovnej doby ale u mna to nie je problem. ja mozem rist a odist ako sa mi zachce a nikomu to nepripada cudne. Hodiny si clovek nadrobi, ked nebude mat co vybavovat. A aj tak mam dost nadcasov. Ale tak ja zese som toho vela riesit nemusela. len cetrum a teraz kazde 4 tyzdne gyn. Akurat teraz uz po nieco vyse troch, doc povedal, ked uz som o tom ivf aby aj muz bol pri tom, lebo prvy januarovy tyzden nerobia a potom je muz zase prec. A ak bude vsetko ako ma byt, tak vela tych prehliadok ani nebude. Akurat mam este teraz cistenie u zubara a este aj na ocnom som bola, nech sa nemusim s bruchom tam trepat.
Inak ostat len doma, to nezavidim. By ma kleplo. Ked uz sa clovek velmi gula, tak to je ok, ale tak na zaciatku fakt len, ked su nejake problemy.
U mna zatial nic nevydno. Vsetko v pohode obleciem aj zapnem, brucho nikde, necht o este dlho takto ostane, nemienim kupovat novu zimnu bundu, nejakych 200-300 € na par mesiacov sa mi fakt nechce vyhadzovat.

haimi
16. dec 2014

@dorotka66 ja som doma na pn a zatial v pohode 🙂 robota mi nechyba. Ale mozno sa v druhom trimestri v robote na chvilu ukazem. Teda ked bude vsetko ok.

lemoni86
16. dec 2014

@haimi no nao som objednana .. a som v 10 + 2 tt 🙂

haimi
16. dec 2014

@lemoni86 aj ja som uz nastastie objednana 😝 dnes som volala a mam termin 23.12. o 17:40 😀 dufam, ze vsetko bude ok, nechcem depresivne vianoce 🙂

speranza1
16. dec 2014

@lemoni86 ahojky...mozes mi prosim ta vysvetit ako je to s tymi tyzdnami teh.? ty si teraz 10+2 a to znamena 11sty tyzden??? a ked budes 10+6 tak budes aky tyzden? a ked mne ukazuje 5+3tt... tak to je aky tyzden..ja som z toho somar.. 😲 😲 😀 😀

diska
16. dec 2014

@speranza1 😀 😀 😀 aj ja som z toho somar.

speranza1
16. dec 2014

@diska 😀 😀 😀 😀 no aspon ze nie som sama 😀 😀 😀 ... nikdy sme sa na takuto temu nebavili, takze o tom neviem nic 😀 😀 😀

bambulka2015
16. dec 2014

@speranza1 10+6 je este tiez 11tt. 5+3 si vo 6tt. Ono sa totiz zacina od nuly do 6 dni. ked bude speranza 11+0 tak bude v 12tt. 10+7 neexistuje. 😉

speranza1
16. dec 2014

@bambulka2015 😀 😀 😀 😀 😀 dakujeeeeeeeeeem... jaaj este sa mam co ucit 😉 😉 😉

lemoni86
16. dec 2014

@speranza1 no... takze ano 10+2 je 11ty... nie som si teraz presne ista, ale bud 10+6 alebo 11+0 je ukonceny 11ty ...ale asi skor 11+0... ty si 6ty tyzden 🙂 no a ked budes 6+0 tak budes mat ukonceny 6ty... hadam tak to je no 🙂

speranza1
16. dec 2014

@bambulka2015 takze.. v piatok kedze idem na UTZ budem 5+6tt, tak to znamena, ze budem v 7tyzdni...spravne?

bambulka2015
16. dec 2014

@lemoni86 no ono je to s tou nulou totalne debilne. 6+0 je ukonceny siesty a zaroven zaciatok 7tt.

speranza1
16. dec 2014

@bambulka2015 alebo lepsie povedane koncit budem 6tt a potom o den zacnem ten 7tt...

bambulka2015
16. dec 2014

@speranza1 nie este v siestom. Vzdy je to o cislo viac ako to prve cislo, co znamena tyzden.
cize 5t+6d si 5 tyzdnov a 6 dni tehu, cize v 6tt. To je podobne ako so storociami. vzdy o cislo viac. 1850 je 19. storocie. 1920 je 20.storocie. Presne tak je to aj s tymi tyzdnami. Je ine tehotenske tyzdne a ine byt tehotna tolko a tolko tyzdnov. Viem, todalne komplikovane.

speranza1
16. dec 2014

@crazybabenka drzim na zajtra paluchy velmi prevelmi 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵

bambulka2015
16. dec 2014

@speranza1 presne, koniec siesteho tt.

speranza1
16. dec 2014

@bambulka2015 😵 dakujem za vysvetlenie.. nerozumela som tomu, ale uz som v obraze... 😉 🙂

ria191
16. dec 2014

@speranza1 podľa mňa v 6-tom ale ja som polovičná blondína takže to ber s rezervou 😀 😀 😀 až keď budeš 6+0 tak si v siedmom 😀 😀 😀 😕 😕 😕 takže už mi k dokonalosti chýba iba to pupčo 😝 😝 😝

speranza1
16. dec 2014

@ria191 😀 😀 😀 no caaau, ze sa aj ukazes... kedy ti vychadza KET v januari..nech tocim ruzence za teba uz teraz 😉

ria191
16. dec 2014

@speranza1 nie miláčku ja som stratená existencia zatiaľ mi musí stačiť tvoje rastúce brušeno lebo ja mám štyri vrtule v riťke, aby som stihla svoje pracovné povinnosti a ešte musím stihnúť výsledky z boreliózy, aby som vedela na čom som, ale to sa musím trepať do Trnavy a na to teraz nemám čas a milá sestrička mi to nechcela povedať do telefónu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠. Ale po očku ťa sledujem neboj stále na "vás" myslím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzu1108
16. dec 2014

Baby kolko vydrzi Puregon, ked je uz nacaty? Mesiac vydrzi v chladnicke?

speranza1
16. dec 2014

@ria191 prestan!!!..nie si.... potom mi ale daj naozaj vediet kedy mozete ist na KET..OK? budem ti velmi drzat palce...tak ako budem drzat paluchy @lienka_1, @falin, @tinkatinulka a ostatnym nasim korculiam 😉

lemoni86
16. dec 2014

baby viem ze ma teraz za tu otazku zakilujete... ale je mozne, ze mi uz hcg klesa tak skoro? ja som si asi pred tyzdnom niekedy spravila testik, lebo som nemala ukazkovy s dvoma ciarkami rovnakymi 😅 ...resp gravitest sa mi az tak daleko nevysplhal iba womensecret.. no a na tom graviteste uz bola slaba ciarka... fakt celkom slaba, uz len taka ruzova... no ale ked som bola potom na kontrolu vo stvrtok tak vsetko bolo ok, srdiecko bilo... tak som bola zvedava a dnes som si spravila dva testy, jeden rapi clear a druhy mamatest a tam boli este slabise ciarky... asi take slabe ako ked mate rtebarz 4 dni do ms... ako ked sa fakt nieco pototo tak s tym uz nic nespravim, viem aj ze som truba ze som si ich robila ale chcela som mat pamatne a bola som zvedava... niekde som citala ze baba bola tehotna uz vo vyssiom stadiu a si spravila test a uz bol negativny.. ale vsetko bolo ok ...tak dufam ze to je aj moj pripad... mozno ze sa mi uz do mocu tolko hcg nevylucuje 😕 ... co som si pozerala tabulky co sa tyka toho hcg tak zacinaju klesat okolo 12 tt... ale tak je to indi vidi asi... predpokladam ze ked mne tak zhurta vtedy stupalo tak asi aj skoro potom zacalo klesat.. ktovie... ja len som chcela vediet ci ste sa niektora s takym dacim stretli..

speranza1
16. dec 2014

@lemoni86 no to som aj ja citala ze cca okolo 12tt zacina HCg klesat..podla mna si absolutne v poriadku..mozes byt spokojna, kedze na UTZ bolo vsetko OK...

speranza1
16. dec 2014

@zuzu1108 ja som nikdy nepichala s perom, takze ja ti nepomozem...(len som chcela odpovedat, aby si si nemyslela, ze ta ignorujem 😉 😉 😉 )

bambulka2015
16. dec 2014

@lemoni86 zeeeeno, zase salies? Naco si vobec robis este testy. To tak toto by mna ani nenapadlo. Ja tiez viem, ze zacne klesat ale vobec som sa nezaujimala od kolkeho tyzdna. Kedy nebolo nieco v poriadku, tak sa to prejavi. Ja napr. ani neviem ake hodnoty hcg som mala, len z toho uplne prvehu testu a aj to som sa len opytala, inak by mi to nepovedali. len gratulovali k tehu. A brali mi krv kazdy tyzden. Keby nebolo nieco koser, tka zavolaju alebo tebe by sa to teraz nejak prejavilo. Ved sa tolko neboj. Uz som to pisala, cim viac sa stresujete, tym horsie pre dieta a este si privediete sami nejake problemy, co vobec nemuseli byt.

lemoni86
16. dec 2014

@speranza1 dik.. ja si to tiez myslim... ze som ok .. lebo fakt ked ta ciarka uz bola vtedy slaba.. to bolo asi 3-4 dni dozadu pred vysetrenim.. dr by mi ist povedala ze je zle.. 😕 ... moj chrustik sa ma isto dobre a tesi sa uz na vianoce ako sa napapame 😀 😀 a ja sa tesim ako ho uvidim 29teho.. 🙂

bambulka2015
16. dec 2014

@lemoni86 presne tak, pozitivne mysliet a tes sa. Aj ja idem 29., tak som zvedava, co tam budem vidiet 😉

speranza1
16. dec 2014

@lemoni86 presne tak mojenko... uvidis ako budes fucat, ked sa dobre napapas na Vianoce... a bombulke v brusku bude super s maminkou... 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre