Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
20. dec 2014

@speranza1 ako sa citis mamina 🙂

speranza1
20. dec 2014

@ingrid0105 je mi fajn...zatial ani neviem ze som tehu... A tak to bude staale... 😀 😀 😀 😀 😀 duuuufam....modlim sa nech je vsetko ok... A ty ? Ako sa mas?

janikajanka
20. dec 2014

ahojte baby prosím vás riešila ste niektorá na ceste k mimi zdravotný problém, kde sa užívali atb? my s mužom máme jeden plucne chlamydie, druhý plucne mykoplazmy, neviem kde sme to nabrali a máme obidvaja atb na mesiac zatiaľ. je potom potrebné dať si pauzu? dakujem za vaše rady a pekný deň všetkým.

ingrid0105
20. dec 2014

@speranza1 no snazim sa nastartovat do dalsieho kola, mam termin k Pastorcakovej na 20.1.15, predtym este absolvujem ten martin a snad uz to bude vsetko a potom uz budem tehula 🙂 Mozem si aj ja urcit v Brne ze chcem len soft? Po tom sklamani v Heliose nemam odvahu na dalsie IVF ☹ Moja este otazocku mam na teba, robila si nieco inac alebo uzivala nieco ine ako pri predoslych 6tich IVFkach a teraz? ja vzdy dostanem ms ako crazybabenka, mam kratsie cykly

silvia545
20. dec 2014

@ingrid0105 4.12.som bola na konzultácii a dr. mi povedal,že nebudeme čakať a ked príde daľšia ms tak začínam stimulku a to som mala začať teraz koncom decembra,,tak teraz mám strach po koľkých dňoch mi zase príde daľšia 😒 tak sa teraz bojím ako to bude a či sa mi to vôbec potom oplatí aj začať so stimulkou,keby mi znovu ms prišla po 15 dňoch 😒 možno,že mne to asi nerobí dobre,ked som mávala pravidelný cyklus ☹

ingrid0105
20. dec 2014

@silvia545 no ak si ho mala pravidelny tak hej, tak im skus napisat co sa deje a nech ti poradia, alebo pre istotu tak vysadit a pockat na dalsiu ms a sup do dalsieho IVF

silvia545
20. dec 2014

@ingrid0105 dakujem,písala som dr tak som zvedavá čo mi odpíše,nebudem ho dalej užívať,dúfam,že teraz budem mať ms 2 dni 😀 😀 potom by som mohla mať 1 deň a potom nech mi po ET príde až o 9 mes. 😀 😀 😀

franzziska
20. dec 2014

@silvia545 ano presne aj ja som nan takto reagovala...nespytala si sa doktora v centre co robit v takom pripade? skus mu napisat...ale tiez mi oddialil menzes a bolesti som mala....

balance
20. dec 2014

Ahojte,prosim vas nemate mi niektora posunut utrogestan,co vam zostal? Surne zhanam

silvia545
20. dec 2014

@franzziska písala som mu,ale zatiaľ neodpísal,on vždy mi písal až po 9 hod. večer,,som zvedavá čo mi napíše,,takže už neberieš inofolic? a potom sa ti to upravilo,ked si ho prestala brať ?

franzziska
20. dec 2014

@silvia545 teraz akurat ho neberiem ale chcela som pred stimulkou aspon nieco....

diska
20. dec 2014

@ingrid0105 ahoj,pozeram ,ze ides k Pastorcakovej,a viem ze,mas uz toho za sebou dost,nechces skusit v RF radsej neakeho skusenejsieho lekara? On je tam len par mesiacov,mne ked isla dr.na PN ma k nej pridelili ale odmietla som a sla som za Marcelom a chvala bohu.Nevravim,ze je zla nepoznam ju ale ked uz mame tolko za sebou a sme tazke oriesky tak nam treba poriadne mudre hlavy a sikovne ruky. 😅

franzziska
20. dec 2014

@silvia545 a miesto toho pred ivf beriem nejake vitaminy a kvapky na podporu vajecnikov...tak aspon nieco malo

ingrid0105
20. dec 2014

@diska aj ja uy par dni spekulujem ye napisem ye chcem jeho aj s tym ze asi sa dlhsie caka na termin, nebudu to brat ze spekulujem ci je to tam normalne? ze si niekoho vyberiem?

diska
20. dec 2014

@ingrid0105 je to uplne normlane,ty si platis ty si vyberas,beru to uplne v pohode ,moj nazor je ,ze radsej si pockaj,s \marcelom sa dobre komunikuje cez email odpisuje ako blesk,a nacom sa dohodnete to dodrzi,ja som chcela stale jeho pocas liecby tak sme si stale planovali,utzv,zakroky tak aby vsetko robil on.Ma viac skusnosti a vklady mu naozaj idu 🙂

ingrid0105
20. dec 2014

@diska ma tiez zarazilo ze tu pisete ze netreba tam ist na vstupnu konyultaciu, ja som vzplnila ten virtualny dotaznik poslala posledne vysledky na stitnu, AHM, hematologiu vsetky kultivacie a mam tam ist, popravde nechce sa mi tam. vsak vy skoro vsetky ste riesili vsetko cez mail. idem tak napisat koordinatorke ze rusim termin a nech mi da k Marcelovi

diska
20. dec 2014

@ingrid0105 podla mna je lepsie ist na konzultaciu osobne a potom uz dodatocne mozte vela veci odkomunikovat emailom,on ti hne pri 1 konzultaci spravi sono,dohodnete na na postupe,poveis co uz mas za sebou ,prinesies pripadne vysledky co mas a potom tu uz pojde ako po masle.

ingrid0105
20. dec 2014

@diska oki dakujem za radu tak pojdem tam a dovtedy budem mat aj reprodukcnu imunologiu. Zhruba co za vysledky musim mat?

ingrid0105
20. dec 2014

@diska a ak sa smiem spytat ty si mala klasicke IVF alebo soft, ja mam za chvili 40rokov

diska
20. dec 2014

@ingrid0105 mala som klasicku stimulku lebo mam PCO a na clostyl nereagujem a ani na male davky hrormonou.Priniesla som sktulany HP,AMH,vsetky moje Dg,hematku repro imuno,endokrinolog.Potom predosle stimulky a davkovanie podla toho sa vedeli zariadit ake davky priblizne potrebujem a ako reagujem,lahsie sa potom urcovala stimulacia.To asi bolo vsetko.
Tiez mam coskoro 37r.

gagirl
20. dec 2014

@crazybabenka ale do kelu... je mi to velmi luto:(a to uz sa ti uplne rozbehlo?ale nejak velmi skoro..prajem ti vela sil a posielam objatie..este mate jedneho mrazacika ze?

gagirl
20. dec 2014

@silvia545 ahoj..ja som brala tiez jednu dobu inofolic ale ja som necitila ziadnu zmenu..ale mam pocit ze nepomohol nic..Podla mna by si to mala vysadit..nie pre kazdeho je vhodny..vraj len pre zeny s PCO..ak nemas bebrala by som ho..Aj mne lekar z centra este myslim minuly rok ked som mu o nom vravela povedal nech to neberiem..

ingrid0105
20. dec 2014

@diska no to vsetko mam, snad nebude vadit ked to bude dovtedy starsieho data a stimulky viem naspamat. Uz som pisala koordinatorke, za na zaklade kladnych referencii 😉 a odporucani chcem Marcela 🙂 a kolkate IVFko ti vyslo?

diska
20. dec 2014

@ingrid0105 nie nebude to vadit ,vyslo nam 7IVF.

ingrid0105
20. dec 2014

@diska paneboze 😵 😵 😵 tak to mam este dlhu cestu pred sebou 😒 a kolkokrat v Brne?

diska
20. dec 2014

@ingrid0105 v RF 2x a boli 2 vklady a 3 vklad to bol KET sa podarilo.

franzziska
20. dec 2014

@gagirl
@silvia545
a silvia nemá pco?...ja ho mam...tiez mi ho odporucili ale mala som podobne zle skusenosti s inofolikom...takze tiez sa mi moc donho nechce ist

crazybabenka
20. dec 2014

@gagirl máme ešte jedného

rebeka33
20. dec 2014

@donatela ja preto cisarak, lebo Simi sla na cisarak. Nebudu riskovat ,ze sa rana roztrhne. Mam aj vyssi vek a tiez pojdeme skor. No dufam,ze to dotiahnem aspon do konca januara. Pri Simi som lezala ako druk, no teraz je vsetko inak 🙂. SIMI mala zle prietoky , bola malicka preto ju vybrali skor. Ale tento je velky ,zdravy vsetko zatial o.k. v pondelok idem na usg a prietoky tak som zvedava.

crazybabenka
20. dec 2014

baby ja som s toho jeleň.....neviem čo robiť.....teraz večer nič....všetko ustalo.....ani kvapka....tak teraz neviem 😒 či dať utroš či nie......strašne ma bolí ľaví vaječník....keby som si spravila test....tak nič asi nevidieť???......ja sa bojim....či tie "kusy" neboli prasknutá cysta....a ja takto krpca "odpíšem" keď nedám utroš.....bože asi mi šibe 😔 😔 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre