Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
25. máj 2010

lenny...vážne????? tak to som si ani nevšimla ........ myslela som, že som najstaršia......ostatne skoro ako všade 😉 😉
držim vsetky paste🙂)))))

lenny71
25. máj 2010

kujééém...budem ich potrebovať...

rebeka33
25. máj 2010

Ahojte babule.
Bobjan ty si iný bojovník 😵 , jeden blbý sonografišta ťa určite nevykolají z rovnováhy. Čoskoro môžeš zasa snažilkovať. Chceš to skúsiť prirodzene, alebo pôjdeš do RF?

Orsulka - gratulujem 😵 😵 😵 . Veľmi sa teším. No to asi fakt budú dvojky ,lebo veď ty to máš po 10dňoch ak si dobre pamätám.Tak máme skoro rovnaké čísla. Ja som si to tiež nezapamätala presne. Človeka zaleje taký divný pocit,že chvíľu nevníma .Tak dúfam ,že budeme spolu tehulkovať a kontrolovať či máme všetky vyšetrenia. jooj veľmi sa teším. 😵
leni - 4 zrelé vajíčka je super. Držím palce a priebežne informuj.
shandy a ty ako ?
A ešte niekto dnes mal ísť?
zatiaľ pozdravujem a ešte nakuknem. 🙂

mircalla
25. máj 2010

lenny - super vysledok, aj vzhladom na vek, ja som ledva vystimulovala 2 a to som bola mladsia, ked som mala stumulku s vlastnumi vajkami
baby - s tymi dvojkami radsej opatrne🙂 nemyslim to v zlom, ale vysoke HCG este nemusi znamenat dvojky, aby ste to nejako automaticky necakali v navale euforie. to HCG mate uzasne, naozaj je super, ale nemusi to znamenat dvojky. ja som mala 2 krat extremne vysoke HCG, ale dvojky to nikdy neboli...osobna skusenost
mozne to samozrejme je, dokonca pravdepodobne, ale vysoke HCG moze byt aj pri jednom babetku.

ja osobne som radsej taka, ze sa drzim pri zemi, takze by som asi netvrdila, ze jasne dvojky. sama som sa poucila na sebe, ked som takmer s istotou ratala s dvojkami, potom som bola trosilinku sklamana....ale zaroven aj stastna, ze aj na sono bolo vsetko ok. neberte to ozaj v zlom.

shandy....ako? som zvedava

moni19
25. máj 2010

Jééj tolko peknýchsprávičiek.
Orsulka gratulujem, musí to byt krásny pocit.
Budete s rebekou spolu tehulkovat.

Lenny pekný počet vajok. A ešte peknej kvality. Tiež gratulujem.

A ešte Shandy? Predpokladám, že tiež príde s dobrými správami.

shandy
25. máj 2010

ahojte babulky, tak nie ze by som vas chcela natahovat, ale kym som vas docitala, co ste vsetko popisali, tak to trvalo 🙂
no zial dobre spravicky na dnes sa uz asi minuli 😒 , zo 4 folikov pocet vajicok 0....sice tomu nerozumiem ze preco, ale nejako som sa s tym zmierila, co ine mi zostava, ze? 🙄 😔
orsulkaaaaa tebe gratulujem, nadherne HCGecko 😵 😵 😵 😵 😵
bobi je mi luto, ze ten tvoj doktor dnes asi nemal svoj den (asi ako ja 😝 ), hadam bude nabuduce uz normalnejsi a ked nie, treba ho vymenit.
olycek, zle sny ta mataju? treba verit, drobcek rastie ako z vody....tentokrat to proste musi vyjst 🙂
a pozdravujem vsetky, aby som na niekoho nezabudla, tak nebudem menovat 🙂

mircalla
25. máj 2010

:(( ale shandy....velka skoda:(((....ach jaj
ty si silna osobnost, to som si vsimla, uz ked si zacala chodit do tejto temy
mas nejaky dalsi plan?

moni19
25. máj 2010

Shandy ☹ Je mi to luto. To bol tvoj 1.soft myslím nie.
Co vravel doktor? Ste sa dohodli na niečom dalsiom? (Teda nemusíš odpovedat ak nechces.)

shandy
25. máj 2010

mircallik dakujem za podporu, aj monulke aj ostatnym samozrejme 🙂
hej moni prvy a teda nic moc..neuverite, ja som asi 2 dni dozadu mala take tusenie, ze vajka nebudu...neviem preco, ale som to nejako citila....musim povedat, ze velmi ste mi pomohly vy vsetky co ste v tejto temicke, som si povedala v duchu, ze ked ste vy vedeli bojovat tak dlho, ze ja to proste tiez nemozem vzdat a treba bojovat dalej...
plan je mircallik, hned po OPU som odchytila Koudyho, ze ci nema na nas cas, aby sme sa dohodli, co dalej. Povedal, ze sa to proste niekedy pri tych softoch stava, ze je mu to luto, ze zmenime protokol a ze slubuje, ze nabuduce to vyjde 🙂 , tak uz to beriem s rezervou, ale urcite to nehodlam vzdat, nejako to vajko zo mna musia vydolovat ...tak sme sa dohodli, ze hned ako pride mrcha ideme do dalsieho softu s tym, ze uz nebudem mat clostil, ze niekomu prave clostil robi neplechu, tak budem pichat menopur 150 IU, ak by ani to nevyslo, tak skusime este jeden soft. Koudy povedal, ze on tomu softu u nas stale veri, ze len na to davkovanie musime prist. Tak ideme do toho, rovno som zobrala aj menopur zasa a teda cakame na mrchu....

moni19
25. máj 2010

Shandy, mam z teba radost. Tak oddychmi a ideš dalej.
Hej s tym clostilom som aj ja stimulovala a mala som len 1 folik normalny a 1 menší. Ale na OPU som nesla. Som taka posera. Som sa bála, že v nich nič nenájdu.
Ale som si istá, že ked už budem ako samoplatca, tak budem skúšat aj tie softy. ( dufam, že sa až tam nedopracujem, ale keby som bola v takej situacii, tak to risknem určite.)

mircalla
25. máj 2010

Shandy - presne tak - kazdemu vyhovuje daco ine. Mne stelcl vzdy vravel, ze je je nevyspytalne, ako zena zareaguje na clostil.
Mne tiez dake zazraky nepriniesol, ale naopak vela kockam ano....Prvy pokus je taky experiment, aj ake lieky, aj davkovanie...

Hlavne je, ze mas plan a ides dalej....🙂

shandy
25. máj 2010

Moni, verime, ze sa k tomu samoplatcovi nedopracujes 🙂
No ja sa ti nedivim, teraz uz aj ja budem posera, ked budem cakat, ci tam vobec daco bude..
no a nakoniec, este vzdy su tu darcovske nie? ked to inak nepojde....

shandy
25. máj 2010

presne tak mircallik, nevzdavame, bojujeme...ideme dalej.. 🙂 🙂 🙂

lenka20
25. máj 2010

caute hviezdy, lenny gratulujem, krasna urodicka, 4 pekne vajka na soft je vyborny vykon 😵 😵 drzim palce nech sa pekne oplodnia 😉
shandik no co povedat moja, je to skoda samozrejme, ale tie prve softy su take skusobne, treba zistit ako reagujes, aj moj prvy soft bol len taky ledva ledva a druhy bol vyborny, zhodou okolnosti tiez po menopure, ten ti urcite zaberie a bude to tehuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja tomu verim 😉
pozdravujem vsetky, prajem pekny vecer, orsulik neboj, kontrola dopadne urcite na vybornu 😵 😵

violoncielka
25. máj 2010

Orsuuul- to je super sprava 🙂 🙂 🙂, graaatuuulujeeeem. Si mi povzbudenim.

moni19
25. máj 2010

Shandy dakujem, ja zas verím, že pri dalšom softe to budeš mat lepsie. Ako píše mircalla prvý soft je taký experiment. Mne Vitouškova nasadila hned 200 jednotiek puregonu. Som bola v šoku, že taký skok z clostilu a nakoniec sa ukázalo, že to trafila úplne krásne. Aj stimulku som znášala úplne super.
V Reprofite, vačšinou už na druhý pokus to vedia odhadnut pekne. Si myslím.

Ahoj violoncielka. 🙂

dior
25. máj 2010

orsulka -tesiiim sa,gratulujem 😵 -kolko ste vkladali

shandy-co to citam 😕 ,ozaj su tieto softy take nepredvidatelne ☹

olympi- vies co,ja mam uplne hrozne sny,ale len taky tyzden-nic to neznamena 😉

shandy
25. máj 2010

lenik dakujem, ved aj ja v teba vkladam svoje nadeje, tak dufam, ze budeme tehulkovat spolu 😵 , tak vsadzam tiez na menopur...
monicek, tak tak uvidime, co da druhy pokus, aj keby som tam mala chodit ako na klavir 🙂
diorik veru, zo mna teda taka nosnica ako si bola ty asi nebude, ale pozeram, ze vy sa stale krasne drzite pokope? ako futbalisti? 😵

bobjan
25. máj 2010

Rebeka, no budeme sa snažiť doma, keď to vyšlo raz, musí znova 😉 Dosť ma rozhodil včera ten "pako", ale už som si vybavila utz na zajtra u súkromného gyndoša, ktorého sa na všetko popýtam 🙂 Či je veľký, či vadí tehulkovaniu a tak 😉

Leni, super, držím vajkám palce!!!

Orsulka, super, držím palce, len tak ďalej 😉

Ešte raz vám všetkým ďakujem za povzbudenie, ste zlaté 😵

bobjan
25. máj 2010

Shandy, určite to na ďalší pokus bude lepšie, držím aj tebe mooooc palce 😵

rebeka33
25. máj 2010

Ahoj shandy, je mi to lúto. no nevadí. určite na druhýkrát ťa nastavia lepšie. Výhoda je ,že v RF nepichajú depoty a môžeš ísť hneď do dalšieho pokusu. Tak budete spolu s leni stimulkovať. Určite to vyjde. 😵
Bobjan tak budeme zajtra čakať dobré správy z usg.
mircala ja si myslím ,že to bude len jedno bábo . mali sme jednu expandovanú blastocystu a druhé bolo len 8 b. morula. Ale nechcem ju odpísať, tak stale hovorím k dvom. 😀 Uvidíme. bože ten čas sa ale vlečie. 😵
Všetkým pekný večer.

mircalla
25. máj 2010

no hcg mate obe krasne, tak uvidime

mna zase kvari zaha pomoc

orsulka
26. máj 2010

dobre ranko...

Shandy......tak to mi je velmi luto !!!!!!! ale verim, že to bude na dalsi pokus lepsie....mám kamaratku, ktorá tiež mala problem aby vo folikovh boli vajka.....a taktiež zmenili trosku lieky a podobne, a teraz už ma pozitivny test....jednoducho po tej zmene pekne sama vyprodukovala svoje vlastne vajka.......tak hlávku hore...drž sa kočena!!!
inak ja som teraz 1x v živote brala menopur..... 🙂 🙂 😉 😉 tak asi aj tato zmena liekov zabrala .-)))

Dior...vkladali sme dve 😉 dve nám osatli na zmrazenie 🙂))

Mircalla......a mňa si v podstate ukludnila, ž hoci hcg vysoke este to nemusi znamenat že dve..... dakujem 😉 😉

mircalla
26. máj 2010

nemusi-moze🙂) neni to pravidlo🙂) ale urcite je krasne, aby na sono bolo vsekto ok

orsulka
26. máj 2010

mircalla......no ved uvidim zajtra, a som zvedava ako sa bude moj doky tvarit......už dohe roky ma podporuje, vlastne sme zacinali u neho v ambulancii...potom nas poslal do centra ked to neslo 🙂)))) on ma inak 3.6. objednal na kontrolu do B.Bystrice k dbornikovi na myomi na operaciu... 😉

mircalla
26. máj 2010

no myomy zatial pockaju, ze?🙂
aj ja mam 2 myomy - pri stimulkach narastli, ale ked som bola pred tehu na laparke, tak povedali, ze myomy netreba riesit, ze su lokalizovane tak, ze nevadia tehotenstvu - ono zavisi od velkosti a hlavne lokalizacie, mam ich nejako zvonka

orsulka
26. máj 2010

Mircalla.....aj ja, tak ako aj ty...mam dva a zvonku...vedeli o tom vsetci lekari a vraveli že netreba toto riesit......teraz tu operaciu mi moj doky navrhol, len preto, že pokial sa nedari otehotniet a nie je žiadna ina pricina, tak myomi treba dat preč, aby nerobili tzv. kradnuci syndrom, a to že maternici beru vyživu.......a bla-bla-bla.....
a tak momentálne urcite pockaju .-)))))

mircalla
26. máj 2010

no ja som to zatial uspesne dotiahla do 31tt aj s myomami a nie som jedina....porodili deti aj s vacsimi myomami ako mam ja
inak mi vraveli v repraku, ze po operacii myomu treba mat s tehu rok pauzu. tak som bola rada, ze podla laparky sa to nemuselo riesit.
ale nemusis teraz nic riesit, kedze si tehu, a mozno ani potom. ono ked nerastu, nerobia daku zlotu pocas bezneho zivota, tak si myslim, ze neni dovod

cavik
26. máj 2010

Ahoj žienky....

tééééda, orsulka, rebeka....pekne ste si to rozbehli, len tak ďalej, gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ......hádam sa aj nám ešte podarí 😉

shandy...to ma mrzí, že to takto dopadlo, ale ešteže môžeš ísť hneď ďalej...ešte dohovoriť vajkám a bude to....inak, ja som po odbere tiež hneď vedela, že zostanú len 2 vajká a aj som to povedala tomu môjmu mm a ten sa na mňa hneď osopil, že keď to takto vidím, že to takto aj bude, že si to sama privolávam, a keď naozaj ostali len 2, tak vlastne som tomu bola na vine ja, .........že si mám predstavovať, že sú 4 a sú najlepšie....tak som potom myslela už len na to, že tie 2 budú najlepšie aké sa len dá...a tak bolo 😉 😉.......môj muž akurát čítal nejakú motivačnú knihu ( Secret - Rhonde Byrne ), čo dostal na narodky, ako treba myslieť pozitívne a stále mi ju pchal pred oči a zlostil sa, že ju nechcem čítať ( akurát, že mne to netreba čítať, nemám rada filozofické kecy, mne sa jednoducho treba tak nastaviť a s tým tiež nemám často problém 😎 )

no, idem sa ja chystať do práce 😠

už som viac nestihla prečítať 😅

rebeka33
26. máj 2010

Ahoj cavik, ty naši mm to preživájú ako by tiem hormóny papali oni 😀 . Tiež zbožnujem ,keď ma poučuje, ako sa mám alebo nemám cítiť. Snáď to robia z lásky. 😵 .
Určite sa aj vám ešte podarí. RF je naozaj výborné centrum. Teraz si ešte oddýchnete, upravíte krvičku a bude dobre.
Už si zisťovala kedy môžeš zájsť do RF. Mňa brali do splnu už za dva cykly. Ale myslím ,že to bolo skoro. No Hredzák. No koment. 😀
Prajem všetučkým pekný deň.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre