Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
4. jan 2015

@speranza1 moja a nechces ist radsej na pohotovost, nech ti urobia sono? Drzim palce!

speranza1
4. jan 2015

@buba08 ja viem... Je to vsetko hop alebo trop... To ze nebolia nemusi znamenat nic alebo aj vsetko.. Ale tak este pevne verim... Len ten strach je velky...

buba08
4. jan 2015

@speranza1 prvýkrát som zacala spinit, bola som na utz, srdiecko bilo, ale aj tak ma hospitalizovali, pri dalsej kontrole utz o 2 dni uz nebilo, druhýkrát som tiez zacala spinit, hned utz, ale srdiecko nebilo vôbec, tak ma poslali domov (to bol piatok), ze mam prist na cistenie v utorok. v nedelu som zacala masivne krvacat, ale fakt strasne, tak sme isli na pohotovost a hned ma museli cistit, do toho zapal mocovych ciest, dr. sa vyjadril, ze sme prisli v hodine dvanástej, nerada spominam na tie casy

buba08
4. jan 2015

@speranza1 kedy mas najblizsie poradnu?

speranza1
4. jan 2015

@buba08 ach prepac... Muselo to byt hrozne 😔 😔 😔 ... Je mi to nesmierne luto 😔

speranza1
4. jan 2015

@buba08 12steho

gagirl
4. jan 2015

@speranza1 ked je to len hnede spinenie to nevadi..neboj..vsetko je v poriadku..urcite..a s prsiami je to tak ze raz bolia viac potom zasa ako keby sa zmensili a prestali byt take citlive..ale vraj to je normalne aj ja som to tak mala,,takze hlavu hore..verim ze je to tazke ale mysli len pozitivne..drz sa🙂

speranza1
4. jan 2015

@haimi neviem... Uvidim

speranza1
4. jan 2015

@gagirl vdaka moja,... Viem ze aj teba raz prestali boliet... Presne.. Je to tak akoby splasli ci co... 😕

buba08
4. jan 2015

@speranza1 vôbec sa neospravedlnuj, keby som nechcela, tak by som to nenapisala, speri, ani nevies, ako casto na teba myslim, aby ti to dobre dopadlo, ked pises, ze spinis, vzdy si predstavim seba ako som sa bala

buba08
4. jan 2015

@gagirl teeeda, pozeram, ze uz si v 12 tt, ako to zbehlo, len nedavno si pisala, ze ides na ket a tu zrazu 12 tt 🙂

speranza1
4. jan 2015

@buba08 dakujem... Aj placem aj sa tesim..... Stale mi tu chyba smajlik smiech cez slzy....

ingrid0105
4. jan 2015

@buba08 mna tam operaoval doc.Bielik

diska
4. jan 2015

@speranza1 ahoj,tie prsia naozaj neries,ono to asi na nic nemoze poukazovat,mna tiez vobec nebolia a necitim vobec nic ,teda asi tak ako ty a ak mam pravdu povedat,tiez ma napada take,ci to male rastie,ci sa nic nestalo,ja by som ho najradsej kontrolovala kazdy den,kludna som akurat tak do druheho dna po ultrazvuku.
Muz mi hovori,ze nech ho necham na pokoji a neutravujem ulrazvukom 😅
Dnes je aj mne tak cudne,pobolieva ma zaludok a mam pocit ,ze mam tvrde brucho ale od pupka hore,cize akoby v oblasti zaludka ,no a tam babatko urcite este nieje,tak neviem co to je 😕

No a baby keby sta videli moju tvar,v zivote som take pupaky nemala,zapalene cervene no hroza az to boli. 😠

gagirl
4. jan 2015

@speranza1 presne..aj teraz este niekedy citim ze nie su stale rovnake..raz bolia viac inokedy menej..a to ze sa citis netehotne..ze ta nebolia prsia a ani nic ine necitis je tiez normalne..takze vsetko je v poriadku a hotovo..ako pise haimi pre pokoj duse ked chces chod na pohotovost ak budes viac spinit..aspon ti spravia sono..Alebo nemozes ist zajtra k svojej gynekologicke nech ta kukne ..budes kludnejsia ak ti niekto spravi sono..

buba08
4. jan 2015

@ingrid0105 aha, dakujem 🙂

gagirl
4. jan 2015

@buba08 ano..ide to celkom rychlo chvalabohu..fakt len nedavno som bola na ket ..🙂..aspon ten prvy trimester nech ubehne rychlejsie..potom uz moze aj pomalsie..aj ked pravdu povediac uz by som mala najradsje babo pri sebe.🙂a vy co riesite teraz?..

speranza1
4. jan 2015

@diska no to presne ja som na tom po utz som v pohode dva-tri dni ze jupi.. A potom ma napadaju take koniny ako teraz... Ale tak musimsa ukludnit a sama si povedat ze dost!!! Urco je vsetko v poriadku... Mna dnes akurat boli brusko tak divne.. Teraz som inak aj v case menzesu, takze som samu seba presvedcila, ze to preto spinim a samoska ak nie preto, tak kvoli hematomu ze ide prec do prdelky...
@gagirl dik moja... Budem musiet vydrzat este tyzden a potom sa vsetko dozviem... Ked som uz tolko vydrzala tak tyzden dufam vydrzim 😲 😲 😲 🤐 🤐 🙂

speranza1
4. jan 2015

@diska nebude to nieco s ttravenim moja?

gagirl
4. jan 2015

@speranza1 jasne ..to ubehne ..ale keby nieco chod radsej na pohotovost..ale verim ze bude vsetko O.K:)..a 12 eho sa budeme tesit spolu s tebou..drzte sa aj drobcekmi🙂

buba08
4. jan 2015

@gagirl verím, ze by si ho najradšej mala pri sebe, ale na dobre sa dlho čaká, my čakáme uz 7 rokov

gagirl
4. jan 2015

@buba08 tak to je naozaj uz vela..ja som len 3 roky cakala..a prislo mi to dlho..tak co potom vy kocky co cakate tolko rokov?klobuk dole pred vsetkymi vami korculkami..mate u mna obdiv..ste velmi silne..Velmi vam prajem a drzim palce aby ste to vsetky tento rok uspesne dali a boli stastne tehulky ..)

vlasatica
4. jan 2015

@ingrid0105 na hematologii zistili syndrom lepivych dosticiek,genetika mutacia MHrt ci ako sa to vola, imunologia ze zabijam spermie (stredne tazky stupen),gynekologia vysoky prolaktin .vsade nieco. Mam vlastnu policku na lieky 🙂
@speranza1 v 6 a 7 tt to bolo po prirodzenom otehotneni pred 7-8 rokmi z byvalim partnerom. Teraz s manzelom riesime Ivf koli zlemu spermiogramu.3x a bez uspechu,iba raz mimomaternicove.
Ani v brne sme sa neposunuli nikam. Nikto nevie preco sa embrio neuchyti.
Preto ako sa hovori viac hlav viac rozumu.

tinka9075
4. jan 2015

@speranza1 všetko je v poriadku neboj 🙂 🙂 ja som sa tiež cítila tak ako keby som ani tehu nebola okrem toho že som stále vracala aj 3x za deň 😒 😒 ale pred každou poradňou som sa bála aby bolo všetko ok 🙂 🙂

vlasatica
4. jan 2015

@buba08 doktor Tibor Bielik, vraj je dobry odbornik v gynekologii

ingrid0105
4. jan 2015

@vlasatica tak drzim palce daj vediet ako si pochodila 😉 on je PAN DOKTOR, riesi a operuje stavy, od kt. davaju ini lekari ruky prec alebo to riesia nezvratnym sposobom, ze ti vsetko vyoperuju a tym aj nadej na vlastne dietatko. Ja mu vdacim za vela, dokonce sa pokusil mi spriechodnit vajcovod, a to som po sterilizacii 20 rokov

buba08
4. jan 2015

@gagirl dakujem 🙂

vlasatica
4. jan 2015

@ingrid0105 verim ze nam pomoze. Potom dam urcite vediet 🙂

bergalm
4. jan 2015

@speranza1 neboj bude to dobre mna neboleli teraz vobec akurat troska ma svrbeli bradavky,nemusi to byt pravidlom 😉

speranza1
4. jan 2015

@bergalm dik zeny.... Co ja by som bez vas robila.... Taka som stastna ze mozem tu byt s vami... Normalne vas asi aj milujem 😉 🙂 🙂 😀 😀 hned je mi lepsie....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre