Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

isabellaa
6. jan 2015

Caute, mam navyse 3 balenia utrogestanu, 9tbl duphastonu a 1 cele bal. estrofemu +5 tbl z nacateho balenia. Piste, IP.

diska
6. jan 2015

@dejna0412 tiez som mala podobne pocity,ze v RF sa to urcite podari,bola to posledna nadej aj kde mne to ani tam nevyslo na prvi krat,doktorka ma vzdy povzbudzovala,ze este nech to urcite raz skusim a povedala,ze od nej vsetky zeny odchadzaju tehotne 🙂 a nakoniec to aj tak bolo aj ked nam uspesny vklad robil Stelcl lebo bola PN.

zabka1124
6. jan 2015

Ahojte zlaticka 🙂,vsetko naj do roku 2015, hlavne vela porodov a tehuliek; )!Ja som este tyzden doma a potom sa chystam spat do prace po 20tt;)),ale len do aprila a po velkej noci znova na PN az do porodu;)!Matusko je uz velky sibal, zacina rozpravat; )!Nemozem ani uverit,ze nas pokladik ma za mesiac a 2 dni uz 2roky, sak si doteraz pamatam 1konzultaciu v RF;)!strasne to leti; )!Myslime babulky stale na vas aj citam novinky;)!!Drzte saaa; )!

kako23
6. jan 2015

@diska nestastne som par dni pred Vianocami spadla, mam zlomene dve kosti v clenku, potrhane slachy a hned ma museli operovat, v marci druha operacia a potom rehabilitacia. Ja som si tymto urazom definitivne odpalila moznost vlastnych deti aspon podla lekarov, lebo moje vajecniky a vajicka su zle geneticky kvoli nizkej rezerve takze u mna tehu asi len s darovanych vajicok, s cim zatial nie som zmierena....nam by uz len zazrak mohol pomoct.

dejna0412
6. jan 2015

@diska jeeee tak takéto správy má potešia 🙂))gratulujem;)ktorú Dr si mala?inak u mna aká haluz termín mám 2.2 o 2 hod🙂takze samé dvojky🙂)takze to je niejako znamenie ze mi to je tam súdené 🙂))silno verím ze sa to tam podarí;)

lenka54321happy
6. jan 2015

Baby prosim Vas....dnes som 14+3 a za psoldne dni ma tak jemne popichava dole v maternici...vlastne je to tam ako to nazvat...kde ochlpenie zacina 😄
Viem ze maternica sa natahuje a pripravuje a tak...ale mava to niekto? Neboli to je to dost citit....velmi cudny pocit...mam to mozno tak 10x za den posledne 3-4 dni...
Co si myslite? Dakujem pekne xxx

diska
6. jan 2015

@kako23 ja som mala tiez zlomeny clenok este za mlada 🙂 na diskoteke sa mi podarilo 😀 ale nebolo to tak komplikovane ako u tebe aj ked potom to bol problem rozchodit.
Myslis,ze ta strata casu co mate koli urazu to az tak velmi ovplivni? Mozno este nieco navrhnu v RF.

diska
6. jan 2015

@dejna0412 mala som Vitouskovu,ona je strasne mila.No mozno to hned aj budu dvojicky 😅

franzziska
6. jan 2015

baby cakam na MS....som 25dc...a mam slabunky ruzovkasty vytok lern na toaletaku...myslite ze sa mi pomaly rozbieha MS alebo to bude daco ine??

kako23
6. jan 2015

@diska dva dni pred tym urazom som bola v MT u doc. Tomasa a on po tom teste plodnosti povedal, ze max.2 pokusy nativu alebo softu do pol roka ale sanca je mala a potom uz len darovane. Za 5 rokov sa nam ani raz nepodarilo ani biochemicke, mali sme dva pokusy ivf jedno klasicke jedno soft v RF a nic, dokonca sa aj cudne delili, takze podla neho ostali vo vajecnikoch uz len vajicka, ktore su geneticky zle. Vraj mam byt rada, ze este mam menzes. Tym, ze mame vysetrene vsetko tak inde problem nema byt kde. v Brne hovoria v podstate to iste. Takze neviem, zmierujem sa s tym a uvidime co bude v maji, v juni...pojdem na sono a uvidime ci este skusime alebo je koniec.

diska
6. jan 2015

@kako23 viem,ze niektorim bababm nasadzuju na 3 aj viac mesiacov diphereline akoby ta daju do penopavzy aby sa vajecniky zregenerovali,tebe nic take nenavrhli v RF?
Ja mam uz 36,PCO a kadeco ina,ziadne Ms ani ovulka,Ms len po duphastone ,muz veli zly spg,,ja som nakonice vzdy mala vela vajicok ale ebryjka len jedno,lebo sa nam na 3 den uz zle delili.

kako23
6. jan 2015

@diska nie, nic take nenavrhli a to som si aj vcera pisala s dr.s RF.vraj u mna je to nezvratne a nevedia s tym nic robit.ja mam len tuto slabu rezervu a nekvalitne vajicka a manzel ma mierne zhorseny spermiogram ale v tom vraj chyba nie je. Uvazovala som teraz nad antikoncepciou ale kvoli operacii a tym zrazeninam sa boja mi to dat a podla lekarov by mi to aj tak nepomohlo na vajecniky.ja mam 30r.nam sa tiez po tretom dni embrya zastavia pripadne spomalia a potom stopnu.neviem co bude....bojim sa ze to asi fakt je zle ked mi to vsetci lekari omielaju, ze mam nizucku sancu na vlastne deti.

diska
6. jan 2015

@kako23 no ono ja to viem len tak vseobecne ,urcite zvazovali u teba co a ako.Este nezufaj,castokrat staci len jedno vajicko a bude z toho embryjkok a babatko,skus si doplnit vit .D ,vsetko aj mala zmena moze pomoct.
Uvidis ako bude a potom budes riesit dalej.

kako23
6. jan 2015

@diska ved jasne.musim len cakat a snazit sa co najrychlejsie dostat z tohto hnusneho urazu, rozchodit nohu a potom hor sa do boja...tebe drzim palce, aby babatko krasne rastlo aj nadalej 🙂

tinka9075
6. jan 2015

@diska sú úplne rozdielny Marko je také vysmiate slniečko a dobručký ideálne dieťatko 🙂 🙂 a Zojka zlá ako sto čertov 😉 😉

tinka9075
6. jan 2015

@dejna0412 ja som to tak cítila že budem tehotná 🙂 🙂 ja som otehotnela aj prirodzene len vždy som potratila 😒 keď som bola tehu tak som si pichala fraxiparín a brala anopirín prednison a vďaka tomu som aj dvojičky donosila 🙂 🙂

haimi
6. jan 2015

Kocky, je nas tu viac, ktore sme v prvom trimestri krvacali. Dostali ste stopku na sex az do konca tehu? Pytala som sa na to mojho gynekologa, ale nic konkretne som sa nedozvedela ☹

speranza1
6. jan 2015

@haimi ja mam absolutny zakaz ... Teraz to uz budu tri mesiace co nist nebolo... Ziadne tutuli mutuli....

diska
6. jan 2015

@haimi ahoj,ja som sa tiez pytala a tiez mi moc k tomu moja gyn .nepovedala.
Ale sa uz sme sa doma parkrat len tak mojkali ale uplne,ze ne,tiez sa bojim .
Akurat dnes som muzovi hovorila,ze mozno skusime po 5 mesiaci,tak si to hned znacil do kalendara ,dal tam cervene srdiecko. 😀

bergalm
6. jan 2015

@haimi ahoj no ja sa chcem na toto spytat zajtra dokiho,ale pri 1 tehu som krvacala 2x a potom hematom takze sme mali uplny zakaz pocas celeho tehu 😝 bolo to o drzku,ale mm napr.nemal az taku chut ked videl ako krvacam hovoril mi ze stale sa mu to vynaralo a nechcel nam ublizit sexom...A teraz som este nekrvacala,ale sex sme nemali tiez uz cca 3mes.tak preto sa chcem spytat zajtra 😉

ingrid0105
6. jan 2015

@kako23 moja chcem sa spztat kde ma doc. tomas tu ambulanciu, nasli ste to v pohode?

kako23
6. jan 2015

@ingrid0105 ale ano.dalo sa to lahko najst.trochu sme sa zamotali na tej ulici, ale potom som zbadala ten znak lekarne a bolo to tam.je to v takej starej komunistickej budove poliklinike, vo vnutri ma znacenie. Najdete to urcite 🙂 drzim palce.

ingrid0105
6. jan 2015

@kako23 dik, no som velmi zvedava co mi povie, bojim bojim 😉

kako23
6. jan 2015

@ingrid0105 bude dobre urcite🙂daj potom vediet, co Ti povie.

ingrid0105
6. jan 2015

@kako23 urcite dam vediet, no bude co ma byt 🙂

speranza1
6. jan 2015

@ingrid0105 ides zahtra k docentovi? Tak ti budem drzat prevelmi palce, nech ti vsetko dobre dopadne.... Tfuj tfuj tfuj... 🙂

ingrid0105
6. jan 2015

@speranza1 ano zajtra idem a som z toho nervozna

speranza1
6. jan 2015

@ingrid0105 tycsi uz bola za docentom niekedy?

ingrid0105
6. jan 2015

@speranza1 nie nikdy som tam nebola

speranza1
6. jan 2015

@ingrid0105 docent je neskutocne mily, vludny, ludsky avtrpezlivy clovek, ktory ti vsetko krasne vysvetli... Nemas sa coho bat... On najde pre vas to najlepsie riesenie... Je suprovy naozaj 😵 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre