Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
6. jan 2015

@speranza1 ty si tu raz pisala ze je to velky odbornik

ingrid0105
6. jan 2015

@speranza1 si ma potesila. Som po dvoch cisárskych rezoch, aj myom mi operovali a jeden mensi tam este je tak dufam ze nenajde nieco co mi znemoznuje otehotnenie. A ty ako ustalo spinenie?

speranza1
6. jan 2015

@ingrid0105 no .. Mne sa tak zda ze spinim kazde tri dni.. Dnes je ten den bez spinenia... Ale keby si ma videla, tak uz som taka ako tank 😀 😀 😀 myslim tucna... Ale neva😉... Uvidis docent je velmi zlaty clovek... Keby vtedy pred rokmi neskoncil v iscare, tak by som tam pri nom zostala.. Ale kedze skoncil, tak som odisla prec a rozhodli sme sa pre RF

ingrid0105
6. jan 2015

@speranza1 myslim ze kazda z nas netehotných tuzi byt hoci aj ako tank 🙂 to sa asi ten hematom vyplavuje, myslievam na teba a velmi ti drzim palceky a aj tvojim dvom chrustikom 🙂 jedine co by pre mna bolo strasne tazke ze uplny kludovy rezim a za to ta obdivujem, nie je ti dlho , mna by piclo 😉

speranza1
6. jan 2015

@ingrid0105 no ono to moze byt aj horsie... Niekedy zeny musia lezat 9 mesiacov v nemocnici na polohovacej posteli hlava nizsie ako nohy... A su zacievkovane a davaju pod ne len misu... To je obdivuhodne..... Ja som chvala bohu doma, ano len lezim.. Ale mozem ist pomalicky na wc a pomalinky sa sprchnut... Pre mna je vylet... Zo spalne do obyvky 😀😀😀😀😀😀 vtedy sa tesim ako male decko... Vies doma je doma... Pohoda klidek, samota, telka, net zjem kedy chcem co chcem a pod. V nemocnici by som take vymozenosti nemala... Ale je zase pravda, zeby som bola non stop pod kontrolou...

ingrid0105
6. jan 2015

@speranza1 ze vylet 🙂 vtipalka, ale je to tak ako pises, viem ze su zeny co to maju tazsie...dufam ze ten hematom zmizne a budes si moct uzivat tehulkovanie plnymi duskami 🙂 snad uz to tento rok aj my aspon rozbehneme tym spravnym smerom 🙂

speranza1
6. jan 2015

@ingrid0105 budem vam vsetkym drzat palce a aj samej sebe 😉 🙂 ... Zajtra budem na teba silno mysliet.... Daj vediet ako si dopadla... Oki?

ingrid0105
6. jan 2015

@speranza1 oki urcie dam vediet a dakujem 🙂 🙂 🙂

zabka1124
6. jan 2015

@haimi
@speranza1 haa, tak my tento rok nist od 4.9.2014-to som isla na IVF a pri MAtuskovi tiez nebolo nic cele tehu a potom az niekedy po 3mesiacoch, aj to len tak jemnee!!!
Teraz tiez nebude nic az do konca tehu, predsa som po IVF a Matusko sa narodil skor, tak naco provokovat krcok🙂

speranza1
6. jan 2015

@zabka1124 no u nas to vyzera podobne.... 😀 😀 😀 nevadi vydrzime..

janedoe
7. jan 2015

@gagirl Dakujem 🙂

@silvia545 No my mame cakat do jari. Povedal, nech dame sancu prirode, lebo sa mi podarilo pridodzene otehotniet (len som potratila) a nemame absolutne ziadny problem. Povedal, ze nema problem so mnou naplanovat IVF, ale nech do toho neskacem po hlave, lebo cely kolotoc okolo IVF je psychicky narocny. Keby sa mi nepodarilo minuly rok otehotniet, tak ze ide hned do toho, ale ked sa zadarilo, tak mame cakat, pretoze vsetky vysledky mam OK, manzel tiez a ze som este mlada. Joj a ze moj najväcsi problem je, ze som moc mudra :D .... coho sa chytil moj manzel (vysoko spokojny, lebo nie je velmi za IVF. Ten by sa snazil aj 100 rokov bez IVF, keby moze), takze ideme si urobit dake dodatocne vysetrenia, co odporucil a cakame do aprila. Resp. vraj mozeme prist aj skor, ak to so mnou moj manzel nevydrzi :D

janedoe
7. jan 2015

silvia545 a skoro som zabudla.... dzim palce 🙂

franzziska
7. jan 2015

baby ktora tu berie fraxiparine?

dorotka66
7. jan 2015

@lenka54321happy Lenka ja končím 12 ty a asi tretí deň mávam večer pocity ako ty. Nie je to bolesť, len také mierne pocity. Niečo ako keby mala prísť mrcha za pár dní. Dnes idem na ultrazvuk v 12tt, tak som zvedavá. Čítam, že dnes čaká kontrola mnohé z nás. Takže silne držím palce 😉 kočky.

bergalm
7. jan 2015

@dorotka66 mna caka tiez dnes NT tak drzte paluchy a aj ja drzim vsetkym palce 😉

dorotka66
7. jan 2015

@bergalm jasné, ja idem až na 15:00 😠 A práve môj mm zistil, že nemám výmeny lístok od Dr. 🙂 tak máme fofry

amstelko
7. jan 2015

@franzziska ja som si ho pichávala

bergalm
7. jan 2015

@dorotka66 no ja az na 17:00 takze sa mam este nacakat,ale prave mi prisla kniha Tehotenstvo a starostlivost o dieta tak to aspon vyplnim cas 🙂 dovtedy

diska
7. jan 2015

@bergalm
@dorotka66 drzim pacle baby a hlavne ,si to uzijte je to krasny zazitok, mame od tial krasny obrazok a cely cas ho mame pod nasim malilinkym stromcekom 🙂

silvia545
7. jan 2015

@janedoe dakujem 😉 aj ja tebe držím palce,aby sa Vám to do jari podarilo aj bez ivf 😉
😀 😀 a na to,že si moc múdra 😀 mne zase povedal,čo sa im pletiem do reči,ked sa rozprával s mojom mm 😀 povedal ach tie ženy,musia mať vždy posledné slovo 😀

dorotka66
7. jan 2015

@bergalm mne ich požičala švagriná🙂 pekne čítaj. U nás číta hlavne mm🙂

gagirl
7. jan 2015

@dorotka66
@bergalm kocky drzim palce..a uzite si to..🙂ja idem v piatok..🙂

diska
7. jan 2015

@tinkatinulka ahoj,pecenove mam uz spravene,vsetko mam ok,tak to svrbenie asi bude len velmi sucha koza,tak kremujem a kremujem 🙂

tinkatinulka
7. jan 2015

@diska tak super..ano kremikovat a hydratovat trebaaa

gagirl
7. jan 2015

@dorotka66
@bergalm kocky drzim palce..a uzite si to..🙂ja idem v piatok..🙂

janedoe
7. jan 2015

@silvia545 no to hej 🙂 mojmu muzovi povedal, ze keby si nevzal taku mudru babu, ale selku, co mu dobre navari a neriesi, ci sa babo dari, alebo nie, tak by sme mali uz aj 5 deti... a ze nemam vesat hlavu, ze sa im podarili uz ine zazraky, tak mu verim 🙂

cuculik1
7. jan 2015

Baby sedela vam po ivf velkost plodu podla transferu s ultrazvukom ? Myslim v rannych stadiach tehu. Alebo tam boli par dnove odchylky ?

dolce251
7. jan 2015

ahojte baby, mam mozno trosku primitivne otazky, ale co sa tyka RF som zaciatocnik....tak ma pls ospravedlnte. naco sa picha pregnyl 5000 a hlavne kedy? Ak som to spravne pochopila, je to v den odberu? Kolko dni po odbere sa ide na vklad?

diska
7. jan 2015

@cuculik1 ahoj,mne to sedelo presne.ale asi zalezi aj trosku od doktora ako to zamera.

diska
7. jan 2015

@dolce251 picha sa 36h pred odberom a vklad je po odbere bud na 3 den alebo ak je predzena kultivacia tak na 5den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre