Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
7. jan 2015

@ingrid0105 tam sa zistuje ci nemate neake geneticke ochorenia ,tebe a muzovi ale ty uz tusim deticky mas ,tak asi tam problem nebude.Robia to v Ba na viacerich miestach ale myslim,ze najlepsie a najrychlejsie u Mudr.Ondrejcaka v Zeleznicnej.

ingrid0105
7. jan 2015

@diska ale nie s rovnakym partnerom to nevadi?

gagirl
7. jan 2015

@dorotka66 tak este dobre ze si bola pripravena aj na to..;)aj ja sa radsej tak pripravim..a uvidime ako ma nakoniec bude pozerat..viem ze o tom wc ku mi nieco sestricka vravela..ale bolo to uz dost davno a zabudla som;)dostali ste aj nejake 3Dfotky a kratky zaznam?.kolko ste platili?a dakujem..verim ze bude vsetko o.k.

gagirl
7. jan 2015

@diska tak uvidime teda..diki🙂

ivka3901
7. jan 2015

@diska tak to fakt ani já neviem 😖 každý dochtor iný názor 😠

candour
7. jan 2015

@ingrid0105 ja som bola na genet.po prvom neusp.ivf v auguste.vysl.trvali temer tri mesiace v zelez.poliklinike na trn.myte.ak nemate v rodine gen.alebo vazne choroby,potraty a pod.nema velky vyznam z hladiska ivf.aspon mne to nic nedalo.

gagirl
7. jan 2015

@niveagirl ahoj moja..a vitaj v Rf🙂som rada ze si sa tak rozhodla a verim ze ti pomozu..silno ti drzim palce..Ja som bola na imunologii v Trnave..ale to nebola podla mna reprodukcna..nerobili mi tam uplne vsetko..tam ma odporucila moja gynekolog.Mne tiez vysiel az 4vklad..a umna sa nic take nezistilo..takze tazko povedat preco to aj tak nevyjde..Ja mam zistenu endometriozu ale len lahku..a inak genetika,endokrinol,hematolog.aj imunolog.bola ok..Manzelovi na Sk vraveli ze na normospermiogram a v Rf.nakoniec zistili astenoteratozoospermiu..Tak podla mna pricina bola mozno ta plus moj vek..vajicka uz mozno neboli take kvalitne..tazko povedat..Vy mate nejaku diagnozu alebo nieco vam zistili?..

ingrid0105
7. jan 2015

@candour dakujem za radu vazne ochorenie myslis geneticke?

candour
7. jan 2015

Geneticke,ale aj ine sa pytali.napr.srdc.cievne,neplodnost v pribuzenstve a pod.vraj sanca ze by zistili nieco zle typu gen.porucha u paru je minimalna.tak 1:99 🙂vacsinou je ok.mne tam akurat zistili alergiu na spermie ale to mi v nr na imuno pndvedala dr.ze tam nerobia dobre ten odber takze irelevjntne.tiez mi zistili ze mam homofyliu ale to uz aj tak pichala davno fraxi plus ze mam zvyseny homocystein ale to ma netrapi lebo to vobec s ivf nesuvisi.ide len o to aby si nemala gen.poruchu a to urcite nemas🙂ja skor davam na imuno,kym odtial nemam vysledky zrusila som ket

ingrid0105
7. jan 2015

@candour diky mam uz dve dospele dcery i ked s inym partnerom ale vyzeraju "geneticky" ok 😀 tak snad to bude v poriadku. mne ani na imuno nic vazne nezistili mam sice zvysene NK bunky ale girovska mi pisala ze z nejakého zapalu v tele? a to nenajdem aj keby som sa pototo. kultivacie od gyndosa su negativne tak to asi nebudem riesit

candour
7. jan 2015

Bud stastna ze mas deti teda.nezatazuj sa vysetreniami.realita je ze ivf je hlavne o stasti a veku..chce to trpezlivost.mna o zdravie pripravil lekar na vs,deti preto nemam,ivf sa nepodarilo dva krat a rozpadol sa mi kvoli tomu pred par dnami vztah s partnerom..zivot je boj

ingrid0105
7. jan 2015

@candour boze to je mi luto ☹ definitivne? a chyba je len v tebe ze nemas deticky?

diska
7. jan 2015

@candour nebud smutna,skocilo to preto aby si nasla nieco ovela krajsie.Mne sa stalo to co tebe a nelutujem,mam teraz omnoho lepsi vztah.

ingrid0105
7. jan 2015

@candour tiez vzdy tvrdim ze vsetko v zivote ma svoju pricinu a vseko sa deje pre nieco, viem ze to teraz urcite boli, ale pride cas ked pochopis, preco to tak malo byt. a keby ti bolo smutno niektora z nas tu vzdy obsmrda 🙂 a pokecame 😀

candour
7. jan 2015

@diska
@ingrid0105
Dakujem Vam !a peknu noc prajem

candour
7. jan 2015

@candour jedine co ma trapi velmi je,co teraz bude so vsetkymi tymi mojimi snehuliacikmi co po ivf ostali..ked to takto dopadlo..ale na to ukaze odpoved len cas

franzziska
7. jan 2015

@candour aj ja posielam vela sil...a prajem ti len to najlepsie!

ingrid0105
7. jan 2015

@candour ano uz si pamatam tz si bola vo Ferti a mas tam toho pozehnane ☹ cas vela veci vylieci a cas ukaze ci k sebe este nenajdete cestu ked si od tohto vsetkeho obaja oddychnete 😒

bobik77
8. jan 2015

@ivka3901 Ivi a aké výsledky ti vyšli? Máš protilátky proti trofoblastu, iba toto ti vyšlo?....no vidíš, som ti vtedy hovorila že nechoď na darované kým nemáš tieto výsledky....Ale to oni by mali byť tí, čo nám povedia čo máme robiť...a nie to že o chvíľu už si ja sama dám titul Mudr. lebo na všetko musím prísť sama......Tak dúfam, že ti to pomôže a na KETku to už dáš 🙂.

tlucka
8. jan 2015

Dobré ránko kočky. Neviete prosím niektorá, čo je s Dr. Štelclom? Vracajú sa mi nedoručené maily. 😒

dorotka66
8. jan 2015

@gagirl ahoj gag, no my sme sa objednali u doc. Tomáša a tam ak ti dá lístok gyn, je to zadara, platíš len za hodinu obj. a obrázok a to stálo dokopy len 10 €. Krv mi ale berie na všetko potrebné moja gyn. Takže on robí ultrazvuky a potom ich porovnáva s krvou. Ale pôvodne som mala ísť k mudr. Grochalovi (ale mal dovolenku) a tam by som si všetko platila mrkni sa na ich stránku 😉 . http://www.femicare.org/Kto sme

dorotka66
8. jan 2015

@diska ahoj diska, len kvôli tomu ultrazvuku, včera som ešte uvažovala, že som bola len 11ttd6 a tak mi ho robil zo spodu. a keďže tebe robil cez brucho, by ma zaujímalo v ktorom si teraz presne? viem, že sme na tom skoro rovnako, ale asi aj pár dní je rozdiel 😉 ď

bergalm
8. jan 2015

@haimi lebo mam sklony zacat krvacat ,takze lekar mi to neodporuca pocas celeho tehotenstva,nie len na 2trimester 😖 Nevadi ,no hold musime najst ine praktiky,to mi povedal doki 😀 😀 😀 😀

bergalm
8. jan 2015

@lienka_1 dakujem,noo on je fakt moja zivotna laska,napriek vsetkemu je skvely velmi ho milujem aj po 12rokoch co sme spolu 🙂

bergalm
8. jan 2015

@dorotka66 ahoj neviem,kontroloval to ,ale nic mi nehovoril o zaludku ale asi ok robil to na 2D taktiez srdiecko bilo,nieco tam presvietil bolo to modro cervene asi vsetko ok ,som sa pytala a povedal,ze ziadne abnormality zatial nie su ale caka nas este 1vysetrenie v 16tt,uvidime co krv este 😉 a inak to meranie mam CRL 64,56 a NT 0,89mm a podla sona som 12+4

bergalm
8. jan 2015

@gagirl Ahoj mne robil vaginalne a od predosleho lekara viem,ze na sono vzdy je lepsie byt vyprazdnena ci uz moc al. velka potreba zevraj to tam lepsie vidia tak ja sa snazim byt vzdy prazdna 😀

dorotka66
8. jan 2015

@bergalm no veď aj nám povedal, že všetko je OK, len ten žalúdok nevidel, vraj je asi vyprázdnený. tak sme rozmýšľali, že je ešte si veľmi maličký 😉. ale je zbytočné nad tým teraz uvažovať, aj ja idem na krv 12. a poprosím dr. nech sa naň pozrie. mrknem doma na to meranie aj ja a napíšem, teraz som v práci 🙂

bergalm
8. jan 2015

@dorotka66 tak vidis aj tak to bude dobre uvidis,ja som nemala morfolo.utz.teraz tak neviem ,ale myslim,ze je to ok aj u nas podstatny bude aj ten v 16tt 🙂

franzziska
8. jan 2015

dievcata vy ste mali kontrolu fol. 1 alebo viacej pred odberom?

bergalm
8. jan 2015

@ingrid0105 ahoj my sme boli s mm na genetike hned pri 1IVF kedze mm mal na prd spermiogram ,tiez sme cakali dlho a nakoniec mu zistili cysticku fibrozu vrodenu,cize neliecitelne a nasledky su katastofalne nikdy nebude mat deti prirodzenou cestou a ak bude potomok to moze zdedit teda hlavne chlapec.Ani len netusil,ze nieco take ma priznaky takmer ziadne akurat alergia na jar,takze ja genetike vdacim za to,ze u nas odhalili pricinu preco niesom tehu,kedze ja som zdrava.Len tolko som chcela,ze moj nazor je urcite by som si dala spravit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre