Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
27. máj 2010

zuzlicek je to taka pohodicka potom ked vies, ze aj doky ta na nieco nenahovara len preto, ze je ine riesenie drahsie alebo ze sa mu nechce.. ja by som max. do 38tt potiahla a urcite cisarak... dufajme, ze sa raz budem o tom rozhodovat uz naozaj a nie len takto hypoteticky 😉
chuda zajko, no teda, ale hlavne ze uz je vsetko ok s malickym..

lenny71
27. máj 2010

baby tak som pred chvílkou dovolala do RF.Máme 2x 4bunkové , 1x3bunkové a 1x2bunkové zatial. Sestrička povedala že tie 4 bunkové sú krásne prvotriedne, lebo som sa jej pýtala že či to je ok, že či to neni málo.Povedala že je to len druhý den a to je velmi dobré a aj to 3 bunkové. No a to jedno sa musí ešte zobudiť 🙂 . No a zajtra 11:30 ideme na to 😀 .
Zuzli tá panva je dôležitá...ja mám 165 cm a pred otehotnením som mala ledva 48 kg aj s topánkami 😀 . Takže ja som bola taký chrúst a rodiť som išla ako 62kg pri oboch ale panva sa skoro vobec neroztiahla.A ešte jedno mne vyhovovalo...že to bolo bez bolesti. Dostaneš narkózu a za chvílu je po všetkom. Samozrejme že dnes už je možnosť aj lokálneho umrtvenia a si pri všetkom účastná a všetko vidíš a hlavne počuješ...akurát nič necítiš.Fakt záleží na samotnej žene ako sa cíti a na čo si trúfa a samozrejme aj doktoroch čo odporúčajú. A čo sa týka Takynky tak ona už tuším rodila ale neviem teda ako to u nej vtedy prebiehalo. A ak to bolo bez komplikácií a lahko tak by nemal byť problém ani teraz. Ale ak sa na to sama necíti myslím že by mala o tom dokyho informovať a žiadať cisársky.Myslím že aj koli veku by to nebolo od veci. Teda neviem ako je stará len tak dedukujem , že nakolko má 18 ročnú slečnu doma ako som sa dočítala tak medzi nami velký rozdiel nebude 😀.
Taky ak by si prijala radšej cisársky otvorene to dokymu povedz, myslím že to určite ešte posúdi. a ak si trúfaš na klasiku tak budem držať palce nech to ide hladko 🙂
Mircal to neva že si neni štíhla...v tomto prípade je to plus, lebo ty máš tiež tuším malého valibuka v brušku ako si písala 🙂
Ja si iné ako cisársky v mojom prípade ani neviem predstaviť...už sa na to tešíííím 😀...dúfam že sa tam čoskoro dopracujem.

mircalla
27. máj 2010

lenny....to som mala 47 kg pri vyske 166 tiez....tak par rokov dozadu...koncentrak....a uz som mala nad 30
ale uraz chrbtice a tiez stimulky + tehu urobili svoje

inak paradne vysledky - 4 bunkove su super kvalita a aj trojbunkac este moze zabojovat. tak tipujem, ze 2 urcite budu vkladat

violoncielka
27. máj 2010

Ahojte babenky
Orsulka super, tesim sa na dalsie info.
Tiez si myslim ze konecne prepukla vlna mohykaniek 🙂, len prosim pockajte aj do agusta alebo septembra- rada sa pridam 😉
Zuzi myslim na Teba- verim ze si v dobrych rukach, a cisarsky podla mna nie je az taky velky problem, aspon ta nebudu nastrihavat 😉
Blahozelam aj Rebeke a Lenny

lenny71
27. máj 2010

Mircal to sme teda na tom rovnako s tou telesnou schránkou 😀 .Ja som ešte pred 5 rokmi mala ledva 50 kg...ke som sa vážila tak som sa vytešovala ked som mala viac ako 48. Potom som začala systematicky priberať tak že som každý večer pred spaním zjedla jednu kyslú smotanu s cukrom. teraz mámtých 55 kg. Viem že po tehu , ked sa tam dopracujem to bude už v tomto veku trošku ťažšie dávať dole ale mna cvičiť baví až mi to teraz chýba, lebo mám samozrejme pauzu.Ale zas čo by sme pre tie deťušky neurobili že 🙂 . Ozaj a zajtra si mám dávať utroš pred ET ráno??? som sa zabudla spýtať. V Blave som si dávala ale tu neviem 😨

mircalla
27. máj 2010

haha....si ma pobavila..."az" 55?🙂) tak to ja som uz uplne niekde inde🙂))
zajtra utros spapat rano...v den ET sa nedava vaginalne...potom mozes opat pokracovat vaginalne

lenny71
27. máj 2010

Ok tak ho spapam...som zvedavá ako tam pojdem lebo toho mojho je problém dostať z roboty.nieže by on nechcel ale majú takého podareného šéfa , čo ho nechce pustiť.za každým ako ideme tak má nejaké pindy. A s tou váhou mám ešte stále šancu že ťa doženiem a možno aj predbehnem ked sa dopracujem po tehu 😀

lenny71
27. máj 2010

😀 práve sa vrátil moj drahý z roboty a má volno. Povedal že ide na zákrok so semenníkmi 😀 . Bola tam v kancelárii zrovna baba a tá že jasné vporiadku 😎 .Tak som rada.

lenka20
27. máj 2010

lenny to je super vysledok, embrijkam sa krasne dari, len tak dalej, 4b na 2.den to je fakt super 😵 😵 😵
vieloncielka urcite ta vlna bude trvat teraz dlho 😵 😵 😵 😵 v pohode stihas 😉
baby pekny vecer, rozmyslam, aku mlsotu spravit na vecer 😝

mirinda10
27. máj 2010

zuzik s tym utz na vahu babulky opatrne mne robili v pondelok utz a dr povedala, ze ma 3,7kg a rodila som v stredu o 2 dni a mala vazila 3,27kg co je dost +-0,5kg takze to ber s rezervou ale ak ti ponukaju sekciu, tak ber mozem iba odporucat
inak sa ti to uz blizi a ked skoncis 38tt tak chod rodit necakaj do 40tt presne ako povedal tvoj dr drz sa ho hovori mudro🙂

orsulka nabuduce uz bude mozno aj srdiecko alebo zeby dve srdiecka 😉

lenny mas krasne vajka, len tak dalej drzim palce na ET 😵

rebeka33
27. máj 2010

Ahojte babule.
zuzka som rada,že zajo je O.k a nevieš náhodou aj o Lenuliatku. Na starej téme je ticho? čo sa týka cisárskeho-je to určite najbezpečnejšie pre dieťatko a riziko pre teba je minimálne. Ale stále je ,aj keď je aj pri klasickom pôrode. trocha tomu rozumiem a cisarák jednoznačne doporučujem. 😵
Oli aj by som tú nevoľnosť aj brala, vraj vtedy je to na dobrej ceste. Malo by ťa to čoskoro prejsť ,veď už máš 11tt super. 😵
Leni gratulujem. Peknú a bezpečnú cestu. 😵

maciatko31
28. máj 2010

Ahojky babule, gratulujem rebeke aj orsulke k tehu 🙂
Ja som trosku obmedzila konika, aby som sa mohla sustredit aj na ine veci. Sem-tam si vas ale velmi rada precitam a prajem vsetkym tehulkam, ktore to maju uz len za par stastny a rychly porod. 🙂
olympia, rebeka, orsulka - drzkajte sa 🙂 🙂

lenka20
28. máj 2010

dobre ranko baby a kedze je tak krasne vonku, tak predpokladam, ze dnes netovat nebudem 😎 tak prajem zaroven aj krasny vikend, lenny nech sa embrijkam dari a nech sa zahryznu 😵 😵 , tehulky drzte sa, snazilky snazte sa 😵 😵 😵 😵 😵 maminky nech si uzivaju krasny vikend s detickami 😵 😵 😵 😵 pozdravujem vsetky 😵 😵 😵

shandy
28. máj 2010

ahojte dievcence 😵
pridavam sa a dnes len tak poriedko, prace vela, casu malo 😀
ale myslim na Vas vsetky, maminky, tehulky aj snazilky 😉 , lenny drzim palce dnes na ET, nech sa mimiskovia pekne zahryzkaju a nech rozsiris rady reprofitackych tehuliek. my ostatne ta budeme coskoro nasledovat a dufam, ze z tej tehu vlny vznikne riadna obrovska mexicka tehu vlna 😀
pekny dnik a vikend vsetkym 😵

orsulka
28. máj 2010

všetkym prajem krasny den....nech nám to slniečko vydrží čo najdlhsie!!!!!

lenny...veľa štastia dievčako !!!!!!!!!!! a pekne relaxuj s čistou hlávkou .-))))))

lenny71
28. máj 2010

ahojte babenky
podávam info....tak už sme doma 🙂 aj s tromi drobcami. 1x 8bunkové a 2x 7bunkové. Ostalo ešte jedno 5 bunkové . Robil ma Stelcl. Ja som ho videla prvý krát.Také ucho vyškerené 😀 . Furt sa usmieval, podarený bol a hlavne šikovný 🙂 .Pár minút a už to aj bolo nie ako v blave že 30 min a to musel prísť ešte jeden doktor.Sme sa dohodli na troch. To tretie uvidíme ako sa bude deliť a ak bude dobre pokračovať tak ho zmrazia.inak budeme bez mrazáčikov.

olympia
28. máj 2010

ahojte,
rebeka, áno, aj ja som počula, dokonca od dr., že nevoľnosti sú dobrým znamením. Ale je fakt, že už by pomaly mohli prejsť, takže kľudne preber štafetu. 🙂
maciatko, ahoj, ako sa mas? uz je trosku lepsie, planujes nieco, ci zatial pauza?
Lenny, takže si si dala zaviesť tri embryjká? 😵 Teda možno som tomu zle porozumela, keď píšeš, že to tretie možno zmrazia, ale to si asi myslela to štvrté, že? Tak držím palce, nech sa to podarí! 😉

lenny71
28. máj 2010

ups 🙂 ...oly dobre si to pochopila ....som sa pomýlila...dala som si zaviesť 3 to 4 zmrazia ak sa bude ešte deliť.Ani som velmi dlho nerozmýšlala kedže boli skoro v rovnakom štádiu.No a to štvrté uvidíme 🙂 . Tak a teraz len čakať.

violoncielka
29. máj 2010

ahojte babenky
lenny to mas pekne cisielko 🙂. Tak tfuj tfuj tfuj, nech sa drobci zahryakavaju. Este sa ta chcem opytat, preco ti nerobili blatocysty? Od coho to zavisi? Ale vlastne na tom nezalezi, hlavne ze su krasnucky a z trojky je velka sanca.
Pekny vikend

zuzla80
29. máj 2010

Lenik tak tomu ver, že o taký mesiac to nebude len o teórii, ale aj o praxi a keď budeš takto tesne pred pôrodom, potom ti budem radiť ja 😉 - vieš, že preberáš štafetu, takže není o čom 😵

Lenny gratulírujem k embryjkam, krásne bunečky majú, tak thuj thuj thuj nech to výjde, ako píše shandy, nech sa tu rozrastá stále ďalšia a ďalšia vlna tehuliek 😉

Mirindik tak ja dúfam, že aj u nás to bude s váhou podobne ako u vás - tiež si myslím, že tie utz sú o odhade, no ale zase +-500g by sa teda nemuseli seknúť. A ďakujem za rady ohľadne cisárskeho - veď uvidíme, na čom sa dohodneme, hlavne nech to dobre dopadne 😉

Rebeka moja viem len o Zajkovi, že sú obaja v poriadku, malinký je bez hadičiek, dýcha sám a užívajú si jeden druhého 😵 - veď zajko sa isto ozve ako sa majú ak bude môcť, len zrejme budú ešte istý čas v nemocnici a o Lenuliatku neviem nič, tú žiaľ nepoznám...

Babulky pozdravujem, my dnes máme grilovačku i keď to počasie aspoň teraz nevyzerá moc ružovo... pekný víkend, užívajte si ho 😉

zuzla80
29. máj 2010

Violoncelka predlžená kultivácia závisí aj od počtu odobratých vajok - keď je ich viac, tak bez váhania idú do dlhšie kultivácie, ale ak je ich len 2-3 tak radšej ich dávajú na 2-3deň. I keď my sme mali pri prvom softe 3vajka a Koudy nám odporučil 5dňovú kultiváciu - takže je dosť možné, že to závisí aj od toho, čo všetko máš za sebou... inak ťa pozdravujem a ďakujem za držanie palcov 😉

mircalla
29. máj 2010

lenny super vysledky🙂 tak uz nech sa dobre zahryznu
zuzli a ako je malicka otocena? je dole hlavickou? moj zatial otoceny nie je. teda pri poslednej kontrole nebol. ale inak ma vzdy kopkal tak dole, teraz to citim v hornej casti brucha, cosi pod rebrami na lavej strane. inak protilatky som mala ja tiez negat, teraz ma cakaju posledne v 34tt, ale inak si myslim (a dufam) ze ked tie prve 2 odbery boli negativne, tak aj ten posledny snad bude.

lenka20
29. máj 2010

lenny gratulujem k 3 krasnym embrijkam a thuj thuj thuj, takto o 12 dni chceme pocut kraaasne vysoke HCG... 😵 😵 😵 😵 😵
pozdravujem vsetky, pekny vikendik prajem 😉

labus
29. máj 2010

ahoj babulky- došla som mrknut ako sa máte .. no je tu kopec nových tvári ktore nepoznám ...
Orsulku si pamatám a tuším si zvykla písat niekedy aj z Wolfi z našej oktobrovej temičky .. srdečne gratulujem a držím palce.
Bobjan ty ako zlatíčko čo chytáš? je mi moc moc luto,že to nedopadlo dobre priam ma to strašne zabolelo bola si mojím príkladom a nádejou.. strašne držím palčiská
Lahhelik na Teba myslím často ..ako si sa rozhodla ideš na tu laparku alebo nie, čo podstupuješ? Vlatne hlavne koli Tebe a naším tehulkám som nakukla či máme už nejake nove miminko ..ale pozeram že Zuzka to už má za pár..držím palce a určite nakuknem na správičky po porode malej princezny a potom aj neskor ked budu rodit naše ostatne dievčatá..
Lahhelik nevzdávaj boj včera som dostala užasnu správu od kámošky z Brna chodí do R. a poznáme sa z českej party dokonca osobne ked mi zostali lieky dali sme si stretko priamo v R. na izbe .. bolo to dávno vtedy mi akurát ušlo vajuško v prirodzenom cykla a ona šla na hysteroskopiu snažila sa 13r. koli tomu prišla o dva dlhodobe vstahy a už mala zažiadanu adopciu a mala kopec pokusou za sebou dokonca v iných centrách jej nedávali nádej.Už skušala aj darovane vajuška aj darcovske spermie a nič.. a doktor.K. ju nahovoril na NATIV v prirodzenom cykle min. mesiac vajucho prázne a bola zufala..že už nieje nádej a teraz sa ho podarilo oplodnit.. a zázrak po 13.rokoch je tehotná doteraz ani bichemicke nič... a má krásne HCG nejak cez 300vku neviem presne...v auguste má svadbu kedže konečne našla super partneraa toto je ich prenádherný svadobný darček..ja mám z toho obrovsku radost a dufam,že to našim starým bojovníčkam,Lenke,Lahhelik aj Bobjan dodá nádej a chut bojovat nevzdávajte sa babulky myslím na vás a držím palce aj ked nemám čas sem chodit ..pracujem ,cvičím a nestíham ale nezabudla som na vás a teším sa na správičky od Vás všetkých ktore poznám a držím palce všetkým bojovníčkamaj novým.

lenka20
29. máj 2010

ahoj labusik zlaticko, som rada, ze si sa ozvala a ze sa mas dobre 😵 😵 😵 naozaj krasny povzbudzujuci pribeh, kamoske prajem krasne tehu, nech si to poriadne uziva 😵 😵 😵

tomka12
29. máj 2010

Tak taketo povzbudzujuce pribehy sa dobre pocuvaju 🙂 😵
Asi to chce naozaj ten spravny cas 😵 🙂 😵

mircalla
29. máj 2010

nuz naozaj priklad toho, ze nic nie je nemozne
labus, som rada, ze si sa po dlhej dobe ozvala.
lahhel inak tiez ten nativ zavaovala

zibi
30. máj 2010

ahojte baby..vie mi niekto povedat preto TSH hormon na stitnu zlazu musi byt pri umelom oplodneni v rozpati 1 az 2?pocula som to ze vraj pri vyssom nechcu robit umele oplodnenie?neviete preco je to tak?
inak ja nejdem na umele ..ale baby na forem i povedali ze ak mam TSH vyssie ako dva ze bude problem otehotneit a ked som pocula ze ani lekari nekchcu robit Umele oplodnenie tak neico na tom bude..neviete mi to vysvetlit?
dakujem 🙂

mircalla
30. máj 2010

tak to netusim, pocujem to prvy raz a zda sa mi to dost nepravdepodobne
stitna zlaza problemy sposobuje aj pri otehotneni aj pri donoseni plodu (da sa to ale liecit), ale nezda sa, ze by CAR nechcelo kvoli tomu robit IVF. navstivila som 4 CAR a nikde toto vysetrenie nepozadovali ani nerobili......dala som si to robit dobrovolne az neskor
v ktorom CAR to bolo? v kazdom pripade je dobre vysetrenie na stitnu mat, ale s tymi CAR sa mi to nezda....

inak dobre rano kocky....
taky, dior....ako sa mate?

bobjan
30. máj 2010

Ahojte,

Labus, ahoooj moja zlatá, ty ako? Ja nechystám nič...snaženie doma, keď to ide, tak sme radi a najbližšie ma čaká hemato. Ja sa určite zatiaľ nevzdávam, vieš teraz ťaháme 7-mi rok snaženia, tak možno to konečne v blízkej dobe výjde. Pre niekoho býva 7 šťastné číslo. Držkaj sa aj ty🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre