Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dorotka66
19. jan 2015

@bergalm tak paráda, blahoželám. ja som bola na kontrolných tiež na hemato a antifosfolipidy a síce potvrdili, ale len mierne nad normu..takže na budúci mesiac bude už len clexane bez anopyrinu. a z tej poradne nemaj strach 🙂 teraz sa máme len tešiť!!!!

kika8259
19. jan 2015

@ivka3901 ahoj , chystas sa na ket v marci? to pojdeme hadam spolu - prinajhorsom pojdem v aprili...
tak si hovorim ze sa to uz musi podarit 🙂

evadek
19. jan 2015

@franzziska preco???...ja tiez nemam vyhrate..kedze neviem ako to bude vyzerat do piatku...a ci v nich nieco bude....mam kolegynu kt. bola na ivf...takze viem vsetko co ma moze postrretnut..

haimi
19. jan 2015

@franzziska neviem, co je nie moc dobre, ale chcem ta aspon trochu ukludnit. Prva stimulka je vzdy taky test, ako zareagujes, kedze pokial si dobre pamatam, je to tvoja prva. Ja som prerevala celu cestu, ked som isla z mojho prveho sona. Stimulovala som clostilom a merionalom. Na 8dc na sone mi lekar povedal, ze vidi 3 folikuly, ktore su ale uz moc velke. Mali 22-24mm. Cize bud budu prazdne, alebo to budu cysty. Po Opu sa to potvrdilo. Mala som 0 odobratych vajok a boli to cysty. Takze som skoncila svoje 1ivf hned po opu. Na 2 ivf som sa dohodla s Marcelom, ze mi asi nieco neurobilo dobre a kedze clostil moze sposobovat cysty, chcem ho vyhodit. Dohodli sme sa na 225j gonalu. To uz dopadlo lepsie. Mala som 6 folikov, 5 zrelych vajok a po pk 3 vhodne na vklad. Prvy vklad neuspesny, ale ket uspesny 😉 viem, ze je to tazke, hlavne ked je velka tuzba a ocakavania a nedopadne to zrovna idealne. Ale neboj, vsetko dopadne nakoniec dobre 😉 drz sa

silvia545
19. jan 2015

@lubica1979 vo štvrtok mám OPU,, 3 vajká na pravom a na ľavom menšie 3,tak neviem či z tých niečo bude,lebo dr. vravel,že sa mi tam spravila cysta 😒 svinucha jedna 😠 😠 takže dúfam,že aspoň tie 3 budú kvalitné a pekne sa mi oplodnia 😉

haimi
19. jan 2015

@elmunda81 pokial chces,aby ti preplatila poistovna ivf, musis mat pred ivf schvalenu ziadost od poistovne. Zial dovera a union tieto ziadosti zamietaju. Jedina, kt ziadosti schvaluje je vseobecna. Ja som mala doveru, cize som mala smolu a zial, kedze som chcela ist do Brna,musela som si to cele zaplatit z vlastneho, aj ked som nevyuzila ani jeden pokus. Pokial mas vseobecnu, tak ti snad kocky,ktore mali vascsie stastie poradia 😉

sarasota
19. jan 2015

@bergalm ved uz je v maminkinom brusku mozno chlapcek a mozno dievcatko 😉

silvia545
19. jan 2015

@franzziska ahoj moja 😉 nespala som dobre,,mala som stres 😀 😀 ale celkom v pohode zatiaľ,,uvidíme ako bude 😉 a ty ako si mi dopadla? 🙂

sarasota
19. jan 2015

@speranza1 veru oplati a ak Pan Boh da tak v maji pojdeme pre surodenca. 😉 A ako sa mate, dufam ze uz je hematom v zachode a babuliatka maju viac miesta na zurku 🙂

silvia545
19. jan 2015

@cmudlo dakujem 😉 a poprosím držať palce aj vo štvrtok 😀

sarasota
19. jan 2015

@silvia545 aj my budeme drzat palceky 😉

elmunda81
19. jan 2015

@haimi Dakujem pekne za odpoved, mam aj ja VSZP, pozistujem co a ako treba. s IVF zatial skusenost nemam, len z gynfiv na zaklade mojich problemov odporucanie aby sme absolvovali IVF, ak babetko chceme... bohuzial sa mi podarilo otehotniet dvakrat ale neuspesne, preto zvazujeme IVF. Zatial nam v Gynfive povedali, ze ak chceme mat dietatko a vobec ak chcem otehotniet, pretoze uz to, ze som dvakrat otehotnela je podla ich slov ! zazrak! odporucaju IVF. Do gynfivu neviem, ci chcem ist pretoze na nich nepocujem vela dobreho... skor by som zvazila kliniku, kde viem, ze spravia pre pacientku maximum...

speranza1
19. jan 2015

@sarasota no neviem ci uz je prec ten hematom..... Ale stale spinim... Trosicka... Ale spinim, a to ma mrzi... Rada by som sla aspon na 5 minut na vzduch sa prejst....takze vy idete v maji???? Pani neskutocne vam budem drzat paluchy a znova sa zacnem za vas modlit

evadek
19. jan 2015

@silvia545 ja mam opu v piatok..tiez 6 vajok..a jedna cysta:( ..ako riesia tie cysty???...nevies?..nevie niekto???

kako23
19. jan 2015

@evadek Pri OPU ju mozu odsat.Odsanie cyst sa robi totiz rovnako ako odber vajicok. Skus sa na to spytat pri OPU.

haimi
19. jan 2015

@evadek cystu ti v ramci opu odsaju, pokial je vodova

evadek
19. jan 2015

@kako23 najskor je asi vodova..lebo som nic predtym take nemala..a neublizi to vajickam?

evadek
19. jan 2015

@haimi som z toho na nervy...lebo co ak tam je tych cyst viac...a mylia si to s vajkami...dufam,ze ta cysta tomu nijak neublizi...

kako23
19. jan 2015

@evadek nemyslim si, ze by ta cysta uskodila vajickam.kedy mohla nejako uskodit vajickam, tak by Ti to povedali pri sone.

haimi
19. jan 2015

@evadek moja, to sa vsetko ukaze az pri opu, co su vo finale cysty a co foliky. Ale ked tvrdia, ze ich mas 6, tak z toho nejake vajka urcite budu 😉 mne tie 3 cysty svojou velkostou totalne foliky potlacili a nenarastol ani jeden. Kto ti robil sono?

evadek
19. jan 2015

@kako23 dakujem🙂..nic nepovedali..len povedal ako to vyzera...tu cystu spomenul len tak medzi recou..a potom,ze v piatok je odber🙂

silvia545
19. jan 2015

@evadek ja mám zatiaľ len 3 zrelé vajká vravel dr.,,tie daľšie 3 sú malé a je tam tá cysta,tak kvôli nej nemohli rásť,,pri OPU cystu odsajú 😉

evadek
19. jan 2015

@haimi Otevrel....tak povedal ze tie velke vajka..maju 1,4 ...a ta cysta mala cez 2..takze to bola cysta...🙂..povedal,ze 1,4 zodpoveda presne tomu ako maju vyzerat ...

silvia545
19. jan 2015

@sarasota dakujem 😉 potom ja zase tebe budem síílno držať palčeky 😉

evadek
19. jan 2015

@silvia545 tak hadam obe nieco budeme mat..ja som bola v takom strese,ze som sa ani nepytala..a navyse neviem na ktorom bolo 2 a 4 ....a na ktorom bola ta cysta...viem ,ze tie dve boli dostacujuce...a tie 4 potom uz ani nemeral...tak ja neviem...+ 2 male...keby som tam este raz..pytam sa vela😀

kako23
19. jan 2015

@evadek vodova resp.folilulova cysta je v podstate narasteny folikul, ktory je ale uz prilis velky a tym padom ak tam aj vajicko bolo je prezrete alebo tam ani nie je.folikul pokial je v nom vajicko rastie inak ako cysta. Gynekologovia a hlavne ti, ktori riesia IVF urcite vedia podla sona zistit rozdiel. Jasne vzdy sa moze stat, ze aj v peknom foliku nie je vajicko, ale to zial vyslovene neoplyvnis. Musis verit, ze to bude v poriadku. Stres Ti teraz nepomoze, snaz sa byt v klude. 🙂

evadek
19. jan 2015

@kako23 dakujem..snazim sa byt v klude...ale stale to je cakanie na nieco..🙂 ale mate pravdu...ked to bude cysta...tak ju odstrania..a hadam zo 6 vajok aspon nieco bude....🙂...dakujem🙂

kako23
19. jan 2015

@evadek urcite 🙂
@silvia545
Tusim Vas obe caka OPU tento tyzden, tak drzim palce 🙂

silvia545
19. jan 2015

@evadek ja som sa dnes všetko pekne popýtala,čo som chcela a pekne mi folíky ukazoval aj na uz 😉 vieš čo ja budem vdačná ale naozaj vdačná aj za jedno,len nech je to pravé 😉 určite budete mať aj vy pekné vajká 😉

silvia545
19. jan 2015

@kako23 dakujem 😉 mňa čaká vo štvrtok a to už budú zase nervičky čo a ako bude 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre