Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

freyahope
20. jan 2015

@silvia545 Ja si ten dotazník už presne nepamätám, myslím, že tam je len možnosť alternatívnej metódy IVF a PICSI na zaškrtnutie. Stačí, keď zaškrtneš PICSI, potom musí byť aj ICSI. Oni asi to ICSI automaticky robia pri softe, lebo potom máš už len možnosť zaškrtnúť IVF a to je len zmiešanie vajíčka a spermií. Aj tak ešte doktor s tebou prehodí pár slov o tom, čo ste zaškrtli, žiadny stres 😉

silvia545
20. jan 2015

@freyahope 😀 😀 no nieže to domotám a v care nebudú vedieť,čo som chcela 😀

freyahope
20. jan 2015

@silvia545 neboj, ja som tiež pri prvom natíve zaškrtla PICSI, lebo som si to poplietla s ICSI a to sme vtedy ešte nad PICSI neuvažovali a po odbere sme to s doktorkou škrtli a všetko bolo ok 🙂

evadek
20. jan 2015

@freyahope dakujem...fuuu..to sa pekne nazbiera..ze parada...a musi prist aj partner na lacno?

freyahope
20. jan 2015

@evadek nemusí, mne to brali po natíve, to som mala odber baz narkózy takže som tiež nebola nalačno

evadek
20. jan 2015

@franzziska
@silvia545 inak baby spolubojovnicky ako sa cittite?...Ja sa budim celkom fit...ale poobede ma uz riadne pobolieva brucho..na vecer je ta bolest najvacsia...vcera som mala problem zaspat....
a PIJETE PEKNE TEKUTINY?🙂

ingrid0105
20. jan 2015

@silvia545 ahoj chcem sa ta spytat po kolkzch dnoch stimulky budes mat OpU?

ivka3901
20. jan 2015

Ahojte baby tak sme doma aj s výsledkami:Záver
všetko čo sa týka nk-buniek,trofoblastu a aj protilátok váči spermiám aj intracelulárne cytokiny a aj vitamín D vetki mám negatívne a v norme,ale:zistili príčinu prečo sa nám IVF nedarí a aj prečo som mala zamklý potrat v 9 TT ☹ a som rada,že som tých 180 eur nedala zbytočne
Zistili mi zvýšenú hladinu protilátok proti Annexinu čiže placente plodu ☹
Budem si pichať 5 Týždnov inekcie Dexamed a plus pol tabletky Anopirin

ingrid0105
20. jan 2015

@ivka3901 ahoj tak super teraz to bude uspech. A pod akou skratkov alebo ako je to oznacene co ti nasli?

freyahope
20. jan 2015

@ivka3901 to je skvelé, že máš príčinu aj riešenie, už to musí vyjsť

tlucka
20. jan 2015

@ivka3901 Aspoň konečne zistili príčinu neúspechu. Teraz už len začať liečbu a ani sa nenazdáš, a budeš tehotná 🙂 Akú máš prosím ťa hodnotu toho annexinu?

sona_fit
20. jan 2015

@tlucka Ahoj Luci, pozerám že sa chystáš pre mrazáčikov, paráda! A že rovno dvoch 🙂 🙂 🙂 Sa to pekne rozbehlo s tými dvojkami tak dúfam že aj Tebe to už teraz víde. Takže imunológiu už máš snáď pod kontrolou, tak to už musí vísť!!! Móóóóc budem na Teba myslieť! 🙂

ivka3901
20. jan 2015

@ingrid0105 vieš čo to patrí do skupiny antifosfolipidových vecí 😒

ivka3901
20. jan 2015

@tlucka tú hodnotu mám okolo 97 a norma je okolo 30-35 takže to mám strašne vysoké ☹ tie inekcie sú viacejnúčinné ako keby som brala medrol alebo prednison 😒

tinka9075
20. jan 2015

@speranza1 ja som vždy plakala keď som počúvala 🙂 🙂 máme sa dobre dnes sme boli u doktorky lebo sú obaja chorý a tam vymýšľali akoby im ani nič nebolo ako z divých vajec boli 😀 😀 😀 ja som si tiež nevedela predstaviť mať dve deti naraz a Zojka tá je za 5 detí všade je 🙂 🙂

franzziska
20. jan 2015

@evadek priznam sa ze dost zabudam na pitny rezim...a dost sa citim nevolno v praci...mam velke akne a strie na bruchu kvôli tym liekom....takze som dost nastvana na ne...obcas bolest v bruchu, ako keby mi tam daco zavadzalo ked sedim rovno...ale inak oki..len obdivujem zeny ze cely tento proces opakuju mesiac co mesiac uz niekolko raz...je to fakt zataz na telo a psychiku

matusik6
20. jan 2015

čaute kocky
Chcem sa spýtať tie čo ste už brali clostilbegyt aké ste mali po ňom príznaky??

tlucka
20. jan 2015

@ivka3901 Tak ja mám pod normu, iba 18. Ale imunologička mi nato nič nepovedala..

evadek
20. jan 2015

@franzziska mi vrav,..som z toho dost mimo ..fyzicky..psychicky-stale sa niecoho bojim...ci budu dobre vajka...ci budu embrijka a pod...a som unavena..v praci toho moc nezvladam...no fakt obdiv baby co ste to dali tolko krat..ja viem,ze ked nevyjdem pojdem znova.....ale momentalne si to nepredstavujem...

santeema
20. jan 2015

@speranza1 ahoj . prosim ta mozem sa spytat, to je monitor, ze si to prilozis na brusko a pocujem babove srdiecko? kde si to objednala prosim ta a kolko to asi stoji? dik za info🙂...som o tom este nepocula

ivka3901
20. jan 2015

@tlucka fú tak to neviem já zas mám velmi vysoké tak teraz som mimo z toho,ale doverujem jej hádam vie čo robí a hádam to aj prekonzultovala s Madarom z Prahy 😕

tlucka
20. jan 2015

No ani ja neviem, ako to vlastne je.. Ale taktiež jej dôverujem, snáď vie čo robí 😉
@ivka3901

ina7
20. jan 2015

@santeema Ak by si chcela, ten monitor sa vola Angelsound a mám jeden na predaj. 🙂

sona_fit
20. jan 2015

@matusik6 Ahoj, ja som ho brala pri posledných 2 IVF 2-2-2. Prvý krát v pohode, druhý krát hruza - mávala som závraty a hučanie a bolesť v hlave, celkovo mi bolo zle ale treba vydržať!

freyahope
20. jan 2015

@tlucka @ivka3901 a nie je to tak, že norma je do 30 a vyššie to už je zlé? Ja mám len 3,10 U/ml 🙂

tlucka
20. jan 2015

@freyahope Netuším, ale asi je to tak, ako píšeš. 🙂 Ja som doslala všetky výsledky na konzultácii, ale podrobne som ich študovala až doma. Nie všetky výsledky som mala v rámci referenčných hodnôt, ale v samotnom závere zhodnotila iba mierne zvýšené protilátky proti trafoblastu. Ake písala som ešte mail imunologičke s nejakými otázkami, čo mi bolo podľa výsledkov nejasné, tak som zvedavá na odpoveď.. Ja tým lekárom nedám pokoj 😉

tlucka
20. jan 2015

@sona_fit Sonička, ale ja čakám na teba. Nepôjdeme zase spolu??? 🙂 Ako si na tom s liečbou? Už si začala pichať tie injekcie? Kolko musíš mať liečbu, aby si mohla ísť na vklad??
No plánujem ísť na vklad, ale ja keď niečo plánujem, tak sa vždy niečo doserie... Snáď keď budú dobré výsledky z imunológie a ja na sone dobrú sliznicu a muž úspešné dokončí svoje aktivity, tak sa aj do Brna pre snehuliakov vyberieme. Vybrala som si pre nás taký symbolický dátum 😢 , tak snáď bude mať Marcel na mňa čas a pochopenie. 🙂

silvia545
20. jan 2015

@ingrid0105 ahoj,,na 12 DC mám OPU 😉 lieky som brala od 3 dc do 7 dc 😉

silvia545
20. jan 2015

@freyahope no neviem,či som to nepoplietla aj ja teraz 😀 😀 zaškrtla som icsi aj picsi ,tak neviem či je to ok 😉

freyahope
20. jan 2015

@silvia545 je to ok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre