Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
24. jan 2015

@evadek no ja mam pocit, ze este nedavno sme si pisali, co a ako, a vidis, tiez nam prve ivf-ko vyslo, aj u vas to tak bude 😉 my sme mali ivf soft, a mala som 7 oocytov, 5 zrelych a len 3 sa oplodnili. Jedno mi rastie a kope v brusku a dve mame zmrazene, takze si potom pojdeme po surodenca/surodencov 🙂 Urcite budete mat aj mrazacikov... a spg inak v Brne vzdy vychadza o dost horsie, ako kdekolvek inde, takze to tiez treba brat s rezervou, urcite vybrali tie spravne spermijky.
podla mna je jedno,kedy si crinone davas, mne to bolo pohodlnejsie vecer, lebo som mala pocit,ze sa v noci tak nejak "vstrebal" a potom ma nijak cez den "neotravoval" nejakym vytekanim, brala som ho tusim do 12tt a potom som ho zo dna na den vysadila, ako mi doporucil Stelcl. Tak drzim palce, nech v pondelok vlozia tie prave embryjka... inak ides si dat vlozit jedno,ci dve? 🙂

karinaz
24. jan 2015

@zuzanka05 Ahoj. My sme boli 2 X v Helios Martin. Bez úspechu. Potom sme prešli do RF Brno. IVF soft. ET bez úspechu. Plánujeme KET. Ale boli sme na Reprodukčnej imunológií a tam zistili NK bunky a nato sa podávajú Intralipidové infúzie. Budem ich brať na Slovensku. Ale ešte neviem ako to bude prebiehať - musíme to poriešiť s Brnom a zároveň v Nitre...

evadek
24. jan 2015

@tixx no ja mam stale strach...vies, vsade citam,ze to nic nemusi znamenat..ze niektore maju smolu a ani jedno neprezije do posledneho dna...a podobne..
Ale kazda jedna pozitivna sprava mi dava nadej 🙂...Jasne,ze pri druhom ivf budem menej stresovat...ale kto vie🙂
Takze uz aby bol pondelok...a potom streda...a my sme mali aj nieco na zamrazenie🙂
Ako sa inak citis?...ako tehulkujes?🙂
Chcem si vlozit jedno...mam kopec zdrav. problemov kde mam problem vynosit...takze ak budem mat jedno..som spokojna🙂

silvia545
24. jan 2015

@evadek jaké druhé ivf?? na žiadne už nepôjdeš 😀 o pár dní si tehu,tak nad daľším ivf ani nešpekuluj 🙂 😉 pekne mysli pozitívne,,toto nám musí vísť 😉 🙂

evadek
24. jan 2015

@silvia545 dakujem🙂..ja len pri tolkyyyyyyyyyyyych diagnozach nemozem uverit,ze by to mohlo vyjst...stale si vravim,ze ako to ide hladko..ze kedy sa to zacne kazit😀
proste poznam svoj zivot....ale ano..kazdou pozitivnou spravickou a dnom sa citim lepsie....uz nech tu je stredaaaa🙂
dakujem...ja dufam,ze vsetky tri co sme tu budeme tehu 🙂teda tie tri co bojujeme naraz🙂
takze dakujem ...mas pravdu🙂

franzziska
24. jan 2015

@evadek a ake mas tie tolkeee diagnozy?

mimika1973
24. jan 2015

@silvia545 jasne, ze bude, drzim palceky! 🙂 🙂

evadek
24. jan 2015

@franzziska endometrioza, myom, zvýšené cytokiny, protilátky na spermie, krvne mutacie,znizenu funkciu stitnej zlazy a chronicky zápal štítky ..takže už to ze sme to dopracovali k ivf je pre nás zázrak 🙂 a dufam,ze v pondelok nas cakaju dobre spravy 🙂 a potom budeme vsetky tri cakat na vysledok 🙂

franzziska
25. jan 2015

baby mozem platit hotovostou aj v eurách v RF?

rachel36a
25. jan 2015

@franzziska ano, aj my sme tak platili, lebo karou sa nam dalo len do 1000€ a to bolo malo, tak v eurach v hotovosti sme dali

mirkakn1
25. jan 2015

ahojte dievcata, chcem sa spytat, ci mate niektora dr. Otevrela a ste tehulky, dakujem 🙂

franzziska
25. jan 2015

@rachel36a dakujem pekne

a prosim vas co sa odporuca robit nerobit pri vklade? ma sa potom jest tusim 3 dni ananas ze? este daco ine? odporucate lezat aj na ceste domov vylozene nohy ci netreba? kolko dni potom mame mat kludovy rezim? niekde som sa docitala ze to nie je nutnost a zeny zvyknu fungovat i ked setrnejsie ale chodia aj do prace atd...co poradite?

rachel36a
25. jan 2015

@franzziska ja som sa tiez pytala na ten ananas a doki mi povedal aby som jedla vsetko o com si myslim ze mi pomoze...tak som 5 dni jedla ananas... Kludovy rezim som mala cca 5 dni, potom som normalne fungovala, ale ja som bola doma, nedvihala som nic tazke ani nerobila namahave…ale ja som sa bala lebo uz viac krat potratila...cestou domov som normalne v aute sedela... Posledny KET sa podaril 😀

franzziska
25. jan 2015

@rachel36a a tych 5 dni to ma byt 1 ananas cely alebo viac? 😀 takze doma lezat niekolko dni? a chodza tomu co moze uskodit alebo co?

rachel36a
25. jan 2015

@franzziska nie kazdy den jeden , ja som si kupila jeden velky a ten rozdelila, ale treba jest aj s tym tvrdym stredom, lebo tam je najviac bromelinu...netreba priamo lezat, ani chodza ti neuskodi, ale treba setrnejsie sa chovat nie vybehnut na gerlach 😁 takze tak pianko, ja poznam baby co isli druhy den do roboty a su tehu a aj tie co lezali a nechytilo sa... To je individualne, ja som sa radsej setrila, a stale setrim lebo som rizikova..

zuzu1108
25. jan 2015

@mirkakn1 Ahoj, ja ho mam a nemôžem povedat ani jedno zle slovo 😊.
Tehu este niesom, ale my sme vklad odložili.

renitr
25. jan 2015

@mirkakn1 ahoj ja idem vo stvrtok k nemu na konzultaciu 😉 no veriiim ze potom pri IVF pri nom tehu ostanem 🙂

xlolax80
25. jan 2015

Caute, tak aj ja sa k vam pridavam. Po konskej davke clostylu to zatial vyzera na 6 folikulov. Jeden vajecnik nezareagoval vobec : ( tak uz len sa modlim, aby neboli prazdne...

haimi
25. jan 2015

@franzziska funguj normalne, len nezdvihaj nic tazke. Ja som na uspesny ket isla sama, lebo manzel nemohol, takze som sa odviezla sama domov autom. Dokonca sme mali 2 dni po vklade sex. Jedine, co som vyskusala, bolo jest cerstvy ananas. A uz mas po ? Drzim palce 🙂

nelly3
25. jan 2015

@evadek
no ja mam endosku "len" zial zatial neuspesne a to uz 10 rokov riesim tehotenstvo 😔 no snad sa dopracujem aj ja, RF je spravna volba, drzim moc palce 😉

nelly3
25. jan 2015

@franzziska
ja som jedla aj ananas, vselico mozne som brala a nic, proste ak to ma byt teraz tak to bude, ak nie, bude nabuduce 😉 raz to urcite vyjde 😵

evadek
25. jan 2015

@nelly3 Ďakujem🙂....a neboj..si na najlepsej ceste...)..pokial mas len edno..vyjde to aj na prvy sup🙂

nelly3
25. jan 2015

@evadek
no ja mam za sebou uz 9 vkladov zial 😠

evadek
25. jan 2015

@nelly3 v ktorom centre?..ale neboj..kopec babam na SR nepomohli a v Brne im to vyslo🙂

nelly3
25. jan 2015

@evadek
na sk som mala 4x vklad nic, v RF Brne som mala 5x vklad a zial tiez nic 😠

mirkakn1
25. jan 2015

@zuzu1108 f ja k nemu chodím a je zlatý, len som chcela vedieť, či sa niektorá z jeho pacientiek je tehu

korenka17
25. jan 2015

@sona_fit čakáme chlapčeka,Jakubka,4.3. máme termín 🙂

evadek
25. jan 2015

@nelly3 a vsetky vyšetrenie mas?intripidy ste skusali?

ingrid0105
25. jan 2015

@zuzu1108 a preco ste odlozili vklad ak sa smiem spytat?

nelly3
25. jan 2015

@evadek
hematologiu mam ta je oki, endokrinologia to mam podchytene, idem teraz na reprodukcnu imunologiu, ale pri vkladoch som brala aj prednison, tak neviem ci tam nieco najdu. ved uvidime. proste to ta endoska robi zlotu 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre