Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
18. máj 2009

cervene vinko a sexik bola ale kupel nie nemam rada ale mame v novom dome nadhernu vanu ale ya 6 mesiacov sme ju ani neskusali hm no tak, ze by som si tam dnes isla lahnut ale dlho tam nevydrzim 😀

julietka no ak si pani pichla pregnyl, niekedy davaju aj pred ET pregnyl aj pred OPU a tak moze mat v tele dost HCG hormonu aj s pregnylu a nie z tehu takze to niekedy moze byt ukazovat ako tehu ale nie je to tehu

inak je sexik poveleny pocas stimulky no mne to nikdy doki nehovoril ci ano alebo nie ani po ET iba aby som nebehala maraton tak neviem ci odstavim drahuska na mesiac alebo ako 😀

lahhel
autor
18. máj 2009

Julietka, nad takymito vecami sa ty netrap, kazdy clovek je iny..tozvie co ta pani vlastne mala...ale teba sa to uz netyka, lebo ty si uricte tehulka 🙂 tak pekne pozitivne mysli a urcite vsetko dobre dopadne...Julietka, aj ja sa velmi tesim, ze sme si tu take blizke a velmi sa podporujeme, pre nasu uz nalomenu psychiku po tolkych neuspechoch, je to balzam na dusu mat sa s kym podelit o svoje pocity...urcite to len a len pomaha nam vsetkym, tak sa velmi tesim ze temicka sa ujala a ma uz svoje stalice.. 🙂

mirinda, no mne doki povedal ze pocas stimulky sexik radsej nie, lebo by mohli prasknut vajka, takze mi pre istotu nesexikujeme 🙂

Veru labus a avka to uz maju za sebou, uz sme nedockave na krasne spravicky 😉

zuzla80
18. máj 2009

Julietka - ešte by to mohlo byť tak ako písala Mirinda s tým Pregnylom - ale fakt, kto vie, čo tá pani mala - radšej sa nad takýmito vecami už viac netrápiť, dobre 😉

Miri myslím, že do tej prvej kontroly sexík ešte môžeš, ale čím väčšie sú vajka, tým je väčšia šanca, že popraskajú, tak radšej by som to už neskúšala a po ET určite nie - minimálne prvé dni, keď sa embryjko uhniezďuje. No pozri, namontuješ pas cudznosti a bude poriešené 😀 A veď sú aj iné možnosti... 😀

Lahel tak pekne si to vystihla a napísala 😵 - veru, niekedy ta psychicka podpora je veeeeľmi dôležitá.

julietka
18. máj 2009

zuzlik tak s tymi heparin.injekciami bol trosku mensi pruser 😅 mne ich totiz predpisala hematologicka preventivne z dovodu opakovanych neuspesnych IVF a mala som si ich pichat cca 10 pred planovanym IVF. Ked ti nieco povie lekar tak to beries ze dobre tak musi to tak byt a riadis sa tym..no ale ked som to v den OPU povedala Machacovi na sale tak boli s anesteziologickou zaskoceni, ale neriesili to, ved ma nebudu strasit.
Az ked som prisla na ET tak si ma Stelcl zavolal a sa smial zepo mojom OPU mu volal Machac a sprdol ho ze mu nepovedal ze picham heparin, on chuda o nicom nevedel lebo ja som im to povedala az v den OPU. No jednoducho som to nepovazovala za dolezite ked mi to predpisala hematologicka!
Chuda Stelcl s Machacom vraj trpli aby som im nevolala v ten den po OPU z pohotovosti, lebo som vraj mohla zacat krvacat, kvoli zrazanlivosti. Nastastie ja mam vsetko v poriadku a picham ich len peventivne.
Stelcl povedal ze oni tie injekcie predpisuju tiez ale mozu sa brat az po OPU!! 🙂
Ake mi potvrdia tehu tak pisem Stelclovi ci ich mam pichat dalej, lebo zasa mi hematologicka povedala ze ich mam pichat do konca 1.trimestra.

julietka
18. máj 2009

mirindik, zuzlik, tak žienka otehotnela prirodzene, ale mate pravdu nebudem sa tym zatazovat, ale mna to zarazilo len preto, lebo sa ma vcera uplne nahodou spytal mužik ci je krvny test objektivny tak som mu povedala ze ten je uz nevyvratitelny 😕 ale teda mozne je vsetko

babenky s tym sexikom pockajte. kludne vydrzim aj celych 9 mesiacov nesexovat ked bude treba. Mne este v iscare hovorili ze pocas stimulky sa nenamahat a ani nedvihat nic tazke, takze ani nesexovat.
Po ET mi Stelcl povedal ze do prace mozem normalne chodit aj vsetko robit ako doteraz, iba sa mam setrit a
5 DNI NESEXOVAT! 😉

julietka
18. máj 2009

minule tu niekde na fore nejaka babenka pisala ze pocas stimulky niesla tazky nakup a foliky jej popraskali, takze babenky pekne sa setrite, nech vas manzelikovia pekne obskakuju, ved nezaskodi im maly zacvik ako predpriprava na dalsich 9 mesiacov 😀 😵

tanitta
18. máj 2009

Ahojky...
no vykukam kocky ale to by som zavcasu chcela aby napislai co nove.... avaka labus..😅 😵 .......
Julie.. mamatest je dobry....kolko si po et? som uz nejak mimo obraz 😕 ........
jaj baby.. nesexovat 😎....clovek by aj fyzicky ale podvedomie robi 😅 svoje...no poviem vam....mat abstak min 9m 😀...ale co... sak...no viete...vsetko sa da vyriesit 😉 😎....

mirinda10
18. máj 2009

dievky moje tak to dnes ohlasim mojmu drahemu 😉 ten sa bude modlit aby mrcha neprisla tak skoro aby si este uzil ked pride post 😀 ved som citala ked je rizikove tehu tak o sexiku sa moze iba snivat ale to mu este nepoviem aby toho na neho nebolo moc na raz 😀 😀 😀

inak co znamena tazke 2kg-3kg no ked pride moja neterka tak si ju pomojkam v naruci aj ked ma iba 3kg to hadam mozem nie ..... dnes idu dievcata moje domkov z nemocky tak sa moc tesim aj ja chcem vonave miminko ☹ ale raz aj ja budem mat verim, verim, verim

annaanna
18. máj 2009

ahoj mrinda, čo máš noé?
my máme terezku 🙂

mirinda10
18. máj 2009

anicka moja moc moc gratulujem uplne si sa mi stratila a ako pozeram uz ma Terezka slniecko mesiac, no sikulka posli foto, ako vsetko dobre asi si mala skor porod nie ale urcite je vsetko v najlepsom poriadku

no mojka ja som stale na startovacej ciare a cakam kedy sa uz odstartujem, pripravena som ale nejak ten co ma tu pistolku nejak meska 😀 ale teraz vkladam vela pozitivnej energie do Brna moc sa mi tam pacilo a chcem ist na minimalku len teraz cakam na mrchu mrchatu ale ona pride robi drahoty ako vzdy ale raz aj na nu dojde

no musime sa uz stretnut nech sa na mna nieco nalepi no to tehu, taku princeznu by som aj ja brala 🙂 🙂

zuzla80
18. máj 2009

Julietka inak ja som tiež teraz naposledy pichala aj pred OPU, lenže ja som mala od hematologičky nariadené pichať si heparin každý druhý deň a povedala mi, že vraj ani Anopyrin ani Heprin pri tak krátkej anestéze nevadí - no ale ako vidím, v Repráku sa toho riadne vyľakali, tak asi to nie je celkom sranda.
Ja váham, či začať pichať už od OPU, alebo až keď bude pozitívny test. Hematologička mi navrhla takú liečbu, že 2mesiace pred IVFkom pichať heparin každý druhý deň, ale Koudy mi povedal, že úplne stačí, ak budem pichať až keď zistím, že som tehuľka. Tak som poslúchla Koudyho, lebo v podstate mne sa otehotnieť podarilo bez heparinu. Tak som teraz na vážkach, už som si pichala aj počas KETu a aj teraz počas Softu a u mňa to neviedlo k // 😒

Táni ahoojky moja - no 9m. bez sexíku hmmm to je čo povedať, my to už praktizujeme teraz, keďže čepičku sme odmietli 😀 😀 😀
Ja by som tiež s tým sexíkom počkala aspoň do ukončenia 3mes. Predsa istota a potom všetko čím sme prešli si myslím, že tie 3mes aj viac sa dá oželieť - aj keď neviem či by súhlasili aj chlapi 😀

tanitta
18. máj 2009

zuzla.. aha ved hej ...autodoprava 😀 😀 ....uplne mi to vyfucalo.....uvidim co na svalstvo.. zatial skusam magnezko.... 😔 ...

julietka
18. máj 2009

ahojki tanitka, no dnes som uz 13 den po ET 🙂 celkom rycho to ubehlo

zuzlik, mne hematologicka povedala ze ak nestihnem pichat tych 10 dni pred IVF, bude stacit aj 3 dni, tak ked to tak logicky vychadza, to su akurat tie 3 dni medzi OPU a ET, takze staci ak budes pichat takto, no nie? 😵 🙂

zuzla80
18. máj 2009

Táni veru autodoprava 😀 😀 Tak nech ti tie boľavé starosti rýchlo pominú - ako písala Lenka môže to byť aj z vyčerpania.

Julietka stačí, stačí, len ja som váhala, či vôbec budem pichať ešte pred ET, ale asi sa rozhodnem, že budem, veď nič tým nepokazím však, veď uškodiť mi to neuškodí, iba ak mi to pomôže 😉

mirinda10
18. máj 2009

julietka tak zajtra ides na krvicku budeme na teba moc mysliet

julietka
18. máj 2009

mirindik, ja idem az v stredu na 15 den, zajtra nestiham 🙂

mirinda10
18. máj 2009

no ved to nevadi a ides dnes hodit dalsi testik alebo uz pockas na krvicku

julietka
18. máj 2009

mirindik asi pockam uz na krvicku,lebo ked som mala iba ducha, asi mi velmi pomaly stupa hcg tak este uvidim ci budem mat odvahu robit dalsi testik 🙂

labus, avaka kde ste??sme zvedave na vase uspechy 😉

zuzla80
18. máj 2009

Juli aj ja ich vykúkam, len ja už o chvíľku fičím domov, tak sa asi výsledok dozviem až zajtra. No nevadí, len nech sú tie správičky dobré 😉

Tak sa majte a pekný zbytok dňa

julietka
18. máj 2009

zuzlik ajoj a uzi si pekne popoludnie 😉

lahhel
autor
18. máj 2009

Ahojky, no tak kočky kde ste, uz sme take zvedave...asi isli aj na nakupy 🙂

avaka
18. máj 2009

ahojte kocky,dakujeme,ze ste na nas mysleli 😵
baby,ja mam 8 vajuchov!!! 😀 Ved to mam jak pri normal.stimulke...Dufam,ze mi to budu ratat ako minimalku.. 😅
Keby bola aspon polovica dobra...
S Labus sme sa ani nestretli 😒 ,dnes tam mali asi dobry natresk.My sme sa dovalili asi 8:10 a na salu som isla 9:45
esteze bola na izbe telka(ale aj tak som ju nevnimala 😀 )
Stelc bol uplne super,ET asi vo stvrtok,ale viac sa dozvieme zajtra..

julietka
18. máj 2009

jeej avaka ty si ale nosnica 😀 to je skvele ty uplne super reagujes aj na nizke davky hormonov 🙂
vy se mali na izbe aj telku?a bola si na jednotke s manzelom, alebo vas bolo viav na izbe?

neboj urcite budu kvalitne 😉 zajtra mas volat kolko sa ujalo?

avaka
18. máj 2009

nosnica ako nosnica... 😀 ja som pichala 150iu,to je asi na minimalku dost.Ja budem rada ak by boli 3,vzdy mam tak 1/2 dobrych.Uvidime.Zajtra poobede mam volat...
a telka bola,taka malicka.Muz sa bol prechadzat,ja som bola na izbe este s jednou kockou z Chomutova..
Inak,ked sme tam prisli,tak recepcia prazdna,uz boli asi vsetci ubytovani.. 😀
Ale muz vravel,ked ma tam cakal,ze tam boli aj nejaki americania,aj neviem este kto vsetko,tak ze som mala stastie,ze som bola na izbe s Ceskou,aspon som mohla kvakat 😀
Labus ako?skoda,ze sme sa nestretli..

avaka
18. máj 2009

inak DR.mi dal aj prednison,pritom imuno mame o.k,a ja som sa len tak spytala na anopyrin,ze by som skusila a vraj ked ho chcem,mam ho mat.Dal mi 100mg,ale teraz bojim...nie je to vela? 🤐

julietka
18. máj 2009

no labusik sa este neozvala, kasle na nas 😉 , ale urcite chuda oddychuje. tiez som bola v ten den zlomena a spala som skoro do vecera.

no avaka to je dost tych 150iu, tolko pichavam na obyc stimulku 😵 neboj aj polovica je velky uspech, ked bude aj jedno jedinke uspesne tak to stoji za to 🙂

avaka
18. máj 2009

Labusik urcite oddychuje,ved da vediet.. 😉
Zuzlik,ty tiez pichas 150iu?Inak,ja tiez pri hormonoch nic extra nepocitujem...
Julietka,bola si aj doma po Et,ci si isla hned do prace?
Mirinda,nebojkaj,dockas sa,ja som tiez dlho cakala na tuto stimulku,ale ubehne to,uvidis 😉
Kocky,mne to tiez dava velku nadej,hlavne ked sa to niekomu podari na x-ty pokus,tak si poviem,ze to ide a
aj nam sa to raz urcite...

lahhel
autor
18. máj 2009

Avaka, tak gratulujem, to je uplne skvele 8 vajok...a ako pise julietka, aj ked len jedno supesne, tak to stalo za to...A ty si pichala od zaciatku, alebo si mala aj clostil tabletky? Uz si to nejako nepamatam...
Akurat jedna moja kamoska pisala do inej temy ohladom anopyrinu, ze sa bola informovat na nejakom farmakologickom ustave aku najvyssiu davku moze tehulka brat (ona je tehulka) a tam jej povedali, ze 150 moze este v pohode brat, tato davka neuskodi babatku...takze 100 je v pohode, ale ked si das aj 50 ucinok sa dostavi, lebo anopyrin ucinkuje velmi rychlo...
A na zajtra ti budem drzat velmi palceky, aby boli dobre spravicky 🙂

Labusik,dufam, ze zajtra nam aj ty povies dobre spravicky.. 🙂

avaka
18. máj 2009

Lahhel 😉 dakujem,uz sa neviem dockat na zajtra
Ja som nebrala clostil,od zaciatku som pichala,lebo som potrebovala minut injekcie a dr.mi vysiel v ustrety 🙂
Inak,ta kocka na izbe mi vravela,ze boli v Plzni na imuno a tam vraj dr.odporuca anopyrin kazdej tehulke,len hovorila o nizsej davke.Ale ked vravis do 150,tak nasadim,som rada 🙂
Tebe drzim palce na UTZ,vo stvrtok ze? 😉

avaka
18. máj 2009

v stredu,uz viem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre