Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
31. jan 2015

@lemoni86 no mne pri malej vysiel 1:90 a sla som na amnio,ale tentoraz asi nie ak by nahodou vyslo pozitivne boli to najhorsie 3tyz.cakania na vysledky ☹

haimi
31. jan 2015

@bergalm to som myslela. Pokial si to mala ok, tak sa neboj. Vsetko bude ok. Ze vraj tie testy a sono z prveho trimestra su lepsie. Triple testy vychadzaju casto pozitivno falosne a babatku nic nie je 😉

haimi
31. jan 2015

@lemoni86 cauku, uz si sa tu dlho neukazala 😉 osobne si myslim, ze pokial vychadzaju mamicke vsetky vysledky negativne - vsetky hodnoty krvi + sijove prejasnenie a pritomna nosova kosticka, tak by som sa naozaj nestresovala. Naopak pozitivne triple testy byvaju casto falosne pozitivne a je super, ze pred amnio posielaju lekari na podrobny ultrazvuk. Som rada, ze ti to dopadlo dobre 😉 mne lekar povedal, ze pri dvojickach mi mozu z krvi vyjst haluze, ale hlavne nech sa nestresujem. Nakoniec vysli lepsie, ako sme vzhladom k veku ocakavali. Aj tak kvoli dvojkam chcem pre klud v dusi v 20tt aj to druhe velke morfo sono.

lemoni86
31. jan 2015

@bergalm jasne...tak vyslo ti vysoke dost vtedy, ale aj tak by som sa ani koli takemu cislu neznepokojila..

diska
31. jan 2015

@lemoni86
@haimi
@bergalm
lemoni,podla mna ziaden stres,vsade sa pise,ze aj tak ten scrinnig v 12tt je ovela spolahlivejsi ako triplle testy.
Je to len akysi pocitacovy vypocet.A aj sa to nakonci testu udava,ze vlastne nic nezarucuje.
Mne to vyratalo tak,ze riziko dawnovho je 1v540
riziko NTD 1v5000

aj ked je ocakavane riziko DS vypocitane podla veku matky vyssie 1v210,riziko je fakticky nizsie pre hladinu (tie krvne testy co robili)
odhad rizika pre DS sa berie do vypoctu aj fakt ze toto je tehotenstvo po IVF.

tak ja ani vlastne neviem ake mam riziko 😀 ale oni uzavreli,ze je to negat.
no a mam 37r.

lemoni86
31. jan 2015

@bambulka2015 nj, netreba sa stresovat...aj keby boli zle

lemoni86
31. jan 2015

@haimi ahoj, nj neukazala, ale citam poctivo 😉 a dakujem .. Inac, to je fajn ze ti to dr povedali aby si si z toho nic nerobila keby nahodou....mne len vraveli ze este sa nemam stresovat a ist si to len preverit.. Vsetko som sa dozvedela na nete...Tak ci tak ale na utz povedali ze ten prvy utz je vacsiniou velmi spolahivy, ze ani ten kontrolny som nemusela riesit...zbytocne len sono rusi babatko a ho ozaruje.. Ale tak co uz.. Pozitivum este je ze bolo uz vidno pekne pipik 🙂 mm bol stastny jak blicha 🙂 ..inac vcera som uz asi citila ze ma kopka, mam ho niekde na lavej strane dole az, citila skm kopancek pri ochlpeni az 😀 .. Aj vy uz smelo kopkate?

gennara
31. jan 2015

Ahojte. Chcem sa spytat, ci sa tu najde taky pripad, ze na treti den su embryjka pomalsie a na piaty den to dobehli a boli vhodne na transfer?

lusipe
31. jan 2015

@bergalm klud klud moja... Mna bolelo cele tehu podbrusko s mensimi pauzami a nikdy nic nenasli... Vzdy to bolo len roztahovanie maternice a ja som asi citliva🙂.. 😉

lemoni86
31. jan 2015

@diska hej viem....zbytocne sa stresovat, len neviem na jakeho frasa sa tie testy vobec robia...fakt zbytocne.. V inych statoch presne koli tomu to uz zrusili, len tu ako tupci s tym strasia zeny... Ako tak ci tak mas proste v sebe pocit ze co ak...

santeema
31. jan 2015

@bergalm ahoj. aj mne pri malom vysiel hranicny down, lenze nechapem preco, lebo vsetko bolo ok. geneticka mi vravela, ze niekktorym zenam to z nejakého dovodu z krvi vychadza aj ked je vsetko ok. ja som nebola na odber plodovej vody, prdsa je to riziko, ale existuje nahradne vysetrenie vola sa to prena scan, je to z krvy z dna, posiela sa to niekam do ciny, je to presnejsie a je to aj na dalsie vyvojove vady. nepreplaca to ppistovna, stoj to okolo 600.-eur, ale mas istotu a pri tych cenách co s´me dali za ivfka, to sa uz dalo prezit.

haimi
31. jan 2015

@lemoni86 pozorujem uz druhy tyzden take zvlastne veci v bruchu. Baby hovoria, ze to maju byt ako bublinky, ale ja mam pocit, ze su to kopance. Tak neviem. Dufam, ze su to kopance a nie creva 😀

lemoni86
31. jan 2015

@haimi ja to zatial citim len ked prilozim ruku, take vlnky alebo len tukance..viem ze to sa uz nieco deje, lebo tak nizko pri ochlpeni uz nemoze byt crevo 🙂 ..a vacsinou ked ma nieco v creve nafukne tak za tym po chvilke pride prdik 😀 😅

haimi
31. jan 2015

@lemoni86 tak ja vlnky nemam, len tukance 🙂

marculik
31. jan 2015

Baby chcem sa spytat ked uz mame taku dialku do Brna ,uvazujeme ked pojdeme na odber chceli by sme sa tam niekde ubytovat na tu noc,aj ste niektore tak spravili? a aky hotel odporucate co by bol blizko kliniky 🙂

dejna0412
31. jan 2015

@emilly76 dakujem ti za info🙂no pozerala som sa na neho kokos on je aký mladý🙂))))sa budem hanbiť ;)))

diska
31. jan 2015

@marculik ahoj,sice to mame z Ba blizko ale aj tak sme tam prespali koli tomu,ze sme sa snazili si robit vylety ked uz tam chodime.
Boli sme aj tuto ,celkom pohoda.
http://www.hotelbelcredi.cz/

diska
31. jan 2015

@lemoni86 no tiez tomu velmi nechapem naco to vlastne robia,ked mne aj doktorka povedala,ze to aj tak je jedno co tam vijde 🙂

tinkatinulka
31. jan 2015

@diska ahoj sme si popisali co..som pisala z mobilu a normalne som to vzdala co mi ten pomenil
CRP som myslela ale mne to aj moda doktorka vysvetlovala že to lieta a stači mala drobnosta ešte že je to caste pri metabolickom syndróme..naposledy som mala len 10 a že krása ale mavam hodnotu okolo30

diska
31. jan 2015

@tinkatinulka ahoj,ja som aj rozmyslala,ze ci to nieje aj tym,ze som vysadila medrol a telo kus zblblo,

tinkatinulka
31. jan 2015

@diska medrol si mala do 16tt?

diska
31. jan 2015
ingrid0105
31. jan 2015

@dejna0412 nebudes sa hanbit, on je vysmiaty od ucha k uchu, strasne vesela kopa 😀

dejna0412
31. jan 2015

@ingrid0105 dakujem🙂aspon ze tak,ze je vysmiaty od ucha k uchu🙂uz len dva dni a som tam 🙂))

marculik
31. jan 2015

@diska dakujem my sme az z partizanskeho a radsej tam niekde prenocujem ako v noci cestovat ,este raz dik 🙂 skusim tam zavolat ked budem presne kedy,

diska
31. jan 2015

@marculik najlepsie ked si to rezervujes cez booking a tam mas potom aj v pohode bezplatne storno ak by sa nieco zmenilo. 😉

nelinka1111
1. feb 2015

ahojte. rada by som vas poprosila o radu. zvazujeme ist do brna do heliosu. skusili sme iui aj ivf. raz som bola tehotna po iui, ale potratila som. dalsie pokusy uz nevysli. az teraz. otehotnela som prirodzene, ale opat potrat :(. chcem sa spytat, ze s akym lekarom mate dobre skusenosti. a ci niekto ma skusenosti aj s darcovskymi embryami. bohuzial uz zvazujeme vsetky alternativy. dakujem za odpovede a rady

ingrid0105
1. feb 2015

@nelinka1111 ahoj, najprv by som asi patrala po pricine preco potracas, otehotniet evidentne vies, len tie potraty. Mozno je to nieco co vies liecit a potom nemusis riesit IVF. A po mojej osobnej skusenosti ked Brno tak nie Helios ale Reprofit, su omnoho lacnejsi a robia aj soft co v Heliose striktne odmietaju 🙂 a darcovstvo je uplne az konecna stanica to vobec neries este

nelly3
1. feb 2015

@nelinka1111
presne ako pise @ingrid0105 mas urobene vysetrenia? myslim hematologiu, reprodukcnu imunologiu? ak nie, tade vedie najskor cesta, lebo ty otehotniet vies 😉

marculik
1. feb 2015

@diska o.k dakujem za info , este mam cas az v marci sa tam chystam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre