Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
8. feb 2015

@evadek nestresuj sa, ja som testovala az o 3 dni a uplne rovnake ciarky som mala az 16-17 den po ket a to ja som mala kvoli dvojkam vysoke hcg. Na 12 den po ket cez 1000. Takze klidek, vyloz nozky a relaxuj.

bambulka2015
8. feb 2015

@evadek vidis zabudla som. Ako pise @haimi, ja som do 7tt tiez mala dvojky. A na 14. den od vkladu ta druha cierka nebola este az taka silna. Az na 17. den boli ciarky takmer rovnake. A hcg som tiez koli tym dvojkam mala vyssie ako byva priemer pri jednom. Takze sa nestresuj, pockaj si najlepsie na krvicku, ty to das. Uvidis. Toto je tutovka 😉

lemoni86
8. feb 2015

@evadek mne testy silneli jak chceli, raz ciarka slabsia raz sionejsia...slo to pomaly ...a rovnake ciarky som mala len na womenscret .a to asi az od 20. Dna po transfere. Ked som si spravila gravitest 3 testy v jednom baleni, tak tam som sa dvoch rovnakych ani nedockala. A To som skusala testnut aj v 7tt .taktiez ani na rapi clear..dokonca mi to od 8-9 tt zacalo slabnut :D...ked si spomeniem aka som bola sibi ryby s tym testovanim... Ale aj mne vraveli vtedy co tebe ze to nemam robit a just som si nedala povedat...ako fakt s tymi testami je to take vseliake, zalezi aj od toho kolko vypijes vody a tak...len zas koli testovaniu neobmadzuj mnozstvo vypitej tekutiny.. Vsetko je uz dane, viem ze je to na nervy...prve tri mesiace su psychicky fakt velmi narocne...drzim ti palce nech uz si v 12 tt..leti to, ved uvidis... 😉

evadek
8. feb 2015

@lemoni86
@bambulka2015
@haimi dakujem babeny...som rada,ze ma chapete...ja len vsetky tie clanky ako ma bytkazdy druhy den test tmavsi a podobne..info o mimomaternicovom tehu a ine strasiaky...dnes mi od poobedia je celkom dobre...citim sa uplne fit...a aj to ma stresuje 😀 uz aby bol utorok a potm bech to rychlo ide a vsetko je v poriadku 🙂

ingrid0105
8. feb 2015

@evadek drzim palce na pozitivnu krvicku 😀 mamina

silvia545
8. feb 2015

@ivka3901
@lenka54321happy dakujem 😉 ked nebudeme mať inú možnosť,,tak túto beriem aj ked nebudú moje,,ale predsa bude to moje v mojom brušku mi bude rásť konečne dieťatko,,a viem,že veľa žien je nakoniec šťastnými aj s darovanými 🙂 😉 a my budeme tiež konečne šťastný 😉

silvia545
8. feb 2015

@diska
@evadek baby nebudem sa nikam ponáhlať,,počkám 🙂 ved na dobré sa oplatí čakať 🙂 😉

silvia545
8. feb 2015

@tinkatinulka tiež najskôr tak za mesiac a niečo,,tak si počkám na Brno 🙂

silvia545
8. feb 2015

@cmudlo budem moja,,budem 😀 🙂

silvia545
8. feb 2015

@ingrid0105 ahoj moja,,no stále po starom 😀 ms nikde,,ale už ma asi pobolieva bruško ako na ms,,tak určite ja už niekde na ceste 🙂 a ty moja,,kedy mi začínaš,,kedy budeme spolu stresovať 😀

silvia545
8. feb 2015

@evadek zlato kľúúúúd,,nožičky poriadne dohora 😀 oddychuj,,všetko je určite tak ako má byť,,neboj hcg bude vysoké,,prajem ti aj dve detičky naraz 😀 😉

ingrid0105
8. feb 2015

@silvia545 no najprv pockame na krvicku a uvidime 🙂 no ja cakam mrchu okolo 16teho takze potom sa do toho pustim 😅

silvia545
8. feb 2015

@ingrid0105 no chcela si napísať pustíme,,ja to budem prežívať s tebou 😀 😀

lemoni86
8. feb 2015

@evadek ani nevies, ako ti rozumiem...ten cas musi proste len zbehnut, nic sa neda robit len to preckat...bez obav to nepojde, treba verit 😉...

balance
9. feb 2015

Ahojte baby.. idem na Vas s prosbou... Tie co ste vysadzali utrogestan ako ste postupovali? Pisala som dr., lenze z toho jeho mailu som somar 🙂 Napisal mi, od ukonceneho 12 tyzdna po jednej tabletke, cize ak dobre rozumiem mam zacat vysadzat 12+0 e.. Beriem ho 4-0-4, cize vysadzat mam 3-0-3, 2-0-2.... alebo 4-0-3, 3-0-3,.... Prosim poradte... Dakujem...

speranza1
9. feb 2015

@balance vysadzaj postupne... 3-0-3, 2-0-2, 1-0-1.... Potom koniec

dorotka66
9. feb 2015

@balance ahoj, mne dr. povedala, že som ok a po 12 tt ho mala vysadiť úplne. ja som však brala 2-0-2 a do 12 tt brala ako mala, a potom som asi 3 dni brala 1-0-1 a potom som ho vysadila úplne. Odporúčam do 12 tt brať podľa nastavenia a 3 dni zníž dávku na 3-0-3 a dva dni na 2-0-2 až ho celkom vysadíš. Ale ak si v pohode, tak ti neublíži ani celkové vysadenie a naraz 😉

evadek
9. feb 2015

kedy ste isli po et na krv?...dakujem🙂

speranza1
9. feb 2015

@evadek ja osobne som na krv nesla... Ale kazali mi ist na 12sty den po ET.... Tak sa pochval... Ciarocka tmavne?... Juuuj pridaj nam tu foto, nech sa potesime 🤐 😵 😵

evadek
9. feb 2015

@speranza1 taaak tmavne veeeeeeeeeeeeelmi pomalicky...skoro to nevidiet..ale dnes som 12 den...🙂foto pridem ked nebudem v praci😀
takze nemusim ponahlat..dakujem🙂..objednane som na 15 den..🙂
a ty sa maaas ako?🙂

speranza1
9. feb 2015

@evadek no ja sa momentalne nemam s cim pochvalit... Vcera som nanovo zacala krvacat ako z kohutika.... Je to velmi neprijemne a stresujuce.... Mm mi pichl vecer a aj dnes rano dycinone ( na zastavenie krvacania), tak dufam, ze bude znova aspon na cas dobre, kedze mam pocit, ze mne sa tie hematomy tvoria, miznu, vyplavia s krvacanim a tak dookola... Takze ja lezim a potichucky si vas citam, sledujem vas a tesim sa s vami .. Ale i smutim, krd niekomu nieco nevyjde....
A nad testami sa netrap... Aj tak hcg stupa kazdy druhy den.. Ja som mala take prave kolajnice az na 18sty den po ET.... Neviem ci si videla moj fotoblog... Skus sa pozriet....
Drzim ti velmi palce 😵

balance
9. feb 2015

@dorotka66
@speranza1 no praveze uz dva tyzden spinim a neviem z coho ☹ Nemam ani hematom, ziadny zapal, proste nic... a ked som pisala Koudelkovi, ze co teda, tak mi odpisal, ze mam vydrzat. S nim je tak tazka komunikacia. A moja dr. asi nebude vediet, co teda s tym utrosom, lebo na jednej strane mi vravela, ze do nemocnice je mi zbytocne chodit, kedze beriem utros v najvysej moznej davke a este aj estrimax a ze uz nic ine na udrzanie nie je. Tak teraz sa aj bojim, ci ho mam teda vysadit alebo este dalej brat. Zajtra idem k nej na kontrolu, tak sa jej spytam, lenze ona sa do ivf, asi moc nerozumie.

evadek
9. feb 2015

@speranza1 dakujem..Och..to ma mrzi...fakt taketo problemy stale riesit:( ale dolezite je odpocivat..mat klud..uz si to dobojovala tak daleko..ze uz to musiiii byt len dobre..drziim palce🙂

freyahope
9. feb 2015

@evadek ja som vždy išla na krv v ten deň, ktorý som mala v papieroch z RF napísané, že mám testovať, tuším na 12. to bývalo. Domáce testy som nerobila nikdy, bola som dohodnutá s mojím gynekológom, že prídem rovno na krv. Držím palce!

evadek
9. feb 2015

@freyahope vdaka🙂

speranza1
9. feb 2015

@balance mozno je ten hematom dobre ukryty niekde za plodikmi, kde ho nie je vidiet.... Ja beriem duphaston a ascorutin a ked krvacam picham dycinone a samoska femibion, calcium, clexan, medrol.... Ty pracujes, alebo si doma? Skus si nariadit kludovy rezim.. Len lezat a wc

speranza1
9. feb 2015

@balance a ten utros pokojne vysad ako mas nakazane... Inak vela bab spini aj vdaka utrosu

buba08
9. feb 2015

@speranza1 speri, na co berieš calcium?

speranza1
9. feb 2015

@buba08 je to vapnik na kosti, kedze sim mala s tym stale problem... Mne aj vysycha mazivo... Tak kedze mi moji drobci odoberaju vela vapnika, tak si ho takto doplnam

buba08
9. feb 2015

@speranza1 aha a v akej forme ho užívas? tabletky? a medrol berieš v akej dávke?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre