Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
9. feb 2015

@elenkaba dakujem ti 😉 ty sa chystáš tiež na ivf ? 🙂

elenkaba
9. feb 2015

@silvia545 hej na prve IVF do RF. My sme totiz stratili rok v Gyn five v BA, kde sme mali 4xIUI, a vzdy bol spermiogram zevraj dobry, taktiez aj vstupny spermiogram normospermia. Po 4 IUI sme podpisali ziadost na IVF na slovensku, ale stale mi vrtal cervik pochybnosti v hlave... Tak sme sli na konzultaciu do Brna, so vstekymi vysledkami, medzi tym som si dala spravit aj hematku a genetiku- vsetko Ok. a v Brne spermiogram otrasny, so zaverom teratozoospermia, takze samozrejme ze IUI nemohli vyjst a v Brne odpor. na IVF minim. stimul.
Takze sme stratili rok v GF snazenim, cakanim na konzultacie vysledkov, bez ktorych nebolo mozne pokracovat v dalsich IUI a nakoniec sme iba stracali cas...
Tak sme si povedali, ze ked IVF, tak jedine v Brne a cele GF sa moze niekam strcit...

ingrid0105
9. feb 2015

@speranza1 no ako moja?

fatma1
9. feb 2015

@elenkaba Ak spravne citam, si nova teraz v Brne?
Aj ostatne baby, prosim, poradte mi, ako to je pre nas Slovenky?

Ako to vlastne funguje? Prihlasili sme sa s muzom na prvu konzultaciu do RF do Brna a neviem ako to cele funguje.
Na SK mame este narok na 2 hradene cykly IVF. Prve sme mali neuspesne, v roku 2009, v Gynfive - nikdy viac GF!
Ja viem, ze je to individualne, ze kolko budem platit, ale cca?
A niekde som zachytila, neviem co je na tom pravdy, ze v Brne si to uhradime zo svojho a potom nam to poistovna preplati? ci blbost?
Baby, prosim, vopred dakujem za vseeetky rady a instrukcie ;)

silvia545
9. feb 2015

@elenkaba škoda vyhodených peniažkov 😒 ja som mala tiež minim.stimulku,,a kedy začínaš ? 🙂

skaredekacatko
9. feb 2015

@fatma1 podas ziadost na schvalenie zakroku v zahranici. Musia to schvalit ale co viem schvaluje to len vszp. Potom po ivf poziadas o refundaciu nakladov lieky musis brat z ciech aby ti ich preplatili. Ak pojdes s poistovnou bude to drahsie neviem.kolko. ak si nedas refundovat tak ta to stoji okolo 1200 mna to aj z liekmi stalo do 900 to zavisi od poctu vajec a sposobu oplodnenia.

bergalm
9. feb 2015

Tak kocky zrovna sme s mm pocuvali nasu lasku najkrajsi zvuk na svete,tak strasne ju lubim len sa aj mooc bojim ci bude vsetko o.k. Zatial mi nevolali kvoli triple testov vysledky tak snad nezavolaju a sme negativny....aspon tak mi povedala sestricka tak tfuj tfuj drzim si paluchy

elenkaba
9. feb 2015

@silvia545 skoda vyhodenych penazi, to je pravda, ale co uz narobim...mne je luto hlavne toho roka, co sme zabili cakanim v GF, vek uteka a nedopracovali sme sa zatial nikam.
V Brne zacinam tento mesiac. Dufam, ze sa nam to raz podari...

luly3
9. feb 2015

@haimi áno cez MK uz som pár maminam popisala čakám na odpoveď
Prečo gonal???? Je tam lepšia cena????
Ja som pri úspešnom IVF mala puregon preto asi doki
Chce puregon

haimi
9. feb 2015

@luly3 podla mna puregon a gonal je plus minus to iste, je to ciste fsh bez LH. Cena je tiez plus minus rovnaka. Ked ste sa dohodli kvoli skusenostiam na puregone tak ok. Len keby si mala problem zohnat puregon, ale bol by k dispozicii gonal, tak by bola skoda cakat 😉

luly3
10. feb 2015

@haimi ďakujem 🙂)) ja začnem pichať na začiatku marca dovtedy musím pozbierať lieky
ešte neviem aké množstvo mi napíše doki. pochopila som že ty máš gonal 🙂 koľko máš???? a v pase
máš že si s Trnavy 🙂 ja som 30 km od Trnavy 😉

evadek
10. feb 2015

@silvia545 ahoj moja..aj by som poslala..doma mam pokazeny pc...a v praci taketo veci este neriesim..som opatrna🙂
Ako sa inak mas?

speranza1
10. feb 2015

@ingrid0105 no ahoj vcera poobede to vsetko ustalo , a teraz uz znova len spinim..... Chvala Bohu 😵 aj za toto 😵 ... Ono aj to spinenie po case znova prestane 😉 a ty sa pochval moja.... Ako sa dari tebe?

ria191
10. feb 2015

@izabela7 nechcem povedať, že by som to nevedela 😀 😀 😀 len som trpezlivo čakala kedy kápneš božskou strááááááášne sa teším ale nepochybovala som, že to dáš 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
10. feb 2015

@speranza1 fúúha šudáto moje vidím, že to máš veľmi preveľmi ťažké, ale ja verím že to zvládneš 😀 😀 😀 . Drž sa mojenko 😀 😀 😀

speranza1
10. feb 2015

@ria191 no hej nie je to lahke, ale bojujeme... Bojujeme... Ty sa mi pochval draha.... Ako sa dari Tebe?

evadek
10. feb 2015

@izabela7 a ake si mala problemy ked ti tekto Marcel zakazal zverejnovat?🙂inak gratulujem🙂

evadek
10. feb 2015

baby aj vam sa robia tak modriny?...ja som cela modrinova..clexane picham..no uz nemam miesto kde by som nemala mmodrinku...a mam aj mimo..kde nepicham...

speranza1
10. feb 2015

@evadek skus teraz prestriedat nohu, alebo rameno.. Nech sa brusko zahoji.. Pichas pomalicky? A sikmo?

evadek
10. feb 2015

@speranza1 clexane sa ma vraj kolko..picham kolmo...bolo to aj v pribalovom letaciku...celu kratku ihlu....
Picham pomalicky....a miestami su dost stiplave...

emilly76
10. feb 2015

@fatma1 Ahoj, za konzultáciu v Brne neplatíš, trvá cca pol hodinu - hodinu. Ja som bola pred dvoma týždňami/MUDr. Štelc/, doniesla som im všetky výsledky Gynfivu, následne mi vypísali žiadosť do poisťovne /mám VŠZP/, išla som za revíznym lekárom, ten mi to schválil /Ružová dolina, BA/ a oni to internou poštou pošlú na Mamateyovú, BA a tam to schvália. Nevedeli mi povedať ako dlho to bude trvať. Verím, že mi to pošlú do začiatku marca, budem to urgovať. Následne počkám na mrchu a začnem druhý deň brať lieky /pre tie si musím ísť do RF, ale až po schválení žiadosti, keby náhodou mrcha neprišla, tak mi vrátia peniaze za lieky 😎 /, na cca 10 deň odber a následne na cca 5 deň vklad. Takže verím, že to pôjde podľa mojich predstáv a úspešne 🙂 Musím zaplatiť 2500€ a následne mi cca 1500€ vráti poisťovňa, nemajú určené do akého dátumu, ale čo som čítala na fóre, tak to trvá aj vyše troch mesiacov. Tiež som chodila do GF a nikdy viac, chceli mi robiť laparoskopiu a v Brne mi povedali, že vôbec netreba/, lebo máme všetky výsledky o.k. Tak držím palce🙂 Daj vedieť🙂

ria191
10. feb 2015

@speranza1 ale na pučku májovú 😀 😀 😀 zrovna soplíkujem ale pracujem veď to poznáš do marca záhuľ ale na teba si vždy nájdem čas a strááááášne na teba myslím aj sa veľmi teším, že čakáš dvojky po tom som vždy túžila veď vieš. Ten kto je z "dvojek" vie aké je to silné a krásne súrodenecké puto. Ono je to zo začiatku možno "trošku" ťažšie ale potom si budeš šunky váľať 😀 😀 😀 keď podrastú. No najdôležitejšie je teraz, aby si to dotiahla čo najďalej o čom ja nepochybujem ty si poctivka, ktorá poslúcha MUDr. na slovo a si úžasný človiečik, ktorý si to zaslúži tak sa držkaj mojenko snáď sa aj ja niekedy pridám 😝 😀 😕 ak Boh dá

speranza1
10. feb 2015

@ria191 no ja ta uz netrpezlivo cakam.... Aby si nastupila tehu stafetu... Podobne ako nelly, tinka, lienka, falin...

ria191
10. feb 2015

@speranza1 no ale ty vôbec nie si skromná počúvaj 😝 😝 😝 😀 😀 😀 to by sa pánbožko aj zapotil 😀 😀 😀

fatma1
10. feb 2015

@skaredekacatko
@emilly76
dakujem vam baby... Som zvedava kedy nas pozvu na konzultaciu do Brna.. Inak, boli sme aj vo Ferticente a davali sme ziadost cez nich, teda ziadost na IVF na SK, to by malo byt schvalene tak o tyzden, max dva. Tak neviem, ze ci to teraz trocha nepredlzi vsetko. Uvidime co nam povedia v Brne.. Ferticent nie je zly, len mam stale vnutorny pocit ci nemam radsej skusit skusenejsich. Nemam tam zatial ziadnu skusenost, boli sme tam 3 krat len a to len v ramci konzultacii a tych prvych vysetreni. Baby su vo Ferti spokojne, najdu sa aj nespokojne. Je to take male centrum, spravali sa milo zatial.....A nevadi, pockame a pojdeme do Brna.
Emily, tebe povedali priamo, ze tolko musis zaplatit tych 2500e? Skaredekacatko pisala,ze ju to vyslo 1000e.
Viem, ze to zalezi od liekov, poctu oocytov..atd., atd...
Ak sa mozem opytat, aky je u vas problem? Ak nechcete takto, mozete aj do spravy.
My mame zhorseny spermiogram. Od roku 2009 sa to manzelovi zlepsilo - berie vitaminy, nefajci, cvici.... Ale aj hodnoty sa zmiernili, v roku 2010 WHO zmenila parametre. Ja mam cca 1,5 roka submukozny myom 2,6 cm, ktory mi tlaci a vyduva maternicu - aby mi nebolo luto ;( Miernu endometriozu a lavy vajecnik trochu zmenseny, operovany, ale je funkcny. Tiez mi vysli protilaktky proti spermiam na dolnej hranici. A vek uz nemam najmladsi, mam 36, o chvilu 37.

skaredekacatko
10. feb 2015

@fatma1 ta cena je preto taka odlisna lebo v cechach babam soft poistovna nehradi len klasicke ivf a doktor sa vyjadril ze by to voci nim bolo nefer. Preto ked ides s poistovnou to stoji okolo 2000 aj daco. Mna sa doki opytal ci idem s poistovnou a ja ze oni to zamietli tak mi povedal ze to spravime tak ze to vijde max 1000 a daco. Oni su tam fakt mily poradia a snazia sa. 😝

tixx
10. feb 2015

@emilly76 ty pises uplne moj pribeh, je to vobec mozne? 🙂 ja som tiez bola v GF, nariadili laparku (pritom problem sme mali so spg) - ja som namiesto laparky isla do Brna (MUDr. Stelcl ;) ) - a hned na dalsi cyklus som zacala so stimulkou, ivf soft ... a vyslo to ;) tak drzim palce, nech to ma u vas rovnaky priebeh 😉

bergalm
10. feb 2015

@evadek veru robia a niekedy aj hrcky mm je z toho zufaly ,kedze mi to picha on 😝 😝 😝 ale my pichame uz do ruky a nie do bruska a stipu veru riadne potvorky,ale vzdy si hovorim robim to pre nasu lasku a vydrzim 🙂

izabela7
10. feb 2015

@ria191
Riuska, tak vies Marcel ma kvoli veku uz strasil s darcovskymi vajkami, ale ja som vedela, ze to dokazeme so svojimi 😉
A ty co? Este beries antibiotika?
Racik to nebude a termin mam rovno na prelome znameni lev/panna. Tak sa nechame prekvapit. Hlavne, nech vsetko dobre dopadne.

silvia545
10. feb 2015

@fatma1 ahoj nás to vyšlo 826 eur 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre