Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
18. feb 2015

@dorotka66 ahoj moja..dakujem..aj vy sa drzte..uz aj viete pohlavie?..

gagirl
18. feb 2015

Dakujem pekne za srdiecka..neviem sice presne komu..ale potesili ..🙂

roberta31
19. feb 2015

@gagirl ano sme.ale nakoniec sa par dni pred konzultaciou zadarilo prirodzene. dakujem

lienka_1
19. feb 2015

@malebabatko Mne sa takyto scenar podaril 3x. Ked bolo aj OPU, tak som platla iba anesteziu pri OPU, nic viac.

crazybabenka
19. feb 2015

@malebabatko ja som mala ale aj bez OPU a ET a neplatila som nič.....neviem ako je to ....keď ideš na OPU a na ET potom nie

crazybabenka
19. feb 2015

@gagirl mojko viem, že je to teraz ešte ťažké......ale už ste rozmýšľali.....kedy by ste šli do toho znovu?

dorotka66
19. feb 2015

@gagirl ešte nie gag, teraz ideme 9. na 2 morofologický, tak to už určite uvidíme 🙂

evadek
19. feb 2015

@gagirl dakujem ti🙂 obavy su stale velke....ale co ma prist to pride..tomu nezabranim..uz je to v rukach Bozich🙂

tinkatinulka
19. feb 2015

@roberta31 maly zazrak? sme spolu pisali a kukala som že dvojičky? alebo sa mi mari..

skaredekacatko
19. feb 2015

smer imunovital som zvedava co mi povedia.

mimika1973
19. feb 2015

@tlucka 😖 ☹ ale ved si mala vlozene krasne embryjka, to uz fakt nechapem teda! 😒
Maternicu mas v poriadku? imunologiu?
Hmmm....co povie doki na toto to ma teda zaujima.... 😔
Posledne mrazene mate co? hb, xb tiez?
Kolko si mala z tohto pokusu pocet embryjok dokopy? Mozno ze to posledne bude nadejne, z IVF byva bud jedno babenko, alebo maxi 2, viac urcite nie....len sa nevie ktore je to prave, je to ako loteria niekedy! 😔
Ak nic, mohla by si teda risknut to posledne v dalsom cykle KET alebo pripadne ten dalsi cyklus, teda nie dlho cakat tak myslim...
Drz sa moja! A skus este ten test v sobotu! 10ui mas ci 20ui,ci reprofitacky?

luly3
19. feb 2015

@malebabatko ahoj áno ja som tak mala spravili mi OPU pri ktorom som nemala žiadne ( respektívne mala vajička prázdne + popukané ) a neplatila som nič , ale neporadím ak už oplodňuju vajičko tam si istá niesom

tlucka
19. feb 2015

@mimika1973 Ahojky, včera navečer som si robila reprofiťácky test, a možno sa mi na čom aj niečo marilo, ale asi to len moja fantázia pracovala a slabého dušíka si tam predstavovala 😒 Tak dnes ráno som si robila myslím že Pepino 10 jednotkový a nič tam nebolo. Mohla som ho skúmať a akejkoľvek polohe 😉 a bol snehobiely. Už len počkám do soboty, vyplačem sa znovu a idem ďalej. Najhoršie znášam ten tlak okolia, rodiny, ktorá sa nevie dočkať našich detí, všetkých tehotných kamošiek alebo už mamičiek.. Už sa mi ani s nimi stretávať nechce a strácam kamošky kvôli tomu. A najviac mi je ľúto môjho fakt skvelého muža (ale asi pre každú z nás je ten jej muž najlepší), že mu neviem dať deti.. 😢 😢 A možno s inou by ich určite už mal...
Takže toto som už mala 7 vklad a dokopy 10 embryo. Ak nepočítam 1IVF a dva neúspešné vklady v Iscare v Ba, tak v Brne som už mala 3 komplet IVF a vždy kvalitné embryá, vždy aspoň XB alebo HB. Z tohto posledného pokusu som mala 7 oocytov, oplodnilo sa 5, pri ET sme si dali vložiť len 1, teraz pri KET dve a teda ešte jedno tuším XH mi zostalo. Z predchádzajúceho IVF som mala tuším 4 embryá, z toho na vklad boli vhodné 3, mala som ET aj KET a v oboch prípadoch som mala biochemické tehotenstvo. Po poslednom nevydarenom ET som si vynútila imunológiu a hematológiu. Na hemato mi zistili nejakú mutáciu, takže pichám Fraxiparine. A na imunológii mi zistili mierne zvýšené protilátky proti trafoblastu, takže to mohla byť príčina predchádzajúcich biochemických tehotenstiev. Takže teraz beriem od polky decembra Medrol, pichám Fraxiparine, vit. D mám konečne v norme, bola som na hysteroskopii a tá bola tiež OK a aj tak prd z toho... Ja už neviem, kde je pes zakopaný... Marcel je už zo mňa zúfalý, povedal, že s takými výsledkami by som mala otehotnieť hneď.. Že som mladá zdravá žena, muž má po preliečené zápalu dobrý spermiogram, máme kvalitné embryá a aj tak nič... Že nezapadám do jeho štatistických tabuliek 😠

gagirl
19. feb 2015

@roberta31jej to je uzasne..prajem vam obom velmi vela zdravia..a drzim palce.🙂

tinkatinulka
19. feb 2015

@skaredekacatko juhu podaj hlasenie ako bolo a hlavne aky ti da postup dalej

tinkatinulka
19. feb 2015

@tlucka Lucka asi sme viacere čo vybocuju z tabuliek, hodne síl na nanucika. Mala si Ket v native?

gagirl
19. feb 2015

@crazybabenka ahoj moja..este nie sme uplne rozhodnuty..ale Stelcl pisal ze za tri mesiace od upt by som mohla ist znova nato..v polovici aprila budem 3mesiace po..ale este som nedostala prvu ms takze neviem aky budem mat cyklus..dufam ze do tyzdna pride..do 6tyzdnov by mala..Takze uvidime aj ako to bude potom s cyklom..Tak sme si s mm povedali ze skusime par mesiacov prirodzene..a potom ked by to neslo tak pojdeme na 3ivf..mrazaciky uz nemame:( Kedze som bola od novembra pn a nastupim az v marci do prace potrebujeme nasetrit nieco..a to nam navrhli aj pgd ze by bolo dobre..a to je dalsich 1000eur navyse..co neviem odkial dam..:(Opytam sa Marcela aky ma on nazor na to..Ach jaj..keby sa to podarilo prirodzene bola by som nsjstastnejsi clovek na svete...Ty ako sa mas?ty este mas myslim jedneho mrazacika a planujes ket ze?..

crazybabenka
19. feb 2015

@gagirl ja pomaličky.........bola som rozhodnutá.....že pôjdem v apríli.....ale včera som sa definitívne rozhodla.....že to odložím až na máj-jún....uvidíme ...nejak sa neviem dať dokopy po tých neúspešných stimulkách a ET a KET.....asi dostalo moje telo poriadny náklad.....a všetko sa to rozsypalo.....teraz sa už síce dúfam cyklus ustálil raz som mala 28DC teraz 2x29.....ale uvidíme......už som bola odhodlaná, že do toho idem.....a nejak som cúvla.....stále sa rozhodujem či absolvovať ten pipelle.....niekdy na to čítam "ódy" niekde to prirovnávajú k placeboefektu......uvidíme čo na to povie Marcel

s celého srdiečka ti prajem aby to vyšlo prirodzene....aby ste už do Brna viac chodiť nemuseli.....a ak tak .....tak s drobcom do Zoo 😉

roberta31
19. feb 2015

@tinkatinulka ano dvojicky 🙂.po vysledku Amh 0,24 mi uz odporucili jedine Ivf.Ale este sme skusili kombinaciu clostil- pregnyl-duphaston a druhy cyklus sa podaril 😵

tlucka
19. feb 2015

@tinkatinulka Uvedomujem si, že nie som žiaľ jediná. A aj viem, že mnohé kočky absolvovali toho oveľa viac, napr. Speranza je teraz moja inšpirácia 🙂 Takže treba len bojovať, raz sa snáď zadarí 🙂
Tak ako som už vyššie písala, všetky výsledky som mala super, problém mi teraz však robila sliznica. Tuším na 12DC som mala len 4,2mm, tak beriem vaginálne Estrimax 1 tabletku denne. Pred vkladom mi meral výšku sliznice a mala 9,2 mm, takže ideál. Už neviem, kde je chyba, asi len v mojej hlave. Aj Marcel mi pri vklade povedal, že sa moc zaoberám vecami, ktoré nedokážem ovplyvniť a na ktoré nie je žiadne racionálne vysvetlenie. Takže nemám stále nad všetkým premýšľať.. Ale žiaľ , premýšľanie, analýza, vyhodnocovanie informácií je mojou prácou, takže smola... 😉 😉 😉

tlucka
19. feb 2015

Ďakujem dobrej dušičke za srdiečko 🙂

martuska00
19. feb 2015

@tlucka ktorí DC si bola na vklade mne to teraz nevyšlo idem na budúci mesiac aj ja mám užívať Estrimax 1 tabletku denne zohnala som od jednej baby , aj ja idem ku Marcelovi do Brna , ja som mala sliznicu len 6,8 mm

tinkatinulka
19. feb 2015

@tlucka vieš je to tak že po tom všetkom sa už chytáš naozaj všetkého, ved si zober kolko báb nahana vysetrenia bez toho aby im doktor daco odporucil a pricina sa nasla, nie je to loteria ale aj zasah do tvojho zdravia aj fyzického aj psychického takže doktori to beru s nadhladom, nam ten nadhlad chýba..ja mam pocit že v každom cykle sa daco poserka a potom revem do vankusa..ale mám tu pár svetielok-sperca,janka, dufy, denis..a ked vidim ich drobcov viem ist dalej.skoda že nam zmyzla tabulka, by sme mohli vyskrtavat korcule-myslím 30+a dáke roky trápenia, tento rok je na rada zase jedna co to dá..samozrejme Spercu už nerátam ta to musí dotiahnuť..moje vešetecké schopnosti ma sklamali len raz ..pisem vela asi mi už slnko zaskodilo, idem makat

bergalm
19. feb 2015

Kocule moje uz KOPEMEEEE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tlucka
19. feb 2015

@tinkatinulka Presne si to vystihla, ten nadhľad mi chýba... Počas štúdia na VŠ sme sa učili vykonávať supervíziu, vtedy som všetko brala s nadhľadom, dokázala sa od všetkého odosobniť, racionálne uvažovať.. Žiaľ to som vtedy som ešte neriešila proces IVF. ☹Teraz by som však tu supervíziu, resp. inú pomoc potrebovala ja.. Včera mi už muž povedal, či nie je problém v mojom duševnom rozpoložení ☹ A možno v podstate má pravdu ☹ ☹
A tá tabuľku by sa mohla opäť aktualizovať, nech máme pozitívnu motiváciu 🙂

gagirl
19. feb 2015

@crazybabenka dakujem pekne..ja verim ze to moze vyjst..a potom pojdeme pozriet to zoo.🙂Vam prajem tiez to iste..nech sa spravne rozhodnes kedy si ist pre mrazacika..ty sama citis kedy je ten spravny cas..drzte sa..a este raz dakujem za vsetku tvoju podporu🙂

buba08
19. feb 2015

@tlucka ty berieš estrimax vaginalne?

tlucka
19. feb 2015

@buba08 Áno. Tak mi kázal Marce. Prečo sa pýtaš?

tlucka
19. feb 2015

@martuska00 Ovuláciu som mala potvrdenú 17 DC, a KET potom na 23 DC. Ale ja mávam dlhé sykli 32 - 33 dňové, tak preto som mala vklad tak neskoro. OD 12 DC som si začala vkladať Estrimax, takže pekne dorástla na 9,2mm.

buba08
19. feb 2015

@tlucka som myslela, ze sa ma brat cez usta

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre