Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
19. feb 2015

@tlucka ku komu?..ja k Reismullerovej....a zatajili mi kopec skutocnosti..na ivf som tam uz nesla..utiekla som pred😀

tlucka
19. feb 2015

@evadek Nie. Ja som chodila k Dr. Petrovej.. Po odbere 23 vajec hyperstimulák, vklad sa nekonal, až následne 2xKET. A iba 2 embryá, a aj to pochybnej kvality... Des. Ak chceš, napíš viac v IP.

ingrid0105
19. feb 2015

@nelly3 no uz viem preco mi pisala Marcel do papierov 15.000 😠 a uz vtedy splietal stary a novy cennik, som to naknap vystihla 26.1.15

crazybabenka
19. feb 2015

baby....teraz bola u mňa "kamarátka" a dostala ma "do kolien" vie no tom že máme za sebou IVF.....že sa nám nepodarilo a tak......ona má tiež už "čo to za sebou" a tak sme sa rozprávali....a povedala som jej ...že nám teda ostal ešte jeden drobček.....že ho máme v kvalite XB/2 na čo ona spustila...že to je tam zbytočne ísť.....že na čo sme dávali také zlé mraziť....že s tým určite neotehotniem.....no čo Vám budem hovoriť.....kvalitne som sa vyrevala......podarilo sa Vám niektorej otehu aj s XB/2?

ingrid0105
19. feb 2015

@crazybabenka tak najblizsie tu kamosku nepustaj dovnutra 😠 toto sa nerobi. Haimi mala dvojkovu kvalitu to viem urcite len neviem v akom stadiu. Nedaj sa znechutit, po rozmrazeni este moze nabrat embryjko na sile a uz sa ta nepusti 🙂

tlucka
19. feb 2015

@crazybabenka No kamarátka ťa určite len pekne vystrašila.. Mne sa zatieľ síce nepodarilo otehotnieč, ale viem, že jedna koška z tejto témy vkladala dve CM dvojkovej kvality a má dvojičky. Takže šanca tam určite je, neboj. Žiadny stres, keby neboli kvalitné, v RF by ich určite nemrazili. Iné centrá však žiaľ zamrazia aj ponožky a budú cih vydávať za kvalitné embryá 😀 😀 😀 😀 Hlavu hore 😀 😀 😀

tlucka
19. feb 2015

@crazybabenka A aj my sme mali zamrazené dvojkovej kvality teraz XB a HB, a po rozmrazení boli jednotkovej kvality 🙂

kako23
19. feb 2015

@ria191
@evadek uz nemam ani slov.este ma teraz vytocila aj moja obvodna doktorka.do pi... tito lekari a cele toto posr....zdravotnictvo na SR. Cele je to len biznis a pacient je len niekto kto prinasa prachy. Ci ma nejaky problem to nikoho nesere... ☹ 😠 a pri neplodnosti je clovek este psychicky v riti tak ho treba este znicit aj financne....cele zle.

ria191
19. feb 2015

@crazybabenka v RF ti zamrazia iba kvalitné embrya to mi ver a je jedno či má 2 alebo 1 mnohým sa uchytila dvojková kvalita takéto veci rovno hádž za hlavu a nenechaj sa vykoľajiť 😎 😎 😎 .

skaredekacatko
19. feb 2015

@tinkatinulka tak predpisala mi na vitamin d caltrate. A zvisila davku medrolu sest tyzdnov pred stymulkov mam brat plus tri tyzdne pred intralipidy. U nej stoja 20 eur. Vybavila ma rychlo a cakala som dost. Ozobracila ma o hemato a endokrinologiu . N co uz . No este chcela nech pridem po recept ale som ju ukecala ze nailom a pytala sa ze do brna kedy. A ja ze to mailom vybavim a ona este s jednou sa smiali ze vklad sa uz ale neda mailom ci😆😁? Ale na tie lipidy musim prist.

ria191
19. feb 2015

@tlucka hej to bola bibi 😀 😀 😀 ja ju mám stále na mysli 😀 😀 😀

evadek
19. feb 2015

@ingrid0105 to si teda vymaaakla🙂

crazybabenka
19. feb 2015

@ingrid0105
@tlucka
@ria191 Ďakujem za povzbudenie......som sa vyrevala ako malé dieťa......verím tomu...keby nemalo šancu tak ho nemrazia.....uvidíme......budem mu veriť....že keď si poň pôjdem....tak už ostane so mnou

ria191
19. feb 2015

@crazybabenka Ja som vždy mala na Marčellina špeciálnu požiadavku. Nikdy som nechcela vedieť kvalitu embrya pri vklade a razantne som nástojila, aby mi to neuvádzali v papieroch lebo mňa to psychicky ovplyvňovalo. Takže mi to tam ani nepísali a keď ma Marčeliino viedol do sály na vklad tak si nikdy neodpustil poznámku, že sa rozmrazilo v super kvalite a smial sa ako žrebec 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a moja psychická pohoda bola v prdeli 😀 😀 😀 😀. Takže teraz už moc neriešim akú známku má 😎 😎 😎

ingrid0105
19. feb 2015

Baby este v Heliose nam robili spg a mm ma DNA fragmentaciu 20percent, dat PICSI ci nedat? V heliose sme dali a aj tak sa neoplodnili obe vajka len jedno, poradte dakujem 😉

ingrid0105
19. feb 2015

no a samozrejme teraz som uz reprofitacka 🙂 len chcem vediet ci ste to niektora riesili

lienka_1
19. feb 2015

@ingrid0105 Aj moj mm ma zly spg a ked sme sa pytali na PICSI, tak nam lekar povedal, ze v nasom pripade to nema najmensi zmysel a este to moze aj uskodit, Princip funguje na tom, ze sa namocia tusim do kys. hyaluronovej a tie najrychlejsie sa vyberu, co v pripade zleho spg. este viac moze spomalit progresivny pohyb. Urcite sa o tom porozpravajte so svojim lekarom, myslim, ze Vam da najlepsiu odpoved.

ingrid0105
19. feb 2015

@lienka_1 ja som bola u Marcela videl ten spermiogram a ked sme povedali ze PICSI tak to nekomentoval ale citam diskusie a presne toto tam bolo tak teraz neviem co robit, sakra

ingrid0105
19. feb 2015

@lienka_1 a v GF sme mali len ICSI a oplodnili sa vsetky

lienka_1
19. feb 2015

@ingrid0105 Koudelka nam hovoril, ze pri zlom spg vyberaju tie najlepsie spermosky a PICSI ich kvalitu znizi. Rovno nam povedal, ze by od nas iba tahal penieze. keby to bolo take suprove, tak by Vam to Stelcl odporucil.

freyahope
19. feb 2015

@lienka_1
@ingrid0105 neviem, ako je to s tým pohybom... my sme si PICSI nežiadali, pri prvých dvoch natívoch sme mali len ICSI, ale to sa ešte nejaké spermie hýbali a pri prvom softe sme pri vklade zistili, že robili PICSI, lebo sa už nehýbalo skoro nič. Čo som pozerala PICSI videá, tak tá kyselina priťahuje zrelé spermie, ale tak v našom prípade, keď nebol pohyb skoro žiadny, asi kašľať na to, že ešte spomalia. My sme až po neúspechoch zistili, že máme fragmentáciu 21%, z ICSI sme mali dvojkovú kvalitu, s PICSI jednotkovú.

lienka_1
19. feb 2015

@freyahope My sme mali aj z ICSI jednotkove embryjka a progresivny pohyb 0

ingrid0105
19. feb 2015

@lienka_1
@freyahope dakujem baby asi este napisem Marcelovi nech to okuka a povie svoj nazor

crazybabenka
19. feb 2015

@ria191 dobrý nápad...to som mala spraviť aj ja....nejdem ja uz nic riesit...nech je to tak ako ma...

freyahope
19. feb 2015

@lienka_1 a morfológiu ste mali akú? My len 1% dobrých.

freyahope
19. feb 2015

@crazybabenka nerieš, my máme tiež zamrazené dve, jednotkové a dvojkové a len som sa pousmiala nad múdrymi rečami tvojej kamošky. Ale je pravda, že mať ju v obývačke, tiež by som nebola taká pokojná 😀

buba08
19. feb 2015

@lienka_1 nám Koudelka práveže pri zlom spg PICSI odporučil, aj nám ho robili

lienka_1
19. feb 2015

@freyahope Uz si presne nepamatam, ale ked sme sa dopracovali k jednotkovym embryjkam s 5 dnovou kultivaciou tak tusim morfologia bola 0, progresivny pohyb je klasicky 0, lebo na hlavickach su protilatky a tie sposobuju ten chaoticky pohyb a zabranuju progresivnemu pohybu.

lienka_1
19. feb 2015

@buba08 Je zly a zly spg....a my mame ten zly-zly.

mimika1973
19. feb 2015

@crazybabenka jasne, ze aj dvojkovej kvality sa uchytia! inac by ich nemrazili si myslim! 😉
A navyse z 2 moze byt hned 1! 🙂 Ja som vzdy mavala medzi 1-2 a dokonca len EB pri vklade a uz mame 8 mesiacov za par dni! 😵
Urcite chod na vklad tej XB, bez rozmyslania a nepocuvaj nazory tych co to nepoznaju 😉 🙂
Drzim palce!!!! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre