Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
25. feb 2015

@misenaf ahoj,daj si ho spravit u svojho gynekologa,ak bude aktualnejsi tak je lepsie hlavne pre teba . 😉

evadek
25. feb 2015

dievcata ako s crinone gelom???...da sa zohnat aj na SR?..Je ovela drahsi?...ako ste ho zhanali vy?...

nelly3
25. feb 2015

@evadek
ano da sa, lenze je o raz tolko lahsi ako v CR. U nas stoji okolo 40 eur, v CR okolo 20 €.

evadek
25. feb 2015

dnesne informacie...Dnes v praci som zacala znova krvacat...a bolesti...Kedze mam mudr. u Kocha kde je pohotovost non stop tak som tam cela vystrasena skocila...za ten cas som mala vsetko uz krvave:( ..
Prisla som tam...na pohotovosti bola zrovna moja doktorka...ta tam je stale...najprv jedno sono...potom druhe..potom zavolala primara...ja uz nervy v kybli...
dns som 6tt +2 ...
Najprv si mysleli,ze maju embryo...potom zistili,ze nie..kedze myomi sa zvacsuju...uz maju oba skoro 4 cm....a deformuju maternicu..na zaklade tehotenstva sa maternica rozpina....a tym ,ze su tam myomy...prichadza ku krvacaniu..v maternici je vela krvnych zrazenin...a tam uplne v kraji nalavo....ale uplne na kraji maternice...je 17,2 gestacny...a 5,1 mm plodik....teda vyzera to tak....
Je uplne zdeformovany...vlnovy okraj..namiesto ovalu..snazi sa rast..myomy mu v tom brania...ale on rastie...
Dolezite je aby vyhral...primar povedal,ze mi nic nemoze slubit...Ze je zazrak,ze som otehu...ze si ten plodik nasiel miesto...ze sa snazi bojovat....ale ci to vyhra nevieme:(
Do pondelka mam prisny kludovy rezim...len postel a wc-ko...dalsie kontrola v pondelok..srdiecko sme nepoculi...:(zatial???..som na nervy...

evadek
25. feb 2015

nechysta sa niekto z Ba do Brna???..ze by sme sa dohodli a ja by som ho nasledne zaplatila???je to fakt velky rozdiel...

gombicka
25. feb 2015

zienky, ma Koudelka teraz dovolenku?

silvia545
25. feb 2015

@evadek ja idem v pondelok,len neviem,či to musí byť na recept alebo dá sa aj volne a či to zase nebude stáť viac ako na recept,,neviem teda,,hádam nejaká kočka napíše čo má s tým skúsenosť 🙂

speranza1
25. feb 2015

@evadek ☹ ...ach jaj...neskutocne, co si musime vsetko prezit.... Prevelmi ti drzim palce....

lienka_1
25. feb 2015

@silvia545 Na crinone potrebujes recept. Ale ja som uz tak brala lieky pre ine baby. Vytelefonovali si recept, bol pripraveny na recepcii s tym, ze vedeli, ze ho maju dat mne a ja som potom brala lieky z lekarne pri RF.

evadek
25. feb 2015

@silvia545 ..tak recept im das..a aj tak sa plati cele???..nie???..lebo recept je z reprofitu...a my nemame CR poistovnu...
Ja som platila za 3 krabice 63 eur...
To by sme este nejak dohodli🙂

melisska
25. feb 2015

@evadek ja ti držím palce, mne uvideli plod až v 8 tt a hneď aj srdiečko a to srdiečko má už 15 mesiacov 🙂 a to som už išla na čistenie :-*

evadek
25. feb 2015

@speranza1 dakujem Speri..som uz na nervy...a to som este len 6 tt....Dnes ma to krvacanie zaskocilo...lebo s to riadne rozsuplo...
A co ty?..stale v nemocke???

evadek
25. feb 2015

@melisska dakujem ti🙂

silvia545
25. feb 2015

@lienka_1 aha,dakujem,a ten recept bol teda písaný na tú kočku čo si jej brala lieky a zdravot.kartičku si nepotrebovala? 😉

lienka_1
25. feb 2015

@evadek Drzim Vam silno palce!

silvia545
25. feb 2015

@evadek tak skús teda zavolať do RF nech mi pripravia receptík a ja ti to vyberiem 🙂

lienka_1
25. feb 2015

@silvia545 V Cechach nepotrebujes karticku, nie si tam poistena. Recept si vybavili dopredu, vzdy nam vysli v ustrety. Tvoj osetrujuci lekar Ti vypise recept, necha ho na recepcii s poznamkou, kto ho vyzdvihne. V case, ked bol uplny vypadok utrogestanu so, brala aj 20 krabiciek naraz na 3 rozne recepty 😀 Lekarnik ma podozrieval z paseractva 😀 😀

silvia545
25. feb 2015

@lienka_1 no dúfam,že evka nebude chcieť takú kopu brať,,lebo budem daľšia podozrivá 😀 😀

evadek
25. feb 2015

@lienka_1 dakujem🙂

evadek
25. feb 2015

@silvia545 hahaha..ja neviem kolko by som brala...ale asi len tri krabice..predsa je to dost penazi..🙂
Zajtra zavolam do repro a dohodnem sa...a ty mozes byt v Ba???..Nie si z Nitry???🙂to by bolo skvele...stretli by sme sa niekde ..pokecali🙂

lienka_1
25. feb 2015

@silvia545 V lekarni pri RF su na take nieco zvyknuti. Ja som bola v lekarni, ktora ma pohotovost 24h v Brne, lebo som bola v nedelu na OPU. Som tam dopredu volala, ze budem brat take velke mnozstvo. Lekarnik sa na mne fakt dobre zabavil 😀

lienka_1
25. feb 2015

Baby, ak by niektorej bolo treba utros mam doma 9 krabic. Naskreckovala som pocas minuleho roka a nebolo mi treba ani raz. Rada posuniem dalej, ak bude niekto surne potrebovat.

evadek
25. feb 2015

@lienka_1 mne vyhovuje viac crinone..teraz beriem aj utros...ale ten este mam ustne...plus k tomu

lienka_1
25. feb 2015

@evadek Crinone je super v tom, ze si das pred spanim, ale bavila som sa s jednou zienkou a jej lekar vyslovene odporucal utrogestan, ze sa da aplikovat vo viacerych davkach a tak rozlozit vsrebavanie rovnomernejsie pocas dna. A nasledne vysadenie je jednoduchcie ako pri crinone. Znizis postupne nie naraz. Ale verim, ze aj crinone splna vsetko co ma a mozno je to iba preferencia jednotlivych lekarov.

nikolajka2
25. feb 2015

@evadek -mozem sa spytat ci ti crinone gel nerobi zle. Ja mam pocit ako by s avo mne zrazal na tvaroh a potom len ako plast vypadaval.

evadek
25. feb 2015

@nikolajka2 absolutne nic mi nerobi....pre mna lepsi ako utros....
ODchadza v tekutine...viac menej...

evadek
25. feb 2015

@lienka_1 ja mam teraz aj aj....tri krat denne utros..raz crinone...

lienka_1
25. feb 2015

@evadek Mne uplne najviac vyhovoval agolutin. Viem, som asi masochistka, ale mna ozaj vobec nestipal. A vie mi ho pichnut aj moj muz. Som ho "donutila" 😀

evadek
25. feb 2015

@lienka_1 tak mna uz ranka po agolutine stipe treti den...takze ano..si sadomaso😀

lienka_1
25. feb 2015

@evadek Hej, prah bolesti mam riadne vysoko 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre