Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
27. feb 2015

@speranza1 ahoj..tesim sa ze mate dobre spravy...he je krcok taky pekny a vsetko v poriadku a ste doma.🙂.hematomy su uz dufam fuc..Pohlavie je este asi prekvapenie ze?Prajem ti vela sil a zdravia vsetkym trom..drzte sa🙂

speranza1
27. feb 2015

@melisska ok☺

speranza1
27. feb 2015

@gagirl vdaka drahusik.... 🙂

gagirl
27. feb 2015

@speranza1 a @haimi..kocky moja sestra aj svagrina mali kocik bumbleride indie twin pre dvojicky vedla seba vanicky.. a boli obidve velmi spokojne..je lahky a dobre sa ovlada..tak kuknite.🙂

speranza1
27. feb 2015

@gagirl jeeej ok...si zlata...kuknem na to....

speranza1
27. feb 2015

Dievcata, ked som zacala trpiet zapchou...mozem papat lanove semena???.uz som si prave dala jednu malu lyzicku, kt.som vyluhovzla v dvoch dc studenej vody.... Moze mi to uskodit??

nikolajka2
27. feb 2015

@ dievcata- neviete nahodou, ci v RP Brno sa plati cela soft IVF, ked nedoslo ku vkladu? Dakujem

diska
27. feb 2015

@ingrid0105
@speranza1 dakujem dievcata,dalsia zahada vyriesena 😀

silvia545
27. feb 2015

@nikolajka2 nie,neplatí sa celé soft,ale len nejaká suma,,ale aká to neviem 🙂

silvia545
27. feb 2015

@ingrid0105 určite bude aj na mrazenie 😉

haimi
27. feb 2015

@zabka1124 moja, ja pri dvojkach dufam, ze vydrzim minimalne do 30tt. A mas nejake zdravotne problemy?

haimi
27. feb 2015

@tinka9075 boli sme v dnes v blave pozriet nejake kociky a teda bude to narocne. Videli sme aj easywalker a manzelovi sa nepacil. Neviem preco. Ale pred tym videl bugaboo donkey za 1800eur, tak to bude asi tym.

tinka9075
27. feb 2015

@haimi mne sa easywalker z vaničkami nepáči vôbec sú také nejaké malé ani mužovi ale športový je v pohode ľahúčko sa s ním ide zatial som spokojná je to náš 3 kočík a dúfam že posledný 🙂 🙂

ingrid0105
27. feb 2015

Tak pregnyl pichnuty a teraz uz len cakat, nech šťastena stojí pri mne a pomáha nám 🙂

zabka1124
27. feb 2015

@speranza1 no klasika, pred tyzdnom mykoza, Dr.ma nechala doma do konca tehu, vraj ked sa maly narodil skor,tak je az 99%sanca, ze bude aj toto babo skor! Na zaciatku krvacanie, spinenie, teraz v 27th mam stale vytok, aby mi nebolo luto:(!Ale mam take tlaky v podbrusku, niekedy mam pocit, ze ma tam ruka alebo noha skrabka! Krcok vraj je ok,ani neviem kolko! !Ale stale sa len kontrolujem(!

haimi
27. feb 2015

@gagirl dakujem. Planujeme ist do mocenku, tam je speci predajna pre dvojky, tak som zvedava

gagirl
27. feb 2015

@ingrid0105 drzim silno palce nech su tam tie spravne vajicka..🙂

ingrid0105
27. feb 2015

@gagirl dakujem moja verim tomu ako nikdy doteraz 🙂

gagirl
27. feb 2015

@haimi aha..tak sa poradte aj tam..aby bol nielen pekny ale aj sa dobre ovladal..atd..moja sestra aj svagrina boli velmi spokojne s tym kocikom..lahko sa s nim islo..aj sa lahko skladal a vanicky ma dost velke..Mi sme taka dvojickovska rodina..moja aj muzova sestra maju dvojicky..prirodzene..Len ja som zasa taka vynimka..☹ale ktovie co caka este nas..🙂sestra rodila tusim par dni pred terminom..a svagrina cca o mesiac pred terminom kvoli tlaku..tak neboj..aj a dvojickami sa to da dotiahnut pekne daleko..drzte sa🙂

santeema
27. feb 2015

@speranza1 som, ale pokial to nie je nic vazne, tak sa to da zvladnut, priatel zostal doma z firmy, tak mi je sveta zit v postielke🙂..neviem presne kolko sa caka tusim ale 2 tyzdne? fakt neviem a asi ako rychlo to genetika posudi v tom danom meste. ale ja by som si to poistila ultrazvukom urcite ten mas istejsi, lebo mne pri prvom malom vysiel pozitivny downov syndrom a na utz specialnom v pohode a aj na specialnych dna krvných testoch, ale tie si musis zaplatit a je to nahrada za odber plodovej vody to vyslo v pohode..stoji to okolo 600.-eur, ale mas istotu na 100%

dorotka66
28. feb 2015

@speranza1 ahoj aj ja som začala so zápchou, ale zistili mi na poslednej kontrole, že už mám málo železa a tak ho musím jesť 😉 a poriadne to so mnou zamávalo (teda s črevami). berieš aj ty železo? alebo začala len tak z ničoho nič?

speranza1
28. feb 2015

@dorotka66 nie nepapam zelezo...zatial papam vela cvikly...a pruslo to len tak zo dna na den...diteraz som mala stolicu absulotne pravidelnu...ale vcera som zacala aj papat lanove semienka...tak rano uz mali ten spravny ucinok aj ked to este nie je tip top.... 😉 ale pre istotu mam doma aj glycerinove cipky...nechcela by som trpiet hemoroidmi alebo tzv.zlatou zilou...a tebe co pomaha?

dorotka66
28. feb 2015

@speranza1 no ja celkovo som vždy jedla hlavne zeleninu a ovocie, takže nič mimoriadne som nezmenila. len som začal jesť aj sušené slivky a cviklovú šťavu pijem kvôli kĺbom. Mne sa celkovo teraz zhoršil stav (séreonegativný zápal kĺbov) a tak jem len zdravé veci 😉 a raz je to ok, inokedy zas nejdem na wcko 2 dni. ale ten úbytok železa som začala vnímať najskôr tak, že som bola poriadne unavená a večer som došla z práce a normálne som o 18:00 zaspala (akože po prvý krát), potom sprcha a spala som zas. tento stav vraj spôsobuje nedostatok železa. vy ste už doma?

ina7
28. feb 2015

Ahojte dievčatá, občas nakuknem a čítam čo máte nové. My už ideme do finále, už by to aj mohlo byť za nami. Drobec má podľa odhadu už 4 kg a nejako sa neponáhľa na svet podľa všetkého. Pred rokom som sa sem zapojila do témy a vidíte ako to prebehlo. O chvíľočku ste aj vy tam kde ja a potom sa tu zase stretneme keď budeme riešiť súrodencov. Tfuj, tfuj, veľa šťastia 😀

speranza1
28. feb 2015

@dorotka66 hej ...vcera ma pustili...chvala Bohu, v nemocke mi chybala zelenina a ovocie.... Hoci mi to nosili....ale vies je to ine ako doma...

speranza1
28. feb 2015

@ina7 kraaasa zlatko...pani 40tt.... Gratulujem...a zelam lahky porod a aby ste boli vsetci zdravuckiiiiii....

dorotka66
28. feb 2015

@speranza1 no super, tak to som rada 🙂 ja vás stále čítam, ale keďže moje problémy sú teraz z iného súdka, tak sa moc nezapájam 🙂 mrkla som si predchádzajúce správy a čítam, že si už relatívne ok,. tak si to doma pekne užívajte. ja mám jedeň deň lepší a druhý horší. všade písali, že 2 trimester bude super. u mňa bol super ten prvý 😉 v druhom sa trápim...

speranza1
28. feb 2015

@dorotka66 u mna zatial ani jeden 😀 😀 😀 ...ale da sa to zvladnut.... A este ked si citam, ako mozem cestovat prave v druhom trimestri a pod...tak sa uz len pousmejem 😀 😀 😀 ...moja max.cesta je wc a postel 😀 😀 😀

dorotka66
28. feb 2015

@speranza1 tak to potom tu máme ešte tretí 🙂 ten zostáva pre teba 😀 aj ja sa bavím nad tým cestovaním, ja mám teraz problém si naplánovať aj služboku. ráno som ok, večer nezdvihnem ruku 😒
PS: ale hlavne, že tá cesta na wecko je už doma, nie??? 😉

speranza1
28. feb 2015

@dorotka66 presne taaaaaaaak....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre