Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
2. mar 2015

@evadek ako ze tam plod nie je to tie myomy?
plus nedaju sa odstranit aj oni z cistenim? preco do prechodu? ved to idu tei co maju endometriozu?

speranza1
2. mar 2015

@haimi no...pohlavie neviem....ja som na ziadnom 3d kvoli tym sviniarom hematomom nebola...a velmi som chcela ist v tom 12tt... No a na ten 3d co idem v aprili, som sa objednala dnes a dala mi takyto termin...a to budem (ak budem) 20+4tt.....vysledky triple testov budem ma v stredu...

evadek
2. mar 2015

@zibi ..to sa neda vycistenim Zibinka...to sa da len vyrezanim..a je to zasah do maternice..uz nemusim otehu...:(
takze toto nechcu..chcu nejake lieky..kt .to dokazu zmensit...len si prave o nich citam...
je tam len vacok kt. zodpoveda 8 tt...plodik co tam bol minuly tyzden uz tam nie je..asi oddisel najskor s krvacanim...myomy moze ale nemusia byt pricinou...kazdopadne druhe tehu sa s nimi uz neodporuca:(...

speranza1
2. mar 2015

@evadek a nesla by si radsej za Dr. Bielikom do BB???? On je odbornik na myomy...su to svine tie myomy...aj ja ich mam uz 2x vacsie ako boli...zatial maju cca 2cm...aj na mna vrieskali v nrmocke, ze ci som normalna podstupovat ivf s myomami...?? No co im budem vysvetlovat, ze niekedy operacia viac ublizi ako pomoze...ale ty chod za tym odbornikom do BB.... On ti presne povie,co dalej robit...to aj tie stimulky robia dobre tym myomom...hlavne estrogeny...vtedy rastu jak huby po dazdi...a nikto nevie z coho, preco a pod.

evadek
2. mar 2015

@speranza1 bojim sa operacie Speri....vraj je nejake percento zien kt. uz nikdy po operacii neotehotnie..lebo na maternici vzniknu jazvy a tie narusaju imunitu maternice...neviem Speri co robit..pisala som aj Marcelovi..kazdopadne si to musim prejst hlavou...
Po operacii je rocna liecba..a myomy mozu narast na inom mieste znova..
Uvidim co povie Marcel..moja mudr. ...skusim si zistit co najviac nazorov ....bojim sa...neviem co je spravne...
Ta liecba tym liekom je narocna..ma vela neziaducich ucinkov...v najlepsom sa moze myom zmensit o polovicu...
Ja neviem:(

haimi
2. mar 2015

@diska veru je to zahada, @speranza1 vkladali 2 a budu to mozno aj jednovajecne a mne 1 a kazdy doktor sa doteraz tvaril, ze vyzeraju ako dvojvajecne 🙂 ja koncim 22tt a pribrala som uz 6kg. Zatial sa mi to zdalo celkom v norme. Za tyzden pol kila ale tento tyzden som pribrala kilo, tak ked to pojde takto dalej tak to bude aj 20kg. Moja smrt. Ale citala som, ze pri dvojkach sa pribera tych 15-20kg. Ze je lepsie, nech deti maju prisun zivin, aby lepsie priberali, keby sa narodili skor. Tak sa aspon tymto utesujem

zibi
2. mar 2015

@evadek a ake velke mas myomy lebo ja mam tiez , ale ze ho mam niekde kde nezavadza embyrjku .a mal vtedy len nejakych 0,7mm
som haldala aj nejaku prirodnu liecbu to co ich mensuje .daco som aj na sla eln neviem kde som to dala do kelu

zibi
2. mar 2015

@evadek inak ja som myomy nemala ale oni rastu z tych estrogenov co berieme pri ivf 😠

haimi
2. mar 2015

@evadek to ti verim, ze to chces mat uz za sebou. Ta liecba, to bude asi nieco ako pri loziskach endometriozy a cystach. Ze vraj tomu nerobia dobre hormony a tym ze si bola este aj po ivf to mohlo tie myomy este zhorsit. Verim, ze ked pojdes na ket bez vsetkych hormonov navyse, dopadne to s tymi myomami lepsie. Drzim na zajtra palce, nech to mas co najskor za sebou.

zibi
2. mar 2015

@evadek maja mrkni do mojej skpiny o" nk bunkych vitaminoch a ivf " dala som tam o myomoch nieco
vacsinou vznikaju z tej estrogenovej dominancie a preto je potrebne precistit najprv pecen - ja uz dlho uziam kvoli tymto veciam aj LIV52 , aj cesnakove tobolky a detixitabs - z brokolice a chcem ist na ultrazvuk k dokymu ci sa mi myom nezmenisl pripadne nevstrebal
inak este ze vraj je dobre brat aj DIM, pripadne vitex - skus mrknut do skupiny su tam dva dlhe clanky hned na zaciattku so ta aj oznacila 🙂 myslim na teba a posielam objatie so srdieckom 😵

evadek
2. mar 2015

@zibi dakujem Zibinka

haimi
2. mar 2015

@speranza1 pohlavie ti povie aj na normalnom utz, teda ked bude ochotny a budu dobre otocene. Mne v 18tt povedal, ze jedno bude asi dievca, druhe bolo zle otocene. Kedy ides zase na poradnu? Dufam, ze nie az o mesiac. Mna teraz objednal moj gyn uz o 2 tyzdne. Asi radsej kvoli tej placente. Som rada, ze k tomu tak pristupil, aby mu nieco neuslo.

diska
2. mar 2015

Baby ako je to s vitaminom D v tehu? beriete ho ? lebo ja som po ET prestala brat vigantol.

benny11
2. mar 2015

@evadek ahoj, ja som mala 3 myomy na maternici, absolvovala som laparoskopiu, odstránili mi ich po mesiaci bolo super, žiadne bolesti a po roku sme otehotneli, bola to šetrná operácia, môj gynekológ bol opatrný, len aby mi neublížil lebo vedel, čo plánujeme.....neboj sa 😉 a teraz sme už v 20 týždni......

speranza1
2. mar 2015

@diska j ja som prestala vitamin d uzivat po pozitivnom teste... 🙂

haimi
2. mar 2015

@diska ja ho beriem. Neviem ci treba, ale snad neuskodi

haimi
2. mar 2015

@ingrid0105 som cela nedockava a ty nic

evadek
2. mar 2015

@benny11 ja mam uz tri..dva zmapovane skoro 4 cm..jeden vzadu...este len predpokladany...su v steve maternice...vnutrostenne....vraj tieto su najhorsie...tak ja neviem...neviem co bude dalej...

diska
2. mar 2015

@haimi ja som mala vigantol a tam sa pise ,ze sa v tehu nema ,no a ine vit.som nekupovala co maju D.

tinkatinulka
2. mar 2015

@speranza1 jasne už sa mi to kráti ale neboj stiham ved ty neporodis skor ako za 18tt takže pohodička 🙂 len treba rozlusknut modra/ružová a domka ako? citis sa dobre?posluchaj..
ja som nejak znechutena zo vsetkeho takže ešte 3t a idem na výsledky rep.imunologie a potom sa uvidi co dalej, cyklus mi lieta hore dole tak mam radosť.

ingrid0105
2. mar 2015

@haimi ahoj bola som na skoleni z novej prace tak som trpla do jednej...mame 2 embryjka 😵 zatial vklad na piatok ale ja davam mrazit

ingrid0105
2. mar 2015

@evadek je mi to strasne luto moja. Ak mienis brat esmyu tak fakt porozmyslaj je to svinstvo. Mne moj gyndos chcel vziat maternicu a doc.bielik to urobil laparoskopicky tiez mal 4 cm. Zaplat si 50 eur v celom tomto kolotoci co podstupujeme jr to ako zrnko malu alr ak ti niekto dokaze pomoct tak JEDINE on. Povie ti ako sa veci maju a ak on nepomoze tak uz nikto tomu ver. Je to skvely lekar

diska
2. mar 2015

@ingrid0105 jupi takze 2 bojovnici 🙂 Preco si sa rozhodla mrazit?

ingrid0105
2. mar 2015

@diska nastupila som do novej prace tak pockame tri mesiace. Dufam ze bude co mrazit do piatku este dsaaaleko. Et mi nevyslo 2x, chcem ket uplne bez liekov len utros.

evadek
2. mar 2015

@ingrid0105 ale ja sa bojim..nikto vraj po operacii mi nezaruci ci budem moct otehu....ze vrajtam vznikaju jazvy...a navyse sa oslabuje imunita maternice...uz som mala jednu laparku...a nevybrali mi ho..a vtedy tam bol len jeden...
neviem co robit..ani jedna moznost sa mi nepaci....operacia sa mi vidi risk...a tie lieky vraj neucinkuju u kazdej...a ze sa zmeni max. o 40 percent...

haimi
2. mar 2015

@ingrid0105 tak super, mozno ked nabuduce zavolas, tak budu 3 😉 a pokial pridu dokonca obe, tak na ten vklad aj tak nepojdes? 😉 Marcel by ti ten ket nedal zadara / lacnejsie ked nepojdes na et?

mimika1973
2. mar 2015

@evadek je mi to luto moja, tak som dufala, ze to bude ok! 😔 ☹
Ano daj presetrit tie myomy, ako Ti hovoria babenky, skus do BB (moje rodne mesto! 😉 ) za tym dr Bielikom nech sa na to pozrie aj on, kazdy novy Nazor stoji za to, a ak treba to preliecenie aby tie svinuchy myomy sa svrckli, tak preco nie, Ketik mrazacikov sa aspon urobi v lepsich podmienkach a s uspechom! 😉
Drzim palce, a po lete, oddychu duse aj tela, urcite sa date opat do toho! 😉
Inac kolko to mas tych snehuliakov ? vsetky HB ci XB?
Je to vsetko stresove, ale verime dalej, tento rok to das aj Ty, urcite!

ingrid0105
2. mar 2015

@evadek ja chapem ze sa bojis ale chod len na kolzultaciu. S tymi liekmi je to tiez loteria mne ho neodporucali. A vraj nerobi take zazraky zatial je na trhu kratko aby sa vedelo ako naozaj ucinkuje. Niekomu po nich sa zmensi, ale drvivej vacsine nepomoze.

evadek
2. mar 2015

@ingrid0105 napisala som Marcelovi do Brna....nech mi napise aj on svoj nazor...nechcem zabit 6 mesiacov liekmi kt. to nevyjde....ale zas sa bojim aj operacie...uvidim co napise Marcel...a potom je najmenej sa objednat do BB....och..tolko diagnoz..jednu dam dokopy..pokazi sa dalsia... :(

ingrid0105
2. mar 2015

@haimi nie nepojdem uz som rozhodnuta. No spytam sa ho ze ked nie je et ci bude ket gratis. Ale nic neplanujrm az v piatok 😉 este z toho nic nemusi byt

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre