Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

fatma1
4. mar 2015

@emilly76 Ano, zalezi aj od psychiky, fyzickej pohody, atd, atd...ale co sa tyka patologie/morfologie, ta sa velmi ovplyvnit neda a ta je dost velkym meritkom. Podla novych WHO parametrov z 2010, morfologia je v norme ak je pocet morfologicky zdravych spermii viac ako 4% .
Moj manzel ma 11 % dobrych ale ma ine parametre horsie. 2 krat po sebe a mal to v podstate cca podobne. S casovym odstupom 2 mesiace ci kolko.

monicka79
4. mar 2015

@kikuska21 ahoj, mne to poslali do dvoch tyzdnov, tak myslim ze mozes to cakat kazdu chvilu

monicka79
4. mar 2015

@emilly76 mne sa tiez vratili papiere z poistovne ze mam dolozit liecenie v specializovanom zdravotnom zairadeni na neplodnost a pritom mam za sebou liecbu u mojho gynekologa, manzel spermiogram ok, ja som bola aj na laparke a aj tak vymyslaju 😒 Tak som sa nastvala a napisala som do Brna ze chcem soft bez poistovne a zacinam zajtra stimulovat.

scheflera
4. mar 2015

baby,potrebujem poradiť.Mám poisťovnu Dôvera,z ich internetovej stránky stiahnutú Ziadosť o schválenie náhrady nákladov zdravot.starostlivosti v inom členskom štáte EU.toto mám zobrať do svojho CARu,oni mi to tam vypíšu,potvrdia,ale neviem,musí mi to potvrdiť ešte aj môj gynekolog.každá žiadosť sa vraj posudzuje individuálne. dakujem

ingrid0105
4. mar 2015

@monicka79 schvalujem ti to 😀

freyahope
4. mar 2015

@scheflera a máš od Dôvery dopredu schválenú liečbu? Lebo v prípade umelého oplodnenia v zahraničí to musia dopredu schváliť, inak nepreplatia náklady.

domuska11
4. mar 2015

Baby,ked ste mali ket v prirodzenom cykle aku ste mali vysku sliznice a na ktory dc ste mali vklad ? Podaril sa vklad ked ste nemali lieky na podporu. Sliznice ? Dakujem 🙂

diska
4. mar 2015

@domuska11 na 19DC,12mm,

perlicka1
4. mar 2015

@emilly76 mne vrátili papiere Z poisťovne vszp že sa to prerušuje. .laparku som nemala, ale len sono HSG je to síce to isté ale do papierov mi to nepisali. Iba mi pri prvej konzultácii vyplnili papiere a asi do 3 týždňov poslali. Ja som to hneď poslala vyplnene Z RF do vszp a vrátili mi to späť. ..že až keď bude vklad. .tak mi nič neschválili.

bergalm
4. mar 2015

@domuska11 na 19DC a sliznica 9mm a zadarilo sa

emilly76
4. mar 2015

@monicka79 jedna katastrofa to nase zdravotnictvo ☹ posieoa vela energie, aby Vam to vyslo 🙂

domuska11
4. mar 2015

@bergalm
@diska ja som doteraz vzdy mala vklad s liekmi na podporu, sliznica vzdy nad 12,13 mm.teraz chcem ist prirodzene v cykle,bez liekov.vsade citam ,ze vklad nad 12 mm sliznice by sa mal odlozit,len na sr robia vklady pri takejto sliznici a este ti povedia dim vyssia tym lepsia !!!

emilly76
4. mar 2015

@perlicka1 hlavne že sú v tomto štáte peniaze na vyplacanie darmožračov!!!!

nelly3
4. mar 2015

@scheflera
no ak mas doveru, tak kludne to mozes zabalit lebo ta ti to neschvali zial 😠

evadek
4. mar 2015

dievcata som jeden den po kyrete...dnes rano som sa zobudila s bolestou hrdla, celeho tela....kaslom a hlienami....okrem toho mamklasicke bolesti brucha...Na striedacku mam zimnicu a oblieva ma horucava...teplotu mam mierne zvysenu 37,5....Mam to riesi?...ci to prejde?...Bojim sa aby som nedostala zapal maternice ked som takato ubolena...a chora...boli ma asi vsetko...
A dokedy si mam pichat clexane?...kedy mam prestat?...dakujem

renitr
4. mar 2015

Ja som sa vykaslala na poistovnu, jednoducho uz nemam nervy riesit byrokratické papiere . 2 IVF mam za sebou cez poistovnu ale teraz idem na SOFT ako samoplatca... Vsetkym ktore bojuju s poistovnou drzim palce 😉

bergalm
4. mar 2015

@domuska11 neviem min.rok som pri ET mala sliznicu 7mm a otehotnela som sice to dopadlo zle ale do 7mes.bolo vsetko ok.Teraz tak ako som pisala 9mm

haimi
4. mar 2015

@scheflera dovera mi ziadost zamietla, ani sa nenamahaj

vlasatica
4. mar 2015

@evadek ahoj clexan uz pichat nemusis. ale asi by som to riesila, ze mas zvysenu teplotu.mozno je to len operaciou aj ked ja som mala uz 3x kyret ale bez teploty. a ta bolest celeho tela moze byt od narkozy. pamatam ako mabolelo hlavne rameno

haimi
4. mar 2015

@ingrid0105 hmm, ved uvidis pozajtra. Snas bude vsetko ok. A kedy budu mrazit na 5 alebo 6 den? Lebo mne ich pred mrazenim kultivovali 6dni

evadek
4. mar 2015

@vlasatica dakujem...ja mam aj bolesti hrdla...a kasel s hlienami..je to len viroza..ale bojim sa...aby som nieco neprehliadla...

ingrid0105
4. mar 2015

@haimi ty si mala ake treti den?

diska
4. mar 2015

@evadek ak sa ti to do 3 dni nezlepsi ,chod k lekarovi.

diska
4. mar 2015

@domuska11 sliznica by mala byt do 12mm,vyssia uz nieje velmi dobra na vklad.

evadek
4. mar 2015

@diska dakujem

diska
4. mar 2015

@evadek este ma napadlo,ze mna po kazdej anesteze bolelo hrdlo,zalezi ako ta aj boli,citis to ako na prechladnutie? alebo len bolest?

evadek
4. mar 2015

@diska citim sa proste virozne..mam aj hlieny..uvidim zajtra...

haimi
4. mar 2015

@ingrid0105 6, 8, 8, 10 bunkove

haimi
4. mar 2015

@ingrid0105 ale nakoniec sa pouzili len tie 8 bunkove

diska
4. mar 2015

@evadek teraz to ma vela ludi,neboj,treba vele tekutin a ak by horucka stupala tak paralen.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre