Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

labus
18. máj 2009

ahoj kočky ja v stručnosti -lebo som neskutočne otapena z narkozy ja žial nemam dobre správy aspon nie take užasne ako avaka ale u mna je aj to uspech mam len jedno vajičko to druhe bolo prazdne . Zajtra napíšem podrobnejšie ale fakt tam bol natresk a šla som na salu tesne pred avakou o 9,30 kedže Machač ma dovolenku a bolo tam kopec ludi tak je to pochopitelne ale tiež som toho nazoru že štelcl bol jednoducho užasny žiadny stres z toho že tam maju fofri na sebe nedal znat je to neskutoične zlatý človek. Mne dilatoval aj krčok takže som mala dost bolesti po ale sestričky boli perfektne a liek od bolesti zabral hned len cely den spim a už sa tešim znova na postel takto som po narkoze -teda po OPU ešte nebola som uplne hotova - viac zajtra dakujem za palce ahojte
MIRINDA - máš ten Menopur na stimýulku mne zostali 4ks tak napiš IP ak potrebuješ

lahhel
autor
18. máj 2009

Labus, nebud smutna z toho, mas jedno vajicko, takze sanca tam stale je..musim tomu verit 🙂 Teraz oddychuj a zajtra nam napis ako to vyzera...budeme opat drzat placeky 🙂

Dobru nocku vsetkym 🙂

tanitta
18. máj 2009

Labus...viem ze clovek je trosku sklamany.. no ale aj z jedneho vajka moze byt krasne mimi 😉 ... drzim palce bojovnikovi 😵
avaka...no hezky 😀 .... neboj budu ti to ratat ako softik... 😉 .....len icsi si trosku cvaknete 😝 .. ale mozno spravia cenu podla toho kolko sa oplodni a nie kolko budu oplodnovat.... 😎 .... takze thuj thuj.. uspesne oplodnovanie kocky 🙂

julietka
19. máj 2009

labusik nesmut, urcite aj to jedno vajko zabojuje a bude sa krasne delit 😵

avaka ja som nebola doma, isla som hned na druhy den po ET do prace

julietka
19. máj 2009

inak babenky ja mam dnes hlavu v smutku, skusala som dnes opät testovat a vysla mi este slabsia ciarka ako v sobotu, vlastne to bol iba taky "ciarkoduch" aj to som musela vselijako otacat aby som to videla, takze nase mimi to asi vzdalo ☹ uz som si aj poplakala 😔
ale dakujem aj za tie tri krasne dni ked sme mohli zit v nadeji lebo som prvykrat videla na testiku //

labus
19. máj 2009

ahoj kočky-ste zlatuičke že ste na mna mysleli . No mne včera štelcl okrem punkcie aj dilatoval krčok a vraj ho mam v hroznom stave takže asj pripadne tehotenstvo bude boj ale ja som rozhodnuta bojovat ak ten náš jediný pokladík vydrží a bude bojovat.Ak sa bude delit mam volat okolo 13,00 tak transfer vraj bude asi už zajtra nedostala som nič ine okrem estrofemu a utrogestanu . čo ma šoklo bolo že min. mes. ked som bola na punkciu bez hormonov som mala ukažkovu sliznicu a teraz po hormonoch je slaba .. to je to čo ma strašne sklamalo že vobec nereagujem na hormony ved jedno vajičko mavam aj bežne takže už ich v živote nechcem ani vydiet proste ak tento pokus nevyjde končím tak som sa aj zo štelclom pre istotu lučila ak by nedošlo k transferu možno sa vam bude zdat že to vzdávam skoro ale hlavou mur neprerazím
avaka to je užasna správička ešte raz srdečne blahoželám
Julietka nezufaj ešte možno si len bola v noci cikat a bol menej koncentrovaný moč alebo si mala menej citlivy testik -pokial tam ten duch je tak je nádej a ja silno držím palce -zajtra maš krvičku že?

labus
19. máj 2009

ozaj ešte raz kočky kto ste z okolia LV a potrebujete MENOPUR mam 4ks a rada ho darujem

zuzla80
19. máj 2009

Ahojte babule 😉
Labusik škoda, že ten druhý folík bol prázdny - potvorka, nemohlo vňom byť vajko. Ale moja nevadí - nádej je stále a veľmi ti budeme všetky držať palce, aj malému bojovníčkovi, aby to tentorkát vyšlo. Držím palce na dnešné správičky.

Avka no tak ty si riadna nosnica - 8vajúch - fuuu, to je parádička. Inak aj ja pichám od 3DC 150IU - no som strašne zvedavá, čo vynosím, lebo čím ďalej tým viac cítim vaječníky a mám pocit, akoby sa nezmestili do kože 🙂 No uvidíme vo štvrtok. Avka ty si začínala od ktorého dňa cyklu? Inak anopyrin v pohode 100mg môžeš - aj mne ho takto naordinovali v Repráku, dokonca ja ho mám brať už od 1DC. Tak držíme aj tebe všetko čo máme, nech sa vajúcha pekne oplodnia 😉

Julietka čo to moja čítam - to nám nerob, neber nám nádej prosíííím - nebola si fakt veľakrát pišať cez noc? Akú si mala citlivosť testu? Inak ja jediným testom, ktorým verím sú mamatesty - s inými nemám dobré skúsenosti. Moja ja dúfam, že opak bude pravdou a že to mrňusík nevzdal - uvidíš, čo zajtrajšia krv, škoda, že nejdeš už dnes. Ale nádej zomiera posledná 😉

julietka
19. máj 2009

labusik ani ty to prosim nevzdavaj, ja verim ze vam to vyjde. A stale je este sanca ist dalej a skusit to 🙂 a nie je mozne skusit stimulku s inymi hormonmi? ved mozno reagujes zle len na niektore a dalsie mozu byt vhodne, urcite ste este vsetko nevyskusali, alebo ano?nevzdavaj to prosim
ano zajtra idem na krv

inak neviete kočky či mozem ist do dalsieho softiku hned teraz, alebo musim pockat jednu dve MS?

zuzla80
19. máj 2009

Julietka - len ty žiadne soft ešte neplánuj, určite to dobre dopadne - proste MUSÍ, my ti tak hrooozne veríme.
Ale myslím, že medzi softami nemusí byť pauza a môžeš ísť kľudne na soft v ďalšom cykle, ak sa na to cítiš 😉 Ale verím, že nebude potrebný ďalší cyklus 😉

labus
19. máj 2009

Juliuetka možeš ist hned do dalšieho softu mne to tak v januari navrhoval štelcl ale ja som išla podstupit ten chirurgicky zakrok ale je to možen . N

julietka
19. máj 2009

ak tomu dobre rozumiem,to znamena ze ak teraz dostanem MS mozem uz zacat od 2DC uzivat napr.clostil (samozrejme ak mi ho dr.schvali a nenavrhne inu liecbu)

zuzlik si taka zlata ze mi veris aj vsetky ostatne babenky, ale keby som mala stale negativny test asi skor tomu uverim ako ked ciarka este viac zoslabla, taky pripad naozaj nepoznam.

mirinda10
19. máj 2009

julietka moja uz netestuj a cakaj na krv to je najdolezitejsie nadej stale je, viem ze toto aspon pre mna je ta najtazsia faza - cakanie na vysledok

mrcha nikde ☹ ale za to ma boli hrdlo a mam asi nabeh na chripku nejak sa necitm dobre, cajickum a zvysila som prisun vitaminu C

lahhel
autor
19. máj 2009

Ahojte babulky 🙂

Julietka, a to čo tu hned zrana citam..fakt to mohlo byt v moci slabucke, nic nevzdavaj a v prvom rade neplac, musis verit..ved krvacat ani spinit si nezacala, tak to je na dobrej ceste....uvidis, ze zajtra bude testik pozitivny...tak nic neplanuj a hlavne nestresuj 🙂

Labusik, je mi to luto, ale zazraky sa deju a ked aj toto jedno vajko zabojuje, stale mas sancu na tehulkovanie...a mozno by si mohla skusit ine hormony, take co si este nikdy nepichala...za jeden pokus by to este stalo..

Uz zacianam mat aj trosku strach, co mi z toho clostilu tam vyrastie..aj ja bezne mavam 3-4 foliky a krasnu sliznicu, tak dufam, ze mi to clostil potvrdi a pomoze mi...

Ahoj zuzla, tanittka 🙂

tanitta
19. máj 2009

ahojky...
julie... 😕 ....robila si tu istu znacku testu?....este neuzatvarajme nic predcasne...ale su to nervy to verim....drzim nadalej vsteko co mam 😉 ..
avaka, labus.. okolkej mate volat ??... sme zvedave...
zuzla...ty ides" hlavne nenapadne "😉 ... 😎 so stimulkou... aspon to na man tak posobi ako keby sa nic nedialo 😵 .

lahhel
autor
19. máj 2009

Tanittka, uz si to ani nepamatam, ty si stimulovala clostilom alebo si nieco pichala? Lebo ako tak pozeram a citam, lepsie su vysledky aspon co sa tyka poctu vajok u tych kociek, co si len pichaju..aj avaka pichala a mala 8 vajok...teda neviem, len to tak posobi...dufam, ze ja budem mat po clostile aspon 2 vajka.. 😒

zuzla80
19. máj 2009

Táni - a vieš, že niekedy mám pocit, ako by sa ani nič nedialo - veď 5ta stimulka ta sa čuduješ 😅

Lahhel - neboj budú vajka, niekto reaguje lepšie na Clostil a niekto na injekcie. So mnou bola jedna češka na izbe a tá vravela, že po Clostile má väčší počet vajok ako po Gonale. Každá sme indi-vindi a na každú platí niečo iné. Nelám si hlávku - uvidíš zajtra na kontrole, ale verím, že vajka budú, možno nie 8 ale aspoň 4 😉

Miri a ty sa daj rýchlo dokopy - inak neviem, či si práve tým Céčkom neoddiaľuješ mršinu 😨

julietka
19. máj 2009

vsetko co som napisala a odoslala sem sa mi nezobrazilo, iba nejaky eror a doteraz mi nesiel MK 😒

tanitka, hej robila som si ten isty testik, mamatest a ciarka zoslabla, da sa povedat ze tam skoro ziadna nie je..uz som preluskala aj temu test negativny a predsa tehu, tam jedna kocka pisala ze sa jej stalo to iste, ale ja tomu davam uz len minimalnu nadej, pretoze vsetky co vas za tie dva roky citam ste mali pozitivnejsie testiky zo dna na den a nie naopak 😨

mirindi skus si davat kazdu hodinu echinaceove kvapky, mne aspon vzdy zaberu pri beznom nachladnuti 🙂

julietka
19. máj 2009

mirindi, zuzlik ma asi pravdu s tym C-ckom. Ved aj citrony su dobre na oddialenie MS a to je tiez vitamin C, tak mozno naozaj je to v tom cecku 😕 jedine ze by si uz bola "v tom" 😵

julietka
19. máj 2009

zuzlik a ty kedy ides na kontrolny UTZ?

lahhel
autor
19. máj 2009

Julietka a kedy si presne testovala? Ja pouzivam len teho. test RapiPreg, s tym som velmi spokojna, niektore ine testy mi vobec nic neukazali, tento mi vzdy ukazal, ked som bola tehu..skus si kupit iny, alebo aj tento, a vyskusaj, mozno budes prekvapena...

julietka
19. máj 2009

lahhel rano som si robila aj ten rapipreg, taky zeleny ten namacaci, ale som potom zistila ze je viac ako pol roka po zaruke a to mi ho vcera lekarnicka predala. Potom som skusila co mi ostal este jeden mamatest s citlivostou od 20jednotiek a tam bola uz len ta neviditelna ciarka

lahhel
autor
19. máj 2009

Nepoznam ten zeleny, ja si kupujem cerveny rapipreg...ten je od citlivosti 10, takze mohla by si skusit...a mozno bolo malo hcg rano v moci, preto bol slabucky...nebojkaj, ved nespinis, nekrvacas, tak nie je este cas na paniku.. 😉

julietka
19. máj 2009

ja viem, uz to je pre mna uspech ze som nezacala na ten 10 den krvacat a konecne som prvykrat videla aj druhu//
nebudem uz o tom premyslat, koniec tejto diskusie 🙂 uvidim zajtra na krvi a ak nie ja idem
ale ste naozaj vsetky zlate ze ma tu podporujete, ste uzasne a som rada ze vas mam 😵 😅

lahhel hlavne tebe na zajtra drzim palceky aby boli pekne foliky a potom sa nezlakni ak budes mat nizku sliznicu, clostil totiz dost vyrazne znizuje sliznicu. Ja som mala po skonceni MS 5mm a po clostile na 6 den 4mm

tanitta
19. máj 2009

lahel.. ja som pichala len gonal... resp. zacala som gonalom 115IU a koncila som puregonom 150IU...pozarucnym co chadnicka vydala 😅 ....mala mi stacit 900iu gonalu teoreticky ale spotrebovala som este plus k tomu 600puregonu......vysledok 3 vajucha...

mirinda10
19. máj 2009

baby moje tak mrcha sa uz blizi uz velmo vela spinim podbrusko krce na umretie tak do hodky ma mrchu v plnom nasadeni tak ako si to mam pocitat dnes ako 1DC alebo az zajtra ja by som uz zajtra chcela brta tie tabletky lahhel u teba bola ta dilema ako to pocitat tak poradt aka je metoda

tinka12
19. máj 2009

Ahojte babulky

julietka, ziadny strach, ked uz raz // boli, tehotna si! dufam, ze je baby silne a ze to nevzda. Ale testy iba stresuju, takze fakt srávny postoj - neries to, zajtra uvidis...kazdopadne drzim palceky

holky zdravi vas aj labus, je traz smutná 😔 😢 pretoze to s oplodnenim nevyzera dobre. Ma este volat zajtra, ale pravdepodobne ET nebude 😢 ☹ ☹ labuska strasne ma to bolí za teba 😔
myslíme na teba moc moc moc

julietka
19. máj 2009

mirinda ja som tiez v den mrchy volala Stelclovi ale spinila som uz od rana a rozbehla sa na obed, tak povedal ze to mam pocitat ako 1DC a na druhy den papat clostil
v opacnom pripade povedal ze ked to pride uz po 12-stej mam pocitat ako prvy den ten dalsi.
mirindi a ty spinis tiez od rana, alebo si zacala az teraz?

lahhel
autor
19. máj 2009

Mirinda, ked zacnes normalne krvacat, ako pises ze do hodiny ju tu mas, tak jasne ze dnes je 1DC...Ked ti pride mrcha po 15.00 hod, rata sa to uz na druhy den..tak super, tesim sa...aspon uz mozes konecne zacat so stimulkou 🙂

Tanittka, tak aj ty si teda len pichala...no uvidime aka bude reakcia na clostil..

Julietka,no citala som o tej sliznice, ked bude mala, tak budem dopichavat menopur, vsak? Inac poctivo pijem alchemilku, ta by mohla sliznici trosku dopomoct...Ty si ju nepila?

julietka
19. máj 2009

ahojki tinka, nieee, chuda labusik, to snad nie ☹ ale snad to drobec zabojuje a prezije do zajtra 😨

lahhel mojka ja som dopichavala tiez menopur, my mame uplne rovnaku stimulku 😅
a nepila som alchemilku, iba deci cerveneho vinka po veceroch 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre