Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
11. jún 2010

Ninočka to je tvoje oznámenie? Ja vobec nie som v obraze, tak prepáč za blbé otázky.

ninockaskv
11. jún 2010

moni, ano... uz som tu davnejsie nebola.. naposledy po KETe 😔 chystam sa buduci tyzden, tak som sa prisla pozitivne nakopnut a pozriet ci sa nam niekto narodil 😵 a lala ho.. narodili sa 😝

mircala, taky to je tak citit?ja som mala maleho otoceneho dlho dlho hlavkou dole a nic ma nebolelo.. 😕

shandy
11. jún 2010

jeeeej babule aj ja som zvedava na malych futbalistov - na mena, ako vyzeraju, ako prebiehal porod.. 🙂 😵 😵 😵
leni to je uuuplne uzasna sprava, ze 10 vajok, ty brdoooo, verime ze aj treti den vydrzi, aspon tych 7 statocnych. Kolko si chces dat vlozit? A transfer mas teda v pondelok?
leni no verim, ze bude posledna 😀 😀 , ale ta svinucha si chodi ako sa jej zachce... 😝 , no ale ja preberam stafetu od diorika, lebo v den kedy ona porodila, ja mam poslednu mrchu 😉
ninocka, ak je to tvoje, tak supeeeer, aspon nejake prijemne starosti 🙂

shandy
11. jún 2010

zuzliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik kde si? halooo E.T. vola domuu? 😀 😀 😀 😀 😀

lenny71
11. jún 2010

ahojte baby
tak už som sa z toho najhoršieho zotavila a čakám na MS. dúfam nebude dlho meškať a hlavne tá druhá 🙂.
shandy vidím že si upravovala tabulku a dala si mi tam otáznik 🙂 ...jasné že ideme dalej 🙂 , pokial budú bubáky tak skúšame a veríme 🙂 .inak vela šťastia pri stimulke aby bola úspešnejšia ako tá prvá.
baby niečo ste tu preberali ohladne cisárskeho...tak ja možem po mojej dvojitej skúsenosti len odporúčať 🙂 .tak by som v poho odrodila aj futbalovú 11 🙂 . je to pohodlnejšie a myslím že aj menej bolstivé už po.
ja sa musím hlavne pozitívne naladiť...sice mne všetci hovoria , že som flegmoš len toto sa tak odflegmošiť nedá...ostatné ma netankuje 😀 ...
ďakuje za rady aj povzbudenie
a všetky pozdravujem a prajem veľa šťastia ...hlavne tehulám pri pôrodoch 🙂

shandy
11. jún 2010

lenny ahoj, no o tom nepochybujem, ze idete dalej, len je otaznik, ze kedy? uz mas predstavu alebo priblizny termin? nech ti to aj tebe tentokrat dopadne uspesne, tak mozno sa v tom Repraku zas stretneme 🙂 . Myslim, ze nabuduce uz asi tu vetu o anestezii nevyslovis, co? pre istotu.... 😀 , vidis aj mne sa pacila a musim si ju zopakovat 😀
pekny vikend babule 😵

lenka20
11. jún 2010

babule ja uz len z rychlika, tiez cakam kedy diorka poreferuje, ale chudatko najprv nech si poriadne vydychne a hlavne teraz su na 1.mieste chlapci, az potom my 😉 😝
mircallik segra rodila v 37tt, mala bola az do posledku otocena naopak a potom ked sa pretocila tak jej rupla plodovka a uz musela rodit... ale s tou lonovou kostou je to uplne bezne, nemyslim, ze by si sa kvoli tomu mala bat precasneho...
shandy ano, ET v pondelok a budeme urcite vkladat 2 embrijka... teda dufam aspon ze to tak bude.. 😉
pekny vikendik vsetkym, specialne dvojciatkam diorciatkam, nech sa im na tomto svete hned zapaci 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ninockaskv
11. jún 2010

moje moje oznamenie ... 😀 dakujem 😀 😀

deticky by sa mali rodit normalne, ked nie su problemy ... je to lepsie, prirodzenejsie ked prejdu porodnymi cestami, aj mamkam sa zacnu robit hormony ake maju.. 🙂

teda ja si myslim.. a vraveli baby, ze ked sa po cisarskom zavinuje maternica, ze to dooost boli 😒

ninockaskv
11. jún 2010

leni, tak nech ti to vyjde buduci tyzden, silno na teba budem mysliet 😅 hadam si uz zasluzime, no nie? 😉

lenny71
11. jún 2010

shandy noooo do pipiny 😠 , ved ja som si to trúba normálne privolala. Ale tak ked je človek taký otrtúlený tak ani nevie čo hovorí 😀 . termín nemám lebo musím teraz odmenzesovať a neviem kedy sa milostivej MS uráči prísť. no a na ďalší cyklus môžem začať tak počítam tak koncom júla začiatkom augusta...🙂Dala som si fóra , keby náhodou MS meškala 😎
diorka....velikánska gratulácia...hlavne veľa zdravíčka tebe aj chlapcom
mircal...presne ako písala taky...myslím že je bábo už otočené dole hlavičkou, lebo už si skoro v termíne tak je to dosť možné a tieto bolesti sa môžu objaviť, ale je to OK ,ale ak by to bolo silné tak choď dokymu 🙂. Ja som to tiež tak pociťovala ked som bola tehu už pred rozpadom 😉 ale to tak priebežne , že zabolelo a prestalo .
lenka super kvalita embryjok...4bunkovce sú jednotkové na druhý deň...len tak ďalej 🙂

lenny71
11. jún 2010

ahoj ninočka...jasné že je lepší prirodzený pôrod 🙂 to bez debaty a presne ako píšeš , žene sa skor aj tvorí mlieko, aj ked s tým som ja problém chvala bohu nemala 🙂. ja som len chcela povzbudiť tie ktoré majú obavu a neistotu z takého pôrodu, že neni sa čoho báť ... ak sú na cisársky indikácie tak bez obáv ísť do toho 🙂 .

lenny71
11. jún 2010

ozaj shandy a čím ideš stimulovať teraz a čím si stimulovala pred tým???ak sa možem spýtať 😵

olympia
11. jún 2010

ahojte,
Diorka, obrovská gratulácia k narodeniu chlapčekov, nech sa rýchlo zotavíš a veľa mliečka prajem! 😵 Teším sa, keď nám neskôr zreferuješ.
Lenka, úžasný krásny výsledok, musí to klapnúť! 😉
Mircalík, mňa ešte napadlo, že môže to byť aj tlak na žily v tej dolnej oblasti, niekedy sa zvyknú aj tam dole spraviť varixy, len také prechodné, ale je to nepríjemné.
Ninočka, tak nech sa vám k svadbe pošťastí aj bábätko(-ká). 😉
Shandy, ja tiež verím, že pekne preberieš štafetu od Dioríka. 🙂
Takynka, až mi zle došlo, keď som čítala, ako ti ten steh vyberali. 😒 Snáď sa ti to ukľudní a ešte pár dní potiahneš.
Rebeka, ja ti tie nevoľnosti neprajem a keď, tak len také úplne občasné, aby si vedela, že si tehotná. 😎
pozdravujem všetky!

zuzla80
11. jún 2010

Ahojte papulky moje 🙂
DIORIK GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM - bože ako som na vás myslela, či už drobčekovia nie sú náhodou na svete. Som strašne rada, že ste to takto krásne vydržali a určite tie posledné ťažké dni stáli za to - držte sa všetci traja 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 posielam božteky

Ste zlaté, že takto na nás všetky myslíte. My sme ešte stále pokope, i keď dnes ma dosť intenzívne, hlavne zrána pobolievalo mrchovsky brucho. Zajtra máme opäť kontrolu u pôrodníka, tak som zvedavá ako krčok a hlavne ako to s nami vyzerá. Ale nebojte sa, minimálne Lenulke pošlem smsku ak to na nás príde 😉

Lenik krásne, krásne embryjka, thuj thuj thuj ešte popľujeme pre šťastie nech ich čo najviac prejdem "sitom" ale hlavne, nech už sa moja aj ty pridáš medzi tehuľky a šťastné maminky 😵 😵 😵
Takynečka fuha s tým stehom to muselo byť ozaj nepríjemné - už máš túto strašnú fázu za sebou, ešte pôrod a na konci toho všetkého bude neskutočný úsmev na tváričke. Neboj určite sa už nič zlé neprihodí, na také ani nemyslím, už len a len pozitívne 😵
Lenny u teba ma to veľmi mrzí, verím, že sa vám podarí naškriabať peniažky a že ten ďalší pokus už určite výjde, treba dúfať 😉
Mircalla aj ja som mala také isté pocity ako pociťuješ - je to spomínané rozťahovanie lonovej kosti. Predsa si len už vo vyššom týždni a telo sa pomaličky pripravuje na pôrod, ale určite to neznamená, že budeš rodiť už zajtra 😉

Babulky všetky vás pozdravujem, nepamätám si, čo ste ktorá čo popísali, tak nebudem reagovať, ale myslím na vás, držte sa 😵

shandy
11. jún 2010

lenny, otrtulena to je super slovo 😀 😀 , no ved sme sa aj na sebe pekne pobavili 😀 , ale bola to echt sranda, este si bola v takom polospanku a uz si chcela telefonovat 😀. no dobre, teraz si to uzijeme posledny krat a potom uz nech si uzivaju ine 😝
mne MS dosla uplne presne ako hodinky. ked beriem den OPU ako ovulku, tak uuplne presne, vlastne aj Koudy mi povedal, ze by mala prist presne. a tak aj bolo, tak aj teraz mu verim, ze nam to uz vyjde 😵 😵
lenny jasne, ze mozes. stimulujem zasa menopurom, lebo reakcia bola velmi dobra na tych 75 IU, akurat ze mi zdvojnasobil davku na 150 IU ale teraz nebudem mat clostil pre zmenu, budem len pichat 🙂 .
zuzlik este ako kinderko, tak zajtra ocakavame spravicky po kontrole.

shandy
11. jún 2010

olycek ako sa citis? nevolnosti ustupuju ci ani nie? musi to byt tazke a este v tom teple..uufff

olympia
11. jún 2010

shandy, skôr na postupe, je mi ako niekomu, kto sa v tomto teple opil. 😝
Inak to je super, že ti tak pekne MS prišiel, mne po stimulke, OPU a bez ET skoro vždy prišiel skôr.
Tak nech nastimuluješ pekné vajká! Ja verím, že bez Clostilu to bude lepšie, mne napr. Clostil nesedel.

cavik
11. jún 2010

Ahoj žienky

Diorke....veľmi veľmi gratulujem k dvojkám, nech sú hladvne zdraví, všetci 3.....

mne sa po cisárskom začalo tvoriž mlieko hneď, tiež som s tým nemala problém, našťastie 😉 ....a ktosi spomínal maternicu.....ja si myslím, že je to v tomto prípade jedno,či sa rodí prirodzene alebo nie, maternica je rovnako roztiahnutá a rovnako sa musí stiahnúť a sťahuje sa hlavne pri kojení...ale ja som, zase raz 😀 😀 😀 , svetlý príklad, mňa napr. nebolelo vôbec nič...všetci sa ma na to pýtali, že to sú teda občas neznesiteľné bolesti a u mňa figu 😵 😵 ......
....takže to zhrniem 😀 😀 😀 ....niežeby som chcela obhajovať cisársky, veď aj prirodzený môže byť krásnym zážitkom ( ak je rýchly 🙂 ), ale ja som sa po spinále cítila hneď fajn, netrápilo ma nesedenie, zašívanie zospodu a pod...mlieko som mala už v deň pôrodu a sťahy maternice som necítila.....( ale ako som už písala, ja som pozitivista a keď mi raz povedali, že to bude fajn, tak to tak predsa musí byť a basta fidli 😉 )

shandy
12. jún 2010

dobre ranko babulky, mam urgentnu otazku. ked si picham 150 IU menopuru pouzijem 1 roztok a 2 prasky alebo 2 roztoky a 2 prasky? dakujeeeeeeeeeeeem

cavik
12. jún 2010

shandy....a) je správne....1 roztok a 2 prášky 🙂

shandy
12. jún 2010

cavicek dakujem, uz si pripadam ako blbecek 😅 😅 😅 😅 😅

rikuska21
12. jún 2010

ahojte, na tejto teme som 1 krat,
mam na vas prosbu, mam za sebou 1 neuspesne IVF, babtko zomrelo v 17tt, ale mala som problemy pri stimulke-OHSS:
Preto pomyslam nad Brnom a soft cyklusom. Bola by som rada, ci by ste mi vedeli porovnat , klasiku IVF u nas a Soft, hlavne co sa tyka hormonov. Ja na ne velmi zle reagujem ahj psychickya aj vzdy priberiem, ale to je nepodstatne.
Bola som vo Ferticentre a bola som spokojna, len to OHSS.
prosim o vase reakcie vdaka

lenny71
12. jún 2010

ahoj rikuska
predpokladám že si mala asi dlhý protokol ano?ja som mala teraz soft a to znamená že sa berie menšie množstvo hormonov.Neni to taký zaberák pre telo. ja som stimulovala gonalom a clostilbeg a začala som 2DC ráno gonal 112,5IU + 3x1 clostil a na 11DC som mala OPU a 14 DC ET.

lenny71
12. jún 2010

shandy no to teda pobavili...a to ste mi ani nepovedali , že som chcela hned telefonovať 😀 ....ja si to vobec nepamätám 😎 .No a ja tiež dúfam že mi MS príde na čas...mala by okolo 15-teho. a stým práškom a roztokom to je v podstate jedno. je len rozdiel že je to menšie množstvo ako v ml ked ich rozrobíš len v jednom roztoku, ale nič by si nepokazile keby si to rozrobila v oboch.
zuzli tak to je dobre že ste ešte pokope...aj ked už by si asi aj išla že 😎 . v týchto horúčavách to je makačka sa stále kotúlať 🙂 . dakujem za podporu , som z toho ešte trochu smutná ale ideme dalej 🙂 .Mám doma super chlapa, tak musíme veriť že to už víje 🙂

lenka20
12. jún 2010

caute babulky, zuzlik som rada, ze si sa ozvala a ze ste este pokope, daj vediet ako dopadla dnes kontrola a smsku ocakavam to je jasne, ved by som umrela kebyze sa dlhsie neozyvas tak ta budem otravovat 😝 😀 😝 ved ma poznas 😝
rikuska, ohss hrozi vzdy, aj pri softe, skratka niektore stastne babulky reaguju silno uz aj pri nizkych davkach, ale myslim, ze soft by bol asi fakt vhodnejsi, aj stimulka je kratsia, aj neni cielom vela vela vajok.... za pokus to stoji, financne ta to vyjde tak isto ako doplatky vo FC myslim, takze skus, za to nic nedas... drzim palce nech neni ohss a hlavne nech to dopadne tentokrat lepsie, mrzi ma tvoje dietatko ☹ ☹
no a u nas kocky sito dopadlo vyborne, stale mame 10 embrijok, 7x8b, 2x6b, 1x4b, to posledne je slabsie, ale nevadi, aj tak super, ze sa vsetky drzia... to je u nas vykon aky este nebol.... v januari sme mali o takomto case 5ks... takze zajtra uz nevolame, uz len v pondelok ideme, poslem potom info sms 😉
pekny vikend vsetkym 😵 😵 😵

zuzla80
12. jún 2010

Lenik to je nádhera 😵 😵 😵 , ešte popľujem pre šťastie thuj thuj thuj nech to ide ako po masle a nech je to tentokrát tutovka. To si píš, že keby dačo tak odosielam smsku tebe ako prvej 🙂
Rikuska prikláňam sa k názoru Lenky, aj pri malých dávkach niekto môže reagovať prehnane a môže hroziť hyperstimulák. Ja som toho dôkazom - mám PCO a stále prehnane reagujem na stimulku. Ja som pri softoch mala 17 a 24 vajok, ale rozdiel bol v tom, že som už vedela do čoho idem a čo môžem očakávať a preto som bola pripravená aj na nafučané brucho, prípadne aj na zhoršené dýchanie a snažila som sa veľa piť, aby sa tomu predišlo, ale úplne sa tomu zrejme predíjsť nedá, ale dá sa na to pripraviť...
Cavicek veď aj ja som optimista 🙂 a som vám každej vďačná za váš názor prípadne skúsenosť. Ono to ozaj pomôže človeku sa nasmerovať alebo aspoň pripraviť sa na to, čo očakávať.

Naša kontrola dopadla v podstate dobre, krčok zatvorený, vôbec nevyzerá, že by sme sa mali po vybratí pesaru nejako rozpadávať, no ale naša malá rastie rýchlejšie ako sa krčok skracuje 😅 Dnes mi doki hovorí, že babätko bude zrejme väčšie a ja mu hovorím, že už aj minule vychádzala váha trošku viac akoby mala - no a dnes baby, najprv že 4000g a na moju reakciu, že čo, koľko 😨 pomeral ešte raz no a druhý rozmer bol 3850g, však to daktoré detičky ani pri narodení toľko nevážia 😀 Tak sme sa dohodli na cisárskom - mám ísť v utorok do indikovanej poradne, aby mi cisársky schválili a potom mu mám zavolať ako dopadneme a dohodneme sa zrejme na termíne. Tak ja verím a dúfam, že možno takto o týždeň už by mohla aj malinká byť na svete, teda ak to na nás nepríde skôr... Mňa inak napadlo, či tá hmotnosť našej malej nieje preto taká väčšia, že beriem vyššie dávky euthyroxu, lebo inak si to ani neviem vysvetliť, pribrala som zatiaľ "len" 11kg asi sa všetko lepí len na ňu 😅 No čo bude to tučniačik zrejme po ocinovi 😀

Pozdravujem a už ste boli voliť?

lenka20
12. jún 2010

ano zuzlicek, my uz mame odvolene, sli sme hned rano, lebo je taky upek 😝
zuzlik, tak to je super, ze sa nerozpadavate 😉 😵 😵 😵 a ninka bude riadne babatko, aspon sa nebudes bat ju chytit, ked je dietatko take drobucke tak je to aj neprijemne, teda aspon pre mna... lebo sa bojim, aby som neublizila... tak nech ti to v tej poradni dobre dopadne a ja uz sa tesim, kedy pride sms taka ako vcera od diorky, to su tie najkrajsie sms-ky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenny71
12. jún 2010

baby ja sa chcem ešte spýtať...teraz po tomto neúspešnom ET okrem toho že som vysadila utroš mám prestať aj s anopyrinom alebo ten mám brať dalej ked chcem isť hned na další cyklus do dalšieho softu????Kyselinu listovú viem že možem brať aj dalej len tento anopyrin neviem 😕 🙂 .
zuzli ja si myslím že ked je malinká taká velká tak cisársky je super rozhodnutie...uvidíš...normálne by si mohla mať velké problémi...dobre to dopadne ...držím palce 🙂

mircalla
12. jún 2010

lenny - podla mna vysadit, vzdy vraveli vsetky lieky vysadit
lenka - rekorderka 🙂 🙂 🙂 som ti vravela, ze prejdu do dalsieho kola 🙂 🙂 🙂

mircalla
12. jún 2010

rikuska - len dodam, ze soft je ovela lacnejsi....teda myslim ovela lacnejsi ako IVF bez positovne, a zhruba na tej istej urovni ako IVF ciastocne hradeny poistovnou, moze to byt aj menej, zavisi na liekoch

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre