Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
16. mar 2015

@haimi ahoj....a vravela si to hned lekarke?...neviem, ci to ma boliet az tak velmi....skus sa opytat..

speranza1
16. mar 2015

@lemoni86 ahoj...ja, odkedy som tehu, tak len sa sprchujem...bojim sa kupat...ale citala som, ze primerane tepla voda na brusko pomaha...tak ja ked sa sprchujem, tak si sprchujem trosku viac brusko 🙂 ....ale nie stale

haimi
16. mar 2015

@speranza1 ved opytam, okolo 7 pride. A ty co, nemozes spat? Ja som rada, ze uz je rano, vzdy mi je cez den lepsie

speranza1
16. mar 2015

@haimi ja takto vstavam s mm..on ide do prace a ja uz dalej neviem spat...ako si uz tam dlho moja?

diska
16. mar 2015

Dobre rano dievcata,baby moj maly zacne vzdy po polnoci kopat minimlane do 4tej rana,mozno aj dlhsie ale to ja uz zaspim ci kope alebo nekope 😀 Cez den tak nesanti a je ovela pokojnejsi,myslim si,ze on ma cez den noc a opacne myslite ,ze mu to ostane aj po narodeni? 😅

haimi
16. mar 2015

@speranza1 som tu tyzden, v pondelok ma prijali

crazybabenka
16. mar 2015

@diska no mojej to "neostalo" ...ona tiež v brušku šantila najmä večer a v noci......a ak "prehliadnem" prvé tri mesiace čo mala koliky....tak spávala ukážkovo v rámci normy 😀 😀 😀 😀

diska
16. mar 2015

@haimi ahoj a co noveho na vizite? uz sa citis lepise ako v noci?

diska
16. mar 2015

@crazybabenka ahoj,dakujem tak to znie povzbudivo 🙂

crazybabenka
16. mar 2015

@diska neboj ....moja robila také "žúrky" v noci....že som mala pocit....že sa chce "vykopať" z bruška 😀 😀 😀 😀 ......staré babky ma plašili.....že bude mať "prevrátený režim" .....ale nemala.....večer sme mali svoje rituály, ktoré je pripravovali na to....že sa už ide spať....a bolo v pohode 😉

lemoni86
16. mar 2015

@speranza1 ja som sa tiez bala, ale citala som ze je to ok...ved skus...Ja to Robim tak, ze so lahnem do prazdnej vane a pustam vodu zo sprchy pokial mi nezakryje cele brusko. Takto vlastne postupne voda pribuda a mne postupne nadlahcuje brusko 🙂 ..

lemoni86
16. mar 2015

@haimi ahoj, fuu, snad tie bolesti su ok, som zvedava co ti dr povie. @diska ja som mala dnes lepsiu noc,ani ma brusko nebolelo, aj maly spal kludne, sa vysantil vecer ked sme pozerali rozpravku Frozen. Tam vela spievaju tak asi sa mu pacilo 😀

speranza1
16. mar 2015

@lemoni86 aj ja som dnes mala chvala Bohu super noc....konecne som aj spala...spali aj drobci a dokonca este furt spia 😀 ...dnes ani tuk...su tichucko a pokojne....som zvedava dokedy 😀 ...mna len trapi vysoky tep....teraz mam 120...mate to aj vy niektora?

diska
16. mar 2015

@speranza1 vraj ze v tehu je tep zvyseny a je to normalka ja mavam tiez a nikto nato nic nehovori.

@lemoni86 no ja noc nic moc,mala som neaku uzkost ci co taka panika z nicoho asi hormony a potom mi vyskocil cukor ,bolo mi kus blbo,mam ten merac tak sa kontrolujem ,ked som sa upokojila vsetko sa dalo do normalu.

bambulka2015
16. mar 2015

caute zenulky. Dlho som nepisala, pravdupovediac nemam ani co a ani sa mi nejak nechce konovat 😕 , ale citam tak jednym ockom raz za par tyzdnov.
Vidim, ze vela z vas ma problemy, tak len drzim palce, aby sme to vsetky vydrzali co najdlhsie.
U mna vsetko OK, beham este ako srnka, brucha nikde, len take nejake mini, chodim poctivo do prace ale uz sa mi to krati a budem sa nudit doma. ale tak aspon sa vyspim, lebo tiez v noci nespavam. Mimco kopcuje v noci ale to je vraj normalne, cez den ked sa clovek viac hybe tak je kolisane k spanku. Väcsinou ked je clovek v klude, tak ozije.
Akurat som bola na druhom screeningu, tak vsetko je tak ako ma byt. Aj s mimcom aj so mnou. Jediny neduch co ma trapi, je palenie zahy. Ale tak to sa da prezit.
A budeme mat dievcatko 😉

speranza1
16. mar 2015

@bambulka2015 jeeeeej gratulujem...aspon ty tu drzis troska moralku, ze tehu moze byt aj bezproblemove 😀 😀 😀 ..??casto na teba myslim a som veeeelmi tada, ze sa mate dobre.... Jeeeej takze dievcatko..blahozelam a meno uz mate vybrate????
A inak aj ostatne zienky....vy uz mate vybrate aj mena???

diska
16. mar 2015

@speranza1 Ja mam uz davno vybrane,hned ako sme zacali randit s muzom tak uz som snivala ze budeme mat chlapceka a meno bolo jasne,tusim
@lemoni86 dava take iste meno 😉

speranza1
16. mar 2015

@diska to vazne????...ja nemam ani sajnu...nist....ale tak ja este neviem, co to bude az to bude 😀 .....ale hlavne nech sme vsetci zdravi... 😉

diska
16. mar 2015

@speranza1 pri kazdom pokuse sme volali bublinku menom aj teraz,ked sme boli na ultrazvuk tak muz hovori,ze ked bude dievcatko tak to bude prenas cudne ,sme sa natom smiali 😀 Pri ultrazvuku sa nas doktor pytal co mame doma ,tak ze este nic to je prve,tak ze co by sme chceli,ze chlapceka a on no ano budete ho mat 😀 Hlavne je naozaj nech je babatko zdrave. 😉

bambulka2015
16. mar 2015

@speranza1 ze moralku 😀 😀 😀 😀 Tak az tak nie, vyzieram sloveske sladke zasoby 😠 😠 😠 😠
Uz musim prestat, lebo posledne dva tyzdne zijem len na horalkach a kavenkach. Budem ako delo. Este ze ten beh a plavanie to nejak zachranuju.
Meno uz mame, to bolo celovikendove whatsappovanie s muzom a same hadzanie dievcenskych mie. Pre mne to bol totiz sok aj ked som si dievca priala. Ale bola som tak nejak nastavena na chlapca a meno pre chlapca sme uz mali na sto pro.
No a muz, ze ved mame cas, vyberieme aj v juni-juli. No srandista. Akurat. To uz budem ppod vlyvom nejakych omamnych latok a dam OK aj dakej Gundrund 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😕 😕 😕 😕 😕

bergalm
16. mar 2015

@speranza1 ahoj no my mame tiez uz tak na 80%vybrane mena 🙂 Inak s tym tlakom to bolo asi naozaj zle merane alebo baterky kedze vcera pocas celeho dna nevystupil tak vysoko a dnes 101/62 tak snad to budem mat uz ok.Mna vcera navecer tak pichalo na lavej strane podbruska neviem ci to je roztahovanie maternice ,ale bola som kludna lebo babenko tiez hralo fotbal to bola rosada 🙂

fatma1
16. mar 2015

Baby, prosim vam, ktore ste absolvovovali v RF hysteroskopiu? Ako to prebiehalo??
Dakujem za informacie

speranza1
16. mar 2015

@fatma1 ja som ju tam absolvovala....je to podobne ako opu...kratka narkoza...a ja som nemala absolutne ziadne bolesti, ale ja som nemala ani ziaden nalez....takze bude to urcite v pohode...

fatma1
16. mar 2015

@speranza1 No ja tom mam absolvovat kvoli myomu co mam. Submukozny/podsliznicny myom, ktory zasahuje do dutiny, ma 2,2-2,7 cm. A chcu to vidiet. Vraveli (budeme chodit k MUDr. Otevrel), ze lepsie bude ak do toho nebudu zasahovat, ale chcu vidiet aj okolo veci. Ja mam aj miernu endometriozu. Ale to tam nebudu vidiet, na to treba laparoskopia a tu mi tam vraj nemozu robit, lebo oni su len jednodnova chirurgia.
🙂

lemoni86
16. mar 2015

@speranza1 my uz sme pre chlapca mali davno, pre dievcatko vobec ..chceme Michala 🙂 🙂

zuzu1108
16. mar 2015

@fatma1 Ja som mala, ale mne odtsranovali polypy. Trvalo to asi tristvrte hodinu a bolelo to 😒 .
Pred ketom si dam asi dalsiu alebo pipelle, an kolko sa bojim narkozy 😝

fatma1
16. mar 2015

@zuzu1108 A kedy ta to bolelo? Potom? Kolko si sa davala dokopy? a kolko potom si isla na ET?
Dakujem za informacie

speranza1
16. mar 2015

@lemoni86 kraaaaaasne meno..... 😵 😵 😵

zuzu1108
16. mar 2015

@fatma1 Nechcem ta strasit, ale mna to velmi bolelo po odstraneni polypov. mala som dva.
Ked som sa prebrala, tak mi davali do zily aj proti bolesti nieco. No a ja som potom dostala aj ms do 5 dni,lebo som brala ten mesiac aj antikoncepciu. bola som v septembri na nej. Chcela som stimulovat v auguste,ale som zacala krvacat v strede cyklu a nevedeli sme co to je, tak ma napadlo nasadit si hak a dr to odsuhlasil,lebo tonajprv vyzeralo ze je to nejaky hormonalny vykyv,lenze to krvacanie a spinenie neprestavalo tak neodporucil stimulaciu,lebo by mohlo byt menej vajicok a povedal hysteroskopia. Nesla som na stimulaciu az koncom novembra som isla na ivfko a na vklade som este nebola, chodim po vystereniach 😉

bergalm
16. mar 2015

No tak u nas to bude Daniel alebo Stela,Livia 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre