Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
16. mar 2015

@bergalm naozaj pekne mena... 😵 😵 ...vy este asi tiez ne viete, co to bude?? Nechcete to vediet? Chcete prekvapko?....
Viete, ze mna naozaj vooobec nezaujima,co to bude????...ja sa stale pytam, len ci su v poriadku....mam este asi strach sa na nieco konkretne tesit...alebo co....neviem 😅 🤐 😵 🤐

diska
16. mar 2015

@bergalm ahoj,ked si merias tlak tak sedis alebo lezis? ja som si dnes vsimla,ze ked lezim je nizsi ako ked sedim pri kazdom merani.

speranza1
16. mar 2015

@diska ja osobne, ked meriam tlak, tak sedim a meriam ho na lavej ruke, nerozpravam a vypnem aj tv... 😀

bergalm
16. mar 2015

@speranza1 my chceme tentoraz prekvapko nechceme vediet co to je 🙂 uz aj kocik pozeram ale len pozeram v bezovej al.bledohnedej farbe ,nooo ani dr.nam teda nepovedal videl,ale mlcal 😀

bergalm
16. mar 2015

@diska ahoj ja sedim ked meriam a snazim sa byt v klude a nerozpravam

bergalm
16. mar 2015

@speranza1 no ale myslim si ,ze to bude chlapec ,lebo doki tam dole moc nesiel s utz.len stehennu kost zmeral a sa mi zda,ze som tam na okamih zazrela dve vajka no neviem uvidime 😀 mam aj taky vnutorny pocit

haimi
16. mar 2015

@diska @lemoni86 vizita za mnou, prednosta celkom pozitivny. Povedal mi, ze pricina toho otvorenia mohla byt v infekcii co mi nasli v moci. A ze s tym mozu suvisiet aj tie bolesti. Tak dufam, ze ma pravdu. Dokonca ze ked mi to preliecia je moznost, ze sa sam este zavrie a ked nie, tak ma zasiju. Cez den mi je vzdy zahadne lepsie, v noci hroza. Uz tretia noc po sebe trapenie, spala som 2 hodky. Hovorila som doktorke o tych mojich bolestiach a povedala mi, ze podla nej to kontrakcie nie su. Lebo keby boli, tak by sa uz nezastavili. Ale to si myslim aj ja. Lebo mna bolelo brucho v kuse dost dlho a kontrakcie su pravidelne s prestavkami.

haimi
16. mar 2015

@diska ja som si davala na stres a uzkost vitamin b1. Vyskusaj, moze sa to aj v tehu a nevies sa tym predavkovat. Inac mna aj magnezium ukludnovalo.

haimi
16. mar 2015

@fatma1 aj ja som mala. Uplne v pohode, neboj 😉

diska
16. mar 2015

@haimi presne aj mne toto hovoril doktor,ked som sa stazhovala na bolest a tvrde brucho,ze keby to boli kontrakcie tak su to pravidelne stahy ,mi to ukazoval na ruke.

fatma1
16. mar 2015

@zuzu1108 Hmm..ja mam myom, submukozny...no uvidim, ked bude boliet, budem to musiet zvladnut, co uz ;( A to si bola v RF na tej hysteroskopii, ano? a kto ti to robil? ktory dr.?
A smiem sa spytat, preco si nebola este na ET a ake vysetrenia absolvujes? Dik za odpoved ;)

fatma1
16. mar 2015

@speranza1
@haimi Baby, dik. A kto vam to robil vo RF? a za kolko ste potom isli "na to" ?

dorotka66
16. mar 2015

@bergalm pekné mená 🙂 u nás to bude Daniela

zuzu1108
16. mar 2015

@fatma1 VS myomami nemam skusenost, nastastie aspon v tymi nie 😝 . Zvladnes to urcite, ked ti budu len pozerat do maternice a nerobit nic, tak to nebude boliet si myslim. Ano v RF som bola na hysteroskopii. Robil mi ju Otevrel.
Ja pojdem na ket, lebo sme si dali presetrovat embryo geneticky a v tedy ides na ket. A medzi tym si davam robit kontrolne repdodukcnu imunologiu, diabetologiu, endokrinologiu a vsetko trva kym mam vysledky.
Hysteroskopia, Otevrel ju robi na 21 dc. bud je diagnosticka alebo sa robi cyklus pred stimulaciou/ketom poskriabe trosku sliznica maternice aby sa embryo lepsie mohlo uchytit.

evadek
16. mar 2015

@zuzu1108 presetrovat sa daju aj zmrazene?..ze sa rozmrazia a pozru ci su ok???

evadek
16. mar 2015

@zuzu1108 a inak za pipelle co sa plati?

tinkatinulka
16. mar 2015

@zuzu1108 ahoj tak ako ta diabetologia? bola si?

zuzu1108
16. mar 2015

@evadek MYslim ze sa nedaju, najprv som si myslela, ze sa da aj zamrazene presterovat.
na ktory den ti mrazili? Nam ju mrazili na 6ty den bola to FHB 2 a v tedy jej brali aj vzorku. ale skus napisat ci by sa to nedalo.
Za pipelle ze sa neplati nic.

zuzu1108
16. mar 2015

@tinkatinulka Ahoj 🙂 . Az na buduci stvrtok mam vysledky aj od Bergendiovej mam v pondelok. to som strasne zvedava co mi povie. ty ides po mne v pondelok aj na teba som velmi zvedava co navrhne.

tinkatinulka
16. mar 2015

@evadek nedaju sa mrazene vysetrovat na genetiku..som sa na to pýtala Machaca pred nedávnom..vraj standardne odoberaju vzorku pred alebo 3 den.

haimi
16. mar 2015

@fatma1 ja som chodila Marcelovi Stelclovi a ten si chcel urobit hystero sam. Ja som hned v dalsom cykle skusila iui, lebo som cakala na vyjadrenie z poistovne k ivf. Mne robil len diagnosticku, trvalo to kratko, max 15min. Nic mi nezistil, vsetko bolo ok, preto som mala asi minimalne bolesti. Supla som si jeden brufen a bolo. Po opu ma bolelo brucho viac.

tinkatinulka
16. mar 2015

@zuzu1108 no pondelok už to zbehlo sa tesim aj bojim ze co bude, beriem maminu na výlet do Ba tak bude aspon pekný den 🙂

tinkatinulka
16. mar 2015

@zuzu1108 pojdes na vklad ak bude vysledok oki? pripadne ak nastavi liecbu a povoli vklad..?

bambulka2015
16. mar 2015

@dorotka66 inak, nas mrnous je par dni popredku a vypocitali novy termin tiez na 24.07. 😉

zuzu1108
16. mar 2015

@tinkatinulka Mne sa to prave vlecie, uz by som chcela aby bol pondelok 🙂 .
Tak spojite prijemne s uzitocnym s maminou 😉 .
Ak by to bolo ok tak ano isla by som na vklad. Teda pipelle alebo hsk a dalsi cyklus ket 😵 . alebo budem zase cakat 6 tyzdnov ked nastavi liecbu 😒

haimi
16. mar 2015

@diska a aj ti hovoril, kolko taky stah trva?

fatma1
16. mar 2015

@zuzu1108
@haimi
Baby, dakujem.

Haimi, a IUI sa podarilo hned? cize si ani neabsolvovala IVF?
Ja budem chodit k MUDr. Otevrel a ten si to aj chce sam urobit. Tiez mi povedal, ze diagnosticku s tym, ze keby tam bolo daco, tak operacnu. Ze by to tiez malo trvat tak do 15 min. Mam papiere na tu minimalnu narkozu.

haimi
16. mar 2015

@fatma1 nezadarilo, az z druhe ivf ket. A ake papiere k narkoze? Ja som nic nepotrebovala

dorotka66
16. mar 2015

@bambulka2015 fíha 🙂 to je zaujímavé, že stále nikomu tie termíny stále menia. u nás to vraj sedí aj s drobcom totálne presne podľa vkladu. aj my budeme mať babu 🙂 tiež viacmenej čítam a nekoňujem, som v práci a moje problémy sú iného druhu ako majú kočky 😉 , takže sa ani nemám čím zapojiť. 🙂 ale keďže už vieme čo bude, riešime izbu aj kočiar. a chceme stihnúť ešte nejakú krátku dovču začiatkom mája.
baby sa som asi šiši, ale každý boží deň sa mi sníva, že dovolenkujem..... a mm mi zo srandy vyčíta, že dieťa nemáme zatiaľ pre to moje cestovanie...

fatma1
16. mar 2015

@haimi Vyjadrujem sa jak Tatar ;) To si mala urcite aj ty, predoperacne vysetrenie. Mozno ti to asi spravili oni v RF. Mne dal taku ziadanku na predoperacne vysetrenie. obvodny gynekolog mi ma zobrat krv a internista male EKG a potvrdit, ze mozem byt uspana.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre