Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
16. mar 2015

@fatma1 nie, nikdy som do rf take nepotrebovala. Ani na hysteroskopiu ani na opu. A to chce aj na tu cisto diagnosticku, alebo len operacnu?

fatma1
16. mar 2015

@haimi a to ta na zaklade coho potom uspali? na diagnosticku...a ked tam daco uvidia, tak prejdu na operacnu..neviem, mozno preto? neviem

zuzu1108
16. mar 2015

@fatma1 Ani mne nikdy nedali ziadost na predoperacne 😕 . zeby mali teraz nove postupy?

fatma1
16. mar 2015

@haimi
@zuzu1108
Alebo zeby mi to dali preto, aby som to nemusela cvakat tam?

zuzu1108
16. mar 2015

@fatma1 Alebo mas nejake zdravotne problemy ze potrebujes predoperacne? Oni by ti nerobili aj tak predoperacne, tak to nieje preto aby si to nemusela platit tam. Tam ti zoberu len krv na pohlavne choroby aj partnerovi.

diska
16. mar 2015

@fatma1 alebo mas viac ako 40r.? 😕 🙂

haimi
16. mar 2015

@fatma1 uspali ma len tak. Viem, ze to tak v rf fungovalo, tak mozno nejake novinky.

fatma1
16. mar 2015

@zuzu1108 Mam ten myom len, ziadne ine zdravotne problemy nemam.
Aj aj odber krvi na pohlavne choroby si mozes dat urobit u svojho gynekologa,aby si to tam nemusela platit.

fatma1
16. mar 2015

@haimi
@zuzu1108
@diska
Nie, mam 36 rokov..A ved aj pred OPU ides do minimalnej narkozy a male EKG treba urobit...a uspat ta "len tak" nemozu ;) zakladne vysetrenia musia mat.. ved moze byt clovek co je chory na srdce, atd....ci??

diska
16. mar 2015

@fatma1 doteraz to bolo tak ako ti pisu baby,nebolo treba ziadne predoperacne vysetrenie,len tam si vypisala potom take tlacivo,vyska,vaha,alergie atd,pohlavne choroby sa museli davat vysetrovat tam u nich ,nemohlo sa na slovesnku,ked si dobre pamatam tak nad 40r.chceli aj preoperacne.Teraz su tam mozno novinky. 😕

diska
16. mar 2015

@fatma1 no tak tam to tak fungovalo ako ti hovorime,nebolo treba predopracne ,naozaj ,neklameme 😀 😀 😀 😀

fatma1
16. mar 2015

Mozno ;)
Baby, ste/boli ste tam so vsetkym spokojne?? S pristupom, liecbou, medotami, uspesnostou/neuspesnostou?
Lebo pocuvam a citam same chvaly na RF..A dakde som citala, tusim, ze aj daktora z vas, ze ste boli nespokojne s anesteziou, atd....
A nemate nahodou skusenosti aj s Reprogenesis? alebo nepoznate niekoho?

zuzu1108
16. mar 2015

@fatma1 Fakt od nas neziadali ziadne predoperacne, na Slovensku ano ale u nich nie. Ale hovorim mozno to uz maju ine. Ja som myslela ine ochorenia ako napr ci neberies lieky na tlak, srdce ze ci preto nechceli predoperacne, ale pisala si ze nie.
Ja som spokojna u nich aj ked to mozem porovnat len s Heliosom v Brne, kde som spokojna nebola.
Ale kazdy je spokojny tam kde sa mu podari otehotniet. Raz mi jeden dr na Sk povedal, ked sa vam podari pri mne otehotniet budete ma vychvalovatt do neba a ked nie, tak o mne nebudete dobre rozpravat.

haimi
16. mar 2015

@fatma1 bola som urcite spokojna. Anesteza bola v pohode. Teta ju davala pomaly a nebolo mi po nej zle. Teda raz trochu hej, ale to bola moja chyba, lebo som sa hrdinka postavila strasne rychlo na nohy. Asi 40min potom ako ma zobrali na salu.

evadek
16. mar 2015

@tinkatinulka no skoda...musim tym mrazakom len verit...

nelly3
16. mar 2015

@fatma1
myslim si, ze tie odbery na pohlavne choroby ti urobia v RF, na SK si ich nemozes dat urobit a stoja 4000czk (2000 ty +2000 partner) aspon co ja viem 😉
a ta narkoza pri opu v RF neviem, minuly rok to este nebolo, mozno sa nieco pomenilo, ides tam na laparoskopiu? ak ano mozno preto.

bambulka2015
16. mar 2015

@dorotka66 no on mi ho nezmenil, len podla merania mudry pristroj vypocitl, ze o tri dni sme starsi. Ono v nasom pripade je to nie zle vypocitane, kedze mame oplodnenie presne na den, je to len v tom, ze ako kazdy clovek aj nase babätka jedno rastie rychlejsie a jedno pomalsie. Preto su aj ti spodne a vrchne hranice. A ked sa tam zmestis, tak je vsetko OK.
Ja zase nemam ziadne problemy, vdaka bohu. V robote uz pomaly koncim, buduci tyzden este sluzobka, potom tyzden dovca a od maja som uz doma.Jupiiii

bambulka2015
16. mar 2015

@fatma1 na kratkodobe narkozy, do 20 min, sa predoperacne vysetrenia nerobia. Ja som IVF absolvovala v Nemecku a tu som tiez nebola na predoperacnom. Moj muz mam tiez pred takmer 3. rokmi malu ambulantnu OP, tiez kratku narkozu a tiez nebol na ziadnom predoperacnom vysetreni.

monicka79
16. mar 2015

@fatma1 ja idem na OPU teraz v stredu a nechceli ziadne vysetrenia, len vypisat papiere na narkozu a suhlas 🙂

lenka54321happy
16. mar 2015

Ahojte baby, neviem ci si ma pamatate, ale verim ze niektore ano.....😉
Sledujem Vas kolegyne moje a citam Vase pribehy a vzdy drzim palce....kazdej jednej....
Pridam aj ja prispevok po dlhej dobe....
Ja som bola vzdy straaaasny strachoprd ci jak sa to povie 😉 a prve 3-4 mesiace som sa bala vsak viete...ci sa nic nestane atd. Tiez som mala krvacanie ako vacsina z nas v druhom mesiaci....a tak...
Teraz zacinam 25ty tyzden a chvala Bohu, klop klop vsetko je zatial ok a citim sa dobre, nechcem to zakriknut...uzivam si to, po 3 rokoch cakania....sem tam tomu stale neverim, fakt! A musim si chytit brusko ci je tam 😉 To uz aky cvok som ja? Ale malinky mi to pripomina kopanim, ze ANO je to REALITA!
Drzte sa baby, uz to mame za par 😉
A ostatnym, co zacinaju tuto dlhu cestu, drzim straaaasne naozaj straaaaasne palce, viem ake mate pocity, cim prechadzate, ale stoji to za to a verim, ze Vam to KAZDEJ raz vide!!!!!😘

lemoni86
17. mar 2015

@haimi ahoj tak ako sa mas dnes? aka bola noc? u mna tie bolesti konecne presli, vecer uz som sa citila fajn az na mega nafuknute brucho .. ale to je asi normal lebo to neboli...takze to magnezko 3*2 mi zabralo 🙂 no... len trochu sa obavam, ci nemam nieco s oblickami, lebo ako som bola na wc curat, tak ma az bolela lava strana pri krizoch, mozno to je aj maternicou ze nejak tlacila ked som spala na lavom boku, snad sa to upravi..
@speranza1 @diska baby a vy ako?
@lenka54321happy jasne ze si ta pamatame.. ja som bola mozno o kus mensi srtesak jak ty :D.. tak fajn ze sa mas ok, to je parada.. neviem ci tu este je vobec dalsia tehula co nema ziadne problemy.. tak si uzivaj naplno tehu🙂 kociarik uz mas? nejake vecicky atd..viete co to bude? 🙂

speranza1
17. mar 2015

@lemoni86 ahooooj...no ja som dnes mala tazku noc....vooobec som si nemohla najst miesto, busilo mi srdiecko a prvy krat som pocitila aj kopanceky....vcera cely den deturence spali no a v noci....paaaani ...neviem, ci tam robia stojky na hlave ci co... 😀 😀 😀 ....
Dievcata....nikdy v zivote som neplakala od stastia...ja som stale bud plakala, alebo sa smiala, ale odkedy som tehu tak aj vcera v noci, ked ma tak krasne kopkali som plakala od stastia....neskutocne emocie, neopisatelny pocit...aj ked som sa vobec nevyspala a oci mam ako angorsky zajac, krizeny s derickom.....tak je to krasny pocit 😵 😵 😵 😵 ......
Vsetkym snazilkam sveta prajem, nech to co najskor zaziju....lebo tie pocity sa totizto ani slovami opisat nedaju.... 😵 😵 😵

dorotka66
17. mar 2015

@bambulka2015 fíha, tak to u vás ideš už na oficiálnu MD? ja plánujem, ak bude všetko OK až okolo 6.6. . Uvidím či ma tie moje nešťastné kĺby budú poslúchať. zatiaľ ma celkom teší, že pracujem aspoň nám to neuveriteľne rýchlo letí. teraz ideme na VN k svokre a dávno sme tam neboli, takže keď ma teraz uvidíme bude v šoku 😀 brucho mi rastie po každom aj tom najzdravšom obede 😀 a baby mne strašne rastú aj prsia...nikdy neboli malé, ale teraz 😉

bambulka2015
17. mar 2015

@dorotka66 nie, oficialne az od 15.6. ale mam este 6 tyzdnov dovolenky, kedze mi ostalo vela z minuleho roka, no a plus tento rok. Takze takto to vychadza. A je to aj celkom fajn, lebo dochadzam do roboty hodinu a samozrejme hodinu spät a to skore vstavanie, no na obed by som uz aj zalahla. Tiez este po veceroch beham ale poobede mi uz vyskoci brucho a nebeha sa mi dobre. Doobeda je to ok, to ako keby som ani tehu nebola. Takze okolie ani neviem, ze som tehu. Len v robote a ti, co som im to povedala. Jasne, uz aj ja som pribrala, a vidno to (aspon ja to vidim a citim), ale okolie by sa muselo velmi vyznat aby tipovalo na tehu 😀
Este som ani nijake tehu veci nekupovala len jedny rifle, lebo ostatne nohavice ma uz tlacia na pase. Hlavne poobede a vecer.
Co sa prs tyka, tak mne ani velmi nenarasli. Jasne, su plnsie a pevnejsie ako daka 17tska 😀 ale vsetky podprdy su mi este dobre, dokonca aj tie sportove, co uz su fakt ze uzke. Ale zatial v pohode aj zapnem aj nic nevykuka.

sona_fit
17. mar 2015

Dievčatá, mám cca 8 balení tabletiek estrofem. Majú expiráciu 04/2015. Som si nechávala, ale mne sa všetko posúva na neurčito, tak ktorá ste z NR a okolia, kludne sa ozvite.

lemoni86
17. mar 2015

@speranza1 hehe parada :D potom co si vsetko prezila sa ti tvoje bambulky odvdacili 🙂 a to je este len zaciatok 🙂 snad do porodu uz nebudes mat problemy len sa budes vytesovat z kopkania a rastuceho bruska. sice pride ten porod, to najtazsie, no po nom pride ta najvacsia vdaka 🙂 tvoje dva uzlicky v naruci 🙂

zuzmil
17. mar 2015

Dievčatá, nemáte náhodou skúsenosti so zmenou lekára v rámci Reprofitu?

tinkatinulka
17. mar 2015

@zuzmil baby to tu už riešili a nemali dr. s tým problem..koho chces menit?

lenka54321happy
17. mar 2015

@lemoni86
Diky moja
Vies co ja sa fakt cudujem ze nemam ziadne problemy a citim sa super....mam obavy ze sa mi to zrata pri porode 😖
Nic nemam okrem veciciek tych mam plnu izbu....vies ja opatrovatelka takze mne bolo za tie roky podavane tooolko veci aj starsich aj novych....a toooolko krasnych satociek atd ale my cakame chlopa 😉
Ale mozno raz bude aj dievcatko...verime!!! Ale ja vdacna za tento zazrak...tak velmi!!!! Ja som uz neverila....stracala nadej....

zuzmil
17. mar 2015

@tinkatinulka Dr. Vitouskova je dlhodobo prec, zastupuje ju Dr. Pastorčáková. Radšej by som ale chodila k inému doktorovi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre