Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
19. mar 2015

@dorotka66 uf...ja som sa s tym nestretla...hoci ked kuknem na znamienka, alebo ked sa ich dotknem su tiez teraz viac citlive, ale nekrvacaju...no asi skus ist k lekarke...len ked si mimo..a nemozes ist na pohotovost?

dorotka66
19. mar 2015

@speranza1 ešte mám teraz jedno pracovné stretko a potrebujem sa aj "upraviť" . Takže radšej doma. Ja som tiež riešila znamienko na bruchu a zatiaľ mi bujnelo druhé na debilom mieste. Inak kým som nevedela prečo krvácam bola som poriadne vyplašená.

speranza1
19. mar 2015

@dorotka66 no to ti absolutne verim...lebo aj z takeho znamienka sa vie poriadne valit krvicka...drz sa...drzim palce..

mircalla
19. mar 2015

@dorotka66 a neodtrhlo sa ti z neho? vtedy moze krvacat

dorotka66
20. mar 2015

@mircalla ťažko sa mi posudzuje či sa z neho ne odtrhlo. Nedá sa veľmi skúmať 😉 už to nechám na koni Dr.

beni23
20. mar 2015

Ahojte vie mi niekto povedať, že merional sa ešte po expiracii sme použiť? dakujem

ria191
20. mar 2015

@beni23 môže

diska
20. mar 2015

@beni23 kludne,ja som pouzivala aj viac ako pol roka stare injekcie 🙂 vraj do pol roka je to uplne ok ,tak mi povedal doktor.

beni23
20. mar 2015

Dakujem Vám lebo mám májovky a až koncom júna ked to vyjde tak sa pustím do stimulky

ria191
20. mar 2015

@beni23 tak to je úplne že v pohode 😀 😀 😀

beni23
20. mar 2015

🙂 no tak supeer

mimika1973
20. mar 2015

@mircalla ahoj, chem sa spytat, tie "krasne" hatchujuce ci expandovane blastocysty co ste mali v minulosti ako dopadli nakoniec? boli zamrazene? ujali sa? nic z nich nebolo nakoniec? ....
Vies, ta kvalita nie je na 100% ista, ani krasne embryjka ukazkove sa niekedy neujmu a nedaju babenko.
Velmi by som si hlavu teda s tymto nelamala a radsej dala na dokiho co navrhne on.
Ja som tiez nikdy nedotiahla do takejto ukazkovej kvality embryjka, ako ine babenky, som si myslela, ze smola, nic z toho a tak pod., a nakoniec sa mi ujali dve EB (predcasne blastocysty 5.dnove), hoci jedna to vzdala v 7 tt, ta druha sa tu usmieva na mna a uz mi hovori "mama mamama"... 🙂 😵
Vsak uvidis ako to zvladnu do toho osudneho 5.dna! Na 3.den 8 bunkace su super embryjka, kriticky den je ten 4.den ked ich nesleduju ani a caka sa na ten 5.den ci 6.den....
Nase babulko malo na 3.den 10 buniek, a na 5.den rano pri vklade bolo len EB v stadiu, a narodilo sa! 😵
Takze moja, ver im, mysli pozitivne, kazde embryjko ma svoju sancu na pokracovanie v brusku 🙂 ;)
Budes mudrejsia na ten 5.den! 😉
Drzim palce!!!!!

mircalla
20. mar 2015

@mimika1973 No jedno dieta mam, 2 krat som potratila. 2 sme ich aj mrazili, ale KET nic
zajtra budem mudrejsia.

majkulik
20. mar 2015

ahojte kocky. chcela som sa spytat, co to znamena "KET v nativu" a sono na 12ty den cyklu. A kedy ste absolvovali KET po neuspesnom ET. dakujem

diska
20. mar 2015

@majkulik ahoj,KET je transver rozmrazenych embryy v nativu to,ze ziadne lieky ako strofem, len pojdes na 12Dc na utzv,skontroluju vysku a strukturu sliznice a naplanuju transver.KET sa da absolvovat hned na dalsi mesiac po neuspesnom ET.

bergalm
21. mar 2015

Kocky tak dnes sme uplne k.o.s mm id rana sa u nas gruntuje...Okna mi umyl,zaluzky,sietky,povysaval poumyval zem..Fakt je uzasny,ale ja som tiez prispela sice menej ale predsa 😉

bergalm
21. mar 2015

A teraz uz len prechadzka von ked uz je tak krasne

majkulik
21. mar 2015

@diska dakuujem, si ma tpotesila, takze tak sa zda, ze ideme do toho, kym mam nafokusovane telo.

mimika1973
21. mar 2015

@mircalla ahojky, tak ako? idete na ten vklad? mate blastiky na 5.den?
Tfuj tfuj!!!

haimi
21. mar 2015

@mircalla ako ste dnes dopadli?

haimi
21. mar 2015

Baby, nejako je tu mrtvo. Je vam doma dobre, co ? 😀 ja sa citim uz ako alenka v krajine zazrakov. V stredu doktorka, ze buduci tyzden urobime serklaz, stvrtok prednosta, ze on by ju nerobil. Vcera o 22:00 nabehla anesteziologicka, ze ci moze so mnou prejst nejake otazky, kedze v pondelok mi idu robit serklaz. Nejako uz ani nechapem, ani nestiham. Ani neviem, ci kontrolne odbery dopadli dobre, kedze mi nasli pred tym nejaku bakteriu. Proste bordel, aspon z mojho pohladu. Ale aspon som sa opytala na ten moj krcok, zvnutra otvorena cast 17mm a zvonka zavrety na 18-19mm. Pekny vikend kocky

mircalla
21. mar 2015

ahojte baby, dosla som doma az teraz, stavili sme sa v jednom motoreste, bola tam aj trampolina a ihrisko, tak sa maly trochu pohral a dali sme obed (dnes rozhodne nevarim)

dakujem, ze na mna myslite. no ca sa tyka embryi tak napokon uzasne: 3 krat harchujuca blastocysta a 2 krat expnadovana

a asi opat poprosim o nazor: ET mi robila pospislova, marcel ma dnes volno. trvala na tom, ze vklad len jedno, nakolko som po cisarskom (4,5 roka dozadu). nevedela som ju presvedcit. bola som z toho dost rozhladena, mala som 3 krat vklad po embrya a jedno KET po 2 embrya, boli z toho 3 tehotenstva, zial 2 potraty, ale nikdy nie dvojicky. prislo mi to luto dat vsetko mrazit. ale trvala na svojom. ET bol inak hrozne dlhy a pomerne neprijemny, trvalo to snad 8-10 minut, vobec jej to neslo, uz ma neskutocne tlacil aj mechur, takze tych 10 min co som tam mala lezat som sa skrucala, ako mi trebalo cikat. u marcela to vzdy bolo do 2 minut.

myslim, ze marcel by sa dal ukecat na 2 embrya, odporucal sice jedno, ale nejako na to netlacil

ludinka
21. mar 2015

@mircalla tak nakoniec super vysledok 🙂 aj som sa cudovala preco stresujes ved 8 bunkove na 3. den byvaju tie najlepsie embria.
Ak ta to potesi tak ja som mala u Marcela vzdy tiez rychle a bezbolestne vklady ale zial neuspesne, a posledny ET mi robil koudelka a tiez ma dost vytrapil, ale nakoniec to dopadlo konecne dobre, tak verim ze aj u teba to tak bude, drzim ti silno palce 😉 🙂

mircalla
21. mar 2015

@ludinka o tom mi ani nejde, ale ozaj som chcela vlozit 2

ludinka
21. mar 2015

@mircalla podla mma ak je to embrio schopne dalej sa vyvijat tak je uplne jedno ci si si ho vlozila jedno alebo este s nejakym druhym...........ver tomu co mas v brusku a viac neries, ked sa to nepodari teraz tak aspon mas viac pokusov. Cakat dvojicky tiez nie je sranda....

speranza1
21. mar 2015

@mircalla ahoj zlatko...tentokrat to vyjde...uvidis...tfuj tfuj tfuj...a ostatne neries..... 😉 🙂 😉 🙂

speranza1
21. mar 2015

@haimi jeeej urobia ti serklaz a uvidis...aby si este neprenasala 😀 ....drzim palce zlatko...

haimi
21. mar 2015

@mircalla krasny vysledok 🙂 mne robila tiez vklad Pospisilova, tak drzim palce, aby mala aj u teba stastnu ruku ako pri mne 😉 chcela si dve kvoli vyssej uspesnosti, alebo chces dvojky?

haimi
21. mar 2015

@speranza1 tak to by mi vadilo najmenej 😀 aj ked dvojky prenasat nenechaju, aspon tu v tt

mircalla
21. mar 2015

@haimi dakujem, nie, dvojky nie...chcela som kvoli vyssej uspesnosti. mna to totiz fungovalo takto, vzay sa udalo jedno alebo ziadne....napriek tomu si pospisova mysli, ze je velka sanca na dvoky a preto nechcela 2. ale trochu sa mi nepaci, ze o tom rozhodla, marcel by dal na mna, aj ked tiez odporucal jedno.

1. IVF vklad 2 blastocysty na 6. den tehotenstvo, spontanny potrat 6tt
2. IVF 2 embrya 7 a 8 bunkove vklad na 3. den neuspesne
3. IVF 1 embryo 8 bunkove vklad na 3 den neuspesne
4. IVF darcovske vajicka - 2 XB na 5. den tehotenstvo, potrat 8tt
5. IVF arcovske vajicka - 2 HB na 5. den tehotenstvo - mame chlapceka
6. KET - XB a HB - neuspesne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre