Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
23. mar 2015

@lemoni86 ahoj, dufam, ze nebude to nic vážne! Inak ja ked som tiez okolo 25-27tt lezala na pravom boku, tak som mala take bolesti, ze som myslela, ze asi umieram; (! Nemohla som sa ani otocit, co to bolelo, ale nakoniec ked som to dala, tak sa mi uľavilo. Vtedy som zistila, ze bábo mi prilahlo uz aj tak stlačené organy!! Takže nemôžem byt dlho na pravom boku! Dufam, ze infuzie pomôžu a budes ok!

haimi
23. mar 2015

@lemoni86 mas nieco nove?

lemoni86
23. mar 2015

@zabka1124 dakujem...no uvidime ze co to bude nakoniec, ma ma prist pozriet este urolog, ale daju mi nejake lieky na liecenie...snad si len polezim par dni a to prejde

lemoni86
23. mar 2015

@haimi no, takze bol za mnou chirurg a ze vraj mi len asi maternica tlaci na organy..tak ze asi nic vazne, daju menaje lieky a malo by to byt ok, no este ma ma prist urolog pozriet...ale cakam este na vizitu a mozem sa najest 🙂

haimi
23. mar 2015

@lemoni86 super, to by bolo fajn 😉

lemoni86
23. mar 2015

@haimi tak urolog pride zajtra alebo pozajtra...ale som dostala vcelicku od bolesti, tak aspon sa vyspim..

ivka3901
23. mar 2015

@nelly3 asi ťažko,ked máme styk s ochranou 😨

candour
23. mar 2015

@ivka3901 ja doslala na 40.den az ako mi nasadili medrol.pekny humus.velmi zle ho zatial znasam

lenka54321happy
23. mar 2015

@mircalla
Baby, ja robim pre zensku, ktora mala v 42 rokoch darovane vajicka a ma krasneho 5 rocneho syna...cely ocino!!!!
a mam kamosku, ktora mala 5 IVF, povedali jej ze uz nema ziadne vajicka, minimalna rezerva, zla kvalita kedze ma 44 rokov, tak sestra jej darovala vajicka, 3 dni pred vkladom zistila ze je tehotna prirodzene fakt nekecam!!!doktori nechapali...ma 45 teraz a krasneho 4mesacneho syna!!!! Nikdy to nevzdavajte!!! Viem ze sa mi to lahko hovori, ale verim na zazraky, jeden je tiez v mojim bruhu drzim palce!!

ivka3901
23. mar 2015

@candour dík vlastne aj ja mám od 17 medrol dzurilka v nitre mi naordinovala miesto inekcií medrol,anopyrin ponechala a ešte budem pichať clexan a okrem tochto všetkého ešte beriem na štítnu žľazu a na tlak a aj vitamíny a zajtra mi ide muž kúpiť do lekárni delič tabletiekmlebo ich mám akosi veľa 😔

mircalla
24. mar 2015

Baby mozem este otravovat? Citili ste prosim to uhniezdovanie? Ja teda zatial vzdy ano, taka intenzivna sklbava bolest, bolo to dost zretelne, ak to bolo tehu. a ak to nevyslo, ani tuk. ako ste na tom boli vy? dnes je treti den, tak som zvedava

speranza1
24. mar 2015

@mircalla ak sa dobre pamatam, tak ja som necitila absolutne nic.... 🙂 drzim palce...

speranza1
24. mar 2015

@lemoni86 ajaj...takze nemocka... 😖 ...je mi to tak luto....dufam, ze cim skor pridu na to, co ti je aby ti mohli pomoct....drzim palce veeelmi prevelmi...

speranza1
24. mar 2015

@haimi ahoj draha...a ty sa mi mas ako?....

Dievcata....poznate niekto nemocnicu Koch?....viete sa mi k nej vyjadrit?...vase postrehy a skusenosti...alebo co ste o nej poculi....vopred dakujem velmi pekne.. 🙂

haimi
24. mar 2015

@mircalla mne ked to vyslo, tak som tiez necitila nic, ale ked to nevyslo, tak ma na 3 den bolelo dost brucho

diska
24. mar 2015

@speranza1 ahoj,neodporucam ti tam ist a pravdepodobne by ta aj tak poslali sami na Kramare alebo Antolsku ,o deticky sa tam nevedia postarat a vzhladom nato ,ze cakas dvojicky tak treba mysliet nane.
Je tam akoze pekne ,dava sa ti minimalne pocitovo dobra starostlivost ale ak si rizikova alebo sa bude schylovat k problemom musis aj tak ist inam,cize preto neodporucam.

haimi
24. mar 2015

@speranza1 citim sa dobre. Dnes s prednostom poraduju, tak sa snad konecne dohodnu, co dalej. Som zvedava, ci ho ta masa prevalcuje a bude suhlasit so serklazou. Ja som o Kochu len citala, ale vacsinou dobre referencie. Nas prednosta tam pred tym robil. Len nevyhoda moze byt, ze keby sa ti narodili nahodou deticky skor, museli by ich previest na antolsku / kramare. Nemas ty blavu daleko?

speranza1
24. mar 2015

@haimi to je dobre, ze sa citis fajn...mam BA daleko...ja som len chcela vediet o tom Kochu viac... 🙂
@diska dik zlato...a ty kde budes rodit?

diska
24. mar 2015

@speranza1 na Antolskej urcite nie tak mi ostali Kramare.

diska
24. mar 2015

@haimi drzim palce,nech sa konecne rozhodnu a poriesia to co najlepsie 🙂 hlavne je ,ze sa citis dobre.

@lemoni86 tusim sme tu uz vsetky lezali v nemocke,dufam ze ti bude coskoro lepsie a vsetko bude v poriadku.

speranza1
24. mar 2015

Dievcata...ak som cely cas na PN....z coho sa vypocita materska???...a ako je to vlastne? Ja ked nastupim na matersku budem poberat matersku?....dokedy?...do porodu?? A potom uz bude dostavat peniazky len na deti????.ci ako to je???....

haimi
24. mar 2015

@speranza1 to vobec nevadi, ze si na pn. Aby si mala narok na matersku, musis byt za posledne dva roky nemocensky poistena min. 270dni. Cize pokial si pred pn pracovala, matersku dostanes. Pri dvojkach ju dostavas 43 tyzdnov - zacinas 8tyzdnov pred terminom porodom, 65% z hrubeho platu, ale max cca 780-800 eur

haimi
24. mar 2015

Dnes sa mi zlepsila nalada. Bol za mnou na izbe prednosta, ze som ich nocna mora a diskutuju o mne kazdy den. Ale ze zajtra sa finalne dohodnu. Urobia mi sono a na zaklade vysledku sa rozhodnu. Pokial sa dohodnu pre serklaz, tak mi ju urobia hned zajtra a dokonca mi ju urobi sam prednosta. Proste ten Zahumensky je super clovek. Kto s nim ma skusenosti napr. z Kocha tak by asi potvrdil. Tesim sa, ze sa to niekam pohne. Dokonca mi povedal, ze aj keby ma nesili, tak ma pusti urcite este domov. Ze magnezium a utrogestan mozem brat aj doma a este som sa mu stihla aj nanominovat do rizikovej poradne 😀

nelly3
24. mar 2015

@ivka3901
tat to som nevedela, inac teraz ako to spominas, ja idem brat ten medrol a mne nic lekarka nespominala, zeby som mala mat styk s ochranou hmmm 😕

nelly3
24. mar 2015

@speranza1
ja som tiez pocula same dobre referencie na kocha, myslim, ze velmi preferuju prirodzeny porod a este taka drobnost neviem ci tam to nestoji porod atd. 1000€ ak nie viacej 😕

nelly3
24. mar 2015

@mircalla
drzim moc palce 😉

mircalla
24. mar 2015

@nelly3 mne tusim segra vravela ze 1600 euro, mozem to zistit

nelly3
24. mar 2015

@mircalla
moze byt, no zial tolko money ja nemam a este ani tehotna nie som 😀 ale budem 😉

speranza1
24. mar 2015

@haimi dik moja...a z coho mi budu vypocitavat matersku?...tych 65%.... Z pn alebo este ked som na pn nebola...ja robim pre tu istu firmu uz viac ako 9 rokov...takze som bola stale zamestana..aj pred tym...nikdyvsom nebola doma...az teraz..od zaciatku na rizikovom....

nelly3
24. mar 2015

@speranza1
nie z pn, 65 percent z hrubej mzdy budes mat matersku, narok mas nic neboj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre