Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
14. jún 2010

Ahoj žienky,

Lenka veľa šťastia pri transfere. A nech to už konečne dopadne pozitívne. 😵

Rikuska v Reprofite budeš spokojná. Držím palce.

Zuzlík, už sa pripravuješ na porod? Už to máš tak blizučko. 🙂 Tiež som zvedavá ako je natom Taky. 😵

Pekný deň. U nás hrmí a leje. Už som to dlho nezažila. 😉

shandy
14. jún 2010

ahojte dievcence 😵
mircallka, chudiatko, tak tebe sa takto neda spavat? a aspon to cez den potom dospis, ci uz ani nie?
rikuska, neviem preco niekto tam hore dopusti, aby sa ludom stavali take veci ako tebe, ale verim, ze vsetko raz musi skoncit, tak aj toto. Verim, ze Reprofit je to spravne miesto, kde ti k tomu pomozu, aby si si aj ty bola stastna...
zuzlicek 2 v 1 dakujem za podporu 🙂 🙂 , budem na vas mysliet 🙂
tanittka dakujeme 🙂
leni, verime, ze ze zelene ponozky sa embrijkam zapacia 🙂
a co taky? a o diorikovi mame nejake cerstvejsie spravicky, ci ani nie?
pekny den vsetkym babulkam...
moni idem ta tam dopisat 😉

shandy
14. jún 2010

moni a ved pozeram, ze uz si tam 😀 😀 , no nejaka som zmatena dnes 😀 😀

moni19
14. jún 2010

Shandy 😀 a kde so ma chcela dopísať? Do Tabulky?
To bude hormonami. 😀 😉

shandy
14. jún 2010

hej do tabulky, no vyzera to tak monulik 😀 😀 , este ze sa mam na co vyhovorit, ze? 😝

avaka
14. jún 2010

Ahojte 🙂
Diorka.gratulujem k Diorciatkam 😵 😵 Vela zdravicka zelam,nech sa chlapcekom dari 🙂
Leni,Tebe drzim moc palceky,mate nadherne embryjka a veeeela,tak sa moc tesim 🙂
Zuzlicek,tak predsa cisarak? 🙂 Ved je jedno ako,len nech je Ninka v poriadku pri maminke,uz sa to velmi blizi,budem na Vas mysliet 😉
A Taky je este tiez 2 v 1 ?
Rikuska,verim,ze aj Vam prinesie Reprofit stastie 🙂
Shandy,Ty teraz stimulujes?Tak drzim palce 😉
Vidim,ze sa tu aj Juli ukazala...Viem si predstavit tie place,u nas to bolo podobne a to mame zajtra uz preockovanie.. 😒 Neviem,ci je to nahoda,ale od ockovania sa mala zacala aj v noci skor budit a trva to doteraz..
Baby,ja zboznujem leto,ale tieto horucavy boli uz naozaj vela...Ta nasa krpka tak rada spi v kociku,radsej sa tam poti,ako by spala doma 😅 ,aj ked doma nebolo o nic lepsie...A ako to zvladate vy Juli?a Mirinda? A kocky s velkymi bruskami? 😕
Mircalka,tebe to teplo asi tiez nepridava,ked tak citam..
Pozdravujem Vas vsetucky a drzim palce 😉

shandy
14. jún 2010

ahoj avi, ela je krasna. ako ten cas rychlo leti, uz je z nej riadna slecna nebezpecna 😉 , za chvilu budete frajerov od domu lopatou odhanat 😀 , avi dakujem, veru uz zas stimulujem, verim, ze tentokrat uspesne 🙂

mirinda10
14. jún 2010

zuzik tak ja som mala vecer klystir a rano, klasika jes len lahku veceru a potom uz nista ani vodu klasika ako na narkozu
lahnes na taku kozu kde ale lezis, riadne ta vydenzifikuju a ja som mala celkovu narkozu, tak anesteziologicka iba kricala na mojho doc ci uz moze ja som este odpovedala ci ma Emma jedno m alebo dve, zbadala som doc ako prichadza na salu a povie mi, ze vsetko bude ok a uz potom nic neviem a prebudila som sa az na pooperacnej miestnosti s tym, ze som mala vrecko piesku na bruchu ale bola som taka otapena, ze som stale spala az poobede som precitla a zacinala som sa domahat mojho drobca, doniesli mi ju az o 5tej a to som sestricke tam kazdu chvilku pilila usi kde mam dieta tak som sa potom dockala tak prisla ale bola pri mne iba 3 min nakolko tam nemozu byt deticky aspon mne tak povedali
vecer o 10tej som trvala na tom aby ma postavili tak mi dali von cievku a previezli ma na stolicke na moju izbu a malu doniesli az rano 5,30 tak som spala celu noc ale snazila som sa vstavat aby som trenovala ked mala pride
nezabudni na colu nech potom muzik donesie alebo si pribal pol litrovu flasku do tasky
uz mas termin, uz sa ti to blizi ja som rodila 38+1

lenik, tak dnes uz si urcite v Brne a cakate na vytuzene deticky, mojka thuj thuj nech sa riadne uhniezdia aspon na 8 mesiacov 😵 😵 😵 😵

taky ako drzite sa 🙂

avi, juli ja som zvedava ako nasa prezije to ockovanie, mam strach uz mam aj vakcinu na rotavirus, nasu sused chudacik bola v nemocke na infekcnom tak som sa utvrdila, ze to radsej kupim
nasa mala spavala iba v dome ked bolo ak teplo aj to tak max 45 min ked taha vonku aj 3 hodky ale ani ja som vonku nevydrzala boli sme tam max do 10tej a potm sup do vnutra a vecer su uz komare tak iba opat na hodku aby bola na vzduchu ale aj tak bolo ako v pekle spavala iba v bodiku vonku aj v kociku a uz som kupila aj krem na opalovanie lebo ked ju prikrijem plienkou tak aj cez nu ide slnko tak natieram

dnes konecne sa da vonku dychat tak klasika E spi vonku uz 2 hodky tak mama ma cas na net 😉

uz mame 6kg a to sme mali iba 3 mesiace no rastieme ako z vody

pozdravujem tehulky, snazilky a maminy a cakatelky maminy 😵 uz sa im to blizi den D

lenny71
14. jún 2010

ahoj zuzli...no ja mám za sebou cisársky 2x...ahlavne klud...nemáš sa vobec čoho báť...ja som prišla na sálu hned ma uspali a všetko prebehlo až potom...potom som sa zobudila až na izbe 🙂 . Vážne sa nemusíš ničoho báť...ja som ešte pri prvom mala trochu obavu lebo som nevedela do čoho idem , čo budú so mnou robiť , ale pri druhom som bola uplne kludná lebo som už vedela že je to v pohode... Pri tom druhom som bola vlastne týžden na rizokovom v nemocnici a chcela somísť už po tom týždni domov, lebo so mnou nič nerobili len ma akože pozorovali. Tak som vo štvrtok ráno išla za svojim doktorom nech ma pustí, alebo nech somnou niečo robí, tým som mu dala jasne na javo že chcem cisársky. A on že či mám bolesti. Ja reku nemám. Tak mi dal čípky , aby mi vyvolal akože kontrakcie, že za dve hodiny sa vráti. No a ked sa vrátil, ja som už nervózne štrádovala po chodbe, že kde je , lebo z dvoch hodín boli 3 a bolesti nikde. Sa ma spýtal , že či mám bolesti..teda kontrakcie...a ja reku vobec...a on že ked to chcem tak nech sa idem zbaliť a možme ísť na sálu. No nebolo mi viac treba a do pol hodiny bolo po všetkom.Ako som už písala...prišla som na sálu, uspali ma a zobudila som a až na izbe.Samozrejme že som ráno pre istotu nič nejedla ani nepila, skrátka ako pred každou operáciou. No a krvácať som pri prvom vobec ale vobec nekrvácala...ano cez šestonedelie...a pri druhom tak normálne ako ked máš klasika menzes. No a s kojením som nemala žiadny problém...kojila som každú asi rok a pol....

lenny71
14. jún 2010

zuzli ssom mala preklep...ja som nekrvácala pri prvom ANI cez šstonedelie...a potom ked som sa zobudila na izbe prebieha všetko skoro tak isto ako písala mirinda. Dostaneš infúziu a papať možeš začať až ked sa ti spustia prvé vetry.To bola inak prča lebo mne nie a nie sa spustiť...tak mi dali takú dobrú červenú vodičku...že ju mám postupne dávkovať...kokso mne tak chutila že som ju na dve krát vycucla 😀 . ale pomohla 😀 . Fakt sa ukludni neni sa čoho báť. A tiež som mala celkovú anestézu.

lenny71
14. jún 2010

zuzli a ešte toto...ten samotný rz je trochu bolestivý ked kašleš, alebo kýchaš...ja som sa vždy skrčila ...myslím tak zohla ...skrátka aby si neležala ale si sadneš a predkoníš sa a tú jazvu si pridržíš...vtedy je to lepšie ...ale po vybratí stehov je to už potom lepšie...a tiež je dobe skúšať sa postaviť čo najskôr...teda postupne ...najskor sa posadíš aby si vyrovnala tlak 😀 a potom pomali začne s prechádzkou... 🙂 neboj je to v pohode...myslím že lepšie ako kočky čo sú nastrihávané alebo nedaj bože sa roztrhnú a sú zošívané zo spodu.

avaka
14. jún 2010

Miri,aj mne uz mala spi 3 hodiny,normalne nechapem!! a doma.Minule sme boli u znamych,tam maju doma chladocek,tak tam spala 4 hod,musela som ju trovhu prebrat,aby potom spala n noci...Asi si uvedomila,ked sa tu teraz ochladilo,ze to musi vyuzit 😀
Inak ja tiez natieram,na kociku mam slnecnik,ten vzdy potahujem,podla slnka a znazim sa chodit v tieni..
Emmka ma teda peknu vahu 🙂 Ja som tiez zvedava na nasu,zajtra sa vazime

takyna
14. jún 2010

Ahojte kočky 🙂
Zatial sme kinderko, ale od rana ma pobolieva podbrusko, celkom aj dost, puchnu mi nohy asi 3 den, poviem vam uprimne, uz by som to mala rada za sebou, ak sa do rana nic neudeje, tak ideme zajtra na CTGcko a kontrolu na gyndu, uvidime ci sa nieco nezacalo diat, inak tvrdne mi statocne uz brusko

Lenka krasny zazitok s ET ti prajem, a nech sa riadne embrijoska zahryzkaju a nepustia najblizstich 9 mesiacov 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamule, tehule, stimulky, vsetky kocky pozdravujem 😵

ninockaskv
14. jún 2010

ahojte, prisla som kuknit takynu, este su 2 v1?? 😀

leni, drzim dnes palce na ten trasnfer, nech sa embryjkam zapaci .. a udomacnia sa

baby, riadne sa nam tato temicka rozsirila.. mam pocit, ze vsetky baby ficia do brna.. ked nam neyvjde ketko (mame teraz 4 mrazaciky,ale po debate s mircalou xixixi neviem neviem, ake su kvalitne a ci sa nam uchytia 😅 ) tak na jesen ficime aj my

nejaku tu fotku zo svadby dam, aby ste mohli kuknut aj nevestu na spestrenie... nielen deticky

zuzi a nechcete skusit spinalku, ci ako sa to vola? nie celkovu anestezu? klystir je sranda.. a napadlo mi, z e ked ja som rodila anaseho maluska, tak na mna vobec nemali cas, ani klystir nedavali a nic sa nedialo.. nikomu nic neprekazalo, tusim som este aj normlane ranajkovala... tak nechapem, k comu je to dobre.. 😕 😕

rikuska21
14. jún 2010

Taky,,,vydrzte, uz to bude cochvila,

Dakujem vam za privitenie do temy a uz som objednana na 30.6. a tesim sa tomu, snad sa na nas konecne usmeje stastie

Mircalla, ja som to mala so spankopm u oboch tehotenstievm väcsina zien je unavena a spi, no je som velmi zle spavala, budila som sa cele noci a rano som sa zobudial ako po sichte v bani,

Som rada ze Stelcl, je fajn verim ze budem spokojna

chcem sa spytat, co stoji vstupna konzultacia a priblizne co vychadza soft IVF a ci sa ja robi ICSI???
dakujem

takyna
14. jún 2010

Dakujem dievcence 🙂

Tehule vam nepuchnu nohy?

violoncielka
14. jún 2010

Ahoj baby
Lenka drzim palce!!!!
Rikuska tak to ma tiez zaujima kolko stoji ta konzultacia. My ideme 1.7 a tiez dufam, ze nas daju na august

mirinda10
14. jún 2010

taky no mne tiez puchly posledny tyzden nohy a este tie tepla to by som sa uz asi ani neobula, uz len vydrzat este stastie, ze sa ochladilo

takyna
14. jún 2010

Mirindik prosim ta aku kozmetiku pre malu pouzivas?

lenny71
14. jún 2010

rikuska, violi...vstupná konzultácia je bezplatná...nás vyšiel soft na necelých 20 000, resp. okolo 850€, ale bez liekov...kebysom mala k tomu rátať aj lieky tak asi o 10 000 viac. ale stále lacnejšie ako tu na SK...tu som v blave platila aj s liekmi skoro 60 000sk. a ICSI sa robí ak je na to dovod lebo máte menej vajok tak aby bola istota ža sa naozaj oplodnia. 🙂 .

lenny71
14. jún 2010

alebo sa robí ICSI ak máte nie celkom ok spg...proste aby bola istota a platí sa tuším za každé vajko 1000 českých, ale tuším len max 8 vajok potom už ostatné zadara...ale to si niesom istá s tou 8 a s tým zadara 🙂

lahhel
autor
14. jún 2010

Ahojte babulky 🙂

Uz som tu dost dlho nebola, tak mam co robit aby som vas precitala 🙂

V sobotu odchadzame na dovolenku, uz sa moc tesim....Inac tento mesiac je taky divny, resp. tento cyklus je taky divny, dnes som 19DC a od zaciatku mrch stale spnim...bolo som u dokiho, povedal ze vsetko je OK, neviem co sa deje, ale nejako sa mi to nechce riesit. 19.7. mam laparku, tak drzte palce, aby ta endoska nebola v nejakom hroznom stave a v auguste ideme na stimulku..tak len tolko o mne...
Dufam, ze ziadna tehulka este neporodila, lebo nemam prehlad...idem pekne postupne citat...

Vsetky vas pozdravujem 😉

rikuska21
14. jún 2010

Violoncielka, tak mozno budeme spolu cakat a bojovat, snad nam to obom vyjde

Lenny vdaka za odpovede, ja som mala ICSI aj pri haperstimulaku, mala som sice vela vakjok ale skoro vsetko bolo prazdne, z 40 sa len 9 dalo pouzit a oplodnili sa len 2 a lvlastne tioe dve mi potom na Ketku aj vlozili

tusim ze aj u nas to uz vyzera na dast, tak sa len desim, mne tak velmi luto ludi z tym oblasti s povodnami,

violoncielka
14. jún 2010

diky lenny tie ostatne ceny viem, ale nevedela som kolko nas vyjde ta konzultacia. Ale dufam , ze to ste vsetky samoplatkyne, lebo ja veruze uz nie som poistena na SK.
Lahhel...aj ja mavam taketo sem tam spinenia, nemas nahodou ranku na krcku? Ja mam , ale v tom nastastie nie je problem neplodnosti, len niekedy mavam taketo spinenie...Nuz co, ale na odstranenie tej ranky (laserom) pojdem az po porode(porodoch)
Kde idete na dovcu? Pekne si oddychni aby si v aguste bola tip top.

violoncielka
14. jún 2010

hej rikuska, mozno budeme spolu "varit a miesit". Aj my sme mali ICSI...vlastne si ani nemyslim, ze pojdeme bez, ale to mi nevadi.....(jasne ze cim menej zasahov tym lepsie, aleked to inac nejde...nuz co narobis)
Tak augustovky...pripravujme sa na boj!!!

mircalla
14. jún 2010

ahojte, len tak z rychlika

lahhel, ja si myslim, ze to bude skor hormnalneho povodu....to sa upravi. mala som to prechodnu dobu, najma po stimukach

taky - zatila nepuchnu, ale casu dost, ze?

avus, krasne nove fotky, mala je totalna modelka

lenka - strasne drzim palce a dufam, ze moje vestenie sa vyplni

ja som bola dnes na predporodnej priprave a cviceni....uff, docela makacka

lenny71
14. jún 2010

baby ja zas neviem čo mám spraviť ☹...ak by som zohnala lieky do augusta tak by som sa k vám augustovkám pridala so stimulkou...alebo či si mám dať pauzu a trochu vypnúť 😒 🙂 ???? Ono mne vlastne nič nie je ...teda dúfam...ja mám len po dvoch cisarákoch podviazané vaječníky...shandy mi radila urobiť nejaké vyšetrenia...vlastne aj koli veku, lebo to že som vtedy dávno otehu bez problémov tak to už nemusí byť pravda a niečo sa mohlo zmeniť aj ked o ničom neviem 😒.A ešte by som sa chcela spýtať , že kde tu na SK sa robia také tie základné vyšetrenia a aké???Včera som dostala MS , čo je myslím dobre že mi nemešká a dokonca prišla o dva dni skôr.

violoncielka
14. jún 2010

lenny a to je taky problem dostat lieky ? Ale to mi daju recept v RF..vsak?

mirinda10
14. jún 2010

taky, pouzivam daylong baby

zuzla80
14. jún 2010

Lenny, Mirindik ďakujem za inštrukcie k cisáraku. Ja by som radšej v spinály rodila, nie v celkovej - od čoho to vlastne závisí? Mňa dosť odrádza to cievkovanie, ja som už bola cievkovaná počas hyperstimuláku a od vtedy sa trápim s opakujúcimi sa močovými cestami 😒 (ale tu asi cievku nemáte vyše týždňa ako som mala ja...)

Takynečka takže sa ešte držíte... - aj mne puchnú nohy, ale len odteraz čo je tak horúco, dovtedy to bolo v poriadku. Inak aj ti poviem pravdu, že by som to už mala rada za sebou - tiež idem zajtra na to schválenie cisárskeho a máme sa dohodnúť potom s dokim ako ďalej. Veď to už budem 37+6tt a malá má už skoro 4kilka, tak už by sa ozaj mohlo tento týždeň niečo diať. Držte sa zajtra 😉

Avusik, Mirindik pozdravujem vás kočeny, taká som rada, že vás tu občas vidím. Hneď idem pokukať, či nemáte nejaké nové fotočky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre