Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
30. mar 2015

@roberta31 dakujem, si zlata. Mam to asi 100km, co je na nejake navstevy trochu dalej. Hlavne manzel robi v blave a kym skonci tak je kopa hodin, takze max cez vikend. Nevadi, vydrzim

roberta31
30. mar 2015

@haimi nic ine neostava,musis pre svoje deticky! Pytam sa aj preto,ze ked sa narodia,bude to tazsie s dochadzanim.Ale je to maximalna starosylivost.Deticky sa narodia,su pripraveni neonatalogovia a zacnu konat v prvej minute.Ja som takto rodila 2 x ,hned vsetkych zvolavali a cakali pri mne.

seginiatko
30. mar 2015

@haimi aha, a to vie teda bezny gyn urobit z krvi ano ? uz som sa u nej dnes objednala, idem 15.4 na preventivku plus vsetko k tomu co bude treba navyse kvoli IVF mi povie a urobi. tak som vzedava , ale toto si urcite napisem a poviem jej ak to ona vie urobit. a dostala som od nej papier pre manzela ku urologovi-andrologovi, takze este ho treba objednat tiez. je toho velmi vela, clovek aby si pisal debilnicek 😅
dakujem za vsetky rady 🙂

seginiatko
30. mar 2015

@skaredekacatko aha, tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne. Co to presne znamena tie zvysene cytokiny ? vypytujem sa ako debil, ale niektore pojmy su pre mna uplne nove 🙂 vdaka

dejna0412
30. mar 2015

@majkulik volala som do centra no aj ja mam v piatok rano 9.30hod termin🙂)tak zase si predomnou ;)))))

mimika1973
30. mar 2015

@mircalla super! 🙂
A 9.den je uz celkom jasny na vysledok 😉 😵
Jedno Ti vkladali a ake? hb, xb? uz si nepamatam ...
Nech teraz len pekne rastie pocas 9.mesiacov, v mamickinom brusku 🙂 🙂

mircalla
30. mar 2015

@mimika1973 bola to hatchujuca blastocysta....ciarka je celkom pekna, dufam, ze aj bude

majkulik
30. mar 2015

@dejna0412 no hodinku a pol, to je dost 🙂 to uz budeme pomalicky aj doma. . .

haimi
30. mar 2015

@sarasota navstevy chodit mozu, ale stretavame sa na neutralnej pode v takej vysetrovni, kde robia sono. Tam sa zastreme a lahnem si na tu postel, kedze by som mala maximalne lezat. Ale manzel stiha max cez vikend, kedze je to cez tyzden ked robi daleko. Dnes som 25tt+5, cize ste vela lezania v nemocke. Uz aby mali baby aspon kilo, hned by som bola kludnejsia.

haimi
30. mar 2015

@seginiatko dakujem 😉 mna uz zial na 99% nezasiju, cize si to budem musiet odlezat.

haimi
30. mar 2015

@bergalm
@santeema dakujem baby, ste zlate 🙂

haimi
30. mar 2015

@seginiatko mne amh robil moj gynekolog, tak by ti to mohla urobit. Skus sa jej opytat. A manzela poslala kvoli spermiogramu? Ked hej, tak by som si na vasom mieste dala urobit aj ked za prachy radsej spg v brne. nam robili spg v car v blave a vysiel uplne inac ako v brne. Divne

haimi
30. mar 2015

@roberta31 pokial by tu deticky zostali a ja by som uz mala po, tak to ja by som tych 100km tam a spat davala v pohode. Zase to nie je tak vela, ked budem doma. Auto mam k dispozicii, takze v pohode 🙂 ty si si tiez dost uzila. bola si v martine? Malinky je uplne ok?

skaredekacatko
30. mar 2015

@seginiatko ani ja presne neviem len tolko ze to skodi embriu a potom sa tam.neudrzi

fatma1
30. mar 2015

Baby, ahojte...mozem sa ja sama objednat na imunologiu s manzelom? a dat si tam urobit tie testy vsetky?
V BA je ten Imunovital, ci??
Alebo ma tam musi dakto poslat, resp. odporucit kvoli nejakemu problemu/podozreniu?
Lebo, idem na hysteroskopiu do RF, mala som mat termin teraz po menzes 9.4., no len medzitym som bola na rocnej prehliadke u svojho gynekologa a vysla mi ureoplazma ;((( Tak sa musim teraz mesiac dopovat antibiotikami, zajtra zacinam. Takze sa hysteroskopia musi odlozit o 2 mesiace ;(( Takze chcem za ten cas vyuzit co sa da.
Dakujem za rady

nelly3
30. mar 2015

@fatma1
ahoj, nemusis mat odporucania, kludne sa sama objednaj.
www.imunovital.sk

nelly3
30. mar 2015

@fatma1
tie ureaplazma to ti gyn. robil vyter vsak? leba ja tiez idem si to dat vysetrit, nemam sice ziadny problem, ale chcem pred vkladom to mat vsetko oki, dusu na mieste, ty si mala nejaky problem? ci tiez len tak si si dala urobit preventivne?

haimi
30. mar 2015

@speranza1 aj ja ti drzim palce. Musime to dat. Dnes mi prisli aktualne vysledky, co mi tu robili a nastastie zatial vsetko ok, ziadne zapaly aj moc ok. Len zelezo nizke, tak uz mam naordinovane. Aj ty si daj radsej skontrolovat. len ten ster bude zly, ale to viem, lebo s tym som prisla. Ale mam naordinovane hocico, tak snad to zlikviduju.brucho ma neboli, kontrakcie ziadne, takze zatial fajn. Aj kortikoidy na pluca pre babiky mi radsej pichli. Zajtra mi idu urobit test na cukrovku, tak tu mi snad nenajdu 🙂 A ty sa ako mas? Poctivo lezkas? Dufam, ze je vsetko ok.

fatma1
30. mar 2015

@nelly3 Ty si tam tie bola? No, praveze problem ziadny, nic som necitila, ziadne potiaze a ono sa to aj tak popisuje, ze vacsina zien nema ziadne priznamy a problemy. V ramci rocnej prehliadky mi urobil normalne ster z krcka maternice na cytologiu a povedala som mu, ze mam problem, ze ma tam dole pali, svrbi, ze mam podozrenie na nieco - inak by mi to neurobil. Takze aj ty to tak povedz. A povedz, nech ti spravi kultivaciu aerobnu+anaerobnu - v tom su ureoplazmy, mykoplazmy, toxoplazmy...a este si daj na chlamydie+ nespecificku kultivaciu - t. j. ak tam nieco bude, aj ine ako spominane hore, tak sa to najde.

nelly3
30. mar 2015

@fatma1
ano aj to si dam urobit lebo jasne, ked nepovies, nic neurobia 😝
ano bola som na reprodukcnej imunoloogii v ba - imunovital 😉

fatma1
30. mar 2015

@nelly3 Presne tak, musis diktovat lekarom co maju robit ;)) A mate vsetko v poriadku?
A kolko to vsetko trvalo? A ako to tam prebiehalo?
Dik ;)

nelly3
30. mar 2015

@fatma1
no mam malo D-cka,ale zda sa mi, ze to asi kazda to ma 😉 potom mi vysli pozitivne na anti-zona pellucida, takze idem brat medrol. no najskor sa treba objednat, ja som cakala cca mesiac na termin, potom tam prides pokecate, zoberie ti krvicku asi 7 ampuliek, zaplatis 100€ spolu a da ti termin na vysledky, to je cca tiez mesiac, mozno skor trosku. prides na konzultaciu ohladom vysledkov a zaplatis 30€. takze tak.

seginiatko
30. mar 2015

@skaredekacatko aha, tak drzim palce

fatma1
30. mar 2015

@nelly3 Hmm..celkom "lacny" spas..ale tak, pri tych dalsich nakladoch, 100e navyse ;)
Ja mam tiez malo D-cka. Vo Ferticente mi ten test na protilatky proti spermiam vysiel tak na hranici...
No uvidim..Objedname sa tam ;) Dakujem ;)

seginiatko
30. mar 2015

@haimi aha, no takze je zbytocny ten urolog ? lebo u toho kam by siel, sa bezplatne caka 3 mesiace- to sa mi teda nechce a berie aj mimo ordinacnych hodin za poplatok 45e , je to androlog-urolog. tak ak sa to neoplati a zbytocne dam 45 e tu a potom v brne znova, tak asi radsej to necham na to brno. dakujem.

seginiatko
30. mar 2015

A este baby, ako dlho trva narkoza pri vybrati vajicok a pri vklade ? je to celkova narkoza ci ciastocna ? dakujem

monicka79
30. mar 2015

@seginiatko pichnu ti do zily trochu injekcie a zaspis mozno na 5-10minut. Do 10 minut som bola naspat na izbe prebrata.

monicka79
30. mar 2015

@seginiatko a pri vklade sa neuspava, to vobec neboli, len 15 mminut potom lezis a pritom ako vklada ti to bude ukazovat na monitore.

roberta31
30. mar 2015

@haimi ano v Martine.Je to fajn,ze tu neonat.mame,mam to do nemocky 10 minut.Niekt.baby dochadzali z Kysuc,Orava :(.Ano maly sice zaostaval 2 tyzdne ale je uplne v poriadku!

speranza1
30. mar 2015

@haimi ja sa mam celkom fajn... V piatok mi brala lekarka ster, krcok bol ok..ale to co vystrajaju ti dvaja nezbednici v brusku, tak to stoji za to...😁😁😁😁😁 velmi casto nespim..mam uz dovolene aj prechadzky...len po lezani od decembra funim ako parny valec...aj brusko uz mam poriadne...vsetko ma svrbi...no myslim, brusko, prsia a stehna...a mam tam az suchu uplne pokozku a to sa natieram aj 6-7x denne...hned ako si vsimnem, ze vsetko mam suche... V stredu ideme na 3D..(neskutocny respekt mam pred tym utz)....zelam si aby boli deturence zdrave 😵 😵 😵 😵 🤐 ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre