Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
9. apr 2015

@mircalla gratulujem k tehu to jedobré znamenie,že ti je zle aspom vieš,že sa tehu vyvíja dobre 🙂dúfam,že ťa budem čoskoro nasledovať 🙂

bergalm
9. apr 2015

Tak kocky,som smutna a troska vystrasena 😔 😔 😔 glukozovy test nedopadol dobre cukor mam dost vysoky nechapem ,ale dr.mi povedala,ze to je vekom a otec ma cukrovku...nikdy som nemala s tymto problem ☹ takze nasadena dieta a 27.4.na kontrolu.Neviete nahodou niektora ci mozem jest mliecne vyrobky?zabudla som sa opytat bola som v soku z tej vysky cukru......a z toho co mi povedala dr.a okrem toho mam mat na tele 24hod.Tlakovy Holter kvoli predoslej Preeklampsii takze ani sprcha ani poriadny spanok ☹ ☹

mimika1973
9. apr 2015

@ria191 to fakt??? 😀 😔 😕 A preco to takto vymysleli? Nestihaju var? 😀 Ked aj OPU nerobia ale vklad by mohli veru 😉

ivka3901
9. apr 2015

@silvia545 ahojky super síce sa v RP neuvidíme kedže ja mám vklad pondelok 😒ale myslím na teba 🙂

ivka3901
9. apr 2015

Kočeny dúfam,že marcelíno bude mať aj pri mne šťastné ručičky 🙂

bergalm
9. apr 2015

Tak my mame zatial vybrany tento 😉

ingrid0105
9. apr 2015

@silvia545 super jedno z nich a mozno obe su tvoje vytuzene deticky. Tesim sa s tebou moja a nadalej stiskam palce 🙂

ivka3901
9. apr 2015

@angel74 ahoj to mi je lúto moja tak to teda tá istá lieťba ach jaj ☹ jáj bojím sa

ivka3901
9. apr 2015

@bergalm ten je krásny aká je to značka?síce já mám na pozeranie kočíkov dosť času,ale dneska som bola u dr.na štítnu žľazu brala mi krvičku a samé kočíky dom videla až planať sa mi chcelo ☹

bergalm
9. apr 2015

@ivka3901 Takko Ballila Classic no nam sa paci kvoli velkej vanicke kedze ak bude vsetko dobre babenko bude mat na zimu cca 5-6-7mes.je to sice dvojkombinacia ale vajicko mame 😉

angel74
9. apr 2015

@ivka3901 neboj sa, tebe to dopadne výborne,mne ti kazí aj môj vek ☹

ivka3901
9. apr 2015

@angel74 jáj moja no ani já som neni najmladčia 😕 ale aj tak sa bojím 😔

silvia545
9. apr 2015

@mimika1973
@ivka3901
@ingrid0105 dakujem babulky 😉 som rada,že máme tie dve,,lebo to som už dáááávno nemala,,vždy bolo len jedno dobré,tak som dnes bola trošku v šoku,ale od radosti,že sú dve 😉 škoda len,že mi tá cysta znovu prekazila tvoriť folíky aj na tom ľavom vaječníku 😒

silvia545
9. apr 2015

@ivka3901 škoda,že sa neuvidíme,,ale zato budeme spolu tehulkovať 🙂 😉

diska
9. apr 2015

@bergalm ahoj,ja mam tehu cukrovku,som sledovana od zaciatku tehu lebo u mna sa to cakalo kedze mam aj IR,ak chces napis mi do IP tie hodnoty ci je naozaj ta hodnota taka vysoka.Dieta sa da v pohode zvladnut ale musis si ratat SJ,je nato taka tabulka,Dr.ti nedala a nepovedala kolko denne mas zjest SJ?hladinu cukru ti zvysuje vsetko sladke to iste vies ako cukor,sladke mineralky,potom cestovina,ryza,zemiaky,pecivo akekolvek ale hlavne biele rozky,mlieko a mliecne vyrobky sa tiez zaratavaju.
mala by si prevazne jest,malinko peciva a vela zeleniny a maska,suncisku len kvalitnu kde nieje priadavana muka,zleninu a masko mozes jest uplne kolko len chces,ked si varis obed tak priloha ,zemiacik napr 2ks a k tomu zlenika,varena ,dusena,cerstva a pozor aj na ovocie,jablcko skor take kyslejsie,na pomnarance a take sladke ovocie pozor,kludne si daj ale v rozumnom mnozstve,to je polka a druhu neskor.Papat casto a pomenej.Ked mas neprekonatelnu chut na sladke tak si daj ale lepsie to je spojit s hlavnym jedlom.Je to uplne v pohode,nic ti nebude chybat 🙂

bergalm
9. apr 2015

@diska dakujem za info aspon viem co mam jest 😉

santeema
9. apr 2015

@diska to si z toho nic nerob, aj ja som mala malého vacsieho takmer o 2 tyzdne a porodila som o 7 dni skor. a moze to byt aj trosku cukrovkou, ak nahodou mas k tomu sklon, vtedy su vacsie deti. ale ja som nemala ani cukrovku a maly bol popredu a narodil sa takmer 4 kilovy, ale teraz je uplne normalne skor chudsie dieta🙂

haimi
9. apr 2015

@diska tak super, ked sa to nejako negative neposunulo. tie merania su u mna uplne odveci. zalezi od toho ako je dita ulozene, ci sa da dobre odmerat a ako to mera. staci trochu posunut ruku a uz si posunuta...

haimi
9. apr 2015

@speranza1 my mame objednany bugaboo donkey twin. Kupujeme vsetko aj vanicky aj vajicka. Ja na zimu chcem vanicky, nech im ta fuka co najmenej. Mame Chevrolet Cruze, ale sedan, cize na vysku sme dost limitovany. To bugaboo sa da zmensit aj na monokocik, cize usetrime v kufri miesto. Ani neviem, ako sa mi dari. Cely den prelezim a cakam na kulturnu vlozku v podobe ranajok, obeda a vecere. Ani neviem, ako som na tom, nakolko moc zo spodu vysetrovat nechcu, kym sa nestazujem na nejake bolesti. Dufam, ze mi v pondelok urobia sono a deturence budu mat uz kilo. Aj by sa patrilo, kedze v tom case uz budem 27tt+5. V poslednej dobe aj mna bolieva viac brucho. Nie je to velka bolest, skor take neprijemne. Dufam, ze sa mi len roztahuje maternica. Beries magnezko? Aku davku? Kolko si zatial pribrala? Ja som zacala 28tt a mam plus 6.5kg. Na dvojicky sa mi to zda celkom v pohode. Len dufam, ze deti priberaju, lebo za poslednych 6tyzdnov som pribrala len kilo.

haimi
9. apr 2015

@izabela7 super, nech vsetko dobre pokracuje. Neboj, placenta sa este posunie, este si nizky tyzden. Aj mne sa posunula 😉

speranza1
9. apr 2015

@haimi ja som najprv brala 1x magnerot vecer... V nom je obsiahnuta maximalna denna davka, vraj a teraz som si zmenila..len tak pre zmenu magne b6 3x denne jednu tabl. + guajacuran....zajtra mam poradnu... Som zvedVa, ci ta nebudem nasledovat a nepojdem do nemocky...dufam, ze sa mi kvoli tvrdnutiu neskratil krcok alebo nezmakol....ja som teraz zacala velmi priberat... Donedavna som mala +6kg...ale teraz je to uz asi +8kg...ide to velmi rychlo hore...a nic ine nejem ani neprehanam...no nic.....hlavne nech deti su ok...ja to dufam potom zhodim....si sama na izbe? Ci?

haimi
9. apr 2015

@speranza1 ja som magnerot brala a davala som si aj 3-4 denne. Z cisteho magnezka sa nepredavkujes. Horsie to je s magne b6, tam sa nema dat vacsia davka kvoli b6. Na izbe sme 2, to je tak akurat. Aspon pokecame, kukneme telku... Kocka je z Piestan a ja z Trnavy, tak aj podobna mentalita 😀

zabka1124
9. apr 2015

@haimi juuj uz 28tt, drzte sa este par tyzdnov🙂🙂🙂!

lenka54321happy
9. apr 2015

ahojte baby, ako sa mate vsetky moje stare zname a aj vsetky nove?
@haimi
@gagirl
@bergalm
@lemoni86
@ingrid0105
@diska
😘😘😘

majkulik
10. apr 2015

@ivka3901 ahojky, ty mas vklad az v pondelok? ja si idem pre babulky zajtra doobeda. budem mat ten jakrajsi darcek k narodeninam 🙂

ivka3901
10. apr 2015

@majkulik ahoj no tak mi naplánovali prečo?aj ty ideš a KET?No já si budem robiť tehu testík na mužove narodeniny tak hádam budú // čiarky 🙂

haimi
10. apr 2015

@zabka1124 tlacim pred sebou kazdy tyzden. Uz aby mi svietil 33tt ako tebe aj s babami este stale v brusku 🙂

dorotka66
10. apr 2015

@bergalm jaj to mi je ľúto, ja ešte len čakám na výsledky. Skús sa prehodiť na zeleninu, ovocie v malom množstve (pozor na cukor) a mliečne len bez cukru 🙂 samozrejme kvalitné celozrné, ražné špaldové pečivo k tomu. No a grep sťahuje cukor, takže ho zaraď do jedálnička. Držím palčeky 🙂 a aj ja si musím pravidelne merať tlak, som tlakár od 18 - ky.... 😉

bergalm
10. apr 2015

@lenka54321happy ahoj mam sa dobre az na ten glukoz.test,ktory nedopadol podla mojich predstav ☹ ale nevadi nejako to vydrzim kvoli nasej laske 😉

bergalm
10. apr 2015

@dorotka66 dakujem no dneska idem spravit zasobu zdravych jedal 🙂 kedze v chladnicke mam vsetko to,co nemozem 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre