Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
16. jún 2010

dobre ranko prajem.....

rebeca.....chod dnes pekne na tu krvicku, nech sa to vsetko pekne presetri, lebo jeden naozaj nikdy nevie......a tiež neviem ci je to tym fraxikom...... 😔
maciatko....ja som zacali pichat aj od 14 dna od ET.....až ked som mala potvrdene hcg......do vtedy som nic nepichala

lenka20
16. jún 2010

ahojte babulky, rebeka to je dobre ze si sla aj inde a urcite ten tyzden nejak vydrz a uvidime, tiez si nemyslim, ze je to tym fraxikom, aj hematologicka mi vravela, ze hemato faktor zacne posobit na embrijko az v 8-9tt naskor, skor urcite nie... pytala si sa na genetiku - my sme boli obaja s manzelom v genetickej ambulancii, odoslal nas gyndos, popytali sa nas na rodinnu anamnezu, na nase problemy, zobrali nam krv a spravili rozbor - karyotyp, mutacie, manzelovi aj CF... vysledky prisli za par tyzdnov...
lucifuk stava sa to, ale vacsinou ked sa nerobia ICSI.. ked su ICSI tak sa vacsinou aspon nieco malo oplodni...napis viac, co sa vlastne udialo... teda ak chces...
diorka sa ma dobre aj chlapciatka, ale asi nestiha sem prispievat... vsak ona sa ozve zlaticko nase 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mircalla
16. jún 2010

lenka - neni to celkom tak s tym fraxikom, ono je to fakt individualne podla mutacie, mne dali uz od ET. a nie som sama.
uz sme to tu raz rozoberali a praveze prve tyzdne su klucove. ono chvilu aj trva, kym sa vytvori urcina hladina v krvi...tie injekcie neucinkuju okamzite

ale na druhej strane fraxik sa ma davat ak je dovod, nie ako prevencia bez vysetreni. neviem, ci rebeka mala daky nalez, nepamatam sa

mircalla
16. jún 2010

su baby co to beru dokonca aj pred planovanym otehotnenim

takyna
16. jún 2010

Ahojte kočany 🙂

Mircalka dufam, ze ti je uz lepsie ako vcera, kasli na tvojho ex, o chvilku budes mat pri sebe Filipka 🙂

Mne davali fraxik, fakt preventivne, aby vyzivoval placentu, inak nie

Lenik ty sa setri , odychuj vela

mircalla
16. jún 2010

lepsie mi ani nie je, ale som sa poucila, ze stretnut sa bola blbost, nic sa nezmenilo, nic sa neuvedomil, mna a filipka vyskrtol zo svojho zivota

takyna
16. jún 2010

to mi je luto Mircalka, ale ako sa hovori po burke vyjde slniecko, a ja verim, ze ty este niekoho prijemneho a hlavne dobreho stretnes 🙂

lucifuk321
16. jún 2010

No my sme mali ICSI a predsa ani jedno sa neoplodnilo, ani dokori nevedia preco...

takyna
16. jún 2010

Lucifuk to mi je velmi luto, asi len darcovske vajicka, pripadne spermie budete musiet skusit

lenka20
16. jún 2010

lucifuk tak to je zvlastne, aj ked poznam min.2 pripady, ked mala zena aj dost vela vajok a oplodnilo sa trebars len 1 alebo 2... raz so mnou bola jedna kocka este v heliose, mali sme naraz OPU, ona mala 22 vajok a len jedno jedine sa oplodnilo, tiez mali ICSI, ale bolo z toho tehu.... takze ja by som skusila minimalne este raz, ci sa to zopakuje ale predtym este by som odporucala spravit imuno vysetrenia, zistilo by sa, ci nahodou netvoria protilatky proti sebe vajka alebo spermose... troska blizsie vysetrit... a potom sa rozhodnut podla vysledkov.. nic nie je stratene, mozno toto bola len taka nekvalitnejsia varka vajok, nabuduce to moze byt lepsie... drzim palce, kolko bolo vajok vlastne?
mne kazala hematologicka prist hned ako budem mat potvrdene tehu a potom budeme riesit ci nieco nasadime alebo nie, chce mi este potom zopakovat odbery a podla toho.. lebo ja som mala vsetko ok, len ten MTHFR faktor, ale ten nic nerobi.. aj segre nasadili injekcie az ku koncu tehu ked jej tie hodnoty stupli...

lenka20
16. jún 2010

mircal - zrejme to uz nema zmysel, no mozno po porode sa bude zaujimat aspon o maleho, uvidis ako sa to vyvinie, teraz z tvojej strany nemozes robit asi nic, len sa snazit mu vyhnut, aby si zbytocne nemala stresy... ach jo...

lucifuk321
16. jún 2010

mali sme sedem vajok a nic... cakame na vysledok z genetiky a potom snad este raz ivf...

lenka20
16. jún 2010

lucifuk tak uvidite ako dopadne genetika... ak bude ok tak to urcite nevzdavajte, ja viem, je to narocne na psychiku, ale naozaj kazdy cyklus je iny a aj kvalita vajok je vzdy ina, viem to podla seba, aj ked u nas bola fertilizacia dobra, ale potom ako sa dalej embrijka vyvijali, niekedy to bolo pekne na figu... a niekedy zas super... pozitivne je, ze vajok bolo dost... kolke IVF toto uz bolo v poradi? ci prve?

lenka20
16. jún 2010

baby ja mam super spravu, prisiel mi mail, ze nam vcera zamrazili este 2 embrijka, 1 hatchujucu blastocystu jednotkovu a 1 expandovanu blastocystu znamka 1-2... takze supeeeeeeeeer, moc sa tesim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

orsulka
16. jún 2010

@lenka20 skvele......ja som to vedela a hned som to tusila, ked si napisala, že tam mate dalsich bojovnikov, a teda budete aj nanučikov 😉 😀

takyna
16. jún 2010

@lenka20 super LENIK 😵 😵 😵 😵 😵 😵

posielam tehu vírusíky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

orsulka
16. jún 2010

@takyna v pohode dens dievčatko ??????? posobiš tak veselo 😉

zuzla80
16. jún 2010

@lenka20 to je supiš, bude aj na súrodencov, dobrá inšpirácia 😉

@takyna radšej ten futbal nepozeraj, lebo ozaj pri ňom porodíš 😀 Kedy máte opäť kontrolu? My zrejme v sobotu, ešte pred sekciou. Ja už by som taaaak chcela mať za sebou, normálne mám z toho cisárskeho väčší strach ako z normálneho pôrodu 😒

Rebecca ku ktorej hematologičke chodíš, k Hulíkovej, či Beňovej - tieto dve sú dosť dobré kapacity v KE, podľa mňa ťa trošku aj ta hematologička nastrašila a dala ťa do zlej psychickej pohody... lebo ozaj napísať do správy o možnom potrate, tak to by si lekári nemali dovoliť.
@mircalla tiež s tebou súhlasím, že heparín pichať aj skôr, ak sú na to hematologické dôvody - ja som svetlý príklad toho, že som heparín pichala už 1,5mesiaca pred stimuláciou a stále som potratila v 6-7tt. Nie vždy stačí pichať len keď nastane tehotenstvo, treba určite skôr - aspoň ja som toho názoru...
@lucifuk321 vy ste boli nakoniec v tom Brne? Niekedy sa to ozaj stáva, hlavne keď to človek najmenej čaká, tak je potom z toho v šoku 😒

takyna
16. jún 2010

Orsul dnes v pohode, zacala som dokonca aj riadit , zeby sa nieco islo pohnut? bodaj by 😎 🙂
Zuzik neboj sa , nemas mat s coho strach, sekciu zvladnes na vybornu 😉 🙂

mircalla
16. jún 2010

zuzli, ja som ten ist pripad...potrat bol v 6tt a 7tt
ja kebyze mam sekciu oslavujem 🙂 🙂 vazne
lenka, krasne...ja mam presne takychto mrazakov - ze hatchujuca a expandovana...akurat su mi uz nanic

shandy
16. jún 2010

ahojte dievcence 😀 😀
mircallik, ch jo, chlap jeden 🙄 😔 , suhlasim s mircallkou a zuzlikom, co sa tyka heparinu. ja ho mam tiez od OPU a potraty za sebou nemam, ale mam dve trombofilne mutacie + co som nacitala...napr. viem, ze pri mojom autoimunitnom ochoreni stitnej zlazy sa odporuca IVF s prednisonom a heparinom zaroven a to este pred ET, taketo IVF-kaboli uspesnejsie ako bez...
@lucifuk, je mi luto, ze ste takto dopadli. my sme zas pre zmenu nemali vajicka ziadne, urcite ta genetika je dobre si urobit a ako spominala lenka aj imuno vysetrenie. ak bude vsetko negativne, tak by som skusila dalsi pokus, mozno to bola fakt nejaka chybna varka...
lenicek to je uzasna spravicka, tak budete mat este aj surodencov 😵 😵 😵

takyna
16. jún 2010

No tak aj Petra Polnišová to už má za sebou, má synčeka 😵 gratulujem 😵

Shandy caf 😵

ninockaskv
16. jún 2010

ahojte,

tak my sme dnes rano boli na 2 KETe.. chcela som vam napisat, nech mi trosku pozitivnej energie poslete, ak vam ostane 😅 😅

mircala, tak som sa chcela spytat, ake su mrazaciky, ale dnes som bola uplne mimo z toho diazepamu, ze som si ledva navleky obula.. akoze neviem, ci to tym pocasim, embryologicka povedala, ze ibidve su 6 bunkove.. dobre to je? ci to nic nehovori? 😅

a stalo sa vam, ze ste po transfere spinili? ja neviem, co ten doky robil,a le dnes to celkom bolelo, mozno mi nieco poranil 😒 😒

ninockaskv
16. jún 2010

leni, co je to expandovane a hatchujuce? 😖 ja radsej vobec o tom necitam, mam to zakazane.. chlap mi to zakazal.. tak teraz neviem 😝

orsulka, vcera som vravela o vasich malych priatelovi, no tomu skoro oci z jamky vypadli a tak sa zacal smiat, ze ake to je uzasneeee 😵 😵 😵

rebeka, vydrz este kustik.. ak nie, urcite na vas caka vase dietatko.. ja som sa po minulom roku naucila, ze sa mozme aj roztrhnut od planovania aj tak bude ako ma byt a nic s tym nespravime.. aj ked si myslime,ze ked to nejde zprava pojde to zlava.. nepojde, vsetko sa stane vtedy, ked na to bude spravny cas 😅

olympia
16. jún 2010

ahojte,
Orsulka, gratulujem k dvojičkám, takže jedno bolo hanblivček a skrývalo sa? 🙂
Rebeka, to čakanie musí byť pre teba strašné, ale ja verím, že ťa na jeho konci čaká dobrá správa a úľava.
Lenka, zelené ponožky zafungovali! 😀 Krásny výsledok 😵 a dúfam, že o chvíľku nám zahlásiš dve nádherné čiaročky na teste! 😉
Shandy, ty si dnes nemala kontrolu? Či ešte len ideš?
Taky, to je dobre, že sa neotváraš, ešte máš chvíľočku čas, na rade je teraz Zuzlík, no nie? 😉
Lucifuk, rada by som ti niečo poradila, ale iné než porobiť si ďalšie vyšetrenia, ako ti napísali dievčatá a skúšať potom znova, je asi jediné možné riešenie. Ja som zažila tri IVF bez ET, viem, že to sklamanie je obrovské a bolí, ale treba ďalej bojovať.

No a ešte dodám, že mám nové fotečky z UZV 😵 , bola som na kontrole a všetko ok, bol to opäť zážitok. 😵 😵 😵

nalala
16. jún 2010

Ahojte dievcata,
ja si vas tu tak rada citam 🙂 Chodim sem sice raz za cas, lebo nestiham, ale vzdy sa potesim z takych super sprav ako ma napr. orsulka..
Ja som mala teraz prvykrat v zivote stimulku, mnohe ste mi radili, ze co a ako. Dakujem. Ale chcela som vam povedat, ze je to strasne super, ze to tu udrzujete. Ja som sa pre Reprofit rozhodla kvoli vam a fakt nelutujem.
Dakujem.
Ozaj, moja prva stimulka z clostilbegytu vyprodukovala len 2 zrele vajicka, ale obidve sa oplodnili. Dnes, 3.den od punkcie ma jedno embryo 5 buniek, druhe je 3bunkove. Zajtra mam mat moj prvy transfer. Neverim, ze to vyjde, lebo pri mojom stasti v zivote, si to budem musiet riadne prezit. Ale aj tak sa velmi tesim. A fakt dakujem za rady.
A vsetkym strasne, strasne drzim palce. Ste velke bojovnicky! 🙂

shandy
16. jún 2010

olycek gratulujem k UZV huraaaaaaaaa, tesim sa z vas, ze je vsetko ok 😵 😵 😵
taky kuk 😉 , ze ty chces skor porobit, ked si sa pustila do riadenia 😀
no ja som hned chcela napisat druhu spravu, ale sefino ma vyhodil od kompu 😀 😀 , tak az teraz ma pustil 😝
boli sme na kontrole - vysledok zasa 5 folikov + 1 cysta k tomu...cystu mi odsaju pocas pukncie...mam ist este v piatok na kontrolu...tak neviem, no uvidime. uz som taka dost skepticka co sa tohto tyka, nejako sa neviem preladit na to pozitivne myslenie. nemate daku radu? 😀

ninockaskv
16. jún 2010

nalala, shandy dobre bude, vyjde to 😉

shandy
16. jún 2010

nalala perfektny vysledok na to, ze len clostil 😉 , drzim palceky na ET 🙂

olympia
16. jún 2010

Nalala, no vidíš, už si sa vďaka RF naladila pozitívne, prečo by to nemohlo klapnúť? 😉
Shandy, teraz už nebudú prázdne, budú pekné vajká, uvidíš. 😉 To s tou cystou je blbé, ale keď sa to dá vyriešiť naraz s OPU, tak to bude ok. Držím palce na ďalšiu kontrolu!
Ninockasvk, teba som sa chcela ešte spýtať, že aké homeopatiká si užívala na tie nevoľnosti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre