Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
21. jún 2010

lenny71 chod hned do dalsieho kola ja aj juli sme tak spravili a mame kazda deticky, necakaj a zacni hned pichat to telo je nastartovane a je skoda to zahodi´t

nakukam, ci su stale 2v1 zuzik aj takynka ved to uz moze byt kazdym dnom, hodinou maju krasne tt a babulky su uz pekne ale zuzik uz ma termin tak asi Ninka si este vegetuje u mamicky ved tam je jej najlepsie ale piatok sa blizi 😵 drzte sa

mircalla a kde ides rodit, no ved uvidis moze sa stat, ze s prirodzeneho pordou bude sup sekcia do minuty 34tt je nadhera krasne sa drzite

pozdravujem

zuzla80
21. jún 2010

Veru sa tej našej Ninuške akosi nechce, no ale v piatok už bude musieť, či sa jej to bude páčiť alebo nie 😀 . My už vo štvrtok nastupujeme do nemocky 😒 Neviem síce, čo tam so mnou chcú robiť, radšej by som tú noc predtým prečkala doma, ale keď musím tak musím...baby veď ja si to akosi stále neuvedomujem, že my budeme mať bábo, ešte mi je to stále také neuveriteľné, asi uverím, až keď ten náš malý zázrak budem držať v náručí 🙂 Hlavne nech všetko dobre dopadne.

@mircalla mňa ešte napadlo, že sa ma na tom "odsúhlasení" pýtali aj na vek - zrejme aj to dosť zohráva úlohu pri cisárskom.
@lenka20 mojko a kedy to testíkujeme? Tak strašne verím, že tentokrát to výjde, veeeeľmi, veeeeľmi 😵 Ach tá papieriková choroba 😀 Ja som ju mala ešte do nedávna 😅
@rebeka33 drž sa dnes, tak veľmi ti želám, aby to bolo všetko v poriadku 😉
Taky ako? Ešte furt 2v1?
Baby pozdravujem vás všetky do jednej 😵

lenka20
21. jún 2010

zuzlik ja chcem testnut uz zajtra rano 😝 tak potom napisem....
asi kvoli cisaru do nemocky o den skor, ak si este budu potrebovat porobit nejake odbery... aaale, to uz bude len taka mala bodka za tym vsetkym zuzlik, zacne sa faza 2 s ninkou a to uz bude celkom ine ako tehotenske stresy 😉 uz sa na tu malu krasku moc tesim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 vsak ty uveris, ze ju mas ked spusti prvy krik 😉 😵

takyna
21. jún 2010

Ahojte kočany 🙂

Lenik odkaz od mojho muza, ze tentokrat vam to vyjde 😵 drzime palce 😵
Ja som panikarila v sobotu, slabo som malu citila, tak sme makali na pohotovost, ale v celku ok, CTGcko bolo ok, klop,klop,klop, merali nas a zaujimave , ze vraj mame 4025 g 😝 🙂 , tak jeden doktor tak , a druhy inak vravi
zajtra mame kontrolu u mojho gyndosa tak som zvedava ci sa nieco deje
lebo zle spavam v noci, tlaci ma vsetko dobe, boli, cikam kazdu polhodinu, je to uz riadny zaber aj na psychiku aj na organizmus
Zuzik ty to ako zvladas?

takyna
21. jún 2010

Ja sa musim dohodnut s doktorom mojim na niecom konkretnom, lebo odchadza na dovolenku od 1.7 az do 18 😝

takyna
21. jún 2010

Este som chcela napisat, ze pri kontrole krcka zo spodu, mi ho toci doktor, je to dost bolestive..., buduce tehulky mate sa na co tesit 😝 🙂

zuzla80
21. jún 2010

@lenka20 juuuj moja vieš ako silno stískam na zajtra palce thuj thuj thuj som tu zajtra ako na koni 😵 To vieš Leni, sú to také tie predpôrodné stavy, kedy ti ešte úplne všetko nedochádza - asi ako píšeš, pri tom výkriku malej mi to hádam aj dôjde, že som mama 🙂

@takyna mojko aj mňa všetko dole tlačí, pichá - niekedy taká dosť ostrá bolesť, noci sú taktiež oničom, prevaľujem sa z jednej strany na druhú a furt kontrolujem, či mi neodtiekla voda 😀 No haluze sú to teda riadne 😀 Tak vy teda máte už tiež dobrú váhu, vidíš a ja tu stresujem, že naša bude riadny tučko, ako tak pozerám, tak to asi všetky budeme mať malé tučniačiky 😀

takyna
21. jún 2010

@zuzla80 ja som zvedava lebo mne moj doktor tvrti, ze sme nemali ani 3kg, a tento druhy zase ine, ale to je jedno, len nech sa to spusti
beries este Magne B6?

zuzla80
21. jún 2010

@takyna veď mne sa zdalo, že si tu pred týždňom písala, že nemáte ešte ani 3kilka a za týždeň asi kilo malá pribrať nemohla. Nemeral vás nejako z rýchlika? Inak magnezko už neberiem, ale brala som ho ešte zopár dní po vybratí pesaru, tak mi odporučil pôrodnik...

ninockaskv
21. jún 2010

caute koceny, bola som rano skusat svadobny uces, bezala som kupit krabice na vysluzky a teraz ficim k homeopatke, ci nebude vediet poriesit moju endometriozu a otehu ☹

leni drzim na zajtra palce.. ja som sa dnes s placom zobudila, sa mi snivalo, ze som sa zobudila na to, ako som zase necitila maleho pohyby.. fuj, hnusne..

mircala, uzivaj si, lebo ochvilu bude frmol a do porodnice urcite s posilou, ku mne sa hned inak spravali, ked tam bol moj priatel.. a neviem, ci vy ste s ex zobrati,a le mne na SR davali podpisat papier o otcovstve, nieco tam bolo s lehotou.. akoze to je chlap.. 😠 😠 😠 😠

ninockaskv
21. jún 2010

ostatne babule pozdravujem, tehu zelam vela trpezlivosti, cakajucim vela zdaru

rebeca 33 na teba velmi myslim..

oni ti lekari maju pocit, ze toho vela vedia, ale niekedy keby nic nerobili, aj je lepsie... zbytocne obacs stresuju a ked maju stresovat tak seru na to.. prepacte mi ten vyraz..

bezim, poobede este kozmetika a skusanie svadobnych siat .. 😉

zuzla80
21. jún 2010

@ninockaskv tak si to uží tie predsvadobné behačky, potom už budeš len spomínať. Držkaj sa a tie sny 😔 aj mne sa poslednú dobu také snívajú, ale to som si neprežila to čo ty 😔 ...

shandy
21. jún 2010

@lenka20 tfuj, tfuj, tfuj na zajtrajsie testikovanie 😵 😵 😵 , tak budem nedockava zajtra na vysledok, musiiiii to teraz vyjst sakris 🙂
fuj @takyna ked som si to predstavila, ako ti ten krcok kruti. no auuuuu...takze pozeram, ze ste boli v pohotovosti, no ale radsej mat strach zbytocne ako nieco riskovat, ze ano? hlavne, ze je vsetko ok....
ninoska, skareda nocna mora 🙄 , uzivaj si svadobne pripravicky a nemysli na zle veci teraz, pokial sa len da... 🙂

takyna
21. jún 2010

@zuzla80 to sono co ma moj doktor, je s predpotopnej doby, teraz nas merali na ovela modernejsom pristoji, uplne fakt som zvedava, sama, lebo brucho mam ako pri dvojkach, vsetci ma zastavuji, ci skutocne dvojky necakame 🙂
@ninockaskv tak celkom prijemne starosti , prajem pekny ucesik a krasnu svadbicku 😵

takyna
21. jún 2010

@shandy to ti je veru riadne neprijemne vysetrenie, vsetky takto uz pri prirodzenom porode budu prebiehat, mate sa fakt na co tesit 😉 🙂

takyna
21. jún 2010

@zuzla80 ty si mala ku kociku a plast nan proti dazdu?, lebo ja nie, da to aj samostatne obednat? nevies nahodou?

mircalla
21. jún 2010

ja som dosla z predporodneho cvicenia, pripadam si tam uplne tuha a ubolena....
@takyna - ja som ten plast mala, a mama taky isty kocik, len ina farba....cudne...take sive, poskladane, zabalene v igelite
No inak pekne rozdiel vo vahe....odchylka moze byt tak +-500 gramov, ale toto je dost
To tu bude pekne tucnakovo🙂)
Mna inak pri vysetren krcka nebolelo vobec nic, mozno ho len mas uz dost namahany a citlivy, kedze bol aj sity...alebo to az neskor ma caka?
Som zvedava co zajtra na kontrole
@lenka20 ja chcem na porod zobrat segru. a kedy testujes?? uz pomaly aj....?
@shandy - drzim palce na OPU, urcite tentoraz ET bude
@mirinda10 - idem na kramare.....k valentovi, chvalia ho
@zuzla80 - to je normal ze o den skor, je to ako normalna operacia v narkoze, takze pri nich vzdy do nemocky nastupuje o den skor...podjes na sono, na kozu, zastavi sa anesteziolog....a to je vsetko...inak sa budes nudit🙂, nerobi sa tam nic moc...este daky dotaznik pri prijme vyplanis a to je vsetko
@rebeka33 moc na teba myslim
@ninockaskv - ma spravdu s tym papierom, to by ho ale musel chciet podpisat....boze stale nemozem uverit, ze mu je jedno o co prichadza....ma 44 rokov, kolko deti si mysli, ze este bude mt...hajzel..

ja uz som ako v 38tt....tiez som nemotorna, stale som na wecku (noc 3-4 krat), vsetko mi je nepohodlne.....a to som par tyzdnov za vami....

takyna
21. jún 2010

@mircalla to s tym krckom ta caka neskor, to uz ked bude otvorena ako ja a bude spotrebovany, ti ho budu roztahovat rucne 😝 predtym ani mna nic nebolelo, skusim este raz pokukat ten kryt, lebo kocik mame stale v skatuli, sme ho iba raz rozbalili ked prisiel, a potom sme sa uz s nim nezaoberali
Mircalka uvidis ako sa to s tym wckom este uplne zmeni, zintenzivni, ked som bola v 34tt tak to bolo este v pohodicke
inak aj ja sa nudim, lebo som sama doma, manzel robi, dlho mi to ide......
s tym tvojim exakom ma to stve riadne, mal by dostat nejaku priucku aby sa spametal konecne 😠

mircalla
21. jún 2010

on sa nespamata, ale priucku dostane🙂
no takze predsa bolet.....no juchu

moni19
21. jún 2010

Ahojte divčata,

Lenka, držím silno palce na zajtra. 😵
Rebeka33 na Teba dnes velmi myslím. Asi už máš po kontrole?

Shandy aj mna dnes kontrolovala ta Barbora. Oznámila mi, že sliznica dobrá. Tak som sa musela spýtať aká dobrá. Tak že 7-8mm. A že tam nemám žiadny folík. No neviem, všetko to zhodnotila asi za 20sek. Vačšinou Dr. pozerajú vaječníky dlhšie a nezdalo sa mi, že by nejak hladala.
Ale tak skúsim jej veriť. KET mám 25.6.

Mircalla, tak sa nudíš? Neboj, dlho nebudeš: 😅 Malý tu bude ani sa nenazdáš. 😵 😵 to sa zabavíš.
Aj ja chcem. 🙂

shandy
21. jún 2010

monicek ahoj, tak uz si po 🙂
Hej Moni aj ku mne bola skupa, ale som sa nenechala a na ultrazvuku ju spovedala asi 5 min. 😀 😀 , mam pocit, ze to je nejaka nova, lebo aj Vitouskova jej este predtym ako si ma zobrala dnu vysvetlovala nejake veci a ked som sa jej pytala, co som mala nastudovane, tak pozerala ako puk a nevedela mi vobec odpovedat, len take vseobecne blaboly....ale zas co sa vajecnikov tyka, tak ich pozerala dost dlho, to som zasa mala pocit pri nej, ze lepsie ako Vitouskova. Tu sliznicu aj mne povedala, ale tiez nie kolko 🙂 , jeeej tak v piatok, to je super.A kolko mate mrazacikov?

shandy
21. jún 2010

mircallka dakujem za drzanie prstov aj ja uz by som sla rada na ET 🙂 🙂 🙂 , lebo sa mi ten fraxik doma povaluje 😀

moni19
21. jún 2010

Shandy, máme 2 mrazáčikov. Jedno HB a druhé B.
Tak predpokladám, že na vaječníky nepozerala, lebo ich teraz nepotrebuje. Vitoušková tam došla, ale až po UTZ. A povedala, že Ket bude v piatok. Barbora ma objednávala na sobotu. Mne to bolo úplne jedno. Ale v piatok tam bude Vitouškova, tak asi to bude robiť ona. Že vraj. Bola by som rada.

Tak sa tam teraz budeme striedať každu chvíľu. Držím Ti palce na OPU. Nech máš v každom folíku vajko. Nech sa Ti to vynahradí aj za minule. 🙂 😉

mircalla
21. jún 2010

no baby to bude nova....ja si pamatam klasicku zostavu koudak, stelcl (moj oblubenec), machac a vitousova....

a inak musim povedat, ze som tam bola x krat na konzultacii, kontrole ci uz foliky alebo sliznica, a ani raz sa mi nestalo, ze ma zobral dakto iny ako stelcl, dokonca aj ET mi tak vysli....ale to samozrejme bola nahoda, ze mal aj v sobotu sluzbu, ale inak si nasiel vzdy cas, aj ked je fakt ze spolu s koudakom asi najvytazenejsi

toto si na nom nesmierne vazim...okrem ineho.....my uz sme mali taky az kamaratsky vztah....raz mi dokonca povedal, ze ved viete, ze vas mam rad (samozrejme ako cloveka🙂

mircalla
21. jún 2010

moni - to mas krasnych mrazakov inak

moni19
21. jún 2010

Čakateľky na stimulku:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeka_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., konzultácia 23.6.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, verime
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6.
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), TP:?
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Dior, 2 deticky - chlapci,
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – KET GynFiv
Labus
Cavik

moni19
21. jún 2010

Mircalla, ďakujem.
Ja teda niesom nadšená z nových. Tiež by som bola radšej, keby tam bola stará zostava. Ja som prvý krát bola objednaná k Macháčovi a za celý čas čo som tam, som sa k nemu nedostala. Prehodili ma k Vitouškovej, lebo on musel odísť a už som u nej zostala. Macháča som videla asi raz na chodbe. 🙂
A ešte mi OPU robila Pospíšilová. Tiež som ju videla len raz. Inak Vitoušková a Kouďak.

lenka20
21. jún 2010

ejha tak v piatok sa budu diat veci, moni to pojde embrijka dnu k tebe akurat ked zuzlikova ninka pojde von z bruska 😅 😵 a mozno aj mala bibka 😉
takynka ze dakujem, pozdrav ho 😉 😵 a ten krcok fuuuj, to robili aj segre ked uz bola v porodnici, povedala, ze brutalna bolest... pri nej sa vystriedali dvaja porodnici, u toho jedneho ju to strasne bolelo a potom jej to iste robil druhy a ten to vedel nejak citlivejsie, lebo to az tak nebolelo vraj... no ty si si teda uzila kadecoho zase 😒
baby no uz nech to mate za sebou... taky ak je mala naozaj vacsia ako sa ratalo, tak mozno predsa bude nakoniec cisar 😉
ninocka ty mas teraz take krasne predsvadobne obdobie, normalne zavidim, ja som sa svadbila uz tak davno, pred 11 rokmi a to vtedy nebolo take podla mojich predstav, teda zenich bol uplne podla predstav, ale take tie pekne veci ako sa teraz daju zohnat, take nic nebolo, saty nic moc, torta obyc, topanky sme boli radi ze sme zohnali nejake biele...teraz by som sa vyzivala... a tak sme sa vtedy stresovali... no budem si to musiet kompenzovat na krstinach 😀 😀 😀
dakujem vsetkym za palce na zajtra, bude to len 8.den po ET no ale clovek nikdy nevie, mozno uz nieco nabehne 😎

mircalla
21. jún 2010

moni19 niekto mi spominal (tusim lahhel), ze tiez chodila machacovi a stale na nu nemal cas...
to sa mi u stelcla jakziv nestalo a teraz neprehanam, som tam bola dokopy asi 12-15 krat. bol mi dokonca aj kyret ochotny urobit, aby som nesla do nemocku, nastastie nebolo treba....genetiku kedze mi ratali s mojim vekom mi dal preratat do ineho labaku s vekom darkyne (bol s tym v troch labakoch)...no co k tomu cloveku dodat...este som si pytala teraz kopie tych nasich papierov, kedze ex sa dal do zajacich a on ze cokovek budete potrebovat.......kedykolvek...dosli mi do 3 dni....

vitouskovu nepoznam, tak neviem. ja preto vzdy a vsetkym odporucam bud stelcla alebo koudaka (toho tiez nepoznam, ale baby ho chvalia a je asi najskusenejsi)....je dobre, ked je jeden doky, co sa ti venuje stale, uz sa poznate a tak....

lenik, tak zajtra tstujem...pfuj pfuj

skoda, ze nie su spravy od diorika

mircalla
21. jún 2010

a hned pri prvom stretku mi dal osobny mail, vzdy vsetko riesim s nim....nikdy mu netrvala dlhsie odpoved ako maximalne na druhy den....takeho cloveka som ja osobne este snad nestretla....prvy dojem bol, ze no mladoch, co tom moze vediet o iVF, ale nikdy som nelutovala....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre